Przylądek Północny - Na krańcu Europy

  1. Szwecja
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  3 871
  Cena za wszystkich (Szczegóły ceny)7 742
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  17-05-20203871 złNajtaniej! ( 8 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  3871 punktów PAYBACK
  WAW17Maja 2020ARN
  Wylot
  Warszawa - Okęcie
  Przylot
  Sztokholm
  WAW25Maja 2020ARN
  Przylot
  Warszawa - Okęcie
  Wylot
  Sztokholm
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Więcej

   Opis oferty

   Udogodnienia w hotelu:

   Najpopularniejsze
   • Bez paszportu

   Opis organizatora:

   Kraj

   SZTOKHOLM

   Opis

   DZIEŃ 1 Wylot
   Przylot do Sztokholmu. Przejazd na nocleg do hotelu.
   DZIEŃ 2 Sztokholm-Turku - dzień wolny lub wycieczki opcjonalne
   Zwiedzanie zaczynamy od Starego Miasta "Gamla stan". Ta historyczna dzielnica Sztokholmu położona jest na czterech wyspach - Stadsholmen, Riddarholmen, Strömsborg i Helgeandsholmen. Znajduje się tutaj bardzo dużo zabytków takich jak: Zamek Królewski, budynek Parlamentu, Stary Rynek, czy też Kościół Świętego Mikołaja. W godzinach popołudniowych udamy się wyspę Djurgarden, gdzie w muzeum Vasa zobaczymy jego główną atrakcję- ekspozycję galeonu "Vasa", który w 1862 roku zatonął zaraz po zwodowaniu. Wieczorem wsiądziemy na prom i wypłyniemy w całonocny rejs do dawnej stolicy Finlandii - Turku.
   DZIEŃ 3 Turku-Helsinki-Lahti-Pojezierze Fińskie - dzień wolny lub wycieczki opcjonalne
   Wczesnym rankiem warto wyjść na pokład promu, aby ujrzeć Turku z oddali. Niesamowity widok! Po przybyciu na miejsce pojedziemy w kierunku Helsinek. Podczas spaceru po rynku Starego Miasta będzie okazja skosztować lokalnych specjałów i posłuchać historii o helsińskiej katedrze. Zobaczymy również główną świątynię ortodoksyjnego fińskiego Kościoła prawosławnego- Katedrę Uspieńską.
   DZIEŃ 4 Pojezierze Fińskie - Rovaniemi - Laponia
   Dziś zwiedzimy Rovaniemi, stolicę tajemniczej Laponii. To dzień, w którym znów poczujesz się jak dziecko! - odwiedzimy wioskę Św. Mikołaja i damy się porwać świątecznemu klimatowi. W drodze do fabryki prezentów przejdziemy przez koło podbiegunowe i odbędziemy "chrzest" w kręgu polarnym, a następnie uczcimy to kieliszkiem musującego wina. Na koniec dnia będzie nam dane wysłać pocztę świąteczną z urzędu pocztowego "Jolupukki". Nocleg spędzimy w Laponii.
   DZIEŃ 5 Laponia - Przylądek Północny
   Wczesnym rankiem rozpoczyna się dzień pełen przygód. Zaczniemy trasą wzdłuż majestatycznego Porsangerfjorden - fiordu położonego w północnej Norwegii, aż do wyspy Mager?ya. Całą drogę będą nam towarzyszyć widoki skał o przeróżnych kształtach i wielkościach, a także dzika przyroda. Po dotarciu na miejsce możemy wziąć chwilę oddechu lub udać się na wycieczkę opcjonalną na gigantyczne urwisko płaskowyżu Przylądka Północnego. Będzie okazja na zrobienie niezapomnianych zdjęć na Wielkim Przylądku Północnym Globe i rozkoszowaniu się widokami "końca świata". Nocleg na półwyspie.
   DZIEŃ 6 Przylądek Północny - Alta - Laponia
   Dziś opuszczamy już Przylądek Północny i wracamy w kierunku Laponii. Po drodze odwiedzimy miasto Zorzy Polarnej - Alta. Obejrzymy nowoczesną katedrę, której imponująca struktura jest zainspirowana przez mistyczne cuda natury - Światła Polarne. Następnie udamy się w kierunku granicy norwesko-fińskiej, aby dotrzeć na nocleg w Laponii.
   DZIEŃ 7 Laponia - Lulea - Umea
   Tego dnia udajemy się do kraju Astrid Lindgren - Szwecji. Przejeżdżając przez jej malownicze tereny dotrzemy do Szwecji i brzegów Zatoki Botnickiej, które będą nam towarzyszyć w drodze do uroczej stolicy regionu Norrbotten - Lulea. To miasteczko przywita nas starą fantastyczną wioską kościelną "Gammelstad". Przejazd na nocleg.
   DZIEŃ 8 Umea - Sundsvall - Uppsala - Sztokholm
   Od samego rana Zatoka Botnicka będzie towarzyszyć nam w podróży do miasta Sundsvall. To miejscowość, która wsławiła się jako "Kamienne Miasto". Następnie przejedziemy do malowniczo położonego miasteczka uniwersyteckiego Uppsala znanego z książek Camili Lackberg. Uppsala powita nas majestatyczną katedrą i spokojną atmosferą. Na nocleg przejedziemy w okolice Sztokholmu.
   DZIEŃ 9 Powrót
   Transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.
   *Program wycieczki jest ramowy ( orientacyjny ) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Promocje oferty nie łączą się.

   Cena zawiera

   Przelot, program zwiedzania według oferty, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie, wyżywienie według zarezerwowanej oferty (BB - śniadania, HB - śniadania i obiadokolacje), opiekę polskojęzycznego rezydenta, opłaty lotniskowe, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, ubezpieczenie KL, NNW oraz bagażu oraz choroby przewlekłe.

   Cena nie zawiera

   Kosztu realizacji programu, biletów wstępu, przewodnika 180 EUR od osoby (płatne na miejscu), pakietu wycieczek opcjonalnych - 449 PLN, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 240 PLN od osoby oraz ewentualnych opłat klimatycznych według lokalnych przepisów.

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz