Wyspy Nawietrzne

  1. Rejsy
  2. KARAIBY
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  7 433
  Razem (Szczegóły ceny)14 866
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  11-01-2020 ( 10 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  7433 punktów PAYBACK
  WAW11Stycznia 2020PUJ
  Wylot
  Warszawa - Okęcie
  Przylot
  Punta Cana
  Długość lotu: 20:00:00
  WAW21Stycznia 2020PUJ
  Przylot
  Warszawa - Okęcie
  Wylot
  Punta Cana
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Kategoria

   Opis oferty

    
   Statek - Costa Favolosa - duży statek wycieczkowy, zbudowany w 2011 r., należący do włoskiego armatora "Costa Cruises". Statek składa się z 14 pokładów, ma 290 m dł., a załoga liczy ponad 1100 osób. Statek może zabrać na pokład 3800 pasażerów.

   Kabiny: 1508 kabiny o różnej wielkości i standardzie. Główne rodzaje to kabiny: wewnętrzne (bez okna), zewnętrzne (z oknem lub bulajem). Wszystkie kabiny wyposażone są w 2 osobne łóżka lub jedno łóżko małżeńskie, posiadają: łazienkę (prysznic, toaleta, suszarka do włosów), telewizor, mini sejf oraz klimatyzację. Część kabin wyposażonych jest w dodatkowe łóżko podwieszane (na zapytanie).

   - Kabina wewnętrzna bez okna. Zlokalizowane na pokładach 1, 2 oraz 6 - 10

   - Kabina zewnętrzna z oknem lub bulajem". Zlokalizowane na pokładach 1, 2 oraz 6 - 9. W zależności od lokalizacji kabiny (pokładu) okna mają zróżnicowane rozmiary, kształty (możliwy "bulaj"- okrągłe okno) i widoki.

   - Kabina zewnętrzna z balkonem. Zlokalizowane na pokładzie 6 - 11

   Na statek nie wolno wnosić niebezpiecznych przedmiotów, m.in: żelazek, scyzoryków, czajników elektrycznych, żywności, napojów oraz żadnych materiałów łatwopalnych.

   Uwaga! - kobiety powyżej 24 tyg. ciąży, niemowlęta do 24 miesiąca życia oraz osoby poniżej 18 lat życia (jeśli nie są pod opieką prawnych opiekunów) nie mogą odbyć rejsu i nie zostaną wpuszczone na statek.

   Do dyspozycji gości: recepcja, windy, mini-galeria handlowa, 5 restauracji (w tym jedna restauracje dodatkowo płatne, do których należy zrobić rezerwację), 13 barów, klub nocny (dyskoteka), kasyno, teatr, 4 baseny, 5 jacuzzi, taras słoneczny z leżakami (ręczniki przy basenach), wielofunkcyjne boisko sportowe, miejsce do joggingu, salon (dodatkowo płatne), Internet (dodatkowo płatny). Dla dzieci: mini club (podział wg grup wiekowych). Na statku odbywają się różne animacje: zabawy sportowe, przedstawienia, muzyka na żywo, itp. Podczas niektórych imprez wieczornych wymagane stroje wieczorowe.

   Usługi typu: Internet, fax, telefon, masaże, zabiegi kosmetyczne, pralnia, usługi medyczne, zajęcia z instruktorem itp. oraz są dodatkowo płatne. Na statku akceptowane są tylko karty kredytowe.

   Wyżywienie: W cenie: 3 posiłki - śniadania, obiady/lunche i kolacje w restauracjach głównych i bufetowych.

   Dodatkowo płatne - oferta kulinarna pozostałych restauracji napoje do obiadów, kolacji oraz między posiłkami, napoje alkoholowe (alkohol jest sprzedawany osobom, które ukończyły 21 lat osobom w wieku 18-20 lat - za zgodą prawnych opiekunów). Możliwość dokupienia na statku dodatkowych pakietów all inclusive z napojami (pakiety bezalkoholowe lub uwzględniające określone alkohole). Cena pakietu All Inclusive waha się od ok. 20 USD/os/dzień (napoje tylko do posiłków - obiadu i kolacji) do ok. 50 USD/os/dzień (pakiet z drinkami i mini barem). Warunkiem skorzystania z pakietu all inclusive jest wykupienie go przez wszystkich pasażerów w kabinie na czas całego rejsu. Pakiety płatne są dodatkowo (poza depozytem). Na statku obowiązuje zakaz wnoszenia napojów (w tym alkoholi) z zewnątrz.

   "

   Program

   Dzień 1
   Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot samolotem rejsowym z Warszawy (z przesiadką w jednym z europejskich portów) na Dominikanę. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: stronie operatora. Po przylocie odprawa paszportowo-celna. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

   Dzień 2
   Po śniadaniu czas wolny. Jedną z propozycji (dla chętnych, dodatkowo płatne) będzie wyprawa na rajską wyspę - Saona. Tam zatrzymamy się na relaks w cieniu palm na jednej z karaibskich plaż z białym, koralowym piaskiem (fenomenalne zdjęcia!). W czasie drogi do tego raju na ziemi zatrzymamy się także w naturalnym basenie - płyciźnie - La Piscina (głębokość ok. 1 m) - by podziwiać kolorowe rozgwiazdy w ich naturalnym środowisku u wybrzeży wyspy Haiti. Pokład naszego statku rozbrzmiewać będzie muzyką latino, pojawią się "pirackie napoje". Transfer do portu, zakwaterowanie na statku. Na noc statek pozostanie zacumowany w porcie w Republice Dominikany.

   Dzień 3
   Około godziny 07:00 statek wypłynie w kierunku Wyspy Catalina, na której znajduje się prywatna plaża zarezerwowana wyłącznie dla pasażerów Costa Cruises. Wyspa zachwyca autentyczną naturą z różnorodnymi ekosystemami, na wyspie nie ma ruchu samochodowego. Znajduję się tu również niezwykle popularna wśród nurków rafa koralowa. Dla chętnych (wycieczka dodatkowo płatna) zaproponujemy wycieczkę np.: katamaranem, podczas której będziemy pływać wzdłuż wybrzeży wyspy, podziwiając zdumiewające białe plaże i turkusowe morze. W trakcie wycieczki przewidziany jest czas na podziwianie rafy koralowej (snorkelling). Ok. godziny 17:00 statek wypływa w kierunku Sint Maarten.

   Dzień 4
   Około godziny 13:30 statek zacumuje na Sint Maarteen. Wyspa położona jest w Małych Antylach, jej południowa część wschodzi w skład Królestwa Niderlandów, zaś północna część wyspy należy do Francji. Możemy odkryć tu wspaniałą mieszankę kultur żyjących w harmonii. Dla chętnych (wycieczka dodatkowo płatna). Proponujemy wycieczkę po wyspie, podczas której przekraczać będziemy granice - nie tylko kulturowe - pomiędzy Francją i Holandią, ale także pomiędzy światem zwierząt i ludzi. Z Philipsburga ruszymy do lokalnej farmy motyli lub woliery z ptakami tropikalnymi - poznamy ciekawe okazy zwierząt. Następnie przejedziemy przez punkty widokowe wyspy (postoje na zdjęcia), poznamy historię salinów - niegdyś przynoszących wyspie zysk ze sprzedaży pozyskiwanej tu soli - i posmakujemy specjalnie dla nas przygotowanych lokalnych trunków - tajna kreolska receptura! Przejedziemy przez Marigot - miasto uważane za stolicę francuskiej części wyspy w naszej drodze na jedną z najsłynniejszych plaż świata - Macho Beach. Plaża ta słynie z samolotów lądujących na pasie startowym graniczącym z jej piaskami. Możliwe kąpiele słoneczne, morskie (w zależności od warunków pogodowych). W czasie przejazdu niezliczone ciekawostki i informacje o historii wyspy, która finalnie kilkukrotnie przechodziła z rąk francuskich do rąk holenderskich… Około godziny 21:00 statek wypływa w kierunku Antigua.

   Dzień 5
   Około godziny 08:00 statek dopływa do wyspy Antigua, największej z wysp państwa Antigua i Barbuda. Opisał je w 1493 roku Krzysztof Kolumb, a w 1632 r. skolonizowali Brytyjczycy, którzy sprowadzili niewolników do pracy na plantacjach, przeważnie trzciny cukrowej. Ich potomkowie stanowią dziś większość mieszkańców wysp. Historycznie wyspy odwiedzał kap. Horatio Nelson - późniejszy bohater bitwy pod Trafalgarem. Dziś największe i najlepiej zachowane doki georgiańskie świata - znajdujące się na wyspie - noszą jego imię. Ten skrawek lądu jest uosobieniem beztroskiego odpoczynku, czemu sprzyjają wyjątkowo piękne plaże otoczone palmami (także kokosowymi). Plaż jest tu podobno tyle ile dni w roku. Ale to nie wszystko. Wspaniałe punkty widokowe, unikalne skarby przyrody nieożywionej czy rafy koralowe ukryte w lazurowych wodach okalających wyspę to tylko skromny ułamek jej piękna. Te ostatnie zachęcają do podwodnych wypraw lub snorkeling'u. Proponujemy zwiedzanie wyspy w ramach wycieczek fakultatywnych (dodatkowo płatne). Około godziny 18:00 statek wypływa w kierunku Martyniki.

   Dzień 6
   Około godziny 09:00 statek przypływa do Martyniki zwanej, "wyspą kwiatów i kobiet". Posiada unikalne atrakcje, które koniecznie należy zobaczyć (zachęcamy do uczestnictwa w wycieczce fakultatywnej, dodatkowo płatna). Wyprawę rozpoczniemy od najsłynniejszych zabytków starego miasta Biblioteka Schoelchera, bezgłowy pomnik Józefiny skąd przejdziemy na pełny tropikalnych aromatów, zapachów i smaków Targ Kreolski. Tu poznamy lokalne warzywa, owoce i przyprawy - będzie czas na zakupy. Następnie w majestatycznych Ogrodach Balata podziwiać będziemy ok. 3000 tropikalnych roślin (nie tylko z poziomu ziemi, ale i z zawieszonych pomiędzy koronami drzew linowych mostów - kilkanaście metrów nad ziemią!). Ogród nieustannie nawiedzają tropikalne ptaki - zwinne cukrowniki i piękne kolibry - będzie to okazja by poznać najmniejsze i najzwinniejsze ptaki świata. Następnie wizyta w jednej z najstarszych destylarni rumu na wyspie. Luksusową destylarnię Depaz położoną jest u stóp wulkanu Mount Pelee i posiada niesamowitą historię. Weźmiemy udział w degustacji rumu, poznamy także tajniki jego wyrobu (możliwość zakupu "rumu rolniczego" najlepszej światowej jakości! (Produkty tej destylarni zdobywają nagrody na międzynarodowych konkursach). Wycieczkę kończymy przejazdem przez miasteczko St. Pierre. Miejsce, które na początku XX w. zostało w ciągu 1 minuty całkowicie zniszczone przez wulkan oraz… krótkim plażowaniem. Około godziny. Około godziny. 20:00 statek wypływa z portu w kierunku Gwadelupy.

   Dzień 7
   Około godz. 08:00 statek zacumuje na Gwadelupie. Zachęcamydo zwiedzania wyspy podczas wycieczki fakultatywnej (dodatkowo płatna). Ze stolicy wyspy przejedziemy do największego na Karaibach akwarium morskiego. Można tu zobaczyć dziesiątki gatunków ryb i kilkadziesiąt gatunków koralowców, podwodny świat morza Karaibskiego urzekający kształtami i kolorami. Po wizycie w akwarium przejeżdżamy przez urocze Saint Anne na punkt widokowy - zdjęcia niczym pocztówki z Karaibów. Na plaży w St. Anna pod palmami zażyjemy kąpieli morskich i słonecznych a następnie udamy się w przejazd dookoła wyspy zaglądając na wyjątkowy karaibski cmentarz, na którym panuje atmosfera czarów i… imprezy! Cmentarz ten słynie swoją szachownicową - czarno-białą urodą w całym świecie. Opowiemy o historii tego miejsca, roli w życiu lokalnego społeczeństwa oraz o tym co go łączy z religią Voodoo... wciąż obecną na Karaibach. Około godz. 23:00 statek wypływa z Gwadelupy (nocny i dzienny rejs w kierunku Dominikany).

   Dzień 8
   Cały dzień na morzu, czas na relaks. Zachęcamy do korzystania z licznych atrakcji na statku: kąpiele w basenie, kąpiele słoneczne, jacuzzi animacje, siłownie, kasyno, sklepy i wiele innych. Dzienny i nocny rejs w kierunku Dominikany.

   Dzień 9
   Po śniadaniu ok. godz. 08:00 statek wpływa do portu La Romana na Dominikanie. Wykwaterowanie z kabin i czas wolny. Późnym popołudniem wylot do Warszawy samolotem rejsowym (z przesiadką w jednym z europejskich portów).

   Dzień 10
   Przylot do Warszawy.

   Uwagi do programu
   - W zależności od warunków pogodowych na morzu lub na wyspach kapitan może podjąć decyzję o zmianie trasy lub nie zawijaniu, do któregoś z portów wymienionych w programie, trasa rejsu może być też zmieniona przez armatora z przyczyn operacyjny.
   - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
   - Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.
   - Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
   - Przy zakwaterowaniu wymagany jest depozyt min. 120 USD/os. lub karta kredytowa, wszystkie rozliczenia (również za serwis pokładowy) mają charakter bezgotówkowy i przy wykwaterowaniu zakupione towary, usługi są odliczane od depozytu bądź pobierane z karty kredytowej.
   - Na statek nie wolno wnosić niebezpiecznych przedmiotów, m.in: żelazek, scyzoryków, czajników elektrycznych, świeżej żywności (np. warzywa i owoce), napojów alkoholowych oraz żadnych materiałów łatwopalnych. Zostaną one odebrane przy wejściu na statek, wzięte w depozyt i oddane przy zejściu ze statku.
   - Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.
   - Kobiety powyżej 24 tyg. ciąży oraz osoby poniżej 21 lat życia (jeśli nie są pod opieką prawnych opiekunów) nie mogą odbyć rejsu i nie zostaną wpuszczone na statek.
   - Podczas trwania całego rejsu proponujemy dodatkowo płatne wycieczki fakultatywne (w walutach obowiązujących na wyspach: USD).
   - Walutą obowiązującą na statku jest USD.

   Świadczenia

   Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowymna Dominikanęz przesiadką w jednym z europejskich portów,1 nocleg na Dominikanie w hotelu *** ze śniadaniem, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych) na statku 4* armatoraCosta Cruiseso dobrym standardzie w wybranych (opłaconych), wyżywienie na statku: 3 posiłki kabiny 2 os.(możliwość dostawki) z łazienkami (opis kabin i statku j.w), korzystanie z większości atrakcji na statku, transfery z/na lotnisko na Dominikanie, wyżywienie na statku wg opisu jak wyżej, opiekę polskojęzycznego pilota/rezydenta lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta na statku podczas rejsu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż), opłaty lotniskowe i portowe.

   Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za serwis pokładowy oraz napiwki dla kierowców (ok. 135 USD/os.) - płatne na miejscu, wycieczek fakultatywnychna Dominikanie,wycieczek fakultatywnych podczas rejsu oraz innych wydatków osobistych.

   META Description

   Dominikana - rajska wyspa • Antigua - plaże z białym i różowym piaskiem • Saint Lucia - najpiękniejsza z Wysp Nawietrznych • Sint Maarteen - francusko-holenderski kontrast • Martynika - wyspa kwiatów • Statek Costa Favolosa **** z 3 posiłkami w formie bufetu • polski pilot na pokładzie statku

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz