Azjatyckie Skarby Natury

  1. Tajlandia
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  7 141
  Cena za wszystkich 14 282
  (Szczegóły ceny)
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  06-11-2020 ( 11 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  7141 punktów PAYBACK
  WAW6Listopada 2020BKK
  Wylot
  Warszawa - Okęcie
  Przylot
  Bangkok
  Długość lotu: 11:00:00
  WAW17Listopada 2020SGN
  Przylot
  Warszawa - Okęcie
  Wylot
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Kraj

   INDOCHINY

   Opis

   DZIEŃ 1 ?Wylot
   Wylot z Warszawy do Bangkoku. Lot z przesiadką.
   DZIEŃ 2 ? Dzień wolny, lub pół dniowa wycieczka opcjonalna "Śladami Świątyń"
   Po śniadaniu czas wolny. Dla chętnych - wycieczka opcjonalna, podczas której zwiedzą Państwo trzy z najsłynniejszych buddyjskich świątyń: Wat Traimit (Świątynia Złotego Buddy), Wat Pho z imponującym posągiem odpoczywającego Buddy oraz najważniejszą dla wyznawców buddyzmu Wat Phra Kaew (Świątynia Szmaragdowego Buddy). Następnie zobaczymy Pałac Królewski - świadectwo potęgi dawnych monarchów.
   DZIEŃ 3 ?Bangkok - Aranyaprathet - Siem Reap
   Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do granicy pomiędzy Tajlandią i Kambodżą - Aranyaprathet. Na granicy będzie oczekiwał na Państwa lokalny przewodnik, z którym udamy się przez obszar uprawy manioku do pobliskiego miasta Palin, a następnie do Siem Reap. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu i czas na relaks.
   DZIEŃ 4 ?Siem Reap - dzień wolny lub wycieczka opcjonalna do Świątyń w Angkor
   Tego dnia zwiedzanie rozpoczniemy od Bramy Południowej starożytnego miasta Angkor Thom. Odwiedzimy Świątynię Bajon, gdzie można podziwiać 54 wieże ozdobione ogromnymi płaskorzeźbami. Następny przystanek to Phimeanakas - piramida znajdująca się wewnątrz ogrodu Pałacu Królewskiego. Po zwiedzaniu Ankor Thom udajemy się do Ta Prom, wyjątkowej świątyni, z której ruin wyrastają drzewa otoczone zielenią. Jest to jedna z najbardziej fotogenicznych świątyń w okolicy Angkor, w której kręcono zdjęcia do filmu "Tomb Raider". Następnie, aby uciec od południowego upału przejedziemy do miasta Siem Reap. Po południu wrócimy do Angkor Wat, największego budynku religijnego na świecie. Został on zbudowany przez Suryavarmana II na początku XII wieku. Ostatni przystanek to Pre Rup- niesamowita świątynia ze schodami pilnowanymi przez potężnego lwa i gigantycznymi wieżami w kształcie piramid. Wieże Angkor Wat można zobaczyć w oddali, gdy słońce zachodzi nad polami ryżowymi. Powrót do hotelu na nocleg.
   DZIEŃ 5 ?Siem Reap - Phnom Penh
   Po wczesnym śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, udamy się w drogę do Phnom Penh. Po drodze zatrzymamy się na moście Spean Praptos pochodzącym z epoki Czerwonych Khmerów. Następnie w malowniczej wiosce, na farmie jedwabnej Samtuk, będzie można odetchnąć przy typowo khmerskim posiłku (nie wliczony w cenę). Krótka podróż przez farmę jedwabników pokaże nam wszystkie etapy produkcji tego niesamowitego materiału. Następnie, na targu Sukon będziemy mieli możliwość skosztowania ptaszników. Kolejny przystanek to Siem Reap i zwiedzanie Pałacu Królewskiego. Zobaczymy tam srebrną Pagodę z kolekcją posągów Buddy. Wieczór proponujemy spędzić na rejsie z kolacja? po rzece Mekong i Tonle Sap. Podczas rejsu można rozkoszować się fantastycznym widokiem na popularny Phnom Penh Riverside i panoramę Phnom Penh. W pakiecie obiadokolacji, na pokładzie, zapraszamy na smaczne dania kuchni azjatyckiej lub zachodniej, serwowane przez kucharzy o międzynarodowej renomie (napoje płatne dodatkowo).
   DZIEŃ 6 ?Phnom Penh, dzień wolny lub wycieczka opcjonalna Saigon
   Po śniadaniu opuścimy hotel i udamy się w kierunku Sajgonu. Podróż potrwa około 6,5 godziny. Po dotarciu do stolicy Wietnamu zakwaterowanie w hotelu i czas na krótki odpoczynek. W tym dniu zobaczymy Pałac Zjednoczenia, Centralną Pocztę oraz Katedrę Notre Dame.
   DZIEŃ 7 ?Dzień wolny lub wycieczka opcjonalna po delcie rzeki Mekong.
   Zaraz po śniadaniu udamy się w stronę delty rzeki Mekong, najbardziej urodzajnego regionu kraju i głównego producenta ryżu i tropikalnych owoców. Podczas rejsu tradycyjnymi łodziami poznamy życie mieszkańców skoncentrowane wokół wąskich, wodnych kanałów. Powrót do hotelu na nocleg.
   DZIEŃ 8?Tunele Cu Chi
   W tym dniu będziemy mieli okazję zobaczyć system podziemnych tuneli używanych przez komunistycznych partyzantów podczas wojny w Wietnamie. Sieć tuneli sięga trzech poziomów pod ziemią i rozciąga się na ponad 250 km. Następnie udamy się do M?i Né na wypoczynek (około 4 godziny drogi).
   DZIEŃ 9-11 Wypoczynek w 4 gwiazdkowym hotelu w kurorcie M?i Né.
   DZIEŃ 11 Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i powrót do Polski.
   *Program wycieczki jest ramowy ( orientacyjny ) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Promocje oferty nie łączą się.
   Paszport musi być ważny przez minimum 6 miesięcy od daty powrotu!

   Cena zawiera

   Przelot, program zwiedzania według oferty, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie, wyżywienie według zarezerwowanej oferty (BB - śniadania, HB - śniadania i obiadokolacje), opiekę polskojęzycznego rezydenta, opłaty lotniskowe, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, ubezpieczenie KL, NNW oraz bagażu oraz choroby przewlekłe.

   Cena nie zawiera

   Kosztu wizy o Kambodży i Wietnamu (wizę do Kambodży można wykupić na miejscu, Wietnam - konieczność wyrobienia wizy przed wylotem), kosztu realizacji programu, biletów wstępu, przewodnika 120 USD od osoby (płatne na miejscu), pakietu wycieczek opcjonalnych - 799 PLN, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 240 PLN od osoby oraz ewentualnych opłat klimatycznych według lokalnych przepisów.

   Tajlandia, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Bangkok / tajski

   Czas lokalny
   Różnica czasu względem Polski to: +5 godzin w czasie letnim i +6 godzin w czasie zimowym.

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza nie jest wymagana w przypadku pobytów turystycznych na okres nieprzekraczający 30 dni. Przy wjeździe w ruchu bezwizowym wymagany i bezwzględnie przestrzegany jest wymóg co najmniej 6-miesięcznego okresu ważności paszportu (liczony od daty wjazdu na terytorium Tajlandii), posiadanie biletu powrotnego, dokumentów podróży lub środków finansowych.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień. Kraj o wysokim ryzyku zakażenia cholerą. Zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, durowi brzusznemu oraz japońskiemu zapaleniu mózgu. Szczepienia rutynowe: błonica, tężec i krztusiec.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   adapter nie jest wymagany; 220 V; 50 Hz / typ A, typ B, typ C, typ C–2

   Pieniądze

   Waluta
   baht tajski, 1 baht = 100 satangów , 1 THB = 0.1255PLN, kurs NBP z dnia 2020-02-14

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Przykładowe ceny to: woda mineralna (0,5 l) – od 15 THB, piwo – od 50 THB, obiad w restauracji – od 200 THB.

   Napiwki
   Zwyczajowo 10% wysokości rachunku w restauracji, warto też zostawić 20 baht dla portiera, boya hotelowego i pokojówki.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   Za podróż autobusem miejskim w Bangkoku zapłacimy od 6 do 8 bahtów. Często cenę negocjuje się indywidualnie. Zdarza się, że opis trasy jest wyłącznie po tajsku, trudno znaleźć informacje w języku angielskim na trasach rzadziej uczęszczanych przez turystów. Warto zaopatrzyć się w mapę linii autobusowych, którą można otrzymać w centrach informacji turystycznej.

   Wynajem samochodów
   W Tajlandii obowiązuje ruch lewostronny. Obowiązkowe jest posiadanie międzynarodowego prawa jazdy. Auto można wynająć we wszystkich większych miastach oraz na lotniskach. Ceny zaczynają się od 1000 bahtów za dzień. Należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ zdarza się, że właściciele firm wymagają zdeponowania paszportu, który może zostać skradziony.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   W podróży do Tajlandii najkorzystniej jest zabrać dolary amerykańskie. W kantorach przyjmowane są jedynie najnowsze banknoty. Starsze pieniądze można wymienić jedynie w barach. Przy wypłacie gotówki w bankomatach, trzeba liczyć się z dodatkowymi opłatami, transakcje są obciążone prowizją ok. 200–220 THB. Tajowie darzą ogromnym szacunkiem rodzinę królewską. Nieuszanowanie majestatu królewskiego (np. przez podarcie banknotu z wizerunkiem władcy) jest uznawane za coś okropnego i może być powodem konfliktu. Z podobnym szacunkiem należy odnosić się do obiektów kultu. Należy pamiętać, że każdy posąg Buddy jest uważany za święty. Z uwagi na szacunek wobec religii konieczny będzie też skromniejszy strój podczas zwiedzania buddyjskich świątyń. Tradycyjne powitanie w Tajlandii to gest wai - złożenie rąk jak do modlitwy i pochylenie głowy. Wysokość ułożenia rąk ma znaczenie. Kiedy Tajowie witają się z dobrymi znajomymi lub z osobą w tym samym wieku składają ręce na wysokości klatki piersiowej, jeśli zaś witają osobę starszą albo mnicha, układają ręce przy twarzy. Od wieku i hierarchii społecznej zależy to, kto pierwszy kłania się i w jaki sposób. Gest ten na początku wykonują osoby znajdujące się niższej w hierarchii, na przykład młodsi kłaniają się starszym. Tajowie z natury są uśmiechnięci i pogodni. Konflikty najlepiej łagodzić uśmiechem. Podnoszenie głosu lub krzyk są traktowane tam jako oznaka słabości. Przez kłótnie nic nie wskóram podczas negocjacji ceny towaru czy próbie rozwiązania problemu. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz