Na Sybirskim Szlaku i u Kałasznikowa

  1. Rosja
  2. Wyc. Objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  -16%6029
  5 049
  Oszczędzasz: 980 zł/os.
  Cena za wszystkich 10 098
  (Szczegóły ceny)
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  13-06-20205049 złNajtaniej! ( 6 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  5049 punktów PAYBACK
  WAW13Czerwca 2020IJK
  Wylot 09:50
  Warszawa - Okęcie
  Przylot 19:45
  Izhevsk
  Długość lotu: 02:00:00
  WAW19Czerwca 2020IJK
  Przylot 19:15
  Warszawa - Okęcie
  Wylot 11:35
  Izhevsk
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Region

   Rosja / Rosja

   Opis oferty:

   Iżewsk • Szkółka Psów Husky • Ruska Bania • Średniowieczny Gród Bariażskaja Drużyna • Wotkińsk - Perevoznoe • Jakszur-bodja • Bakszejewo • Igra • DebiesyLekcja historii, nieznane miejsca, polskie pamiątki. Dużo wspólnej zabawy, biesiady, ciekawe spotkania. Tych, którzy mają duszę odkrywców, zapraszamy na wyprawę w głąb Rosji, do Republiki Udmurckiej, gdzie ludzie są życzliwi i otwarci na przybyszów z różnych stron świata. Trasa wycieczki wiedzie po terenach u podnóża Uralu, jednego z najdłuższych grzbietów łańcuchów górskich na Ziemi, rozciągającego się na długości ponad 2000 km. W programie są miejsca związane z Piotrem Czajkowskim i Kałasznikowem, a także te powiązane z naszą historią. Będzie też czas na zabawę w szkółce husky i w średniowiecznym grodzie rycerskim. Na długo w pamięci postanie kąpiel w ruskiej bani i smaki tradycyjnej ruskiej kuchni. Będą także posiłki na świeżym powietrzu i degustacje samogonu, najbardziej popularnego alkoholu w Rosji. Trasa ok.: 700 km.

   1. dzień.

   Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Iżewska z przesiadką w Moskwie. Transfer do hotelu. Kolacja powitalna. Wzniesienie toastu za zdrowie przybyłych gości jabłecznym "samogonem", napojem alkoholowym wyrabianym przez gospodarza. Nocleg.

   2. dzień. iżewsk

   Śniadanie. Zwiedzanie najważniejszych zabytków i atrakcji IŻEWSKA, stolicy Udmurcji. To przemysłowe miasto leży nad rzeką Iż, od której wzięło nazwę, podobnie jak marka motocykli i broni myśliwskiej, znana i ceniona na rynkach Europy. Wyjazd i Zwiedzanie Muzeum M.T. Kałasznikowa, wynalazcy najbardziej popularnego karabinka maszynowego AK na świecie. W muzeum znajdują się wszystkie modyfikacje automatu, można obejrzeć filmy dokumentalne o pracach nad bronią, prywatną kolekcję broni konstruktora oraz jego liczne nagrody i odznaczenia. Dla chętnych strzelanie z wybranej broni na strzelnicy znajdującej się pod budynkiem muzeum (dodatkowo płatne, niezbędny paszport do okazania). Następnie wizyta w Soborze św. Michała i objazd najważniejszych miejsc Iżewska z przerwami na zdjęcia. Czas wolny na indywidualny posiłek w restauracji serwującej typowe dania kuchni rosyjskiej. Po przerwie kontynuacja zwiedzania. Wizyta w Muzeum Iżewskich Zakładów Budowy Maszyn, gdzie można obejrzeć całą kolekcję motocykli marki "Iż". Czas wolny na wieczorny spacer po mieście. Powrót do hotelu, nocleg.

   3. dzień. szkółka psów husky - ruska bania

   Śniadanie. Gry i zabawy na świeżym powietrzu. Wyjazd do szkółki psów rasy husky. Zapoznanie się z psami, spacer w towarzystwie psów po lesie. Obiad na świeżym powietrzu w formie grilla. Powrót do hotelu. Przygotowanie do kąpieli w ruskiej bani, czyli rosyjskiej saunie, bardzo rozpowszechnionej na wsiach. Niemal każdy ma tu własną banię, która pełni bardzo ważną rolę w życiu mieszkańców. Tutaj rozpoczyna się świętowanie najważniejszych świąt rodzinnych, dni wolnych od pracy czy świąt kościelnych, tutaj przyjmuje się najważniejszych gości. Bania ma także właściwości lecznicze, oczyszcza organizm, odpręża i poprawia kondycję skóry. Spotkanie z mistrzem ruskiej bani, który opowie o znaczeniu sauny dla zdrowia, pokaże jak wykonuje się masaże (bicze) gałązkami z różnych drzew i opowie anegdoty związane z banią. Kolacja z opowieściami o wyrobie samogonów i degustacja trunków. Nocleg.

   4. dzień. średniowieczny gród bariażskaja drużyna

   Śniadanie. Przejazd do średniowiecznego grodu ruskiego BARIAŻSKAJA DRUŻYNA. Zwiedzanie kompleksu, degustacja tradycyjnych przekąsek pieczonych w piecu chlebowym na podwórzu grodu. Wykład na temat średniowiecznego uzbrojenia, objaśnienie zasad bezpieczeństwa podczas zabawy z bronią, przebranie się za mieszkańców grodu (dostępne zbroje i inne stroje). Strzelanie z różnych rodzajów łuku, rzucanie toporami i oszczepami do celu. Na zakończenie zmagań wspólna kolacja i podsumowanie dnia. Powrót do hotelu, nocleg.

   5. dzień. wotkińsk - perevoznoe

   Śniadanie. Wyjazd do WOTKIŃSKA, miasta w regionie Udmurcja, w którym urodził się znany rosyjski kompozytor Piotr Czajkowski. Spacer po mieście z przewodnikiem. Czas wolny. Zwiedzanie domu -muzeum kompozytora. Przejazd do wsi PEREVOZNOE ze starymi domami kupieckimi i żeńskim Klasztorem Świętego Wniebowzięcia. Zwiedzanie klasztoru, który leży na malowniczym brzegu Kamy, jednej z największych rzek Rosji. Można tu zobaczyć stare ikony oraz podejrzeć proste życie i pracę zakonnic. Od lat niezmieniające się życie mieszkańców wsi przetrwało dzięki znacznej odległości od głównych miast i szlaków turystycznych. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

   6. dzień. jakszur-bodja - bakszejewo - igra - debiesy

   Śniadanie. Wyjazd do niewielkiej miejscowości JAKSZUR-BODJA znajdującej się na Trakcie Syberyjskim. Za czasów carskich, gdy traktem podążali zesłańcy na Sybir, znajdował się tu punkt przystankowy BAKSZEJEWO, w którym nocowali katorżnicy. Zwiedzanie muzeum. Można tu położyć się na więziennych pryczach, przymierzyć kajdany i skosztować więziennej kaszy. Przejazd do IGRY, zwiedzanie muzeum krajoznawczego poświęconego Sybirskiemu Traktowi. Przejazd do DEBIES, kontynuacja poznawania historii Syberyjskiego Traktu. Czas wolny. Przy dobrej pogodzie wejście na Szamańską górę z pięknym widokiem na tajgę i rzekę Kamyszkę. Czas wolny na zdjęcia. Powrót do hotelu, pożegnalna kolacja, nocleg.

   7. dzień.

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Iżewsku, wylot do Polski z przesiadką w Moskwie.

   Świadczenia:

   6 noclegów w pensjonacie Gruby Kot w Iżewsku, 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie zgodnie z programem • przelot • przejazdy klimatyzowanym busem wg programu; opieka pilota; ubezpieczenie Complex.

   Uwagi:

   Obowiązkowe opłaty na miejscu: rezerwacje, bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 130 EUR.Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wiz do Rosji. Potrzebne dokumenty www.itaka.pl należy przesłać pocztą kurierską, tak aby dotarły najpóźniej do 25 dni przed wylotem na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel.: 22 448 68 88 z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 450 PLN.

   Rosja, Wyc. Objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Moskwa / rosyjski

   Czas lokalny
   Czas zróżnicowany zależnie od regionu kraju. Różnica czasu Moskwy do czasu polskiego to: +2 godziny w czasie zimowym i +1 godzina w czasie letnim.

   Ogólne wymagania wjazdowe

   Wymagana wiza. Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy po planowanej dacie opuszczenia Rosji. Z obowiązku wizowego zwolnieni są uczestnicy zorganizowanych wycieczek turystycznych, przybywający do portu w Petersburgu na promach. Uczestnicy takiej wycieczki mogą przebywać na terytorium Rosji bez wiz w okresie do 72 godzin pod warunkiem mieszkania na promie lub statku albo w innym miejscu wskazanym w programie wycieczki. Warunkiem niezbędnym jest również posiadanie ważnego paszportu oraz przedłożenie władzom portu listy pasażerów promu lub statku wraz z programem wycieczki. Uczestnicy wycieczek mogą przebywać na terenie Rosji tylko w miejscach wskazanych w programie. Wniosek wizowy można wypełnć online na stronie: https://visa.kdmid.ru/PetitionChoice.aspx. Opłata za wizę turystyczną na 30 dni wynosi 153 zł.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   adapter nie jest wymagany, 220 V; 50 Hz; typ C, typ C-2, typ F

   Pieniądze

   Waluta
   rubel, 1 RUR = 100 kopiejek

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Przykładowe ceny w restauracjach: posiłek dla 2 osób ok. 2 000 rubli, piwo ok. 100 rubli, Coca-Cola/Pepsi (0,33 l) ok. 50 rubli, woda (0,33 l) ok. 30 rubli, kawa ok. 130 rubli.

   Napiwki
   Oczekiwane w restauracjach, wysokość napiwku zależy od jakości obsługi. Za obsługę hotelową można podziękować drobnym prezentem: pocztówką z Polski, kwiatami lub czekoladkami.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Brak.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   Dobrze rozwinięta komunikacja, bilet w jedną stronę ok. 25 rubli. W Moskwie czy St. Petersburgu możemy skorzystać z metra. Za taksówkę zapłacimy ok. 12 rubli za 1 km i ok. 100 rubli za opłatę startową.

   Wynajem samochodów
   Koszt wynajęcia auta może być bardzo zróżnicowany i wynosić nawet 200–250 zł za dobę za mały samochód. Koszt benzyny ok. 40 rubli za litr.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   Pieniądze można wymienić bez ograniczeń w bankach i kantorach, w niektórych z nich wymaga się okazania paszportu. Nie należy wymieniać gotówki poza kantorami i bankami, mimo lepszego kursu, z uwagi na duże prawdopodobieństwo otrzymania fałszywych banknotów. Bankomaty przyjmują karty płatnicze światowych sieci. Należy wystrzegać się kupowania alkoholu w kioskach i przydrożnych straganach z uwagi na niewiadome pochodzenie i niebezpieczeństwo zatrucia, jak również spożywania jakichkolwiek napojów proponowanych przez nieznane osoby np. taksówkarza. Rosjanie słyną z tzw. wschodniej gościnności. Typowy rosyjski stół dla gości będzie uginał się od potraw. Lubią biesiadowanie, nigdy nie pojawiają się w gościach bez podarunku. Za napój narodowy uważa się wódkę. Nie pija się jej nigdy bez powodu, zawsze z okazji wesela, pogrzebu, ślubu, narodzin, świąt narodowych i religijnych. Picie wódki jest tu pewnego rodzaju rytuałem. Nie wolno pić samemu. Pije się ze szklanek lub kieliszków i zawsze do dna. Alkoholu się nie zapija, ale zagryza np. ogórkiem, wędliną lub pierogami. Podczas toastu należy powiedzieć „Na zdorovie!”. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz