Pakistan Baza K2

   oferta dostępna

   Cena za osobę -19%1701313 612

   Razem (Szczegóły ceny)27 224

   Masz kartę payback?
   Dostaniesz 13612 punktów payback   samolot

   02.09.2019
   Warszawa - Okęcie
   Islamabad

   23.09.2019
   RWP
   WAW

   Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
   Gwarancją 100 % zwrotu
   Gwarancją 100 % zwrotu

   Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

   Gwarancją najniższej ceny
   Gwarancją najniższej ceny

   Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

   Opis oferty


   Udogodnienia w hotelu:


   Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

   KATEGORIA

   wycieczka objazdowa

   REGION

   PAKISTAN

   Szlak

   PAKISTAN BAZA POD K2 - 22 dni

   Główne atrakcje

   Dojście pod K2, drugą górę Ziemi
   Concordia - widok na cztery ośmiotysięczniki
   Widoki na Trango Tower i inne piękne szczyty
   Spotkania z kulturą Balti i innych narodów
   Emocjonujący przejazd fragmentem Karakoram Highway
   Egzotyka Pakistanu

   O wycieczce

   Trekking pod K2 można określić jako dość wymagający. Przewidziane są długie dzienne odcinki marszu (7 godzin i więcej), a wysokość też jest znaczna i może być odczuwalna. Do trekkingu dodaliśmy dzień aklimatyzacyjny, co poprawia zwykle samopoczucie i umożliwia każdemu dojście do samej Bazy pod K2. Idąc pod K2 musimy poruszać się po kamienistych ścieżkach, lodzie, śniegu, ale nie wymaga to żadnych umiejętności wspinaczkowych. Należy też pamiętać, że ścieżki bywają eksponowane i narażone na kamienne lawiny. Lokalni przewodnicy dbają, by droga była bezpieczna i optymalna, a w szczególnych sytuacjach asekurują trekkersów. Trudne też są warunki klimatyczne, dni bywają bardzo ciepłe, a z kolei zimne.
   Podczas trekkingu niesiemy tylko lekki plecak z osobistymi rzeczami potrzebnymi na dany dzień. Posiłki przygotowują
   i podają nam kucharze z asystentami, możemy zatem skupić się wyłącznie na samym trekkingu, fotografowaniu i pięknu gór.
   Przygodą jest też sama podróż w góry - jedziemy fragmentem emocjonującej Karakoram Highway, mamy okazję poznać
   kilka miejsc bardzo egzotycznego Pakistanu. Ten trekking zapamiętacie na całe życie.

   Dzień 1

   Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Przelot z przesiadką do Islamabadu.

   Dzień 2

   Przylot do stolicy Pakistanu. Odpoczynek w hotelu. Wyjazd do pobliskiego miasta Rawalpindi. Rawalpindi to przeciwieństwo Islamabadu - kolorowe, chaotyczne i pełne życia. Nocleg w Islamabadzie.

   Dzień 3-4

   Długa podróż do Skardu z noclegiem po drodze. Skardu to miejscowość skąd tradycyjnie wyruszają wyprawy zmierzające w stronę K2. Tę podróż zapamięta każdy. Jedziemy wzdłuż górnego biegu rzeki Indus, który widzimy często daleko w dole. Droga jest wykuta w skale, czym dalej, tym krajobrazy stają się coraz bardziej niesamowite. Poruszamy się fragmentem Karakoram Highway, jednej z najniezwyklejszych dróg świata. Przejazd przez zachodnie krańce Himalajów, przy dobrej widoczności odsłania się szczyt Nanga Parbat (8126 m n.p.m.). Widok jest niezwykły, szczyt Nangi wznosi się nad nami ponad siedem tysięcy metrów i w miejscu tym mamy do czynienia z największą wysokością względną na świecie. Po dojeździe do Skardu (2500m), nocleg w hotelu.

   Dzień 5

   Cały dzień spędzony w Skardu pozwoli nam dobrze przygotować się do trekkingu i rozglądnąć się po okolicy. Zobaczymy historyczny fort, zajdziemy na bazar, a także pojedziemy nad pobliskie jezioro Sadpara. Czas na ostatnie zakupy przez wyruszeniem na trekking i kolejny nocleg w Skardu.

   Dzień 6

   Przez Shigar i doliną Braldu posuwamy się samochodami terenowymi w górę. Mijamy przyjazne wioski zamieszkane przez lud Balti. To miejsce, gdzie jeszcze można dostrzec uprawy - widać uprawy warzyw, jęczmienia i morelowe sady. Trzeba minąć kilka wiszących mostów, a niespodzianki mogą dostarczyć lawiniska zagradzające drogę, dlatego nigdy nie wiadomo, kiedy
   dotrzemy do obozowiska w Askole (3300 m), gdzie nocujemy w namiotach.

   Dzień 7

   Czas na kontakty z mieszkańcami Askole. Żyją oni między innymi z hodowli kóz, owiec i dzo (mieszańce jaka i bydła domowego). Początek trekkingu. Otwierają się widoki na lodowiec Biafo, ścieżka biegnie przez morenę. Mijamy miejsce połączenia rzek Braldo i Dumordo. Pobliska dolina była od dawna znaną trasą między Baltistanem, a Yarkandem skąd docierało się przez przełęcz Mustagh. Czas trekkingu - ok. 7-8 h. Nocleg w namiotach.

   Dzień 8

   Idziemy wzdłuż rzeki, czekają nas liczne podejścia i zejścia. Przez pewien czas widać piękną grupę Masherbruma (7821 m). Jego zachodni wierzchołek, jako pierwszy zdobył Andrzej Heinrich z dwoma towarzyszami, którzy zginęli podczas zejścia. Widoczna jest też iglica Trango Tower, jeden z najbardziej spektakularnych szczytów Karakorum, tutaj wielkie sukcesy odnosił Wojciech Kurtyka. Z daleka widać już czoło lodowca Baltoro, jednego z najdłuższych w Pakistanie. Czas trekkingu - ok. 7-8 h. Nocleg w namiotach w Paiju (3666 m).

   Dzień 9

   Dzień aklimatyzacji i odpoczynku w Paiju, to ostatnie miejsce na trasie, gdzie rośnie trochę drzew. Tragarze i kucharze przygotowują się do dalszej drogi. Muszą upiec chleb i niejedna koza straci tego dnia życie. Mamy czas uprać sobie trochę rzeczy, porozmawiać i poczytać. Nocleg w namiotach.

   Dzień 10

   Trudny dzień trekkingu - skomplikowany szlak prowadzi przez moreny i lodowiec Baltoro. Przewodnicy muszą często zmieniać trasę, gdyż zmieniają się warunki na szlaku. Możemy być zmuszeni do przekraczania rzeki i przecinania lodowca. Odsłaniają się genialne widoki na grupę Uli Biaho, Cathedral Group i Paiju Peak (6610 m). W surowym krajobrazie pojawiają się jednak jeszcze zielone łąki, na których czasem można dostrzec żyjące tu koziorożce. Czas trekkingu - ok. 7-8 h. Nocleg w obozowisku (3950 m).

   Dzień 11

   Pierwsze dwie godziny poruszamy się moreną. Za lodowcem Baltoro towarzyszą nam wspaniałe widoki na Choricho (6700 m) i inne
   szczyty. W tym dniu przekraczamy granicę 4000 m n.p.m. i osiągamy Goro (4250 m). Czas trekkingu - ok. 7-8 h. Nocleg w namiotach.

   Dzień 12

   Ważny dzień osiągnięcia Concordii (4700 m), niemal świętego miejsca dla himalaizmu. Z Concordii na połączeniu lodowców Baltoro i Godwin-Austen widać aż cztery ośmiotysięczniki - Gasherbrum I (8080 m), Gasherbrum II (8035 m), Broad Peak (8051 m) i oczywiście K2 (8611 m), drugi szczyt Ziemi. Czas trekkingu - ok. 6-7 h. Nocleg w namiotach.

   Dzień 13

   Ci, którzy czują się na siłach wybiorą się na całodzienną wycieczkę do K2 Base Camp (5150 m). Okazja do podejścia bardzo blisko góry gór i sfotografowania jej z bliska. Znaczna wysokość nie pozwala na szybki marsz, ale dobra aklimatyzacja powinna pomóc w osiągnięciu celu. Nieopodal bazy znajduje się tzw. Kopiec Gilkeya, czyli miejsce upamiętnienia tych, którzy
   zginęli zdobywając K2. Wśród ofar znaleźli się też Polacy, m.in. Tadeusz Piotrowski, który zginął w zejściu wraz z Jerzym Kukuczką po zdobyciu wierzchołka Polską Drogą, która nigdy nie została powtórzona. Czas trekkingu - ok. 10 - 12 h. Powrót do obozu na Concordii.

   Dzień 14-17

   Trekking powrotny do Askole. Wraz ze spadkiem wysokości, nabieramy sił. Korzystamy z czasu na fotografowanie lub ewentualnie wejście do jednej z bocznych dolin. Noclegi w obozach po drodze.

   Dzień 18

   Przejazd autami 4x4 do Skardu. Po dniach trekkingu łóżko z czystą pościelą i ciepły prysznic wydaje się szczególną atrakcją. Nocleg w Skardu.

   Dzień 19

   Podróż busem do miejscowości Chilas i nocleg po drodze w hotelu.

   Dzień 20

   Kontynuowanie podróży do Islamabadu i nocleg w hotelu.

   Dzień 21

   Dzień buforowy w Islamabadzie (niezbędny w przypadku ewentualnych opóźnień). Zwiedzamy Islamabad lub ponownie udajemy się do pobliskiego Rawalpindi. Nocleg w hotelu.

   Dzień 22

   W nocy lub rano wylot do Warszawy. Przylot na lotnisko Chopina.

   ZNIŻKI

   4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).
   Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
   W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów.

   Płatność

   I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
   II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu
   III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu
   Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

   Świadczenia

   Bilety lotnicze na całej trasie; wszelkie koszty transportu, wyżywienie - 3x dziennie podczas trekkingu, herbata, kawa, śniadania w Islamabadzie; noclegi (pokoje 2 -osobowe) w hotelach klasy turystycznej; noclegi w namiotach podczas trekkingu; opłaty za wstępy i zezwolenie, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; namioty, namiot jadalny, sprzęt kempingowy i kuchenny; lokalni przewodnicy górscy, tragarze, kucharze, oficer łącznikowy, polski pilot na całej trasie.

   Cena nie obejmuje

   Obowiązkowego pakietu dewizowego 700 USD płatnego w krajach docelowych, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów wizy i pośrednictwa wg aktualnej stawki; zwyczajowych napiwków, dopłaty do pok./namiotu 1-os.

   Uwagi

   Orientacyjna liczebność grupy od 8 do 16 osób. Wyprawa jest przeznaczona wyłącznie dla osób znajdujących przyjemność w chodzeniu po górach i posiadających minimalną sprawność i kondycję, aby pokonywać całodzienne odcinki. Posiłki przygotowywane są przez kucharzy podążających za grupą. Każdy z uczestników niesie tylko swoje rzeczy osobiste, główny bagaż jest niesiony przez tragarzy. Uczestnikom wysyłamy szczegółowe instrukcje dotyczące przygotowania się do wyprawy wraz z listą niezbędnego własnego ekwipunku.
   Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Biuro pośredniczy w uzyskaniu wizy pakistańskiej, paszport wraz z odpowiednią dokumentacją należy dostarczyć do biura 40 dni przed wyjazdem. Biuro nie odpowiada za zmiany w programie lub powstałe koszty wynikające z nieprzejezdności dróg lub zjawisk atmosferycznych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

   Szczegóły

   Dostępne na naszej stronie www.

   Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz