Na północ od Bangkoku

oferta dostępna

Cena za osobę -19%79996 449

Razem (Szczegóły ceny)12 898

Masz kartę payback?
Dostaniesz 6449 punktów paybacksamolot

11:00:00

25.12.2019
17:40 Warszawa - Okęcie
10:10 Krabi

09.01.2020
13:55 KBV
19:45 WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Oferty egzotyczne

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Region

Tajlandia / Tajlandia

Opis oferty:

Krabi • Park Narodowy Khao Sok • Park Narodowy Sam Roi Yod • Hua Hin • Damnoen Saduak • Kanchanaburi • Rzeka Kwai • Suphan Buri • Uthai Thani • Sukhothai • Si Satchanalai • Phitsanulok • Wat Pha Sorn Kaew • Phu Tab Berk • Park Narodowy Phu Hin Rong Kla • Ayutthaya • Bangkok • Krabi • Phi Phi • Phang Nga • Koh TapooEgzotyka, która zachwyca. Na uczestników wycieczki czekają niezapomniane wizyty w tradycyjnych wioskach, pachnące przyprawami kolorowe targi i wspaniała przyroda parków narodowych. W programie Bangkok z majestatycznymi świątyniami, Ayutthaya oraz mniej znane prowincje: Suphan Buri i Uthai Thani. Będzie okazja do rejsu tradycyjną łodzią po rzece Chao Phraya i kanałach Bangkoku, zaplanowano także rafting bambusowymi tratwami po rzece Kwai. Wielką atrakcją jest także rejs łodziami motorowymi w parku Khao Sok po jeziorze z malowniczymi formacjami skalnymi. Niezwykłym doświadczeniem będzie wizyta w jaskini jak z "Parku Jurajskiego". Wycieczkę kończy pełen relaks na cudownych plażach Krabi. Trasa w Tajlandii: ok. 2340 km (bez przelotu).

1. DZIEŃ

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Tajlandii.

2. DZIEŃ. KRABI

Przylot do Tajlandii, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg.

3. DZIEŃ. P.N. KHAO SOK (trasa: ok. 350 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do PARKU NARODOWEGO KHAO SOK. Park zajmuje powierzchnię ok. 740 km², można tu zobaczyć pozostałości dziewiczego lasu tropikalnego, pokrywającego w przeszłości cały Półwysep Malajski. Las zamieszkuje wiele gatunków zwierząt, m. in. słonie, gibony, jelenie, tapiry. Jego centralną częścią jest jezioro Cheow Lan. Wycieczka łodziami motorowymi po malowniczym jeziorze, otoczonym stromymi wapiennymi skałami, wyrastającymi do 500 m nad poziom wody. Po południu przejazd do miasta Chumphon. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. P.N. SAM ROI YOD - HUA HIN (trasa: ok. 270 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do małej wioski rybackiej Bang Pu w PARKU NARODOWYM SAM ROI YOD. Rejs łodzią na cichą plażę i spacer do jaskini Phraya Nakhon, gdzie znajduje się otoczona stalagmitami piękna altana, wybudowana przez króla Chulalongkorna. Po południu przejazd do HUA HIN - nadmorskiej miejscowości położonej nad brzegiem Zatoki Tajlandzkiej. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem czas wolny na spacer lub drobne zakupy na nocnym targu w Hua Hin. Nocleg.

5. DZIEŃ. DAMNOEN SADUAK - KANCHANABURI - RZEKA KWAI (trasa: ok. 240 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do DAMNOEN SADUAK, gdzie znajduje się najsłynniejszy w Tajlandii pływający targ. Okoliczni kupcy sprzedają z łodzi owoce, warzywa i inne artykuły spożywcze oraz wyroby lokalnego rękodzieła. Można również spróbować tradycyjnych dań przygotowywanych na łodziach. Czas wolny na zakupy. Następnie przejazd do KANCHANABURI. Czas wolny przy słynnym moście na RZECE KWAI. Przejazd do hotelu położonego nad brzegiem rzeki Kwai, w otoczeniu tropikalnej roślinności. Zakwaterowanie, nocleg.

6. DZIEŃ. RZEKA KWAI (trasa: ok. 140 km)

Śniadanie. Wizyta w "wiosce słoni", gdzie można skorzystać z 30-min. przejażdżki na słoniu (za dodatkową opłatą na miejscu). Przejazd do przystani nad rzeką Kwai. Przepłynięcie łodziami motorowymi po tej niezwykle malowniczej rzece do wioski mniejszości etnicznej Mon. Monowie są uchodźcami z Birmy, którzy migrowali do Tajlandii w latach 70-ch. W wiosce można zobaczyć m.in. chaty z drewna bambusowego, lokalną szkołę i wiejską świątynię. Przejazd do jaskini Tham Krasae, w której znajduje się posąg siedzącego Buddy. Z jaskini roztacza się piękny widok na drewniany most Wam Poh, zbudowany przez jeńców w czasie wojny. Most stanowi część słynnej "drogi śmierci" - linii kolejowej łączącej Tajlandię z Birmą. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. SUPHAN BURI - UTHAI THANI (trasa: ok. 480 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do prowincji SUPHAN BURI. Postój na targu w miejscowości Sam Chuk. To niewielkie miasteczko zostało założone w 1894 r. przez migrantów z Chin na brzegu rzeki Ta Chin. Do dzisiaj zachowały się tu drewniane domy, tradycyjnie budowane przez chińskich osadników: sklep lub warsztat na parterze i pomieszczenia mieszkalne na piętrze. Czas wolny. Przejazd do jaskini Hup Pa Tat w prowincji UTHAI THANI. W jaskini, nazywanej często "parkiem jurajskim", panuje osobliwy mikroklimat, dzięki któremu rosną tu potężne paprocie. Przejazd do miejscowości Uthai Thani. Rejs drewnianą łodzią po rzece Sakae Krang. Jest to jedno z nielicznych już miejsc w Tajlandii, gdzie zachowały się domy budowane na tratwach, przycumowanych do brzegu rzeki. Okazja do zaobserwowania tradycyjnego stylu życia Tajów, który bezpowrotnie odchodzi do przeszłości. Na pokładzie łodzi poczęstunek ze świeżych owoców, kawa i herbata. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

8. DZIEŃ. SUKHOTHAI - SI SATCHANALAI - PHITSANULOK (trasa: ok. 280 km)

Śniadanie. Zwiedzanie SUKHOTHAI, stolicy pierwszego królestwa Syjamu, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: park archeologiczny, gdzie znajdują się ruiny pałacu królewskiego, liczne świątynie oraz XIII-wieczne posągi Buddy. Zwiedzanie parku historycznego SI SATCHANALAI, położonego nad brzegiem rzeki Yom. W XIV i XV w. było to miasto satelickie Sukhothai, słynące z produkcji wyrobów ceramicznych. Do dzisiaj zachowały się tu ruiny licznych świątyń oraz murów obronnych. Zwiedzanie jednej z najważniejszych świątyń Tajlandii - Wat Phra Mahathat w mieście PHITSANULOK. Do świątyni przybywają licznie pielgrzymi z całego kraju, aby oddać cześć posągowi Buddy Phra Chinarat. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

9. DZIEŃ. WAT PHA SORN KAEW - PHU TAB BERK - P.N. PHU HIN RONG KLA (trasa: ok. 180 km)

Śniadanie. Zwiedzanie świątyni WAT PHA SORN KAEW. Położone na szczycie wzgórza sanktuarium pełni rolę centrum medytacji, przyciągając wielu pielgrzymów z całego kraju. Świątynia, konsekrowana w 2010 r., tworzy niepowtarzalną mieszankę wielu stylów architektonicznych. Można tu zobaczyć m.in. nietypowy posąg medytującego Buddy, składający się z pięciu połączonych rzeźb, oraz pagodę w kształcie lotosu zdobioną kolorową mozaiką. Ze świątyni roztacza się panoramiczny widok na okoliczne zielone wzgórza. Wjazd na szczyt najwyższej góry w prowincji Phetchabun - PHU TAB BERK (1768 m n.p.m). Na szczyt prowadzi bardzo kręta droga, a widoki są urzekające. Okolice Phu Tab Berk zamieszkuje mniejszość etniczna Hmong. Umiarkowane temperatury i duża ilość opadów tworzą idealne warunki do uprawy truskawek, kapusty, papryki, kwiatów i kawy. Przejazd do PARKU NARODOWEGO PHU HIN RONG KLA. W latach 1976-82 lasy i wzgórza Phu Hin Rong Kla były miejscem działalności partyzantki komunistycznej. Do dzisiaj można tu zobaczyć pozostałości obozu partyzantów, schron przeciwlotniczy czy maszt, z którego niegdyś powiewała czerwona flaga. Warto zwrócić uwagę na niezwykłe formacje skalne, zwane Lan Hin Pum. Wyglądają jak obrazek z innej planety lub jak skóra gigantycznego dinozaura. Powrót do hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ. AYUTTHAYA - BANGKOK (trasa: ok. 400 km)

Śniadanie. Przejazd do dawnej stolicy Tajlandii - AYUTTHAYA. Zwiedzanie malowniczych ruin pałacu i świątyń. Miasto przeżywało okres rozkwitu od połowy XIV do XVIII w. i było wtedy jednym z najbogatszych i najpotężniejszych ośrodków miejskich w Azji. Znajdowało się tu ponad 2000 pozłacanych świątyń, których blask widoczny był z odległości wielu kilometrów. Przejazd do BANGKOKU. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Jeżeli czas pozwoli, dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja w restauracji na 78. piętrze hotelu Baiyoke Sky - najwyższego budynku w Tajlandii - skąd roztacza się panoramiczny widok na miasto. Następnie spacer słynną ulicą Khao San. Powrót do hotelu, nocleg.

11. DZIEŃ. BANGKOK

Śniadanie. Zwiedzanie największych atrakcji BANGKOKU. W programie: Świątynia Złotego Buddy, przejazd przez chińską dzielnicę. Wizyta w Świątyni Leżącego Buddy, w której znajduje się jeden z największych posągów Buddy mierzący 46 m. Następnie Świątynia Szmaragdowego Buddy - najważniejsze sanktuarium religijne kraju oraz Pałac Królewski - historyczna siedziba królów Tajlandii. Przejazd przez królewską dzielnicę Dusit, gdzie można zobaczyć m.in. salę tronową Ananta Samakhom, pomnik króla Ramy V na koniu, oraz pałac Paruskawan, w którym na pocz. XX w. mieszkała księżniczka Katia. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka tradycyjną łodzią po rzece Chaophraya i kanałach Bangkoku, które były podstawowym szlakiem komunikacyjnym dawnego miasta. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd na nocny targ Asiatique Riverfront. Kolacja serwowana składająca się z tradycyjnych tajskich dań oraz rewia - Calypso. Czas wolny na zakupy na największym targu nocnym Bangkoku, gdzie znaleźć można mnóstwo restauracji, ulicznego jedzenia i straganów z pamiątkami. Powrót do hotelu, nocleg.

12. DZIEŃ. BANGKOK - KRABI

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do jednej z najpiękniejszych prowincji Tajlandii - KRABI. Czas wolny na wypoczynek. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

13. DZIEŃ. KRABI - PHI PHI

Śniadanie. Czas wolny: wypoczynek na plaży lub romantyczny rejs na słynne wysepki PHI PHI (za dodatkową opłatą na miejscu). Jest to niewielki archipelag niezwykle malowniczych wysepek, wiele z nich połączonych jest mierzejami, które tworzą jedne z najpiękniejszych plaż Tajlandii. Czas wolny na Phi Phi Don. Możliwość zakupów na lokalnym rynku lub czas na plażowanie. Obiad. Niewielka Phi Phi Leh, której strome skalne ściany kryją w sobie przepiękną lagunę z niewiarygodnie turkusowo-zieloną wodą, urzeka niepowtarzalnym klimatem oraz krajobrazem. Powrót do hotelu, nocleg.

14. DZIEŃ. KRABI - PHANG NGA - KOH TAPOO

Śniadanie. Czas wolny: wypoczynek na plaży lub ekscytujący rejs do zatoki PHANG NGA i na wyspę KOH TAPOO (za dodatkową opłatą na miejscu). Niepowtarzalny klimat zatoki tworzą bujne lasy namorzynowe oraz niezliczona liczba maleńkich wysepek, pokrytych roślinnością tropikalną. Postój na niewielkiej wysepce Koh Tapoo, zwanej wyspą Jamesa Bonda. Wysepkę zaczęto tak nazywać po tym, jak nakręcono tu kilka kadrów filmu "Człowiek ze złotym pistoletem". Następnie wizyta w jaskini Tham Lod. Jest to niepowtarzalna okazja do oglądania niespotykanych formacji skalnych i mangrowców, pływając wśród nich kajakami. Obiad na wysepce Koh Panyee. Powrót do hotelu. Nocleg.

15. DZIEŃ.

Śniadanie. Transfer na lotnisko i bezpośredni przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

14 noclegów w hotelach***: 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 13 śniadań • przelot: Polska-Tajlandia-Polska • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, przelot wewnętrzny: Krabi-Bangkok: ok. 265 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.Opłaty fakultatywne: rejs w Bangkoku: ok. 15 USD; przejażdżka na słoniu: ok. 35 USD; wyspy Phi Phi i Koh Tapoo: ok. 65 USD; Asiatique Riverfront i Calypso: ok. 50 USD.W związku z restrykcyjnymi wymogami prawa w Tajlandii zwiedzanie Pałacu Królewskiego, Świątyni Szmaragdowego Buddy i niektórych innych obiektów może się odbywać tylko w towarzystwie lokalnego pilota.Zależnie od rozkładu lotów, przylot do Polski może nastąpić dnia następnego.

Informacje praktyczne


Stolica

Bangkok


Język

tajski


Czas lokalny

Różnica czasu względem Polski to: +5 godzin w czasie letnim i +6 godzin w czasie zimowym.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana w przypadku pobytów turystycznych na okres nieprzekraczający 30 dni. Przy wjeździe w ruchu bezwizowym wymagany i bezwzględnie przestrzegany jest wymóg co najmniej 6-miesięcznego okresu ważności paszportu (liczony od daty wjazdu na terytorium Tajlandii), posiadanie biletu powrotnego, dokumentów podróży lub środków finansowych.


Waluta

baht tajski, 1 baht = 100 satangów

Aktualny kurs to: 1THB = 0.1281PLN, kurs NBP z dnia 2019-08-23


Ceny w hotelach i restauracjach

Przykładowe ceny to: woda mineralna (0,5 l) – od 15 THB, piwo – od 50 THB, obiad w restauracji – od 200 THB.


Napiwki

Zwyczajowo 10% wysokości rachunku w restauracji, warto też zostawić 20 baht dla portiera, boya hotelowego i pokojówki.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień. Kraj o wysokim ryzyku zakażenia cholerą. Zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, durowi brzusznemu oraz japońskiemu zapaleniu mózgu. Szczepienia rutynowe: błonica, tężec i krztusiec.


Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany; 220 V; 50 Hz / typ A, typ B, typ C, typ C–2


Komunikacja / transport publiczny

Za podróż autobusem miejskim w Bangkoku zapłacimy od 6 do 8 bahtów. Często cenę negocjuje się indywidualnie. Zdarza się, że opis trasy jest wyłącznie po tajsku, trudno znaleźć informacje w języku angielskim na trasach rzadziej uczęszczanych przez turystów. Warto zaopatrzyć się w mapę linii autobusowych, którą można otrzymać w centrach informacji turystycznej.


Wynajem samochodów

W Tajlandii obowiązuje ruch lewostronny. Obowiązkowe jest posiadanie międzynarodowego prawa jazdy. Auto można wynająć we wszystkich większych miastach oraz na lotniskach. Ceny zaczynają się od 1000 bahtów za dzień. Należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ zdarza się, że właściciele firm wymagają zdeponowania paszportu, który może zostać skradziony.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

W podróży do Tajlandii najkorzystniej jest zabrać dolary amerykańskie. W kantorach przyjmowane są jedynie najnowsze banknoty. Starsze pieniądze można wymienić jedynie w barach. Przy wypłacie gotówki w bankomatach, trzeba liczyć się z dodatkowymi opłatami, transakcje są obciążone prowizją ok. 200–220 THB.

Tajowie darzą ogromnym szacunkiem rodzinę królewską. Nieuszanowanie majestatu królewskiego (np. przez podarcie banknotu z wizerunkiem władcy) jest uznawane za coś okropnego i może być powodem konfliktu. Z podobnym szacunkiem należy odnosić się do obiektów kultu. Należy pamiętać, że każdy posąg Buddy jest uważany za święty. Z uwagi na szacunek wobec religii konieczny będzie też skromniejszy strój podczas zwiedzania buddyjskich świątyń.

Tradycyjne powitanie w Tajlandii to gest wai - złożenie rąk jak do modlitwy i pochylenie głowy. Wysokość ułożenia rąk ma znaczenie. Kiedy Tajowie witają się z dobrymi znajomymi lub z osobą w tym samym wieku składają ręce na wysokości klatki piersiowej, jeśli zaś witają osobę starszą albo mnicha, układają ręce przy twarzy. Od wieku i hierarchii społecznej zależy to, kto pierwszy kłania się i w jaki sposób. Gest ten na początku wykonują osoby znajdujące się niższej w hierarchii, na przykład młodsi kłaniają się starszym.

Tajowie z natury są uśmiechnięci i pogodni. Konflikty najlepiej łagodzić uśmiechem. Podnoszenie głosu lub krzyk są traktowane tam jako oznaka słabości. Przez kłótnie nic nie wskóram podczas negocjacji ceny towaru czy próbie rozwiązania problemu.

... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz