Uroki Północnej Tajlandii-Zwiedzanie i Wypoczynek w Hua Hin

  1. Tajlandia
  2. Wyc. Objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  -7%7888
  7 279
  Oszczędzasz: 609 zł/os.
  Cena za wszystkich (Szczegóły ceny)14 558
  Warszawa
  30-01-20207279 złNajtaniej! ( 14 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  7279 punktów PAYBACK
  WAW30Stycznia 2020BKK
  Wylot 21:30
  Warszawa - Okęcie
  Przylot 17:45
  Bangkok
  Długość lotu: 11:00:00
  WAW13Lutego 2020BKK
  Przylot 20:00
  Warszawa - Okęcie
  Wylot 05:25
  Bangkok
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Skrócony program

   Bangkok - Damnoen Saduak - Ayuthaya - Chiang Mai - Hua-Hin

   Dzień 1

   Samodzielna odprawa na lotnisku Chopina w Warszawie na 2 lub 3 godziny przed planowanym wylotem.  Wylot z Polski z przesiadką na jednym z międzynarodowych portów lotniczych.

   Dzień 2

   Przylot do Bangkoku.
   Spotkanie z przedstawicielem Best Resien Group. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny.
   Nocleg w hotelu w Bangkoku. 

   Dzień 3

   Bangkok
   Śniadanie w hotelu a następnie zwiedzanie najbardziej niezwykłych świątyń buddyjskich w Bangkoku: Wat Trimitr ze Złotym Buddą (5,5 tony litego złota) oraz Wat Po, najbardziej rozległa świątynia w Bangkoku. Kolejnym punktem programu będzie Wielki Pałac, który był rezydencją Królów Tajlandii.
   Powrót do hotelu. Dla chętnych czas wolny na zwiedzanie na własną rękę.

   Dzień 4

   Pływający targ Damnoen Saduak.
   Śniadanie w hotelu. Przejazd około 100 kilometrów na zachód od Bangkoku na pływający targ w Damnoen Saduak, gdzie można się poczuć jak w starożytnym Królestwie Syjamu, gdzie kolorowo ubrani kupcy, wiosłują po wąskich kanałach. Pływający Targ jest idealnym miejscem aby zaobserwować tradycyjny sposób sprzedaży i zakupu owoców oraz warzyw z małych łodzi. Będzie to również  świetna okazja aby zobaczyć tradycyjne tajskie domy i sposób, w jaki miejscowi używają łodzi w swoim codziennym życiu.
   Powrót do Bankgoku. Dla chętnych czas na zwiedzanie miasta na własną rękę.

   Dzień 5

   Ayuthaya
   Po śniadaniu przejazd do Ayuthaya, jednej z najpopularniejszej atrakcji turystycznej, byłej stolicy Tajlandii, położonej 90 km na północ od Bangkoku. Głównymi zabytkami są gigantyczne posągi Wat Mongkol Borpith, Wat Phra Srisanpetch i Wat Yai Chai Mongkol. Kolejnym punktem programu będzie rejs statkiem do Bang-Pa-In, dawnej letniej rezydencji królewskiej, która stanowi doskonały przykład tajskiej architektury. Po rejsie udamy się na lunch.
    Powrót do Bankgoku.

   Dzień 6

   Przelot do Chiang Mai.
   Po śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot do Chiang Mai, lot trwa ok.1 godz.10 min. Spotkanie z kierowcą i transfer do hotelu w Chaing Mai.
   Czas wolny.

   Dzień 7

   Chiang Mai
   Śniadanie w hotelu a następnie przejażdżka krętą drogą do pięknie położonej Świątyni Wat Doi Suthep. Usytuowana na szczycie zalesionej góry, z widokiem na miasto, ta najświętsza Świątynia Chiang Mai (1053 m.n.p.m.) dysponuje licznymi obrazami Buddy oraz muralami.
   Po powrocie do miasta odwiedzimy dwie ważne świątynie - Wat Chedi Luang oraz Świątynię Wielkiej Stupy znajdującą się w starożytnej części miasta. Następnie spacerem udamy się do Wat Phan Tao, starożytnej świątyni w całości wykonanej z drewna tekowego, jest to jedna z niewielu pozostałych drewnianych konstrukcji tego rodzaju w Chiang Mai. Na sam koniec wycieczki, udamy się na największy w mieście targ - Talat Warorot.
   Po powrocie ze zwiedzania czas wolny a następnie kolacja Khantoke. Jest to typowa tajska kolacja z prezentacją tańców i piosenek plemion górskich Północnej Tajlandii.
    
   Nocleg w Chiang Mai.

   Dzień 8

   Królestwo Lanna
   Po śniadaniu w hotelu, udamy się na południe miasta, aby odwiedzić Wat Ton Kwen lub Wat Inthrawat, jeden z najlepszych przykładów klasycznej architektury Lanna w północnej Tajlandii. Kolejnym punktem programu będzie wizyta u lokalnej rodziny Ruankaew-Yanon, gdzie będzie można zaobserować jak wygląda typowy dzień tajskiej rodziny. Dodatkową atrakcją będzie wspólna nauka gotowania lokalnych potraw.

   Dzień 9

   Wioska Hmong Nong Hoi oraz Ogród Botaniczny
   Śniadanie w hotelu a następnie przejazd na północ do Baan Hmong Nong Hoi Mai, gdzie odwiedzimy wioskę plemion Hmong Hill, której przodkowie wyemigrowali z Chin. W drodze powrotnej wizyta w Ogrodzie Botanicznym Królowej Sirikit i farmie storczyków.
   Powrót do hotelu w Chiang Mai.
    

   Dzień 10

   Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot powrotny do Bangkoku a następnie transfer do hotelu w Hua Hin.
   Czas wolny.

   Dzień 11

   Śniadanie w hotelu, czas wolny.

   Dzień 12

   Śniadanie w hotelu, czas wolny.

   Dzień 13

   Śniadanie w hotelu, czas wolny.

   Dzień 14

   Śniadanie w hotelu, czas wolny.

   Dzień 15

   Po śniadaniu w hotelu, transfer na lotnisko i powrót do Polski.

   Uwagi

   Wycieczka obejmuje zakwaterowanie w hotelach 4* oraz usługi anglojęzycznego przewodnika.
   Impreza możliwa do realizacji od 2 osób.
   Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Best Reisen Group zastrzega sobie możliwość zmiany programu w przypadku, gdy zbyt późne lub za wczesne godziny lotu uniemożliwią pełną jego realizację. O wystąpieniu takiej sytuacji klienci będą każdorazowo informowani. W przypadku wystąpienia siły wyższej (warunki pogodowe, demonstracje, czasowe zamknięcie dróg itp.) - w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie klientów - Best Reisen Group zastrzega sobie możliwość zmiany programu podczas jego realizacji.

   Cena zawiera

   Przelot Warszawa - Bangkok - Warszawa z przesiadką, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW, zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym lub trzyosobowym ze śniadaniem, prywatny klimatyzowany pojazd z kierowcą na wszystkich trasach oraz transferach, Anglojęzyczny przewodnik w czesie opisanych wycieczek, wyżywienie zgodnie z planem podróży.
    

   Cena nie zawiera

   Dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym albo do tańszej opcji podróżujących samotnie, bilety lotnicze krajowe Bakgok-Chiang Mai, Chiang Mai-Bangkok (ok. 250 USD), opłaty za wejścia do wszystkich miejsc wymienionych w planie podróży (ok. 55 USD) posiłki jeśli nie są określone w planie podróży, napiwki dla przewodników i kierowców. wydatki osobiste, takie jak pranie, telefon, napoje itp., wszystkie inne usługi nieokreślone w planie podróży.

   Informacje wizowe

   Przy pobycie do 30 dni wiza nie jest wymagana. Należy posiadać paszport, którego termin ważności w dniu powrotu, nie jest krótszy niż 6 miesięcy.

   Tajlandia, Wyc. Objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Bangkok / tajski

   Czas lokalny
   Różnica czasu względem Polski to: +5 godzin w czasie letnim i +6 godzin w czasie zimowym.

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza nie jest wymagana w przypadku pobytów turystycznych na okres nieprzekraczający 30 dni. Przy wjeździe w ruchu bezwizowym wymagany i bezwzględnie przestrzegany jest wymóg co najmniej 6-miesięcznego okresu ważności paszportu (liczony od daty wjazdu na terytorium Tajlandii), posiadanie biletu powrotnego, dokumentów podróży lub środków finansowych.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień. Kraj o wysokim ryzyku zakażenia cholerą. Zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, durowi brzusznemu oraz japońskiemu zapaleniu mózgu. Szczepienia rutynowe: błonica, tężec i krztusiec.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   adapter nie jest wymagany; 220 V; 50 Hz / typ A, typ B, typ C, typ C–2

   Pieniądze

   Waluta
   baht tajski, 1 baht = 100 satangów , 1 THB = 0.1261PLN, kurs NBP z dnia 2020-01-21

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Przykładowe ceny to: woda mineralna (0,5 l) – od 15 THB, piwo – od 50 THB, obiad w restauracji – od 200 THB.

   Napiwki
   Zwyczajowo 10% wysokości rachunku w restauracji, warto też zostawić 20 baht dla portiera, boya hotelowego i pokojówki.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   Za podróż autobusem miejskim w Bangkoku zapłacimy od 6 do 8 bahtów. Często cenę negocjuje się indywidualnie. Zdarza się, że opis trasy jest wyłącznie po tajsku, trudno znaleźć informacje w języku angielskim na trasach rzadziej uczęszczanych przez turystów. Warto zaopatrzyć się w mapę linii autobusowych, którą można otrzymać w centrach informacji turystycznej.

   Wynajem samochodów
   W Tajlandii obowiązuje ruch lewostronny. Obowiązkowe jest posiadanie międzynarodowego prawa jazdy. Auto można wynająć we wszystkich większych miastach oraz na lotniskach. Ceny zaczynają się od 1000 bahtów za dzień. Należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ zdarza się, że właściciele firm wymagają zdeponowania paszportu, który może zostać skradziony.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   W podróży do Tajlandii najkorzystniej jest zabrać dolary amerykańskie. W kantorach przyjmowane są jedynie najnowsze banknoty. Starsze pieniądze można wymienić jedynie w barach. Przy wypłacie gotówki w bankomatach, trzeba liczyć się z dodatkowymi opłatami, transakcje są obciążone prowizją ok. 200–220 THB. Tajowie darzą ogromnym szacunkiem rodzinę królewską. Nieuszanowanie majestatu królewskiego (np. przez podarcie banknotu z wizerunkiem władcy) jest uznawane za coś okropnego i może być powodem konfliktu. Z podobnym szacunkiem należy odnosić się do obiektów kultu. Należy pamiętać, że każdy posąg Buddy jest uważany za święty. Z uwagi na szacunek wobec religii konieczny będzie też skromniejszy strój podczas zwiedzania buddyjskich świątyń. Tradycyjne powitanie w Tajlandii to gest wai - złożenie rąk jak do modlitwy i pochylenie głowy. Wysokość ułożenia rąk ma znaczenie. Kiedy Tajowie witają się z dobrymi znajomymi lub z osobą w tym samym wieku składają ręce na wysokości klatki piersiowej, jeśli zaś witają osobę starszą albo mnicha, układają ręce przy twarzy. Od wieku i hierarchii społecznej zależy to, kto pierwszy kłania się i w jaki sposób. Gest ten na początku wykonują osoby znajdujące się niższej w hierarchii, na przykład młodsi kłaniają się starszym. Tajowie z natury są uśmiechnięci i pogodni. Konflikty najlepiej łagodzić uśmiechem. Podnoszenie głosu lub krzyk są traktowane tam jako oznaka słabości. Przez kłótnie nic nie wskóram podczas negocjacji ceny towaru czy próbie rozwiązania problemu. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz