Peru - Natura i kultura

oferta dostępna

Cena za osobę 12 814

Razem (Szczegóły ceny)25 628

Masz kartę payback?
Dostaniesz 12814 punktów paybacksamolot

24.02.2019
17:10 Warszawa - Okęcie
02:20 Rio de Janeiro

07.03.2019
19:55 GIG
12:55 WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kategoria

***

Opis oferty

 
Hotele:

- w Rio de Janeiro hotel (5rozpoczętych dób hotelowych) - położony ok. 100 - 400 m od Copacabany lub Ipanemy (w terminie karnawałowym możliwe zakwaterowanie w hotelu 100 - 300 m od plaży Flamengo)


- wLimie hotel (2 rozpoczęte doby hotelowe)


- w Nazca hotel (1 rozpoczęta doba hotelowa).


- w Cuzco hotel (2 rozpoczęte doby hotelowe)
Pokoje: 2 - osobowe z łazienkami, z możliwością 1 dostawki.Zakwaterowanie obejmuje:

Dla wylotów z Polski w niedzielę - 11 dób hotelowych (wylot z Polski w niedzielę, przylot do Rio w poniedziałek w godzinach wczesno-porannych. Pierwsza doba hotelowa z niedzieli na poniedziałek).
Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godziny przed wylotem. Przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Rio de Janeiro. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Przylot do Rio de Janeiro, odprawa paszportowa a następnie transfer do hotelu. Czas na odpoczynek po podróży. (Trasa ok. 50 km)


Dzień 2
Po śniadaniu spotkanie informacyjne rezydentem, a następnie czas na odpoczynek i kąpiele słoneczne. Samo Rio de Janeiro to jedno z najpopularniejszych miast turystycznych na świecie, przyciągające rocznie tysiące turystów. Malowniczo położone nad Oceanem Atlantyckim i Zatoką Guanabara, strzeżone jest przez jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Brazylii - pomnik Chrystusa Zbawiciela. Nie ma również bardziej rozbawionego miejsca na Ziemi, jakim staje się miasto w okresie karnawału. Piękne stroje, urzekające kolory, porywająca do tańca muzyka i wiele innych atrakcji tworzą cudowny korowód samby. Szkoły samby, z których słynie Rio przygotowują cały rok ten niepowtarzalny spektakl. Przeżycie karnawału w Rio to wspaniała okazja do poznania kultury Brazylijczyków oraz ich temperamentu. Kolacja i nocleg.


Dzień 3
Wczesne wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Przelot do Limy w Peru, a następnie zwiedzanie kolonialnej dzielnicy Plaza Mayor z okazałym pałacem, w którym mieści się siedziba rządu, katedry (mauzoleum hiszpańskiego konkwistadora Francisco Pizzaro), klasztoru św. Franciszka i katakumb. Postój przy zabytkowej stacji kolejowej Desamparados, z której rozpoczyna się trasa zaprojektowana w XIX w. przez inżyniera Ernesta Malinowskiego. Następnie zwiedzanie muzeum Larco Herrera, mieszczące się w zabytkowym budynku, przedstawiające dokładny przegląd peruwiańskiej historii prekolumbijskiej, niesamowite zbiory wyrobów ze złota, ceramiki i tekstyliów. Następnie zobaczymy jeszcze jedno niezwykłe muzeum ABTAO, mieszczące się w łodzi podwodnej. Łódź do niedawna była sprawna i pływała u wybrzeży Peru, w chwili obecnej zacumowana w porcie jest bardzo ciekawym, nietypowym obiektem do zwiedzania. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.


Dzień 4
Po wczesnym śniadaniu przejazd autostradą Panamericana Południową do Nazca. Po drodze postój w Rezerwacie Narodowym Paracas, rejs na wyspy Ballestas, obserwacja zwierząt. Miejsce to słynie z obfitej flory morskiej, co z kolei spowodowało olbrzymi rozwój fauny na tym terenie. Ballestas, zwane również małym Galapagos, zamieszkują uchatki, lwy morskie, delfiny, pingwiny Humbolta, żółwie a także kilkaset gatunków ptaków, w tym pelikany i głuptaki. Kontynuując nasz przejazd zrobimy krótki postój przy wieży widokowej "Mirador" na płaskowyżu Nazca, gdzie znajdują się tajemnicze linie i figury. Z "Mirador" można zaobserwować figurę ręki i drzewa. Dojazd do Nazca. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 400 km).


Dzień 5
Po śniadaniu, dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 120-130 USD) lot awionetką nad płaskowyżem Nazca, gdzie na powierzchni ok 450 km2 widać linie przedstawiające różnorodne figury geometryczne i rysunki zwierząt. Do dziś ich pochodzenie jest tajemnicze, a teorii na ten temat przybywa coraz więcej. Z góry wyglądają jak tajemnicze obrazy, mające niemalże kosmiczną proweniencję. Podczas lotu można zobaczyć między innymi linie przypominające kolibra, małpę, pająka czy kosmonautę Następnie obiad i przejazd na pustynię Ica. Postój w malowniczej Oazie Huacachina, degustacja Pisco - narodowego drinka peruwiańskiego. Powrót do Limy, zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 400 km).


Dzień 6
Śniadanie, transfer na lotnisko i lot do Cusco. Proponujemy spacer po starówce Cuzco, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W programie Plaza de Armas, katedra z pinakoteką gromadzącą arcydzieła kuzkeńskiej szkoły malarskiej oraz dawna świątynia słońca - Coricancha. Zakwaterowanie, czas wolny a później kolacja z folklorem. (Trasa ok. 50 km).


Dzień 7
Po śniadaniu dwugodzinny przejazd na stację kolejową do Ollantaytambo, skąd rozpoczniemy wycieczkę do Machu Picchu (pociąg jedzie ok.1,5 godz.), jednego z SIEDEMIU CUDÓW ŚWIATA (od 2007 r. wpisane na listę UNESCO). Odkryte dla świata w 1911 r., zagubione miasto Inków to niesamowite, skalne budowle, leżące na setce tarasów. Wielkość i piękno tego miejsca dają wyobrażenie o niezwykle bogatej kulturze inkaskiej. Zobaczymy skalną Świątynię Trzech Okien i Słoneczne Obserwatorium. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 380 km).


Dzień 8
Po śniadaniu krótki spacer po Sacsayhuaman - dawnej inkaskiej twierdzy, w której do dziś odbywa się najsłynniejszy peruwiański festiwal Inti Raimi. Dla odważnych możliwość skosztowania świnki morskiej (w cenie). Transfer na lotnisko. Lot powrotny do Rio de Janeiro (przelot nocny z przesiadką w Limie).


Dzień 9 - 11
Przylot do Rio de Janerio w godzinach porannych. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek i kąpiele słoneczne na jednej ze wspaniałych plaż Rio de Janeiro - polecamy zwłaszcza 4,5 km Copacabanę lub elegancką Ipanemę. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki opcjonalne: zwiedzanie Rio (pomnik Chrystusa
+ wzgórze Głowa Cukru) ok.100 USD, wyspy tropikalne ok 100 USD, samba show ok. 110 USD, lekcja samby połączona z wyjściem do klubu ok 90 USD, lot helikopterem ok 200 USD za 30 min.


Dzień 12
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na zakupy. Następnie transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski samolotem typu Dreamliner (dokładne godziny zbiórki poda na miejscu pilot Rainbow).


Dzień 13
Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.


Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.


Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Rio de Janeiro oraz przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw., wyżywienie według programu, opiekę pilota w Brazylii i Peru, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).


Zakwaterowanie obejmuje:
Dla wylotów z Polski w niedzielę - 11 dób hotelowych (wylot z Polski w niedzielę, przylot do Rio w poniedziałek w godzinach wczesno-porannych. Pierwsza doba hotelowa z niedzieli na poniedziałek).


Cena nie obejmuje: podatków wylotowych w Peru ok. 40 USD/os, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wycieczek fakultatywnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napoi oraz zwyczajowych napiwków i innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjna opłata na miejscu) ok. 250 USD/os (w tym bilety wstępu, napiwki dla lokalnych przewodników i kierowców).


Inne

Wyloty


Wylot z Warszawy. Zbiórka na 3 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku Okęcie. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: . Przelot : samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również wodę mineralną. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo.
W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop). 


"


Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcyod daty powrotu z Brazylii.
Uwaga!Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.


Wizy

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcyod daty powrotu z Brazylii.
Uwaga!Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Informacje praktyczne


Stolica

Lima


Język

hiszpański, keczua, ajmara


Czas lokalny

Różnica w czasie względem Polski to: czas letni -5 godzin, czas zimowy -6 godzin


Ogólne wymagania wjazdowe

Wizy nie są wymagane (maks. 183 dni pobytu). Konieczne jest okazanie paszportu ważnego min. 6 miesięcy od daty wjazdu.

Przy wjeździe należy zaznaczyć ile dni zamierzamy przebywać na terytorium Peru – można bowiem dostać pieczątkę ważną tylko 90 dni i w przypadku dłuższego pobytu będzie trzeba zapłacić za każdą dodatkową dobę pobytu (ok. 1 USD/dzień).


Waluta

sol (PEN), 1 PEN = 100 centymów


Ceny w hotelach i restauracjach

Zestawy lunchowe (przystawka lub zupa, danie główne, napój oraz czasem deser) – 5-10 PEN; pizza średniej wielkości – 15-25 PEN; ćwiartka kurczaka z chipsami – ok. 25 PEN; piwo w barze – 7-10 PEN.


Napiwki

Wskazane jest zostawianie napiwków w wysokości 10-15% lub zaokrąglenie rachunku do pełnej kwoty.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień. Jedynie w przypadku podróży z Peru do Brazylii wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze (istnieje możliwość zaszczepienia się na lotnisku w Limie, koszt ok. 15 USD)


Obowiązkowy podatek turystyczny

Nie ma obowiązującej opłaty za pobyt turystyczny.

Napięcie i rodzaj gniazdka

W niektórych miejscach może być potrzebny adapter; 220 V; 50 Hz / typ A, typ B, typ C


Komunikacja / transport publiczny

W większości regionów rozwinięta jest sieć autobusów międzymiastowych a także lokalne połączenia lotnicze. Przykładowe ceny: przejazd autobusem z Nazca do Arequipa (ok. 9 godz.) – od 45 do 90 PEN, przelot samolotem lokalnym z Limy do Cuzco – od ok. 390 PEN. W niektóre miejsca (np. Machu Picchu) można dojechać jedynie pociągiem, a w inne (region amazoński) – statkiem lub łódką. W miastach funkcjonuje transport publiczny oraz różnego rodzaju taksówki (najlepiej korzystać z tych autoryzowanych sieci). Przykładowa cena: taksówka z lotniska do centrum Limy – ok. 40-50 PEN.


Wynajem samochodów

Od ok. 110 PEN/dzień. Ze względu na zły stan dróg w górach oraz chaos na ulicach w mieście indywidualny wynajem samochodu nie jest zalecany.

Koszt benzyny to 3,45 PEN/l, a oleju napędowego 2,93 PEN/l.

Obowiązuje ruch prawostronny.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Przy wjeździe do Peru otrzymujemy kartę wjazdową, którą należy zwrócić przy wyjeździe. W przypadku jej zgubienia i ewentualnej kontroli policji będzie trzeba zapłacić karę.

Polecamy zabrać ze sobą dolary amerykańskie i wymienić je na miejscu na walutę lokalną w banku lub kantorze. Można również zabrać euro, jednak kurs jest mniej korzystny w porównaniu z dolarami.

W większych miastach można płacić kartą, dostępne są również bankomaty. Na pozostałych terenach warto mieć zawsze przy sobie gotówkę.

Za niektóre usługi turystyczne (zorganizowane wycieczki, bilety lotnicze) można płacić w dolarach amerykańskich.

Warto mieć przy sobie dużo monet – przydadzą się w wielu sytuacjach gdy usłyszymy „No tengo cambio” („Nie mam wydać”) oraz na napiwki.

Pieniądze są często podrabiane. Fałszywe monety (szczególnie o wartości 5 soli) można poznać po niewyraźnych ząbkach oraz liczbach, a banknoty po braku lub niewyraźnym znaku wodnym.

Kantory mogą odmówić przyjęcia niektórych serii dolarów amerykańskich (serie rozpoczynające się od CB).

Powszechne jest targowanie się niemal o wszystko – na targach, w biurach podróży, w taksówkach.

Woda z kranu nie nadaje się do picia. Najlepiej mieć przy sobie wodę butelkowaną.

Zawsze warto mieć przy sobie paszport. Możemy bowiem zostać poproszeni o jego ukazanie np. przy zakupie karty SIM, przy wsiadaniu do autobusu, itp.

Znajomość języka angielskiego, szczególnie poza dużymi ośrodkami turystycznymi, nie jest powszechna.

Znaczna część Peru położona jest na dużych wysokościach (3000-4000 m n.p.m.). Należy dlatego uważać na występowanie objawów choroby wysokościowej. Pomocne może być żucie liści koki lub picie herbaty z koki.

Planując wycieczki po górach, należy pamiętać o zabraniu cieplejszej odzieży i bardzo wygodnych bytów trekkingowych.

Ze względów bezpieczeństwa należy unikać samotnych spacerów oraz podróży pustymi autobusami po zmierzchu. Wartościowe przedmioty lepiej zostawić w sejfie, a podczas nocnej podróży między miastami należy uważać na swój bagaż podręczny.

W czasie pory deszczowej (listopad-kwiecień) część dróg może być zablokowana przez lawiny błotne.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly.pl Sp z o.o. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz