Od Statuy Wolności aż po Biały Dom

  1. Stany Zjednoczone
  2. Wyc. Objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  9 861
  Cena za wszystkich (Szczegóły ceny)19 722
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  29-09-20209861 złNajtaniej! ( 10 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  9861 punktów PAYBACK
  WAW29Września 2020JFK
  Wylot
  Warszawa - Okęcie
  Przylot
  Nowy Jork
  Długość lotu: 11:00:00
  WAW9Października 2020JFK
  Przylot
  Warszawa - Okęcie
  Wylot
  Nowy Jork
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Kraj

   USA

   Opis

   1 Wylot
   Możliwy lot z przesiadką. Przylot do Nowego Jorku. Transfer do hotelu na nocleg.
   DZIEŃ 2 Nowy Jork / New Jersey
   Rankiem po śniadaniu czeka nas kilkugodzinna przejażdżka od Downtown aż po Uptown, z przystankiem na zdjęcia w Battery Park ze wspaniałym widokiem na Statuę Wolności, strefę Ground Zero, Wall Street, China Town, Małą Italię, Śródmieście, Times Square. Popołudniu czas wolny na spacer po Manhattanie i zakupy w Macy's czy na 5th Avenue lub odpoczynek w Central Parku. Opcjonalnie dla chętnych - z punktu widokowego na 86 piętrze Empire State Building
   będziemy mogli podziwiać wyjątkową panoramę Nowego Jorku. Późnym wieczorem powrót do hotelu na nocleg.
   DZIEŃ 3 Nowy Jork - Newport - Plymouth - Boston
   Zaraz po śniadaniu wybierzemy się w drogę do Bostonu - przejedziemy przez region Nowej Anglii - kolebki kultury amerykańskiej. Zatrzymamy się w Newport - przepięknym nadmorskim miasteczku, niegdyś dostępnym jedynie dla bogatych, tam też narodziła się idea Pucharu Ameryki. Dla chętnych opcjonalna wycieczka do The Breakers - imponującej rezydencji Vanderbiltów oraz Kościoła Św. Marii, gdzie ślub brali Jacqueline Lee Bouvier i ówczesny senator John Fitzgerald Kennedy. Następnie udamy się drogą przez Ocean Drive aż do Plymouth, po drodze podziwiając malownicze, ekskluzywne rezydencje. Po przyjeździe do
   Plymouth czeka nas wycieczka po historycznym centrum. Będzie okazja zobaczyć Mayflower II i Skałę Pielgrzyma. Dla osób chcących skosztować słynnego, wyśmienitego homara przygotowywanego na świeżo w skromnej chatce rybackiej proponujemy wycieczkę opcjonalną. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Bostonu.
   DZIEŃ 4 Boston
   Boston to nie tylko stolica stanu Massachusetts - można go uznać za stolicę Nowej Anglii i jest miastem tak pięknym, jak jego historia. Odwiedzimy Cambridge, gdzie znajdują się kampusy MIT i Harvard University. Dalej przez rzekę, przemierzając Szlak Wolności wśród XVIII i XIX wiecznych widoków,
   zobaczymy m.in.: Najstarszy park miejski w USA - Beacon Hill, czy też targ Quincy. Wszystkie te miejsca są kolebką amerykańskiej rewolucji. Popołudnie i wieczór można spędzić na samodzielnym odkrywaniu tego pięknego miasta. Pod koniec dnia przejazd do hotelu na nocleg.
   DZIEŃ 5 Boston - Niagara Falls (Wioska Amiszów w stanie Nowy Jork)
   Po śniadaniu wymeldowanie z hotelu. Dzisiaj wybierzemy się do tajemniczej wioski Amiszów - Niagara Falls, po drodze podziwiając malownicze tereny Nowej Anglii. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Niagara Falls.
   DZIEŃ 6 Niagara Falls (Wioska Amiszów w stanie Nowy Jork)
   Dzień rozpoczniemy śniadaniem, aby następnie wyruszyć na zwiedzanie miasta. Dla chętnych opcjonalna wycieczka statkiem Maid of the Mist. Po południu czeka nas malownicza przejażdżka przez Stan Nowy Jork z krótkimi postojami w typowych wioskach, aż do Hrabstwa Lancaster w Pensylwanii - słynny Kraj Amiszów. Kolacja w rodzinnej restauracji Amiszów. Zakwaterowanie w okolicy Lancaster.
   DZIEŃ 7 Niagara Falls (Wioska Amiszów w stanie Nowy Jork) - Waszyngton
   Dzisiaj po śniadaniu odwiedzimy Amish House & Museum, aby następnie udać się do Waszyngtonu. Późnym popołudniem zatrzymamy się w słynnym Georgetown, gdzie przewidziany jest czas wolny. Zakwaterowanie i nocleg w okolicy Waszyngtonu.
   DZIEŃ 8 Waszyngton
   Dzisiaj czeka nas 4 godzinna wycieczka po mieście - zobaczymy Biały Dom, Wzgórze Kapitolu, a także Cmentarz Narodowy w Arlington. Następnie mamy czas wolny na samodzielne zwiedzanie słynnych smithsońskich muzeów, takich jak np. Air & Space Museum. Zakwaterowanie i nocleg w okolicy Waszyngtonu.
   DZIEŃ 9 Waszyngton - Philadelphia - Nowy Jork/ New Jersey
   Śniadanie. Dzisiaj zatrzymamy się w Philadelphii, aby zwiedzić najważniejsze atrakcje wokół centrum miasta. Następnie udamy się na zakupy najlepszych światowych marek do wielkiego outletu wyprzedażowego w New Jersey. Nocleg w New Jersey.
   DZIEŃ 10 Nowy Jork
   Dzisiaj po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Nowego Jorku. Przejdziemy się po parku leżącym wzdłuż starej linii kolejowej High-line oraz odwiedzimy inne, ciekawe atrakcje. Po południu czas wolny. Dla chętnych wycieczka opcjonalna: zwiedzanie Statuy Wolności i Ellis Island. Promem wybierzemy się z Battery Park do Liberty Island, a następnie do Ellis Island Immigration Museum. Wieczorem powrót do hotelu.
   DZIEŃ 11 Powrót
   Śniadanie. Transfer na lotnisko i powrót do Polski.

   Cena zawiera

   Przelot, program zwiedzania według oferty, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie, wyżywienie według zarezerwowanej oferty (BB - śniadania, HB - śniadania i obiadokolacje), opiekę polskojęzycznego rezydenta, opłaty lotniskowe, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, ubezpieczenie KL, NNW oraz bagażu oraz choroby przewlekłe.

   Cena nie zawiera

   Kosztu wizy USA, kosztu realizacji programu, biletów wstępu, przewodnika 150 USD od osoby (płatne na miejscu), pakietu wycieczek opcjonalnych - 999 PLN, lotu helikopterem na zapytanie, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 240 PLN od osoby oraz ewentualnych opłat klimatycznych według lokalnych przepisów.

   Stany Zjednoczone, Wyc. Objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Waszyngton / angielski

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Obywatele Polski mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych na podstawie ważnego paszportu i elektronicznej autoryzacji ESTA (Electronic System for Travel Authorization). Weryfikacji w systemie możemy dokonać online do 72 godzin przed przylotem do Stanów Zjednoczonych. Koszt wniosku wynosi 14 dolarów. Zgoda na wjazd w systemie ESTA ważna jest przez 2 lata i umożliwia wielokrotne podróżowanie na okres do 90 dni.
   Osoby posiadające ważną wizę do USA nie muszą ubiegać się o autoryzację ESTA, mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych na postawie wizy.
   Program ruchu bezwizowego nie obejmuje osób, którym w przeszłości odmówiono wizy oraz osób, które po 1 marca 2011 roku podróżowały do Korei Północnej, Iranu, Iraku, Libii, Somalii, Sudanu, Syrii lub Jemenu. W przypadku nieotrzymania autoryzacji w systemie ESTA istnieje możliwość ubiegania się o wizę w ambasadzie amerykańskiej lub konsulacie.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   120 V, konieczna jest przejściówka

   Pieniądze

   Waluta
   1 dolar amerykański = 100 centów (USD, $) , 1 USD = 3.8053PLN, kurs NBP z dnia 2020-01-17

   Napiwki
   Napiwki uznaje się za wymagane. W restauracjach adekwatny napiwek to około 20-25% ceny rachunku, w barach - 1-2 dolary. Często na rachunkach zostawione jest miejsce na wpisanie kwoty napiwku przez klienta. Napiwki zostawia się w całym szeroko pojętym sektorze usług.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   Najpopularniejszym środkiem transportu w Stanach Zjednoczonych jest metro. Pojedynczy przejazd metrem lub autobusem to koszt ok. 2-3 dolarów. Obok metra chętnie wybierane są również charakterystyczne żółte taksówki. Za przejazd taksówką w Nowym Jorku zapłacimy w przeliczeniu na PLN średnio 8 złotych opłaty wstępnej oraz ok. 5 zł za każdy kilometr.

   Wynajem samochodów
   Wynajem samochodów jest bardzo popularny i łatwo dostępny.

   Informacje

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz