Petersburg - Ryga -Tallin - Wschodni zefir

oferta dostępna

Cena za osobę 2 130

Razem (Szczegóły ceny)4 160

Masz kartę payback?
Dostaniesz 2080 punktów paybackautokar

02:00:00

12.09.2019
Warszawa
Warszawa, Dworzec Zachodni PKS, Al. Jero

Petersburg - Ryga -Tallin - Wschodni zef

17.09.2019

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kategoria

***

Opis oferty

 
Hotele *** (razem 2 rozpoczęte doby hotelowe) w okolicy Rygi i Tallina.
Pokoje: wygodne, 2-osobowe (możliwość dostawki UWAGA!!! pokoje z 3 osobnymi łóżkami na zapytanie) z łazienkami i wc, często z TV. Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.Wyżywienie: śniadania (2 najczęściej bufet)Kategoria lokalna: *** Prom St.Peterline- Princess Anastasia Duży prom wycieczkowy, należący do armatora St.Peterline. Składa się z kilku pokładów. Statek może zabrać na pokład do 2500 pasażerów.
Do dyspozycji gości: recepcja, windy, mini-galeria handlowa, sala widowiskowa i dyskotekowa.W strefie restauracyjnej: obszerna restauracja bufetowa, restauracje i bar a la carte, strefa SPA z sauną i jacuzzi (niektóre z atrakcji dodatkowo płatne). Na statku odbywają się różne animacje, przedstawienia, występy muzyków itp. Usługi typu Internet, telefon, usługi medyczne itp. są dodatkowo płatne.Na statku akceptowane są gotówka oraz karty debetowe np.- Visa, Mastercard, Maestro (przy dostępności połączenia satelitarnego) i kredytowe np. Visa, Mastercard, American Express. Karty bankomatowe mogą nie być akceptowane. Na statek nie można wnosić niebezpiecznych przedmiotów i żelazek, scyzoryków, czajników elektrycznych oraz materiałów łatwopalnych.
Kabiny: ok.800 kabin o różnej wielkości i standardzie. W cenie 4 os. kabiny wewnętrzne klasy B (ok.8 m 2 możliwa dostawka) ulokowane przeważnie na 4 i 5 pokładzie (bez okna). Wszystkie kabiny z łazienką (WC) suszarki za dopłatą.Za dopłatą dostępne kabiny 2-osobowe (możliwe tylko w przypadku rezerwacji pokoju 2-osobowych, a nie 1-osobowych lub 3-osobowych) i 1-osobowe. Wyżywienie: śniadania (2) na promie możliwość zakupu obiadokolacji (ok. 35 Eur konieczne wcześniejsze zgłoszenie).Program

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu. Podczas przejazdu organizowane są krótkie postoje. Przyjazd do hotelu w Rydze, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 670 km)


Dzień 2
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Rygi z przewodnikiem lokalnym - zobaczymy wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO starówkę z Basztą Prochową i Bramą Szwedzką, zamek (siedzibę prezydenta kraju), a także charakterystyczny zespół średniowiecznych kamieniczek "Trzej Bracia". Udamy się również na spacer ulicami Alberta i Elżbiety, które słyną z architektury secesyjnej zobaczymy Małą i Wielką Gildię kupiecką, kościół luterański św. Piotra oraz dom Bractwa Czarnogłowych. Na zakończenie - degustacja najsłynniejszego trunku łotewskiego - balsamu ryskiego. Czas wolny w centrum Rygi, dla chętnych, za dodatkową opłatą - obiad z potrawami kuchni łotewskiej (ok. 21 EUR/os.) Przejazd do stolicy Estonii - Tallina zakwaterowanie w hotelu i nocleg (Trasa ok. 320 km).


Dzień 3
Po śniadaniu, wykwaterowanie i 2 godzinna przeprawa promowa przez Zatokę Fińską do stolicy Finlandii - Helsinek. Panoramiczne zwiedzanie miasta realizowane autokarem. Zobaczymy reprezentacyjny Plac Senacki - zaprojektowany od podstaw po pożarze z 1812 roku przez Carla Ludwiga Engela - z budynkami Uniwersytetu, dzisiejszej siedziby rządu i górującej nad placem katedry luterańskiej Tuomiokirkko. Następnie Sobór Uspienski, pałac prezydencki, park Sybeliusa z pomnikiem kompozytora, port jachtowy i słynny wykuty w Skale kościół Temppeliaukio. Czas wolny w centrum Helsinek. Po południu transfer na terminal promowy i zaokrętowanie na prom do Petersburga, nocleg. (Trasa ok. 50 km)


Dzień 4
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym. Rozpoczniemy od najstarszej części miasta, czyli Wyspy Zajęczej, którą niemal w całości zajmuje Twierdza Pietropawłowska. Data rozpoczęcia prac nad fortecą, 16 maja 1703 r. przyjęta została za datę założenia dzisiejszego Petersburga. W obrębie murów zwiedzimy m.in. sobór św. Piotra i Pawła kryjący grobowce carów Rosji od czasów panowania Piotra I. Następnie przejazd Nabrzeżem Pałacowym z pałacem Marmurowym i pałacem Zimowym do znajdującej się w delcie Newy wyspy Wasilewskiej z Kolumnami Rostralnymi, zespołem Dwunastu Kolegiów oraz Nabrzeżem Uniwersyteckim z pałacem Mienszykowa i Przystanią ze Sfinksami. Zobaczymy tu słynnego "Miedzianego Jeźdźca" - posąg Piotra Wielkiego uwieczniony w poemacie Puszkina i zwiedzimy sobór św. Izaaka - największą świątynię miasta przy której znajduje się pomnik cara Mikołaja. Powrót na prom i rejs powrotny do Tallina.


Dzień 5
Po śniadaniu i wyokrętowaniu zwiedzanie Tallina z przewodnikiem miejscowym. Objazd miasta, m.in.: park Kadriorg z pałacem, amfiteatr zwany Polem Śpiewu z panoramą miasta oraz centrum olimpijskie z portem jachtowym. Następnie spacer starówką dzielącą się na Górne Miasto ze średniowiecznymi murami obronnymi i basztą Długi Herman, zamkiem Toompea (siedziba rządu i parlamentu), katedrą luterańską Toomikirik oraz na Dolne Miasto z ratuszem i słynną Apteką Magistracką, głównym deptakiem miasta z Wielką Gildią kupiecką oraz potężną basztą Gruba Małgorzata (większość obiektów oglądana z zewnątrz). Czas wolny, a następnie wyjazd w kierunku Polski Po drodze ok. godzinny postój w Kownie, czas wolny. Dla chętnych obiadokolacja w jednej z restauracji w Kownie (za dodatkową opłatą ok. 20 Euro/os.). Podczas przejazdu organizowane są krótkie postoje.


Dzień 6
Przyjazd do Warszawy w godzinach porannych (ok. 8 rano). (Trasa ok.980 km)


Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych.


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), przeprawy promami: Tallin - Helsinki (ok. 2 godz) oraz Helsinki - Petersburg - Tallin ( 2 rozpoczęte doby hotelowe na promie w kabinach 4 os.), zakwaterowanie w hotelach (2 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania (2 w hotelach oraz 2 na promie) program turystyczny jw., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodników lokalnych, opłat rezerwacyjnych, przejazdów, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępów, opłat za przewodników, opłat rezerwacyjnych, napiwków, zestawu słuchawkowego Tour Guide: ok. 110 EUR (płatne obligatoryjnie na miejscu). Fakultatywnie: obiad w Kownie ok. 20 Euro, obiad w Rydze ok. 21 EUR.


META Description

Petersburg - Wenecja Północy • Twierdza Pietropawłowska - kolebka miasta • Helsinki - stolica Finlandii • Tallin - średniowieczne stare miasto (UNESCO) • Ryga - perła architektury secesyjnej • super rejs promem na trasie Helsinki - Petersburg - Tallin.

Informacje praktyczne


Stolica

Moskwa


Język

rosyjski


Czas lokalny

Czas zróżnicowany zależnie od regionu kraju. Różnica czasu Moskwy do czasu polskiego to: +2 godziny w czasie zimowym i +1 godzina w czasie letnim.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wymagana wiza. Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy po planowanej dacie opuszczenia Rosji. Z obowiązku wizowego zwolnieni są uczestnicy zorganizowanych wycieczek turystycznych, przybywający do portu w Petersburgu na promach. Uczestnicy takiej wycieczki mogą przebywać na terytorium Rosji bez wiz w okresie do 72 godzin pod warunkiem mieszkania na promie lub statku albo w innym miejscu wskazanym w programie wycieczki. Warunkiem niezbędnym jest również posiadanie ważnego paszportu oraz przedłożenie władzom portu listy pasażerów promu lub statku wraz z programem wycieczki. Uczestnicy wycieczek mogą przebywać na terenie Rosji tylko w miejscach wskazanych w programie. Wniosek wizowy można wypełnć online na stronie: https://visa.kdmid.ru/PetitionChoice.aspx. Opłata za wizę turystyczną na 30 dni wynosi 153 zł.


Waluta

rubel, 1 RUR = 100 kopiejek


Ceny w hotelach i restauracjach

Przykładowe ceny w restauracjach: posiłek dla 2 osób ok. 2 000 rubli, piwo ok. 100 rubli, Coca-Cola/Pepsi (0,33 l) ok. 50 rubli, woda (0,33 l) ok. 30 rubli, kawa ok. 130 rubli.


Napiwki

Oczekiwane w restauracjach, wysokość napiwku zależy od jakości obsługi. Za obsługę hotelową można podziękować drobnym prezentem: pocztówką z Polski, kwiatami lub czekoladkami.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień.


Obowiązkowy podatek turystyczny

Brak.


Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany, 220 V; 50 Hz; typ C, typ C-2, typ F


Komunikacja / transport publiczny

Dobrze rozwinięta komunikacja, bilet w jedną stronę ok. 25 rubli. W Moskwie czy St. Petersburgu możemy skorzystać z metra. Za taksówkę zapłacimy ok. 12 rubli za 1 km i ok. 100 rubli za opłatę startową.


Wynajem samochodów

Koszt wynajęcia auta może być bardzo zróżnicowany i wynosić nawet 200–250 zł za dobę za mały samochód. Koszt benzyny ok. 40 rubli za litr.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Pieniądze można wymienić bez ograniczeń w bankach i kantorach, w niektórych z nich wymaga się okazania paszportu. Nie należy wymieniać gotówki poza kantorami i bankami, mimo lepszego kursu, z uwagi na duże prawdopodobieństwo otrzymania fałszywych banknotów. Bankomaty przyjmują karty płatnicze światowych sieci.

Należy wystrzegać się kupowania alkoholu w kioskach i przydrożnych straganach z uwagi na niewiadome pochodzenie i niebezpieczeństwo zatrucia, jak również spożywania jakichkolwiek napojów proponowanych przez nieznane osoby np. taksówkarza.

Rosjanie słyną z tzw. wschodniej gościnności. Typowy rosyjski stół dla gości będzie uginał się od potraw. Lubią biesiadowanie, nigdy nie pojawiają się w gościach bez podarunku. Za napój narodowy uważa się wódkę. Nie pija się jej nigdy bez powodu, zawsze z okazji wesela, pogrzebu, ślubu, narodzin, świąt narodowych i religijnych. Picie wódki jest tu pewnego rodzaju rytuałem. Nie wolno pić samemu. Pije się ze szklanek lub kieliszków i zawsze do dna. Alkoholu się nie zapija, ale zagryza np. ogórkiem, wędliną lub pierogami. Podczas toastu należy powiedzieć „Na zdorovie!”.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz