Z Moskwy - pociąg na Wschód

   oferta dostępna

   Cena za osobę -5%43404 082

   Razem (Szczegóły ceny)7 964

   Masz kartę payback?
   Dostaniesz 3982 punktów payback   samolot

   02:00:00

   25.05.2019
   Warszawa - Okęcie
   Moskwa

   01.06.2019
   SVX
   WAW

   Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
   Gwarancją 100 % zwrotu
   Gwarancją 100 % zwrotu

   Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

   Gwarancją najniższej ceny
   Gwarancją najniższej ceny

   Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

   Opis oferty


   Udogodnienia w hotelu:


   Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

   Kategoria

   ***

   Opis oferty

    
   Hotele *** - położone zwykle poza centrami miast ( 5 rozpoczętych dób hotelowych )
   2 nocne przejazdy pociągiem: Moskwa - Kazań, Kazań - Jekaterynburg (wagony sypialne z przedziałami 4 - os.)   Pokoje: 2 - os (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami.   Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja i bar.   Wyżywienie: śniadania kontynentalneoraz za dopłatąobiady lub kolacje (7).   Kategoria lokalna ***
   Program

   Dzień 1
   Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady. Przylot do Moskwy (możliwe międzylądowanie), odprawa celno - paszportowa. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja w hotelu (opcjonalnie). Wieczorem przejazd metrem do centrum Moskwy. Wieczorny spacer Arbatem - jedną z najbardziej znanych moskiewskich ulic. Pojawiający się w tle licznych utworów literackich Arbat, jest traktowany niemalże mistycznie, jako ocalały skrawek tego, co zginęło bezpowrotnie przytłoczone socrealistyczną gigantomanią. Na codzień trudno jednak dostrzec tu zadumę nad przeszłością: reprezentacyjny deptak Moskwy tętni życiem w modnych klubach i restauracjach, słychać wielojęzyczne rozmowy. Następnie przejedziemy metrem w okolice Kremla i Placu Czerwonego. Zobaczymy jak najsłynniejsze budynki Rosji prezentują się nocą. Nocleg w hotelu w Moskwie.


   Dzień 2
   Po śniadaniu zwiedzanie centrum Moskwy. Zaczniemy od Kremla, będącego do dzisiaj siedzibą najwyższych władz państwowych Federacji Rosyjskiej. Zobaczymy tu między innymi sobór Archangielski, będący miejscem spoczynku carów, Plac Katedralny. Spotkamy też osobliwych "carów": Działo i Dzwon. Oba obiekty mają wspólną cechę: nigdy ich nie użyto. Zwiedzimy zbrojownię mieszczącą obecnie stroje, powozy, oraz trony z których korzystali carowie. Z Kremla przez Plac Maneżowy oraz Park Aleksandrowski z Grobem Nieznanego Żołnierza przejdziemy na słynny Plac Czerwony z mauzoleum Lenina i świątynią Wasyla Błogosławionego (możliwość zwiedzenia wnętrz w czasie wolnym płatne dodatkowo około 350 rubli). Przerwę "na kawę" zrobimy w pobliżu GUM-u. Niegdyś najbardziej luksusowa galeria handlowa w Rosji - dziś już nie poraża swoimi cenami - stała się dostępna dla przeciętnego człowieka. Po południu przespacerujemy się w stronę Placu Teatralnego ze słynnym Teatrem Bolszoj i osławionej Łubianki - ponurego symbolu czasów stalinowskiego terroru. Na koniec zobaczymy sobór Chrystusa Zbawiciela. Arcydzieło rosyjskiej architektury sakralnej zrównane z ziemią na rozkaz Stalina odbudowano na 850. rocznicę założenia Moskwy.Uwaga: niektóre przejazdy podczas zwiedzania Moskwy mogą być realizowane metrem. Kolacja (opcjonalnie) i nocleg w hotelu w Moskwie.


   Dzień 3
   Śniadanie w hotelu. Po wykwaterowaniu dalsze poznawanie stolicy Federacji Rosyjskiej: rozpoczniemy od przedmieść i rozległej panoramy miasta z Worobiowych Wzgórz. Stąd już niedaleko do klasztoru i cmentarza Nowodziewiczego. Zakon żeński, do którego przez wieki przyjmowano nowicjuszki tylko z zamożnych, bojarskich rodów był jednym z najbogatszych w całej Rusi. Wprawdzie bogactwo i świetność skończyły się z najazdem wojsk napoleońskich, nie mniej jednak do dzisiaj jest to jeden z najciekawszych obiektów tego typu. Przyklasztorny cmentarz założono pod koniec XIX w., ale dopiero w okresie radzieckim stał się odpowiednikiem polskich Powązek. Chowano tu ludzi zasłużonych, artystów, uczonych - oczywiście tylko akceptowanych przez partię. Znajdziemy tu wiele znajomych nazwisk - Bułhakow, Majakowski, Prokofiew... Po południu przejazd na dawne tereny wystawowe WDNK. Zobaczymy tu dwa sztandarowe przykłady rzeźby socrealistycznej: pomnik Zdobywców Kosmosu oraz Robotnika i Kołchoźnicę. W trakcie zwiedzania obiad (opcjonalnie). Transfer na dworzec kolejowy i wyjazd nocnym pociągiem do Kazania. Nocleg w pociągu, przedziały sypialne, czteroosobowe. (trasa ok. 50 km + pociąg ok. 800 km.)


   Dzień 4
   Rano przyjazd do Kazania, śniadanie w jednym z hoteli/restauracji. Zwiedzanie stolicy autonomicznej Republiki Tatarstanu zaczniemy od miejscowego kremla, który tworzą budynki pochodzące z różnych epok, świadectwo burzliwej historii miasta. (UNESCO). Na teren twierdzy wejdziemy przez bramę Zbawiciela. Za bramą od razu naszą uwagę przyciągnie meczet Kuł Szarif - najnowsza budowla kremla z 1995 r. Sama obecność meczetu w takim miejscu jest wyjątkowa - to jedyny meczet na kremlu w Rosji! Nieco w cieniu okazałej budowli znajdują się starsze obiekty: wieża Siusiumbike i sobór Zwiastowania. Z pewnej odległości zobaczymy również dawny pałac gubernatora - obecną rezydencję prezydenta Tatarstanu. Po południu przespacerujemy się ulicami Baumana i Kremlowską, przy których wznoszą się reprezentacyjne budowle miasta. Podczas zwiedzania obiad (opcjonalnie). Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Kazaniu.


   Dzień 5
   Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wybierzemy się do Swijażska położonego na wyspie grodu - twierdzy. Trasa wiedzie wzdłuż Wołgi - najdłuższej rzeki Europy. Swijażsk wzniosły oddziały Iwana Groźnego jako bazę wypadową przeciwko Kazaniowi. Podczas spaceru wśród historycznej zabudowy zobaczymy m. in. XVI w. Sobór Uspieński, dzieło Postnika Jakowlewa projektanta soboru Wasyla Błogosławionego w Moskwie. W trakcie zwiedzania obiad (opcjonalnie). Po południu powrót do miasta i wyjazd nocnym pociągiem do Jekaterynburga. Nocleg w pociągu, przedziały sypialne, czteroosobowe. (trasa ok. 150 km + pociąg ok. 900 km.)


   Dzień 6
   Rano przyjazd do Jekaterynburga. Śniadanie w hotelu/restauracji. Zwiedzanie miasta, zwanego w Rosji "Bramą Uralu", które do historii przeszło jako miejsce mordu na carze Mikołaju II i jego rodzinie. Zwiedzimy cerkiew Na Krwi wzniesioną na miejscu domu Ipatiewa, gdzie dokonano zbrodni. Jest to swoiste centrum kultu rodziny Romanowów, których po upadku komunizmu uznano za męczenników i zaliczono w poczet świętych rosyjskiej cerkwi prawosławnej. Przespacerujemy się też po centrum miasta: zobaczymy m.in. centralny Plac 1905 r. z pobliską historyczną zabudową i pomnik Afgańca upamiętniający poległych w ostatnich wojnach rozpadającego się Związku Radzieckiego. Podczas zwiedzania obiad (opcjonalnie). Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Jekaterynburgu.


   Dzień 7
   Po śniadaniu zobaczymy w okolicy Jekaterynburga słynny obelisk Europa - Azja ustawiony w XIXw. Przez stulecia również dla Rosjan góry Uralu stanowiły granicę cywilizacji. Za nimi rozciągała się już bezkresna Syberia bogata, ale też groźna i nieprzyjazna kraina której zasiedlanie zaczęto dopiero w XIX w. Zobaczymy też Ganiną Jamę porzuconą kopalnię w której ukryto zwłoki zamordowanej rodziny carskiej. Obecnie powstaje tu kompleks świątynny ku czci ostatnich Romanowów. Po południu odwiedzimy muzeum sprzętu wojskowego w Wierchniej Pyszmie. Ta imponująca kolekcja militariów na wolnym powietrzu pokazuje rozwój radzieckiej techniki militarnej od czasów II wojny światowej do okresu rozpadu ZSRR. Podczas zwiedzania obiad (opcjonalnie). Nocleg w Jekaterynburgu.


   Dzień 8
   Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy z międzylądowaniem w Moskwie.


   Uwagi do programu
   - kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
   - zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów.
   - Podczas zwiedzania obiektów sakralnych wymagany jest skromny ubiór, dodatkowo kobiety nakrywają głowy chustami.
   - pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych.
   - zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów.
   - najbardziej popularną walutą na miejscu jest euro i dolar amerykański (konieczna wymiana na ruble). - zwiedzanie częściowo realizowane metrem


   Świadczenia

   Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym: Warszawa - Moskwa oraz Jekaterynburg - Moskwa - Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (5 rozpoczętych dób hotelowych) śniadania, 2 nocne przejazdy pociągami sypialnymi (wagony sypialne z przedziałami 4 - os.), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).


   Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, zwyczajowych napiwków dla obsługi, systemu Tour Guide: łącznie ok. 230 EUR/os płatne obligatoryjnie na miejscu oraz imprez fakultatywnych i dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych.


   Możliwa dopłata do obiadokolacji (7) - w systemie rezerwacyjnym.


   Inne

   Koleje rosyjskie:


   Pociągi pozostają głównym środkiem transportu dla milionów Rosjan. Doskonale zorganizowana, godna zaufania siatka połączeń, pozwala na dotarcie do większości miast Rosji. Przedziały 4 osobowe z 4 łóżkami (zazwyczaj 2 na dole i 2 na górze). W przedziale dostępna pościel oraz ręczniki a także wrzątek bezpłatnie. Kawa oraz herbata płatna (około 3-5zł). W pociągach nie ma pryszniców, jedynie toalety.


   Wizy

   Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow (dotyczy tylko obywateli polskich. W przypadku innego obywatelstwa wizowanie pozostaje w zakresie własnym Klienta). O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwacji.


   Wizy - informacje dla sprzedawców

   UWAGA! Opisana w ofercie procedura wizowa dotyczy tylko obywateli polskich.


   W przypadku innego obywatelstwa wizowanie pozostaje w zakresie własnym Klienta.


   Zwracamy uwagę, że obecnie wizy turystyczne nie są wydawane w trybie ekspresowym a procedura wizowa dla obywateli państw trzecich ubiegających się o wizę w Polsce jest bardziej skomplikowana niż dla obywateli Polski.


   - Wymagana jest wiza do Federacji Rosyjskiej.


   - W celu uzyskania wizy należy najpóźniej 23 dnia przed dniem rozpoczęcia imprezy dostarczyć do działu wiz Rainbow (00-152 Warszawa, al. Jana Pawła II 52/54)


   * paszport z dwoma wolnymi stronami


   * prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek wizowy (wniosek wypełnia się poprzez stronę internetowej


   META Description

   • Moskwa - Plac Czerwony • Kreml - wspomnienie carów • mauzoleum Lenina - wodza Rewolucji •najpiękniejsze metro świata • wieczorny spacer Arbatem • cmentarz Nowodziewiczy • Kolej Transsyberyjska • Kazań i Tatarstan • Wołga - największa rzeka Europy • Ural - granica Azji • dramat Romanowów w Jekaterynburgu

   Informacje praktyczne


   Stolica

   Moskwa


   Język

   rosyjski


   Czas lokalny

   Czas zróżnicowany zależnie od regionu kraju. Różnica czasu Moskwy do czasu polskiego to: +2 godziny w czasie zimowym i +1 godzina w czasie letnim.


   Ogólne wymagania wjazdowe

   Wymagana wiza. Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy po planowanej dacie opuszczenia Rosji. Z obowiązku wizowego zwolnieni są uczestnicy zorganizowanych wycieczek turystycznych, przybywający do portu w Petersburgu na promach. Uczestnicy takiej wycieczki mogą przebywać na terytorium Rosji bez wiz w okresie do 72 godzin pod warunkiem mieszkania na promie lub statku albo w innym miejscu wskazanym w programie wycieczki. Warunkiem niezbędnym jest również posiadanie ważnego paszportu oraz przedłożenie władzom portu listy pasażerów promu lub statku wraz z programem wycieczki. Uczestnicy wycieczek mogą przebywać na terenie Rosji tylko w miejscach wskazanych w programie. Wniosek wizowy można wypełnć online na stronie: https://visa.kdmid.ru/PetitionChoice.aspx. Opłata za wizę turystyczną na 30 dni wynosi 153 zł.


   Waluta

   rubel, 1 RUR = 100 kopiejek


   Ceny w hotelach i restauracjach

   Przykładowe ceny w restauracjach: posiłek dla 2 osób ok. 2 000 rubli, piwo ok. 100 rubli, Coca-Cola/Pepsi (0,33 l) ok. 50 rubli, woda (0,33 l) ok. 30 rubli, kawa ok. 130 rubli.


   Napiwki

   Oczekiwane w restauracjach, wysokość napiwku zależy od jakości obsługi. Za obsługę hotelową można podziękować drobnym prezentem: pocztówką z Polski, kwiatami lub czekoladkami.


   Szczepienia

   Brak wymaganych szczepień.


   Obowiązkowy podatek turystyczny

   Brak.


   Napięcie i rodzaj gniazdka

   adapter nie jest wymagany, 220 V; 50 Hz; typ C, typ C-2, typ F


   Komunikacja / transport publiczny

   Dobrze rozwinięta komunikacja, bilet w jedną stronę ok. 25 rubli. W Moskwie czy St. Petersburgu możemy skorzystać z metra. Za taksówkę zapłacimy ok. 12 rubli za 1 km i ok. 100 rubli za opłatę startową.


   Wynajem samochodów

   Koszt wynajęcia auta może być bardzo zróżnicowany i wynosić nawet 200–250 zł za dobę za mały samochód. Koszt benzyny ok. 40 rubli za litr.


   Ważne lokalne informacje i zwyczaje

   Pieniądze można wymienić bez ograniczeń w bankach i kantorach, w niektórych z nich wymaga się okazania paszportu. Nie należy wymieniać gotówki poza kantorami i bankami, mimo lepszego kursu, z uwagi na duże prawdopodobieństwo otrzymania fałszywych banknotów. Bankomaty przyjmują karty płatnicze światowych sieci.

   Należy wystrzegać się kupowania alkoholu w kioskach i przydrożnych straganach z uwagi na niewiadome pochodzenie i niebezpieczeństwo zatrucia, jak również spożywania jakichkolwiek napojów proponowanych przez nieznane osoby np. taksówkarza.

   Rosjanie słyną z tzw. wschodniej gościnności. Typowy rosyjski stół dla gości będzie uginał się od potraw. Lubią biesiadowanie, nigdy nie pojawiają się w gościach bez podarunku. Za napój narodowy uważa się wódkę. Nie pija się jej nigdy bez powodu, zawsze z okazji wesela, pogrzebu, ślubu, narodzin, świąt narodowych i religijnych. Picie wódki jest tu pewnego rodzaju rytuałem. Nie wolno pić samemu. Pije się ze szklanek lub kieliszków i zawsze do dna. Alkoholu się nie zapija, ale zagryza np. ogórkiem, wędliną lub pierogami. Podczas toastu należy powiedzieć „Na zdorovie!”.
   ... Czytaj cały opisZwiń opis


   Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz