Herbaciane wzgórza Cameronu

oferta dostępna

Cena za osobę -30%79995 599

Razem (Szczegóły ceny)11 198

Masz kartę payback?
Dostaniesz 5599 punktów paybacksamolot

11:00:00

03.01.2019
13:20 Warszawa - Okęcie
05:40 Krabi

14.01.2019
07:40 KBV
13:20 WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Region

Tajlandia / Tajlandia

Opis oferty:

Krabi • Singapur • Malakka • Kuala Lumpur • Kuala Tembeling • Kuala Tahan • Park Narodowy Taman Negara • Wzgórza Cameron • Georgetown • Krabi Niezwykła, fascynująca i pełna kontrastów wycieczka. Wspaniały klimat Wzgórz Cameron, najstarsza dżungla na świecie, nocne spacery, egzotyczna fauna i flora oraz pełna emocji wizyta w parku linowym to tylko część atrakcji jakie oferuje program. Trasa prowadzi przez hipernowoczesny Singapur, historyczne miasta Malezji i Kuala Lumpur za słynnymi Wieżami Petronas. Piękne krajobrazy, spokojne tempo zwiedzania, nowoczesne metropolie sprawiają, że wycieczka jest idealną propozycją na pierwszą wyprawę do Azji. Łączna trasa (bez przelotów): ok. 1420 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Tajlandii.

2. DZIEŃ. KRABI

Przylot do Tajlandii. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.

3. DZIEŃ. SINGAPUR

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do SINGAPURU. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Przejazd komunikacją miejską i spacer pachnącą przyprawami, kolorową, pełną życia dzielnicą zwaną Małymi Indiami. Przejazd do centrum i wizyta w najważniejszych świątyniach Singapuru: Świątyni Zęba Buddy, Świątyni Spokojnego Morza i położonej zaledwie kilkaset metrów dalej Świątyni Niebiańskiej Szczęśliwości. Wizyta w Gardens by the Bay - kompleksie ogrodowym, gdzie przyroda miesza się z nowoczesnymi formami architektonicznymi. Na terenie ogrodu mieszczą się szklarnie i park, którego ozdobą są 50-metrowe, słynne "Supertrees". Wieczorami park zachwyca barwnymi iluminacjami świetlnymi. Powrót do hotelu. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd metrem do Marina Bay Sands, nowoczesnego hotelu o wyjątkowej architekturze z tarasem widokowym na szczycie. Wjazd windą na najwyższe piętra, skąd podziwiać można nocną panoramę rozświetlonego Singapuru. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. MALAKKA (trasa: ok. 250 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do historycznej MALAKKI. Niewielka i klimatyczna miejscowość wpisana jest na listę UNESCO. Zwiedzanie miasta. Na trasie wzgórze o ogromnym znaczeniu historycznym - Bukit China, Porta de Santiago - brama pozostała po dawnej twierdzi, stanowiąca obecnie jeden z najstarszych zabytków w całej Azji. Następnie wizyta w kościele św. Pawła, Stadhuys, świątynia Cheng Hoon Teng i spacer ulicą Jonker w chińskiej dzielnicy. Czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs łodzią po rzece Malakka (ok. 30 min.). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

5. DZIEŃ. KUALA LUMPUR (trasa: ok. 160 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do KUALA LUMPUR. Zakwaterowaniu w hotelu. Czas wolny. Nocleg.

6. DZIEŃ. KUALA LUMPUR

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Malezji: Tugu Negara - pomnik poświęcony bohaterom walczącym o niepodległość Malezji, Pałac Królewski - serce kolonialnego Kuala Lumpur, budynek sułtana Abdula Samada, plac Niepodległości i Meczet Narodowy oraz świątynia Thean Hou. Czas wolny przy bliźniaczych wieżach Petronas, które są symbolem współczesnego miasta. Powrót do hotelu. Czas wolny nocleg. Nocleg.

7. DZIEŃ. KUALA TEMBELING - KUALA TAHAN (trasa: ok. 270 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do KUALA TEMBELING. Rejs łodzią do KUALA TAHAN (ok. 3 godz.). Przejazd do Taman Negara. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorna wyprawa do dziewiczej dżungli, która w tym miejscu rośnie nieprzerwanie od niemal 130 milionów lat. Ekscytujący nocny spacer po tropikalnym lesie. Idealna okazja by zapoznać się z nocnym życiem dżungli. Powrót do hotelu. Nocleg.

8. DZIEŃ. PARK NARODOWY TAMAN NEGARA (trasa: ok. 260 km)

Śniadanie. Spacer na wzgórze Bukit Teresek - to wzniesienie o wysokości 334 metrów, znajdujące się w PARKU NARODOWYM TAMAN NEGARA. Popularny punkt widokowy z panoramą. Wizyta w parku linowym. Niemal pół kilometrowa trasa składająca się z mostów zawieszonych na wysokości dochodzącej do 50 m. Przy trasie wyznaczone są specjalne tarasy obserwacyjne. Możliwość obserwowania licznych gatunków dziko żyjących zwierząt w tym ptaków, małp i wiewiórek, a także podziwiania bujnej roślinności. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

9. DZIEŃ. WZGÓRZA CAMERON (trasa: ok. 250 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez WZGÓRZA CAMERON pokryte tropikalnym lasem i wyjątkowo malowniczymi krzakami herbaty. Krajobraz uzupełniają wspaniałe bujne plantacje kwiatów i ogrody mieszkańców. Niesamowity klimat tego miejsca tworzą często występujące mgły. Wizyta na jednej z plantacji herbaty. Zwiedzanie wytwórni herbaty, następnie degustacja w świeżym powietrzu. Wizyta na farmie truskawek i przejazd na lokalny targ, oferujący znakomite warzywa i owoce. Czas wolny. Przeprawa na Penang - wyspę nazywaną "Perłą Orientu" - przez jeden z najdłuższych mostów na świecie. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

10. DZIEŃ. GEORGETOWN (trasa: ok. 230 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie GEORGETOWN - miasta wpisanego na listę UNESCO. Wizyta w taoistycznej świątyni gdzie podziwiać można około 33-metrowy posąg leżącego Buddy. Zwiedzanie wybudowanej 1904 r. świątyni Kek Lok Si, znanej również jako świątynia 1000 Buddów. Jest to najpiękniejszy i największy kompleks świątyń buddyjskich w Azji Południowo-Wschodniej. Postój przy Fort Cornwallis, miejscu lądowania kapitana Francisa Light'a założyciela pierwszej brytyjskiej kolonii w Penang. Wizyta w wodnej wiosce The Clan Jetties. Spacer wzdłuż "Ulicy harmonii" gdzie Kościoły, świątynie chińskie, meczety i świątynie hinduistyczne sąsiadują ze sobą już od wieków. Zwiedzanie Khoo Kong Si - jednego z najpiękniejszych chińskich domów klanowych. Przejazd do Butterworth. Przejazd pociągiem do Padang Besar, następnie do Hat Yai. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

11. DZIEŃ. KRABI

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Nocleg.

12. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

10 noclegów w hotelach***: 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami, wyżywienie: 10 śniadań; przelot: Polska-Krabi-Polska; przejazdy autokarem; przejazd pociągiem, rejs łodzią do Kuala Tahan; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, przelot wewnętrzny: Krabi -Singapur, bilety komunikacji miejskiej: ok. 285 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień; podatek turystyczny w Malezji: ok. 5 MYR/os./noc.Opłaty fakultatywne: wjazd na taras widokowy hotelu Marina Bay Sands w Singapurze: ok. 30 USD.Przejazdy po Singapurze odbywają się komunikacją miejską.W Singapurze bardzo rygorystycznie przestrzega się utrzymywania czystości w środkach komunikacji miejskiej i na terenie całego kraju. Za łamanie tych zaleceń grożą wysokie kary pieniężne.Podczas spaceru w P.N. Taman Negara należy mieć pełne obuwie, nakrycie głowy i repelenty.

Informacje praktyczne


Stolica

Bangkok


Język

tajski


Czas lokalny

Różnica czasu względem Polski to: +5 godzin w czasie letnim i +6 godzin w czasie zimowym.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana w przypadku pobytów turystycznych na okres nieprzekraczający 30 dni. Przy wjeździe w ruchu bezwizowym wymagany i bezwzględnie przestrzegany jest wymóg co najmniej 6-miesięcznego okresu ważności paszportu (liczony od daty wjazdu na terytorium Tajlandii), posiadanie biletu powrotnego, dokumentów podróży lub środków finansowych.


Waluta

baht tajski, 1 baht = 100 satangów

Aktualny kurs to: 1THB = 0.1162PLN, kurs NBP z dnia 2018-12-14


Ceny w hotelach i restauracjach

Przykładowe ceny to: woda mineralna (0,5 l) – od 15 THB, piwo – od 50 THB, obiad w restauracji – od 200 THB.


Napiwki

Zwyczajowo 10% wysokości rachunku w restauracji, warto też zostawić 20 baht dla portiera, boya hotelowego i pokojówki.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień. Kraj o wysokim ryzyku zakażenia cholerą. Zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, durowi brzusznemu oraz japońskiemu zapaleniu mózgu. Szczepienia rutynowe: błonica, tężec i krztusiec.


Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany; 220 V; 50 Hz / typ A, typ B, typ C, typ C–2


Komunikacja / transport publiczny

Za podróż autobusem miejskim w Bangkoku zapłacimy od 6 do 8 bahtów. Często cenę negocjuje się indywidualnie. Zdarza się, że opis trasy jest wyłącznie po tajsku, trudno znaleźć informacje w języku angielskim na trasach rzadziej uczęszczanych przez turystów. Warto zaopatrzyć się w mapę linii autobusowych, którą można otrzymać w centrach informacji turystycznej.


Wynajem samochodów

W Tajlandii obowiązuje ruch lewostronny. Obowiązkowe jest posiadanie międzynarodowego prawa jazdy. Auto można wynająć we wszystkich większych miastach oraz na lotniskach. Ceny zaczynają się od 1000 bahtów za dzień. Należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ zdarza się, że właściciele firm wymagają zdeponowania paszportu, który może zostać skradziony.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

W podróży do Tajlandii najkorzystniej jest zabrać dolary amerykańskie. W kantorach przyjmowane są jedynie najnowsze banknoty. Starsze pieniądze można wymienić jedynie w barach. Przy wypłacie gotówki w bankomatach, trzeba liczyć się z dodatkowymi opłatami, transakcje są obciążone prowizją ok. 200–220 THB.

Tajowie darzą ogromnym szacunkiem rodzinę królewską. Nieuszanowanie majestatu królewskiego (np. przez podarcie banknotu z wizerunkiem władcy) jest uznawane za coś okropnego i może być powodem konfliktu. Z podobnym szacunkiem należy odnosić się do obiektów kultu. Należy pamiętać, że każdy posąg Buddy jest uważany za święty. Z uwagi na szacunek wobec religii konieczny będzie też skromniejszy strój podczas zwiedzania buddyjskich świątyń.

Tradycyjne powitanie w Tajlandii to gest wai - złożenie rąk jak do modlitwy i pochylenie głowy. Wysokość ułożenia rąk ma znaczenie. Kiedy Tajowie witają się z dobrymi znajomymi lub z osobą w tym samym wieku składają ręce na wysokości klatki piersiowej, jeśli zaś witają osobę starszą albo mnicha, układają ręce przy twarzy. Od wieku i hierarchii społecznej zależy to, kto pierwszy kłania się i w jaki sposób. Gest ten na początku wykonują osoby znajdujące się niższej w hierarchii, na przykład młodsi kłaniają się starszym.

Tajowie z natury są uśmiechnięci i pogodni. Konflikty najlepiej łagodzić uśmiechem. Podnoszenie głosu lub krzyk są traktowane tam jako oznaka słabości. Przez kłótnie nic nie wskóram podczas negocjacji ceny towaru czy próbie rozwiązania problemu.

... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz