Wielkopolska - Spotkajmy się na fyrtlu, tej!

oferta dostępna

Cena za osobę 1 099

Razem (Szczegóły ceny)2 198

Masz kartę payback?
Dostaniesz 1099 punktów paybackautokar

02.09.2019
Radomsko
ul. Łódzka 2, PORT Radomsko - Stacja Pal

06.09.2019

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kraj

POLSKA

Program

Dzień 1. Wyjazd z poszczególnych miast Polski według rozkładu jazdy. Przejazd do Gniezna. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.
Dzień 2. Śniadanie. Pojedziemy na Pola Lednickie, gdzie przejdziemy trasą Trzeciego Tysiąclecia, która symbolizuje drogę, jaką trzeba przejść, aby dojść do Chrystusa, zobaczymy Bramę Rybę oraz Dom Jana Pawła II. Następnie odwiedzimy Gniezno, które podobnie jak Rzym zbudowano na siedmiu wzgórzach. Odwiedzimy jedno z nich – Wzgórze Lecha, na którym zobaczymy katedrę gnieźnieńską zwaną Matką Polskich Katedr ze słynnymi drzwiami gnieźnieńskimi, które przedstawiają sceny z życia św. Wojciecha – patrona miasta. Zejdziemy tam również do podziemi i wejdziemy na wieżę katedralną. Zwiedzimy także Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej, nazywane Skarbcem katedralnym. Przejście wzdłuż jeziora Jelonek, które przez mieszkańców nazywane jest Wenecją do Muzeum Początków Państwa Polskiego, w którym poznamy historię ziemi gnieźnieńskiej. Zaproponujemy Państwu przejście fragmentem trasy Traktu Królewskiego, która łączy najciekawsze zabytki i miejsca Gniezna. Powrót do hotelu na obiadokolację. 
Dzień 3. Śniadanie. Wybierzemy się do Poznania, gdzie odwiedzimy Muzeum Rogala, które przedstawia historię Poznania w humorystyczny sposób. Nauczymy się tam godać po poznańsku, wzbogacimy nasz słownik o wyrazy takie jak m.in.: mela, kejter, bejmy, fyrtel, szczun. Spróbujemy tam także prawdziwego rogala świętomarcinkowskiego. Po pokazie czas na odpoczynek na Starym Rynku. Nie zapomnijcie, że codziennie w samo południe koziołki bodą się na wieży poznańskiego Ratusza przy granym na żywo hejnale. Przejdziemy do Bramy Poznania ICHOT, gdzie w ciekawy sposób poznamy Ostrów Tumski. Dla chętnych możliwość wejścia do Katedry. Powrót na Stary Rynek i rozpoczęcie biesiady po poznańsku będącej podróżą w czasy szlacheckich uczt. W najbardziej urokliwych zakątkach miasta skosztujemy lokalnych przysmaków, weźmiemy udział w dawno zapomnianych staropolskich obrzędach kulinarnych oraz wysłuchamy wielu ciekawostek o staropolskiej i lokalnej kuchni. Powrót do hotelu.
Dzień 4. Śniadanie. Przejazd do Lichenia Starego – kult Matki Bożej rozpoczął się w tym miejscu ok. 1850 r., kiedy to w okolicznym lesie Matka Boża objawiła się pasterzowi Mikołajowi Sikatce. Zwiedzimy Bazylikę NMP wybudowaną dla upamiętnienia wspomnianych objawień gdzie w centralnym punkcie znajduje się Cudowny Obraz z wizerunkiem Matki Bożej. Zobaczymy również cudowne źródełko, którego wody słyną z licznych uzdrowień. Wejdziemy na Golgotę – to wzniesienie z betonu i kamieni wybudowane jako dzieło pokuty i przebłagania za świętokradztwo dokonane polskimi rękoma. Zwiedzimy Kościół św. Doroty należącej do Czternastu Świętych Wspomożycieli - to grupa świętych w poczet, których Kościół Katolicki zaliczył tych, których wstawiennictwo u Boga uznał za wyjątkowo skuteczne, szczególnie w wypadku chorób. Następnie udamy się do Ślesina, gdzie popłyniemy statkiem turystycznym po Kanale Ślesińskim na trasie Wielkiej Pętli Wielkopolski. Powrót do hotelu. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 5. Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną.

Zakwaterowanie

  4 noclegi w hotelu o standardzie **/*** w Gnieźnie. Pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami, TV.

Wyżywienie

  4 śniadania oraz 4 obiadokolacje.

Transport

 autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD.

Ubezpieczenie

Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Uwagi praktyczne

Cena podstawowa nie zawiera:
- obowiązkowych opłat na miejscu: przewodnicylokalni, taksy klimatyczne, wjazdy do miast, parkingów, biletów wstępu – koszt: 250 zł,
- dopłaty za transport z miast wyszczególnionych w planie podróży.
Minimalna liczba osób wymaganych, aby impreza turystyczna się odbyła: 20. 
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Świadczenia rozpoczynają się obiadokolacją w dniu przyjazdu i kończą śniadaniem.

Informacje praktyczne


Stolica

Warszawa


Język

polski


Ogólne wymagania wjazdowe

wiza nie jest wymagana

Waluta

złoty (PLN), 1 złoty = 100 groszy


Napięcie i rodzaj gniazdka

220 V


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz