Złoty Pierścień Wielkiej Rusi

oferta dostępna

Cena za osobę -30%60794 199

Razem (Szczegóły ceny)8 398

Masz kartę payback?
Dostaniesz 4199 punktów paybacksamolot

02:00:00

27.04.2019
16:35 Warszawa - Okęcie
19:45 Moskwa

04.05.2019
20:40 SVO
21:55 WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Region

Rosja / Rosja

Opis oferty:

Moskwa • Siergijew Posad • Peresław Zaleski • Rostów • Jarosław • Wiatskoje • Kostroma • Suzdal • Włodzimierz • BogolubowoNajbardziej popularna i najpiękniejsza trasa turystyczna Rosji, prowadząca przez średniowieczne miasta i miasteczka położone na północny wschód od Moskwy. Wystarczy tydzień, aby zwiedzić miejsca, gdzie kształtowała się ruska kultura. Do Złotego Pierścienia zaliczane są miasta o wyjątkowej architekturze i doniosłej roli, jaką odgrywały w historii Rosji. W programie autentyczne, pełne uroku, klimatyczne miasteczka, gdzie można nie tylko podziwiać zabytki, ale także poczuć atmosferę minionych czasów carskiej Rosji. Wycieczka rozpoczyna się i kończy w Moskwie, kosmopolitycznej stolicy i największym mieście Europy, które przyciąga turystów wspaniałymi zabytkami z listy UNESCO, symbolami wielowiekowej kultury Rosji. Trasa w Rosji: ok. 800 km.

1. DZIEŃ. MOSKWA

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do MOSKWY, stolicy Rosji, jednego z największych miast na świecie. Transfer do hotelu. Wieczorny spacer po ulicach stolicy. Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ. MOSKWA

Śniadanie. Przejazd autokarem/busem po najciekawszych ulicach i placach Moskwy z postojami na zdjęcia. Główne punkty programu to: Plac Czerwony, przejazd obok Klasztoru Nowodziewiczego, podziwianie panoramy miasta z Wróblowych Wzgórz - doskonałego punktu widokowego opisywanego m.in. w znanej powieści "Mistrz i Małgorzata". Następnie Państwowy Uniwersytet im. M. Łomonosowa, łuk triumfalny, Nowy Arbat, Teatr Bolszoj, plac na Łubiance. Zwiedzanie Kremla - serca Moskwy, niegdyś siedziby książąt i carów, obecnie rezydencji prezydenta oraz niepowtarzalnego kompleksu muzealnego i kulturalnego, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie zbrojowni, kremlowskiego muzeum-skarbca, spacer po Placu Czerwonym. Wokół placu skupiają się najważniejsze budynki: bajkowy sobór Wasyla Błogosławionego - jedna z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek miasta, Mauzoleum Lenina - miejsce spoczynku wodza Rewolucji (wejście indywidualne), sobór Kazański, słynny dom towarowy GUM. Czas wolny. Powrót metrem do hotelu. Nocleg.

3. DZIEŃ. SIERGIJEW POSAD - PERESŁAW ZALESKI

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Troicko - Siergijewskiej Ławry - klasztoru prawosławnego, jednego z najważniejszych monastyrów Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej założonego w 1345 r. w miejscowości SIERGIJEW POSAD. Zwiedzanie kompleksu klasztornego. Czas wolny na indywidualny posiłek. Przejazd do PERESŁAWIA ZALESKIEGO, miasta z długą historią i wspaniałymi zabytkami, którego niepowtarzalna atmosfera przyciąga rzesze turystów. Zwiedzanie: pozostałości książęcego kremla - obronny wał ziemny, sobór Przemienienia Pańskiego, spacer po centrum. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. ROSTÓW - JAROSŁAW

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ROSTOWA, jednego z najstarszych miast Rosji. Zwiedzanie rostowskiego kremla, zbudowanego z wielkim rozmachem. Najsłynniejsze budowle kompleksu to sobór Uspieński z dzwonnicą i trzynastoma zabytkowymi dzwonami o unikatowym brzmieniu oraz Muzeum Emalii. Czas wolny na indywidualny posiłek. Przejazd do JAROSŁAWIA, położonego nad rzeką Wołgą, który nazywany jest Florencją rosyjskiej północy. Historyczne centrum miasta zostało wpisane na Listę UNESCO. Zwiedzanie: monastyr Spaso-Preobrażeński - jeden z najpiękniejszych zabytków miasta ze Świętą Bramą i soborem, XVII-wieczna cerkiew proroka Eliasza w stylu baroku nadwołżańskiego. Przejazd do wsi Wiatskoje. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. WIATSKOJE - KOSTROMA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Spacer po wsi WIATSKOJE - wpisanej na listę najpiękniejszych wsi Rosji. Przejazd do KOSTROMY, kolebki carskiej rodziny Romanowów. Czas wolny na indywidualny posiłek. Zwiedzanie: monastyr Ipatiewski z soborem Świętej Trójcy, w którym pochowana jest rodzina Godunowów. Spacer po mieście: cerkiew św. Jana, monastyr Bogojawleńsko-Anastazyjski, wieża strażacka, XVIII-wieczne budynki domów kupieckich i hal handlowych. Wizyta w muzeum lnu i muzeum jubilerskim. Przejazd do hotelu w okolicy Iwanowa. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. SUZDAL

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd i zwiedzanie SUZDALU, nazywanego skansenem ze względu na duże nagromadzenie zabytków na stosunkowo niewielkim terenie: 200 na 9 km². Miasto ze względu na architekturę przyciąga ekipy filmowe, nakręcono tu m.in. sceny do arcydzieła kinematografii radzieckiej Andrieja Rublowa w reżyserii Andrieja Tarkowskiego. Zabytkowe centrum Suzdalu zostało wpisane na Listę UNESCO. Zwiedzanie: suzdalski kreml - najstarsza część miasta; skansen rosyjskiego budownictwa drewnianego, gdzie wyróżniają się dwie XVIII-wieczne cerkwie. Czas wolny na indywidualny posiłek. Przejazd do Włodzimierza. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. WŁODZIMIERZ - BOGOLUBOWO

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do WŁODZIMIERZA, dawnej stolicy Rusi Kijowskiej. Spacer po mieście: sobór Dymitrijewski, Złota Brama. Zwiedzanie soboru Uspieńskiego oraz Muzeum Kryształów i Miniatury. Przejazd do BOGOLUBOWA i zwiedzanie cerkwi Opieki Matki Boskiej na Nerli, uznawanej za arcydzieło ruskiego budownictwa. Czas wolny na indywidualny posiłek. Przejazd do Moskwy. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

8. DZIEŃ. MOSKWA

Śniadanie. Czas wolny (uzależniony od godzin przelotu). Transfer na lotnisko, wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach***: 3 w Moskwie, 1 w Peresławiu Zaleskim, 1 w Wiatskoje, 1 w Iwanowo, 1 we Włodzimierzu; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 4 obiadokolacje • przelot • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy i bilety komunikacji miejskiej: ok. 100 EUR.Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wiz do Rosji. Potrzebne dokumenty (lista dostępna na www.itaka.pl) należy przesłać pocztą kurierską, tak aby dotarły najpóźniej do 25 dni przed wylotem na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel.: 22 448 68 75 z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 430 PLN.Wymagane podanie danych paszportowych podczas dokonywania rezerwacji, nie później niż na 25 dni przed wylotem.

Informacje praktyczne


Stolica

Moskwa


Język

rosyjski


Czas lokalny

Czas zróżnicowany zależnie od regionu kraju. Różnica czasu Moskwy do czasu polskiego to: +2 godziny w czasie zimowym i +1 godzina w czasie letnim.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wymagana wiza. Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy po planowanej dacie opuszczenia Rosji. Z obowiązku wizowego zwolnieni są uczestnicy zorganizowanych wycieczek turystycznych, przybywający do portu w Petersburgu na promach. Uczestnicy takiej wycieczki mogą przebywać na terytorium Rosji bez wiz w okresie do 72 godzin pod warunkiem mieszkania na promie lub statku albo w innym miejscu wskazanym w programie wycieczki. Warunkiem niezbędnym jest również posiadanie ważnego paszportu oraz przedłożenie władzom portu listy pasażerów promu lub statku wraz z programem wycieczki. Uczestnicy wycieczek mogą przebywać na terenie Rosji tylko w miejscach wskazanych w programie. Wniosek wizowy można wypełnć online na stronie: https://visa.kdmid.ru/PetitionChoice.aspx. Opłata za wizę turystyczną na 30 dni wynosi 153 zł.


Waluta

rubel, 1 RUR = 100 kopiejek


Ceny w hotelach i restauracjach

Przykładowe ceny w restauracjach: posiłek dla 2 osób ok. 2 000 rubli, piwo ok. 100 rubli, Coca-Cola/Pepsi (0,33 l) ok. 50 rubli, woda (0,33 l) ok. 30 rubli, kawa ok. 130 rubli.


Napiwki

Oczekiwane w restauracjach, wysokość napiwku zależy od jakości obsługi. Za obsługę hotelową można podziękować drobnym prezentem: pocztówką z Polski, kwiatami lub czekoladkami.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień.


Obowiązkowy podatek turystyczny

Brak.


Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany, 220 V; 50 Hz; typ C, typ C-2, typ F


Komunikacja / transport publiczny

Dobrze rozwinięta komunikacja, bilet w jedną stronę ok. 25 rubli. W Moskwie czy St. Petersburgu możemy skorzystać z metra. Za taksówkę zapłacimy ok. 12 rubli za 1 km i ok. 100 rubli za opłatę startową.


Wynajem samochodów

Koszt wynajęcia auta może być bardzo zróżnicowany i wynosić nawet 200–250 zł za dobę za mały samochód. Koszt benzyny ok. 40 rubli za litr.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Pieniądze można wymienić bez ograniczeń w bankach i kantorach, w niektórych z nich wymaga się okazania paszportu. Nie należy wymieniać gotówki poza kantorami i bankami, mimo lepszego kursu, z uwagi na duże prawdopodobieństwo otrzymania fałszywych banknotów. Bankomaty przyjmują karty płatnicze światowych sieci.

Należy wystrzegać się kupowania alkoholu w kioskach i przydrożnych straganach z uwagi na niewiadome pochodzenie i niebezpieczeństwo zatrucia, jak również spożywania jakichkolwiek napojów proponowanych przez nieznane osoby np. taksówkarza.

Rosjanie słyną z tzw. wschodniej gościnności. Typowy rosyjski stół dla gości będzie uginał się od potraw. Lubią biesiadowanie, nigdy nie pojawiają się w gościach bez podarunku. Za napój narodowy uważa się wódkę. Nie pija się jej nigdy bez powodu, zawsze z okazji wesela, pogrzebu, ślubu, narodzin, świąt narodowych i religijnych. Picie wódki jest tu pewnego rodzaju rytuałem. Nie wolno pić samemu. Pije się ze szklanek lub kieliszków i zawsze do dna. Alkoholu się nie zapija, ale zagryza np. ogórkiem, wędliną lub pierogami. Podczas toastu należy powiedzieć „Na zdorovie!”.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz