Pętla Beskidzka

oferta dostępna

Cena za osobę 486

Razem (Szczegóły ceny)972

Masz kartę payback?
Dostaniesz 486 punktów paybackautokar

30.08.2019
Katowice
ul. Piotra Skargi 4, Dworzec Autobusowy

01.09.2019

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kraj

POLSKA

Opis

Wisła - Istebna - Koniaków - Zywiec - Ustroń - Cieszyn
- Skocznia Adama Małysza
- Dolina Białej Wisełki
- Folklor i tradycje ludowe
- Muzeum browaru w Zywcu
- Wjazd kolejką na Czantorię
- Piękna architektura Cieszyna

Program

1 dzień:
Wyjazd z poszczególnych miast według rozkładu jazdy. Przyjazd do Wisły – perły Beskidu Śląskiego i spacer po centrum kurortu. Zobaczymy rynek, czekoladowy pomnik Adama Małysza, amfiteatr, park z miniaturami budowli znad Wisły i galerię trofeów A. Małysza. Następnie przejedziemy do Wisły-Malinki. Tu podejdziemy pod skocznię narciarską im. Adama Małysza i wjedziemy kolejką linową na górę, aby znad rozbiegu dla zawodników podziwiać malowniczą, górską panoramę. Dalej czeka nas przejazd do Wisły – Czarne i poznanie kolejnych atrakcji turystycznych zlokalizowanych w tym rejonie. Zobaczymy Jezioro Czerniawskie - zbiornik zaporowy utworzony w miejscu połączenia Białej i Czarnej Wisełki i pospacerujemy szerokim deptakiem biegnącym koroną zapory. Później wyruszymy w kierunku Zameczku – Rezydencji Prezydenta RP - poznamy długą i burzliwą historię tego obiektu oraz zwiedzimy jego piękne i nastrojowe wnętrza. Następnie czeka nas przejazd do hotelu, zakwaterowanie i krótki odpoczynek, a później „Zielony kulig” – przejażdżka konnymi zaprzęgami w głąb doliny Białej Wisełki, uznawanej za najpiękniejszą w Beskidzie Śląskim i góralska biesiada w kolibie przy akompaniamencie „żywej muzyki”. Powrót do hotelu, nocleg.
2 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Istebnej i Koniakowa. To dwie beskidzkie wioski, gdzie wciąż żywe są tradycje związane z folklorem, rękodziełem i sztuką ludową, a dawne zwyczaje przekazywane są z pokolenia na pokolenie. W Istebnej zobaczymy kościół p.w. Dobrego Pasterza, wystawę w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie wyeksponowana jest największa na świecie, wpisana na listę Guinnesa, koronka koniakowska o średnicy 5 m. Odwiedzimy również Kurną Chatę, w której posłuchamy dawnych instrumentów pasterskich i barwnej opowieści o tym „ jak to hańdowni na Istebnym bywało”. W Koniakowie zobaczymy muzeum koronki pełne misternie „heklowanych” koronkowych arcydzieł, centrum pasterskie, w którym znajduje się zagroda edukacyjna z żywymi zwierzętami i sklep góralski - tu oprócz pamiątek zakupić można pyszne góralskie sery wprost od producenta. Podejdziemy także na szczyt Ochodzitej – bezleśnej góry, z której roztacza się jedna z najpiękniejszych panoram górskich w całych Beskidach Zachodnich. Następnie przejedziemy do słynnego z wyśmienitego piwa urokliwego Zywca. Tu czeka nas zwiedzanie multimedialnego muzeum browaru, połączone z degustacją miejscowego trunku i spacer po centrum miasta. Zobaczymy rynek, kościół konkatedralny p.w. Narodzenia NMP, stary zamek, pałac Habsburgów i park. Wrócimy malowniczą trasą przez Szczyrk, która wchodzi w skład tzw. Beskidzkiej Piątki i przełęcz Salmopolską – jedną z najwyżej położonych przejezdnych przełęczy w Polsce. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Ustronia położonego na północnych stokach Beskidu Śląskiego. Przejazd przez Zawodzie - uzdrowiskową dzielnicę miasteczka, z charakterystycznymi sanatoriami w kształcie piramid. Wizyta w Parku Zdrojowym, w którym znajduje się pijalnia wód leczniczych, czas na ich degustację i wypoczynek w rozległym parku. Następnie udamy się na Czantorię – jedną z kultowych gór Beskidu Śląskiego. Kolejką linową wyjedziemy na podszczytową polanę Stokłosicy i spacerem, który trwa ok. 20 min. dotrzemy na jej szczyt. Tu znajduje się wieża widokowa, z której podziwiać będziemy roztaczającą się, doskonałą, górską panoramę. Powrót kolejką na dolną stację i przejazd do przygranicznego Cieszyna - miasta o niepowtarzalnym klimacie, na który złożyły się skomplikowana historia, piękna architektura, wielokulturowość i wielowyznaniowość. Podczas zwiedzania miasta zobaczymy Wzgórze Zamkowe z romańską rotundą św. Mikołaja, klasycystycznym pałacem Habsburgów i pozostałościami starego gotyckiego zamku. Będzie także możliwość wejścia na Wieżę Piastowską, która jest najlepszym punktem widokowym na Cieszyn i okolice. Pospacerujemy po rynku – poznamy jego zabytki, urokliwe kamieniczki, „Cieszyńską Wenecję”- uliczkę dawnych rzemieślników – garbarzy, tkaczy, sukienników i kowali. Zobaczymy także Studnię Trzech Braci - miejsce legendarnego założenia miasta. Następnie – granicą biegnącą wzdłuż rzeki Olzy przejdziemy do Czeskiego Cieszyna. Tu będziemy chwila czasu wolnego na spacer po tej części Cieszyna i zakupy. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do wybranego miasta. Zakończenie imprezy.

Zakwaterowanie

2 noclegi w hotelu o standardzie **/*** w okolicy Wisły. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie

2 śniadania, możliwość wykupienia 2 obiadokolacji w cenie 80 zł.

Transport

Autokar turystyczny lub mikrobus.

Ubezpieczenie

 
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Uwagi praktyczne

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy.
W zwiedzaniu Browarium w Zywcu mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie.
Informacja o cenie:

Cena nie obejmuje

- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, Tour Guide. Koszt – ok. 200 zł.

Informacje praktyczne


Stolica

Warszawa


Język

polski


Ogólne wymagania wjazdowe

wiza nie jest wymagana

Waluta

złoty (PLN), 1 złoty = 100 groszy


Napięcie i rodzaj gniazdka

220 V


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz