Z Nowego Jorku do Miami

  1. STANY ZJEDNOCZONE
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  -13%8799
  7 579
  Oszczędzasz: 1 220 zł/os.
  Cena za wszystkich 15 158
  (Szczegóły ceny)
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  17-10-20207579 zł ( 7 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  7579 punktów PAYBACK
  WAW17Października 2020FLL
  Wylot 09:00
  Warszawa - Okęcie
  Przylot 15:00
  Fort Lauderdale
  Długość lotu: 11:00:00
  WAW24Października 2020FLL
  Przylot 08:30
  Warszawa - Okęcie
  Wylot 17:00
  Fort Lauderdale
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Region

   Stany Zjednoczone / Stany Zjednoczone

   Opis oferty:

   Nowy Jork • Miami • P.N. Everglades • Key WestPełen emocji tydzień w dwóch słynnych miastach USA: Nowym Jorku i Miami. Nowy Jork oszałamia tempem życia, przyprawia o zawrót głowy ilością słynnych miejsc i atrakcji. Times Square, Brooklyn, Cony Island to dopiero początek przygody z Wielkim Jabłkiem. Miami to wakacyjna stolica USA, słynie ze wspaniałych piaszczystych plaż i pięknej pogody, bo przecież leży na Florydzie - The Sunshine State. Zwiedzaj kultowe miejsca Miami: bulwar Ocean Drive, Little Havana, Wynwood i zanurz się w niezwykłej atmosferze Magic City. Na tym nie musi się skończyć Twój amerykański sen: przedłuż wakacje o tydzień w wysokiej klasy hotelu w Miami lub wyrusz w rejs Carnival.

   1. dzień.

   Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot na Florydę. Spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg.

   2. dzień. nowy jork

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, przelot do NOWEGO JORKU. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie komunikacją miejską: spacer Central Parkiem - najsłynniejszym parkiem miejskim położonym w sercu Manhattanu. Wizyta w American Museum of Natural History. Spacer przy Metropolitan Opera, Dakota House, w którym mieszkał John Lennon z Yoko Ono. Wizyta w katedrze św. Patryka. Wjazd na taras widokowy Top of the Rock w Rockefeller Center. Z tarasu widokowego roztacza się wspaniała panorama Nowego Jorku. Doskonale widoczny jest Central Park, Manhattan, Emipre State Building. Spacer Piątą Aleją z ekskluzywnymi sklepami i hotelami, uważaną za najbardziej kosmopolityczne miejsce na świecie. Wizyta na Grand Central Terminal - najsłynniejszym dworcu kolejowym i w Bibliotece Miejskiej. Wieczorny spacer po magicznym, oświetlonym milionami neonów centrum Manhattanu: Broadway, Times Square, Avenue of The Americas. Czas wolny przy Empire State Building - jednym z najsłynniejszych drapaczy chmur. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): musical na Broadwayu. Powrót do hotelu, nocleg.

   3. dzień. nowy jork

   Śniadanie. Przejazd komunikacją miejską na Dolny Manhattan w okolice Ratusza i Sądu Najwyższego, skąd roztacza się niezwykły widok na łączący Brooklyn z Manhattanem Most Brookliński. Wizyta w 9/11 Memorial, znanym jako Ground Zero, gdzie do 11 września 2001 r. stały bliźniacze wieże. Wizyta w kościele Trójcy Świętej. Rejs statkiem na Liberty Island ze Statuą Wolności, skąd można podziwiać miasto od strony zatoki. Wizyta na Wall Street i w Federal Hall, gdzie ślubowanie składał Pierwszy Prezydent USA - Jerzy Waszyngton. Czas wolny w Chinatown. Spacer po urokliwych Little Italy, SoHo oraz Placu Waszyngtona - symbolicznym początku 5th Ave. Czas wolny w dzielnicy TriBeCa, gdzie znajdują się liczne bary, restauracje i sklepy. Powrót do hotelu i nocleg.

   4. dzień. nowy jork

   Śniadanie. Zwiedzanie komunikacją miejską. Przejazd na Brooklyn. Spacer po Dumbo, gdzie dawne budynki przemysłowe zostały przekształcone w lofty, kawiarnie, restauracje, butiki. Następnie wizyta w dzielnicy żydowskiej Williamsbourg oraz Greenpoint, które stanowi najliczniejsze obok Chicago skupisko polonijne w USA. Czas wolny na Coney Island słynącej z lunaparku, plaż i niezliczonej ilości knajpek. Przejazd do jednego z outletów, czas na zakupy. Powrót do hotelu, nocleg.

   5. dzień. miami

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do MIAMI na Florydzie. Zwiedzanie wakacyjnej stolicy USA. Wizyta w South Beach, najsłynniejszej części miasta, pełnej butikowych hotelików w starych, przepięknie odrestaurowanych budynkach w stylu art déco. Spacer nadmorskim bulwarem Ocean Drive, przy którym w niezliczonych restauracjach, barach i klubach skupia się nocne życie. Następnie w programie: Little Havana, dzielnica założona przez kubańskich emigrantów, gdzie można poczuć prawdziwy kubański klimat, Downtown - finansowe centrum miasta i Florydy. Przejazd przez Wynwood, jedną z najmodniejszych dzielnic Miami, znaną ze street artu - wspaniałych kolorowych murali pokrywających ściany budynków. Znajduje się tu niezliczona ilość małych, klimatycznych barów, galerii sztuki niezależnej i butików znanych lub wschodzących gwiazd mody. Następnie półtoragodzinny rejs po Zatoce Biscayne, podczas którego odkryjesz niesamowite oblicze miasta żyjącego na wodzie. Z pokładu widać wspaniałe wille, jachty milionerów i niezwykłą panoramę Miami od strony oceanu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

   6. dzień. p. n. everglades (trasa: ok. 100 km)

   Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): do PARKU NARODOWEGO EVERGLADES. Przejazd do parku położonego w południowej części stanu Floryda, stworzonego dla ochrony ekosystemu lasów namorzynowych. Odwiedzany przez ponad milion turystów rocznie, jest największym obszarem dzikiej przyrody subtropikalnej w Stanach Zjednoczonych i trzecim co do wielkości parkiem narodowym w kontynentalnej części USA. To największy las namorzynowy na północnej półkuli, jedno z najważniejszych miejsc rozrodu tropikalnych ptaków brodzących. Atrakcją parku są także żyjące w naturalnym środowisku aligatory, które można zobaczyć w trakcie zwiedzania. Przejażdżka airboatem - płaskodenną łodzią napędzaną wielkim śmigłem, której budowa pozwala na swobodne poruszanie się po bagiennych rozlewiskach. Powrót do hotelu, nocleg.

   7. dzień. key west (trasa: ok. 500 km)

   Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd znaną US-1, czyli Overseas Highway ze słynnym Seven Mile Bridge. Droga wiedzie pośród wysp, zatok, farm pereł i palmowych lasów. Dzięki wspaniałym plażom i wyjątkowej atmosferze Key West jest obok Hawajów jedną z najpopularniejszych wysp w Stanach Zjednoczonych. Zwiedzanie: Old Town z XIX-wiecznymi domkami z drewna, Douval Street - najdłuższa i najpopularniejsza ulica wyspy pełna butików, galerii sztuki, kawiarenek, restauracji i barów, Mallory Square, gdzie każdego wieczoru przy zachodzie słońca odbywa się fiesta. Następnie: dom Ernesta Hemingwaya w stylu kolonialnym - największa atrakcja turystyczna na Key West, wybudowany przez Harry'ego Trumana tzw. Mały Biały Dom - letnia rezydencja prezydentów USA i Bahama Village - dzielnica, w której można poczuć dawną atmosferę miasta. Powrót do hotelu, nocleg.

   8. dzień.

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu). Transfer na lotnisko. Bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek lub rejs: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do hotelu/portu.

   Świadczenia:

   7 noclegów w hotelach ***: 3 w Nowym Jorku , 4 w okolicy Miami; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami i telewizorem • wyżywienie: 7 śniadań • przelot • transfery autokarem zgodnie z programem • przeloty wewnętrzne Miami-Nowy Jork-Miami • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW.

   Uwagi:

   Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety komunikacji miejskiej, New York City Pass, rejs w Miami, lokalni przewodnicy: ok. 295 USD, dzieci do 12 lat: ok. 220 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.Wizy: Polska została formalnie włączona do Programu Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program). Elektroniczny System Autoryzacji Podróży (ESTA) jest dostępny dla obywateli Polski. Szczegółowe informacje dostępne na stronie: https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/Opłaty fakultatywne: wycieczka na Key West - ok. 120 USD; Everglades - ok. 60 USD.Napięcie w gniazdkach elektrycznych wynosi 120 V, wtyczki polskich urządzeń elektrycznych nie pasują do gniazdek amerykańskich.

   STANY ZJEDNOCZONE, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Waszyngton / angielski

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Obywatele Polski mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych na podstawie ważnego paszportu i elektronicznej autoryzacji ESTA (Electronic System for Travel Authorization). Weryfikacji w systemie możemy dokonać online do 72 godzin przed przylotem do Stanów Zjednoczonych. Koszt wniosku wynosi 14 dolarów. Zgoda na wjazd w systemie ESTA ważna jest przez 2 lata i umożliwia wielokrotne podróżowanie na okres do 90 dni. W systemie ESTA należy podać dane miejsca pobytu i osoby kontaktowej - w tych polach należy podać adres i kontakt do wybranego hotelu. W przypadku zmiany planów dane te można edytować w panelu. Osoby posiadające ważną wizę do USA nie muszą ubiegać się o autoryzację ESTA, mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych na podstawie wizy. Program ruchu bezwizowego nie obejmuje osób, którym w przeszłości odmówiono wizy oraz osób, które po 1 marca 2011 roku podróżowały do Korei Północnej, Iranu, Iraku, Libii, Somalii, Sudanu, Syrii lub Jemenu. W przypadku nieotrzymania autoryzacji w systemie ESTA istnieje możliwość ubiegania się o wizę w ambasadzie amerykańskiej lub konsulacie.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   120 V, konieczna jest przejściówka

   Pieniądze

   Waluta
   1 dolar amerykański = 100 centów (USD, $) , 1 USD = 3.9621PLN, kurs NBP z dnia 2020-02-20

   Napiwki
   Napiwki uznaje się za wymagane. W restauracjach adekwatny napiwek to około 20-25% ceny rachunku, w barach - 1-2 dolary. Często na rachunkach zostawione jest miejsce na wpisanie kwoty napiwku przez klienta. Napiwki zostawia się w całym szeroko pojętym sektorze usług.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   Najpopularniejszym środkiem transportu w Stanach Zjednoczonych jest metro. Pojedynczy przejazd metrem lub autobusem to koszt ok. 2-3 dolarów. Obok metra chętnie wybierane są również charakterystyczne żółte taksówki. Za przejazd taksówką w Nowym Jorku zapłacimy w przeliczeniu na PLN średnio 8 złotych opłaty wstępnej oraz ok. 5 zł za każdy kilometr.

   Wynajem samochodów
   Wynajem samochodów jest bardzo popularny i łatwo dostępny.

   Informacje

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz