Cuda Świata - Machu Picchu deluxe

oferta dostępna

Cena za osobę 12 456

Razem (Szczegóły ceny)24 913

Masz kartę payback?
Dostaniesz 12456 punktów paybacksamolot

05.02.2020
06:05 Warszawa - Okęcie
19:15 Lima

15.02.2020
21:05 LIM
23:25 WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kategoria

****

Opis oferty

 

Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu w hali odlotów na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. Aktualny rozkład lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora . Wylot do Limy przez jeden z europejskich portów lotniczych. Transfer do hotelu w Limie, drink powitalny z lokalnym przedstawicielem biura, następnie zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2
Po wczesnym śniadaniu przejazd autostradą Panamericana Poludniowa do Nazca. Po drodze postój w Rezerwacie Narodowym Paracas. Rejs na wyspy Ballestos (zwane Małym Galapagos), zamieszkane przez lwy morskie, pelikany, pingwiny Humbolta i różnorodne ptactwo. Kontynuujac nasz przejazd robimy krótki postój w malowniczej Oazie Huacachina oraz przy wieży widokowej "Mirador" na płaskowyżu Nazca, gdzie znajdują się tajemnicze linie i figury, które w calej okazałości można oglądac z lotu awionetką. Z "Mirador" można zaobserwować figurę ręki i drzewa. Dojazd do Nazca. Zakwaterowanie w hotelu (z basenem), kolacja i nocleg. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 3
Po śniadaniu, dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 120-150 USD) lot awionetką nad płaskowyżem Nazca, gdzie na dużej powierzchni zostały wyżłobione linie przedstawiające różnorodne figury i rysunki zwierząt. Do dziś ich pochodzenie jest tajemnicze , a teorii na ten temat przybywa coraz więcej. Z góry wyglądają jak tajemnicze obrazy, mające niemalże kosmiczną proweniencję. Następnie obiad i przejazd do Arequipy (lunch box na trasę), zwanej białym miastem- ze względu na kolor materiału skalnego, z którego stawia się budynki. Przyjazd do Arequipy, zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 500 km).

Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie Arequipy - spacer po starym mieście. W programie między innymi Plaza de Armas- uważany za jeden z najpiękniejszych placów w Peru, ozdobny jezuicki kościół La Compania (przepiękny złocony ołtarz w stylu barokowym), katedra (La Catedral), kolonialne rezydencje, klasztor św. Katarzyny (Monasterio de S. Catalina) ze wspaniałymi krużgankami i pięknym ogrodem. Dalej udamy się do Doliny Colca (lunch box na trasę). Przepiękna trasa z widokami na ośnieżone szczyty i wulkany, typowe wioski indianskie, pasące się stada lam i alpak,
Uwaga!
Podczas przejazdu pokonywać będziemy przełęcz na wysokości ponad 4.000 m n.p.m.- możliwość choroby wysokościowej na którą już są w sprzedaży lokalne tabletki "soroche pills"! Wieczorem przyjazd do Chivay. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. Wieczorem możliwość skorzystania z kąpieli termalnych. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Kanionu Colca, do punktu widokowego Krzyż Kondorów (Cruz del Condor), z którego można zaobserwować słynne andyjskie kondory i niesamowitą panoramę kanionu (obiad na trasie) . Malowniczy kanion ciągnie się na długości 100 km, wzdłuż rzeki Rio Colca, a jego głębokość sięga 3200 m! Przejazd do Puno, miasta położonego nad Jeziorem Titicaca, zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 6
Po śniadaniu wyjazd autokarem do Copacabana (Boliwia). Krótkie zwiedzanie Głównego Placu i Sanktuarium Maryjnego. Zaokrętowanie na katamaran i rejs na Wyspy Słońca. Zwiedzanie ogrodów inkaskich oraz zabytkowej fantanny Inki . Następnie wizyta w prywatnym, ekskluzywnym Muzeum Etnograficznym INTI WATA. Punktem kulminacyjnym dnia będzie sesja z szamanem oraz rejs autentyczną łodzią z tatory (jak za czasów inkaskich). Obiad na katamaranie, następnie rejs powrotny do Copacabany i powrót autokarem do hotelu w Puno. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 7
Pobudka przed wschodem słońca (dla chętnych) i obserwacja wsch. Słońca nad J. Titicaca. Po śniadaniu przejazd do Cusco (lunch box na trasę) i zwiedzanie stolicy Imperium Inków oraz pobliskich ruin. Spacer po zabytkowym centrum, gdzie na każdym kroku widać ślady inkaskich budowli. W programie między innymi: Coricancha- świątynia słońca, Plaza de Armas, katedra (jej ołtarz jest wykonany ze srebra) i w ktorej znajduje sie mauzoleum najwybitniejszego kronikarza - mestysa peruwiańskiego Inki Garcilaso de la Vega, kościół Jesus Maria oraz El Triunfo. Ponadto w pobliżu miasta obejrzymy zabytkowe inkaskie budowle: twierdzę Sacsayhuaman, Kenko, Puca-Pucara, Tambomachay. Wieczorem uroczysta kolacja z folkorem . Powrót do hotelu i nocleg. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 8
Po wczesnym śniadaniu wyjazd autokarem do Ollantaytambo, a następnie pociągiem do Aguas Calientes, położonego u stóp Machu Picchu (tu nigdy nie dotarli hiszpańscy konkwistadorzy). Skalne miasto-sanktuarium Machu Picchu , zwane "zagubionym miastem Inkow" (Od lipca 2007 wpisane na listę SIEDMIU CUDÓW ŚWIATA) położone jest na szczycie góry, pod którą z mozołem wjeżdżają specjalne autobusy turystyczne. Podziwiać będziemy skalną Świątynię Trzech Okien, Słoneczne Obserwatorium i malownicze tarasy uprawne. Obiad lub kolacja w zaleznosci od godzin pociagu. Powrót pociągiem, a następnie autobusem do Cusco. Nocleg. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 9
Po śniadaniu przejazd do Świętej Doliny Inków położonej wzdłuż wijącej się wśród gór rzeki Urubamby. Zwiedzimy kolonialne miasto Pisac, a następnie ruiny inkaskiej twierdzy Ollantaytambo. Podczas podróży można będzie spotkać Indian prowadzących stada lam i alpak. Po drodze obiad. Powrót przez miejscowość Chinchero, wizyta na Głównym Placu i w zabytkowym kościele kolonialnym z XVII w. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 10
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Cusco. Przelot do Limy. Zwiedzanie Limy kolonialnej (wpisana na listę UNESCO ze względu na wspaniałe zabytki z okresu baroku hiszpańskiego): w programie spacer po starówce , w centrum której znajduje się Plaza Mayor z katedrą, w której odwiedzimy miejsce pochowku konkwistadora Imperium Inków Franciszka Pizarro, następnie pałac arcybiskupi, ratusz miejski i pałac prezydencki. Zwiedzimy także Muzeum - klasztor św.Franciszka z imponującymi katakumbami .Przejazd na obiad . Po południu zwiedzanie Muzeum Larco Herrera z największymi zbiorami sztuki prekolumbijskiej, m.in. Sala Zlota, Tekstyliów i Ceramiki Erotycznej. Powrót do hotelu. Nocleg. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 11
Po śniadaniu czas wolny na ostatnie zakupy, dla chętnych spacer nad Pacyfikiem. Obiad. Transfer na lotnisko. Lot powrotny do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych (dokładne godziny zbiórki poda na miejscu pilot wycieczki).

Dzień 12
Przylot do Warszawy na lotnisko im. F. Chopina.

Uwagi do programu
- Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od sytuacji politycznej bądź klimatycznej. W terminie sylwestrowym Muzeum Larco Herrera może być przeniesione na inny dzień.
- Napięcie elektryczne w Peru to 220V. Wtyczki innego rodzaju niż europejskie.
- W bankach lub kantorach nie są przyjmowane banknoty 100 USD seria CB B2.
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:przelot samolotem KLM na trasie Warszawa - Lima - Warszawa oraz przelot wewnętrzny (Cusco-Lima), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach 4*-5*jw. (10 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem i pociągiem, wyżywienie: śniadania, obiady lub kolacje wg programu typu bufet lub w zastawie(przystawka, drugie danie, deser, ciepły napój, a przy obiedzie powitalnym aperitif alkoholowy i napój gazowany), suchy prowiant na drogę wg programu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy (bagaże będą nadane od razu na całą podróż), pilota-opiekuna grupy podczas pobytu w Peru i Boliwii, program turystyczny jw. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: podatków wylotowych w Peru ok. 40 USD/os, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, biletów wstępu, oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (bilety wstępów, obligatoryjna dopłata) ok. 290 USD/os (wycieczki fakultatywne płatne dodatkowo). Napiwki, bagażowi, tragarze, ok. 60 USD/os.

Uwaga! Na 14 dni przed wylotem prosimy o uzupełnienie danych paszportowych w systemie Travella niezbędnych do wykupienia biletów kolejowych na Machu Picchu. W przypadku braku danych,dzień programu obejmujący wejście na Machu Picchu nie będzie mógł być zrealizowany.

Inne

Przelot:
Oferujemy komfortowym przelot samolotami Air France / KLM. Na odcinku z Amsterdamu lub Paryża rejsy obsługiwane są samolotami Boeing 747 (tzw Jumbo Jet) lub Boeing 777.
Serwis pokładowy (gratis) - opaska do spania, zatyczki do uszu, ręczniczki do odświeżenia, słuchawki jednorazowe. Catering to 2 posiłki podczas lotu w tym jeden lekki /skromny i drugi ciepły obiad/kolacja w tym napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Na pokładach B747 ekrany w suficie, 1-2 filmy podczas rejsu oraz indywidualne kanały muzyczne. Na pokładach B777 indywidualne centra rozrywki z ekranem w poprzedzającym fotelu, a w nich 80 filmów do wyboru, kanał dla dzieci, ponad 200 muzycznych CD do wyboru i wiele innych.
Limit bagażu - bagaż kabinowy/ręczny - 12 kg, bagaż odprawiany: Meksyk/Wenezuela - 2 x 23 kg, pozostałe destynacje - 1 x 20 kg.

Informację należy traktować orientacyjnie - biuro nie odpowiada za zmianę przez linię lotniczą typu samolotu czy zmiany w serwisie pokładowym.

META Description

Machu Picchu • Lima i ,,peruwiańskie Galapagos,, • płaskowyż Nazca i Kanion Colca • Jezioro Titicaca • boliwijska Copacabana • sesja z szamanem • rejs łodzią z tatory • Cusco i Święta Dolina Inków

Informacje praktyczne


Stolica

Lima


Język

hiszpański, keczua, ajmara


Czas lokalny

Różnica w czasie względem Polski to: czas letni -5 godzin, czas zimowy -6 godzin


Ogólne wymagania wjazdowe

Wizy nie są wymagane (maks. 183 dni pobytu). Konieczne jest okazanie paszportu ważnego min. 6 miesięcy od daty wjazdu.

Przy wjeździe należy zaznaczyć ile dni zamierzamy przebywać na terytorium Peru – można bowiem dostać pieczątkę ważną tylko 90 dni i w przypadku dłuższego pobytu będzie trzeba zapłacić za każdą dodatkową dobę pobytu (ok. 1 USD/dzień).


Waluta

sol (PEN), 1 PEN = 100 centymów


Ceny w hotelach i restauracjach

Zestawy lunchowe (przystawka lub zupa, danie główne, napój oraz czasem deser) – 5-10 PEN; pizza średniej wielkości – 15-25 PEN; ćwiartka kurczaka z chipsami – ok. 25 PEN; piwo w barze – 7-10 PEN.


Napiwki

Wskazane jest zostawianie napiwków w wysokości 10-15% lub zaokrąglenie rachunku do pełnej kwoty.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień. Jedynie w przypadku podróży z Peru do Brazylii wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze (istnieje możliwość zaszczepienia się na lotnisku w Limie, koszt ok. 15 USD)


Obowiązkowy podatek turystyczny

Nie ma obowiązującej opłaty za pobyt turystyczny.

Napięcie i rodzaj gniazdka

W niektórych miejscach może być potrzebny adapter; 220 V; 50 Hz / typ A, typ B, typ C


Komunikacja / transport publiczny

W większości regionów rozwinięta jest sieć autobusów międzymiastowych a także lokalne połączenia lotnicze. Przykładowe ceny: przejazd autobusem z Nazca do Arequipa (ok. 9 godz.) – od 45 do 90 PEN, przelot samolotem lokalnym z Limy do Cuzco – od ok. 390 PEN. W niektóre miejsca (np. Machu Picchu) można dojechać jedynie pociągiem, a w inne (region amazoński) – statkiem lub łódką. W miastach funkcjonuje transport publiczny oraz różnego rodzaju taksówki (najlepiej korzystać z tych autoryzowanych sieci). Przykładowa cena: taksówka z lotniska do centrum Limy – ok. 40-50 PEN.


Wynajem samochodów

Od ok. 110 PEN/dzień. Ze względu na zły stan dróg w górach oraz chaos na ulicach w mieście indywidualny wynajem samochodu nie jest zalecany.

Koszt benzyny to 3,45 PEN/l, a oleju napędowego 2,93 PEN/l.

Obowiązuje ruch prawostronny.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Przy wjeździe do Peru otrzymujemy kartę wjazdową, którą należy zwrócić przy wyjeździe. W przypadku jej zgubienia i ewentualnej kontroli policji będzie trzeba zapłacić karę.

Polecamy zabrać ze sobą dolary amerykańskie i wymienić je na miejscu na walutę lokalną w banku lub kantorze. Można również zabrać euro, jednak kurs jest mniej korzystny w porównaniu z dolarami.

W większych miastach można płacić kartą, dostępne są również bankomaty. Na pozostałych terenach warto mieć zawsze przy sobie gotówkę.

Za niektóre usługi turystyczne (zorganizowane wycieczki, bilety lotnicze) można płacić w dolarach amerykańskich.

Warto mieć przy sobie dużo monet – przydadzą się w wielu sytuacjach gdy usłyszymy „No tengo cambio” („Nie mam wydać”) oraz na napiwki.

Pieniądze są często podrabiane. Fałszywe monety (szczególnie o wartości 5 soli) można poznać po niewyraźnych ząbkach oraz liczbach, a banknoty po braku lub niewyraźnym znaku wodnym.

Kantory mogą odmówić przyjęcia niektórych serii dolarów amerykańskich (serie rozpoczynające się od CB).

Powszechne jest targowanie się niemal o wszystko – na targach, w biurach podróży, w taksówkach.

Woda z kranu nie nadaje się do picia. Najlepiej mieć przy sobie wodę butelkowaną.

Zawsze warto mieć przy sobie paszport. Możemy bowiem zostać poproszeni o jego ukazanie np. przy zakupie karty SIM, przy wsiadaniu do autobusu, itp.

Znajomość języka angielskiego, szczególnie poza dużymi ośrodkami turystycznymi, nie jest powszechna.

Znaczna część Peru położona jest na dużych wysokościach (3000-4000 m n.p.m.). Należy dlatego uważać na występowanie objawów choroby wysokościowej. Pomocne może być żucie liści koki lub picie herbaty z koki.

Planując wycieczki po górach, należy pamiętać o zabraniu cieplejszej odzieży i bardzo wygodnych bytów trekkingowych.

Ze względów bezpieczeństwa należy unikać samotnych spacerów oraz podróży pustymi autobusami po zmierzchu. Wartościowe przedmioty lepiej zostawić w sejfie, a podczas nocnej podróży między miastami należy uważać na swój bagaż podręczny.

W czasie pory deszczowej (listopad-kwiecień) część dróg może być zablokowana przez lawiny błotne.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz