Raj na ziemi

oferta dostępna

Cena za osobę 9 970

Razem (Szczegóły ceny)19 941

Masz kartę payback?
Dostaniesz 9970 punktów paybacksamolot

15:30:00

30.01.2020
Warszawa - Okęcie
Panama

09.02.2020
CTG
WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kategoria

***

Opis oferty

 
Zakwaterowanie:

Hotele/Logde o standardzie *** - (10 rozpoczętych dób hotelowych)

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Pokoje 3-osobowe wyposażone są w łóżko małżeńskie oraz łóżko pojedyncze.

Do dyspozycji gości:

w większości hoteli restauracja i bar, czasami także basen oraz ogród

Wyżywienie:

śniadania i obiadokolacje -10 rozpoczętych dób hotelowych

Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Panamy (z przesiądką w jednym z europejskich portów). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Przylot do Panamy, odprawa paszportowa, a następnie transfer do hotelu w Panama City, nocleg. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 2
Po śniadaniu ekscytująca wyprawa do lasu deszczowego, gdzie przeprawimy się łodzią canoe po rzece Chagres do Parku Narodowego o tej samej nazwie, do wioski zamieszkanej przez indiańskie plemię Embera. Grupa licząca kilkanaście rodzin żyje w skromnych domkach na palach, zbudowanych z liści palmowych guagara i palmy chunga. W przeszłości Indianie Embera byli wojownikami i koczownikami. Z czasem poszczególne ich grupy osiedlały się w pobliżu rzek, a wojownicze plemiona stopniowo przekształcały się w rolników. Dzisiaj Embera kultywują tradycje swoich przodków- malują ciała, wykonują specyficzne stroje, budują czółna z drzewa espave, cedru lub żółtej sosny oraz przekazują z pokolenia na pokolenie tańce i obrzędy. Podczas wizyty w wiosce zjemy tradycyjny posiłek, zwykle jest to ryba pieczona w liściach bananowca, pieczone platany i owoce. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Panama City gdzie rozpoczniemy zwiedzanie Starego Miasta (wpisane na listę UNESCO). Panama to charakterystyczne wąskie uliczki, niska zabudowa, szlacheckie posiadłości i kontrastujące z nimi wieżowce w centrum miasta. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy pałac prezydencki i kościół San Jose ze słynnym Złotym Ołtarzem. Następnie przejazd na groblę Amador, z której można podziwiać najpiękniejszą panoramę miasta. Kolejnym punktem programu będzie Kanał Panamski, który stanowi bardzo ważny trakt morski łączący Ocean Atlantycki z Pacyfikiem. Dzienna przepustowość kanału to około 80 statków. Kanał Panamski posiada 3 pary śluz: Gatun, Pedro Miguel i Miraflores, a każda z nich ma ok. 33,5 metra szerokości i ok. 305 metrów długości. Długość kanału wynosi 81 km - statek potrzebuje od 8 do 10 godzin, aby dostać się z Atlantyku na Pacyfik. Zatrzymamy się przy śluzie Miraflores, aby zobaczyć, jak wygląda to wąskie gardło, przez które przeprawiają się ogromne statki. Poznamy również bliżej historię tego monumentalnego dzieła techniki w kilkupoziomowym interaktywnym muzeum. Transfer na lotnisko. Przelot na Bocas del Toro. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 70 km).

Dzień 4
Po śniadaniu wycieczka łodzią do Crawl Cay i Plaży Czerwonej Żaby na wyspie Bastimentos. Crawl Cay to jedno z najatrakcyjniejszych i kolorowych miejsc na wyspach, gdzie cisza, czysta woda i tropikalna roślinność tworzą miejsce idealne do wypoczynku oraz nurkowania z maską. Z kolei plaża Czerwonej Żaby swoją nazwę zawdzięcza niewielkiej żabie, którą znaleźć można tylko na wzgórzu nieopodal plaży. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 5
Śniadanie i czas wolny na odpoczynek, eksplorowanie wyspy Colon lub możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (Ptasia Wyspa, Cayo Zapatilla, lekcja nurkowania głębinowego). Bocas del Toro to idealne miejsce do wypoczynku na pięknych, piaszczystych plażach, nurkowania w krystalicznie czystym morzu, podziwiania raf koralowych i życia podwodnego. Otaczające wyspy palmowe i tropikalne lasy, bogaty ekosystem archipelagu oraz tradycyjne wioski tworzą niebywały klimat, a bogactwo kulturowe i architektoniczne, mili ludzie, lokalna wyśmienita kuchnia sprawiają, że jest to miejsce niezwykłe. Kolacja i nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd jeepami do portu Carti i wypłynięcie łodzią na San Blas. San Blas to archipelag 365 maleńkich wysp, spośród których tylko 40 jest zamieszkałych przez wyjątkowych lokatorów - Indian Guna, którzy mają tam swoją autonomię. Słynący z kolorowych strojów Indianie zajmują się na co dzień rybołówstwem i rękodziełem, a także w niewielkim stopniu turystyką. Najpiękniejsze plaże świata z miękkim białym piaskiem, pochylone palmy kokosowe i krystalicznie czysta woda to wizytówki tego miejsca. Powrót łodzią do stałego lądu i przejazd jeepami do hotelu w Panama City. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 7
Po śniadaniu przelot do Cartageny i transfer do hotelu. Cartagena de Indias (wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO) to jedno z najważniejszych miast basenu Morza Karaibskiego i prawdopodobnie najpiękniejsze miasto kolonialne na świecie. W Cartagenie Hiszpanie gromadzili skarby łupione na terenie Ameryki Południowej, co powodowało częste najazdy piratów. W celach obrony zbudowano tu bardzo okazałe, ciągnące się kilometrami fortyfikacje, które przetrwały do dziś. Czas wolny odpoczynek nad morzem lub na samodzielne eksplorowanie miasta. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 30 km)

Dzień 8
Śniadanie. Zwiedzanie Cartageny. San Diego to serce kartageńskiej starówki, znajdziemy tu niesamowitą ilość pięknych kościołów, domów kolonialnych, muzea, parki i urzekające kolorowe uliczki. Miejsce to ożywia się szczególnie pod koniec dnia, kiedy większość placów wypełnia się stolikami, pojawiają się artyści, muzycy i wszystko nabiera rytmu salsy, aż do późnych godzin nocnych. Cartagena występuje w kilku powieściach słynnego noblisty G.G.Marqueza, a on sam miał tutaj swój dom. Zwiedzimy Stare Miasto, fortyfikacje, zamek San Felipe de Barajas i klasztor La Popa założony na pocz. XVII wieku skąd rozciąga się wspaniały widok na miasto. Obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych wieczorem przejażdżka tzw. chivą przy akompaniamencie lokalnych muzyków wykonujących słynne w tym kraju Vallenato, będziemy poznawać miasto nocą, wstąpimy również na dyskotekę (dodatkowo płatne, ok. 40 USD/os). (Trasa ok. 50 km)

Dzień 9
Po śniadaniu czas wolny na plażowanie lub samodzielną dalszą eksplorację miasta. Dla chętnych wizyta w największej ptaszarni Kolumbii - Aviario Nacional, w której zgromadzono 2000 ptaków z różnych rejonów Kolumbii. Spotkamy tam tukany, ary, papugi, dzięcioły, flamingi i ibisy szkarłatne. (dodatkowo płatne, ok. 50 USD/os). Jako alternatywę proponujemy wycieczkę do unikatowego wulkanu błotnego Totumo, w którym można doświadczyć niezwykłej błotnej kąpieli o leczniczych właściwościach (dodatkowo płatne ok. 50 USD/os) Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 10
Śniadanie. Dzień na wolny na samodzielną eksplorację miasta. Dla chętnych całodzienna wycieczka łodzią na Wyspy Rosario. Islas del Rosario to Karaiby w pigułce - przepiękne, niewielkie wyspy z dziewiczymi plażami, tropikalną roślinnością, rafami koralowymi i turkusową wodą, w której pływają bajecznie kolorowe ryby o przeróżnych kształtach, delfiny, żółwie oraz kraby. Możliwość snorkelingu i plażowania. (dodatkowo płatne ok. 110 USD/os). Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 11
Po śniadaniu czas wolny na ostatnie zakupy. Transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski. (Trasa ok. 30 km)

Dzień 12
Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.

Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Świadczenia

Cena obejmuje:przelot samolotem rejsowym z przesiadką w Amsterdamie lub Paryżu), oraz przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach lub pousadach jw. (10 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania i obiadokolacje), opiekę pilota w Panamie i Kolumbii,pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje:wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napojów oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjna opłata na miejscu), w tym bilety wstępu, przewodnicy, napiwki wynosi ok.270 USD/os

META Description

Kanał Panamski - od Atlantyku do Pacyfiku • PN Chagres - wycieczka do wioski Indian Embera • Bocas del Toro • plaża Czerwonej Żaby na wyspie Bastimentos • San Blas - archipelag rajskich plaż • Najpiękniejsze miasto kolonialne świata - Cartagena de Indias

Wizy - informacje dla sprzedawców

Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy.
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.
Informacja dotyczy obywateli Polski.

Wizy

Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy.
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.
Informacja dotyczy obywateli Polski.

Informacje praktyczne


Stolica

Panama


Język

hiszpański


Czas lokalny

Różnica czasu względem Polski to: -7 godzin w czasie letnim i -6 godzin w czasie zimowym.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana do 6 miesięcy pobytu. Dokumentem uprawniającym do przebywania w kraju jest ważny paszport. Każdy turysta ma obowiązek posiadania biletu powrotnego oraz minimum 500 USD na koszty pobytu (gotówka nie jest konieczna, wystarczy udokumentowany stan konta bankowego i karta kredytowa).


Waluta

balboa/dolar amerykański

Aktualny kurs to: 1USD = 3.9281PLN, kurs NBP z dnia 2019-08-16


Ceny w hotelach i restauracjach

Przykładowe ceny: posiłek w taniej restauracji ok. 7 USD, posiłek w restauracji średniej klasy ok. 20 USD, lokalne piwo (0,5 l) ok.1,5 USD, piwo importowane (0,33 l) ok. 3 USD, Coca-Cola/Pepsi (0,33 l) ok. 1,1 USD, woda butelkowana (0,33 l) ok. 1 USD, kawa ok. 2,5 USD.


Napiwki

Istnieje zwyczaj dawania napiwków, w restauracjach około 15% wysokości rachunku.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień. Zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, durowi brzusznemu oraz żółtej gorączce. Szczepienia rutynowe: błonica, tężec i krztusiec.


Obowiązkowy podatek turystyczny

Podróżnych opuszczających Panamę samolotem obowiązuje opłata lotniskowa w wysokości do 30 USD od osoby.


Napięcie i rodzaj gniazdka

wymagany adapter, 110 V; 60 Hz / typ A, typ B


Komunikacja / transport publiczny

Odradza się korzystanie z komunikacji miejskiej. Taksówki nie są drogie. Kierowcy raczej nie posługują się licznikami, więc wysokość opłaty za przejazd należy wynegocjować.


Wynajem samochodów

Koszt wynajęcia auta to około 30 dolarów za dobę. W Panamie wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy. Przez zły stan techniczny dróg, duże natężenie ruchu oraz miejscowe zwyczaje motoryzacyjne często dochodzi tu do wypadków.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

W większych miastach Panamy nie ma problemu z posługiwaniem się kartami kredytowymi renomowanych banków. Na wakacje na wyspach dla pewności należy zaopatrzyć się w gotówkę. W Panamie można spotkać się z monetami balboa, które warte są tyle, co dolar.

Urzędowym językiem Panamy jest hiszpański, przydatny będzie również angielski. W większości Panamczycy to chrześcijanie, ale spotkać można tam wyznawców niemal każdej religii. Zwyczaje w Panamie nie odbiegają zasadniczo od norm amerykańskich i europejskich.

Za wizytę u lekarza zapłacimy od 30 do 100 USD, doba w szpitalu to koszt od 100 do 300 USD. Prywatne usługi medyczne w stolicy utrzymują się na niezłym poziomie. W małych miejscowościach musimy liczyć się z niskim standardem usług.

W stolicy występuje duże zagrożenie przestępczością. Należy unikać przybywania w starej części miasta, tzw. Casco Viejo, w okolicach Avenida Central oraz w dzielnicach biedniejszych – Curundu, San Miguelito i Chorillo, a także mieście Colón w nocy, ze względu na ryzyko napadów. Niebezpieczny jest też pas graniczący z Kolumbią, gdzie działają zorganizowane grupy przestępcze i przemytnicze.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia