Przez Małopolskę na Orawę - Polska - Słowacja

oferta dostępna

Cena za osobę 486

Razem (Szczegóły ceny)972

Masz kartę payback?
Dostaniesz 486 punktów paybackautokar

30.08.2019
Katowice
ul. Piotra Skargi 4, Dworzec Autobusowy

01.09.2019

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kraj

POLSKA_SLOWACJA

Opis

Zator - Wadowice - Inwałd - Kalwaria Zebrzydowska - Lanckorona - Sucha Beskidzka - Zawoja - Orawa
- Park Miniatur w Inwałdzie
- Wadowice - miasto Jana Pawła II
- Kalwaria Zebrzydowska - polska Jerozolima
- Klimatyczna Lanckorona
- Zawoja - u stóp Babiej Góry
- Orawski folklor

Program

1 dzień:
Wyjazd z poszczególnych miast wg rozkładu jazdy. Przyjazd do Zatoru - stolicy Doliny Karpia i spacer po uroczym ryneczku. Dalej przejedziemy do Wadowic, rodzinnego miasta Karola Wojtyły. Zwiedzanie rozpoczniemy od jego domu, a następnie udamy się do Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Marii Panny z cudownym obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. To tutaj Karol Wojtyła przyjmował chrzest, a później I Komunię Świętą. Czas wolny i możliwość skosztowania słynnych wadowickich kremówek. Następnie przejazd do Inwałdu, gdzie w Parku Miniatur zobaczymy m.in. wieżę Eiffel’a, posągi Moai, Bramę Brandenburską, Mur Chiński, Sfinksa czy też Stadion Narodowy w Warszawie. Z parku udamy się do najbardziej kwiecistego miejsca na mapie Inwałdu, czyli do Ogrodu Jana Pawła II. Ponad dwadzieścia tysięcy drzew, krzewów i kwiatów tworzy niepowtarzalny obraz -portret papieża Polaka w otoczeniu bazyliki Ofiarowania NMP w Wadowicach i Bazyliki św. Piotra w Watykanie. Po zakończeniu wędrówki alejkami Ogrodu przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
2 dzień:
Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Kalwarii Zebrzydowskiej, położonej na słynnym Szlaku Papieskim. Jest ona najważniejszym obok Częstochowy ośrodkiem ruchu pielgrzymkowego w Polsce. Zwiedzimy Bazylikę Matki Bożej Anielskiej i klasztor Bernardynów. Kompleks kalwaryjski stanowiący Pomnik Historii został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejedziemy do Lanckorony - magicznego miasta aniołów, leżącego na zboczu góry. Roztaczają się stąd niesamowite widoki na rozległe doliny. Zobaczymy kościół parafialny Św. Jana Chrzciciela z XIV wieku, a chętnych czeka spacer do ruin zamku Kazimierza Wielkiego. Będąc w Lanckoronie trudno pominąć najładniejszą na rynku, kolorową chatę, w której mieści się Muzeum Regionalne. Przejazd do Suchej Beskidzkiej na zwiedzanie miasta. Zobaczymy renesansowy zamek suski, zwany „Małym Wawelem” oraz spacerkiem udamy się na wzgórze Jasień. Czas wolny na rynku ze słynną karczmą Rzym. Powrót do hotelu, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu przejazd do leżącej w cieniu Babiej Góry Zawoi - najdłuższej wsi w Polsce. Podczas zwiedzania zobaczymy drewniany kościół z 1888 r. oraz odwiedzimy Muzeum Babiogórskiego Parku Narodowego. Następnie przejedziemy przez przełęcz Krowiarki na Orawę do Zubrzycy. Zwiedzimy wspaniały skansen z tradycyjną drewnianą zabudową, chałupy i zabudowania gospodarcze z oryginalnym wyposażeniem. Dalej przez Jabłonkę dojedziemy do Lipnicy Wielkiej, gdzie zobaczymy między innymi przydrożne figury kamienne, które miały chronić mieszkańców oraz kościół z XVII wieku. Podczas dalszej podróży przejedziemy na słowacką stronę Orawy i mijać będziemy spokojne miejscowości, po drugiej stronie Babiej Góry. Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Zakwaterowanie

2 noclegi w hotelu o standardzie **/*** w okolicy Suchej Beskidzkiej. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, TV.

Wyżywienie

2 śniadania, możliwość wykupienia obiadokolacji w cenie 60 zł.

Transport

Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem

Ubezpieczenie

Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota

Uwagi praktyczne

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. 
Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport.
Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy. 
Przejazd: Katowice - Zator (ok. 60 km) – ok. 1.30 godz.
Informacja o cenie:
Cena nie obejmuje: 
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni. Koszt – ok. 190 zł

Informacje praktyczne


Stolica

Warszawa


Język

polski


Ogólne wymagania wjazdowe

wiza nie jest wymagana

Waluta

złoty (PLN), 1 złoty = 100 groszy


Napięcie i rodzaj gniazdka

220 V


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz