Malawi - Tanzania

oferta dostępna

Cena za osobę 18 141

Razem (Szczegóły ceny)36 282

Masz kartę payback?
Dostaniesz 18141 punktów paybacksamolot

13.02.2020
Warszawa - Okęcie
Lilongwe

28.02.2020
DAR
WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

***/****
Malawi/LILONGWE

Tytuł wycieczki

MALAWI TANZANIA 17 DNI

Główne atrakcje

* Wielkie jeziora - Malawi i Tanganika
* Przejazd kolonialnym pociągiem do Kigomy
* Safari w parkach narodowych - Niyka i Ruaha
* Obserwacja szympansów w Gombe Stream National Park
* Spotkania z mieszkańcami Malawi
* Afrykańskie stolice

O wycieczce

Tę trasę przejechaliśmy po raz pierwszy w 2016 roku i zakochaliśmy się w tej części Afryki. Piękni, choć biedni ludzie, wspaniała przyroda, mało turystów, bezpieczeństwo, wielka egzotyka - tego doświadczyliśmy podczas naszej podróży. Podróżując pokolonialnym pociągiem odbyliśmy podróż w czasie, wykąpaliśmy się w ciepłym jeziorze Malawi, trafiliśmy w ciekawe miejsca. Zachęcamy, by pojechać z nami ponownie w taką podróż. Choć wyprawa jest dosyć intensywna, są momenty przeznaczone na kąpiele, relaks i odpoczynek. Dni nie polegają wyłącznie na długich przejazdach po wertepach, choć oczywiście i taki się zdarzają. Zdziwicie się czasem, w jak dobrych warunkach przyjdzie nam nocować, nie spodziewacie się, że znaleźliśmy takie miejsca w rzadko odwiedzanych częściach Afryki. Z czystym sumieniem wpisujemy tą trasę w najciekawsze miejsca świata".

Program wycieczki

Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Przelot z przesiadkami do Lilongwe, stolicy Malawi. Nocleg tranzytowy.
Dzień 2
LILONGWE
Przylot do Lilongwe. Stolica Malawi to typowo afrykańskie i biedne miasto, w którym nie ma wielu atrakcji. Ciekawi są natomiast sami mieszkańcy, ciepli i barwni ludzie. Szansa na pokaz tańców i bębnów połączony z kolacją, jeśli tego dnia artyści będą występować. Nocleg w hotelu w Lilongwe.
Dzień 3
JEZIORO MALAWI
Podróż w kierunku Jeziora Malawi, wielkiego afrykańskiego jeziora od którego kraj wziął swoją nazwę. Podczas panowania brytyjskiego jezioro nazywało się Nyasa, a kraj zwano Nyasalandem. Celem jest położona nad jeziorem miejscowość Nkhata Bay. Czym bliżej jeziora, tym kraj robi się coraz bardziej zielony. Przystajemy w wioskach, na lokalnych targowiskach, a egzotyka aż bije w oczy. Dojazd na nocleg wieczorem.
Dzień 4
JEZIORO MALAWI
Pobyt w Nkhata Bay. Okazja, by wykąpać się w jeziorze, co jest tu zupełnie bezpieczne. Wspaniała czysta i ciepła woda, piasek, malownicza sceneria - to atuty tego miejsca. Niesamowite jest nurkowanie w jeziorze, pełno tu kolorowych ryb, nic dziwnego, z Malawi pochodzi wiele rybek akwariowych hodowanych na całym świecie. Spotkamy się też z dobrą, świeżą kuchnią, tu nie używa się konserwantów. Kolejny nocleg nad jeziorem.
Dzień 5
PARK NARODOWY NYIKA
Dalsza podróż na północ. Wjeżdżamy w góry, krajobraz staje się jeszcze piękniejszy. Wjazd do Parku Narodowego Nyika, który obejmuje rozległe, wyżynne tereny. Zobaczymy tu liczne antylopy z największą z nich, czyli elandem. W parku mieszka też wiele lampartów, jednak dosyć trudno dostrzec je w gęstwinie drzew. Wieczorem w Nyika robi się zimno, ale pilot Prestige Tours z pewnością zadba, by na noc napalono w kominku. Nocleg w domkach na terenie parku.
Dzień 6
PARK NARODOWY NYIKA
Safari z lokalnym przewodnikiem. Mamy okazję przejść się też na piechotę w cudnej scenerii. Spacer ten może być ucztą dla osób kochających fotografowanie. Zjazd nad Jezioro Malawi i ponowna okazja do kąpieli w ciepłym jeziorze. Nocleg nad Malawi.
Dzień 7
LIVINGSTONIA
Wycieczka karkołomną drogą do osady Livingstonia. Osada została założona w XIX wieku przez misjonarzy i nazwana na cześć Davida Livingstone'a. Planowano tu dobre szkoły, szpitale, a nawet uniwersytet. Trafnie wybrano położenie - osada leży wysoko i panuje tu rześki, zdrowy klimat. Wiele projektów udało się zrealizować. Zwiedzimy niewielkie muzeum i samą osadę, poznamy jej mieszkańców. Po południu powrót do hotelu.
Dzień 8
PODRÓŻ DO TANZANII
Początkowo trasa wiedzie wzdłuż jeziora. Przystajemy w bardzo egzotycznej miejscowości Karonga. W końcu opuszczamy na dobre Nyasę i przekraczamy granicę Tanzanii. Wjeżdżamy na południowe rubieże tego wielkiego kraju, w rejony, gdzie turyści nie trafiają często. Nocleg w mieście Mbeya.
Dzień 9
MBEYA - RUAHA
Poranek w Mbeya - to bardzo przyjemne miasto leżące na wyżynie u podnóża gór. Rejon ten Brytyjczycy nazywali Afrykańską Szkocją". Wyjazd do Parku Narodowego Ruaha. Podczas drogi widzimy ogromne przestrzenie. Od czasu do czasu widać dzikie zwierzęta. Dojazd do parku i nocleg w obozowisku.
Dzień 10
PARK NARODOWY RUAHA
Safari w Parku Narodowym Ruaha. To wyjątkowo piękne miejsce. Przez Ruahę przepływa rzeka, w której często można zobaczyć kąpiące się słonie. W parku tropimy lwy, lamparty, hieny i inne zwierzęta. Łatwo zobaczyć hipopotamy, żyrafy i wiele ciekawych antylop. Nocleg w obozowisku.
Dzień 11
DODOMA
Pokonując kolejne kilometry dojeżdżamy do Dodomy, oficjalnej stolicy kraju, siedziby parlamentu i partii rządzącej. Z ciekawszych budowli zobaczymy meczet ufundowany przez libijskiego dyktatora - Kadafiego. Nocleg w Dodomie.
Dzień 12
PODRÓŻ POCIĄGIEM
Dodoma została założona przez Niemców i byłą ważnym punktem tranzytowym podczas budowy kolei centralnej. Działająca wciąż linia kolejowa jest unikatem w Afryce. I właśnie w tym dniu rozpoczniemy podróż pociągiem. Wagony pamiętają czasy kolonialne i choć są zniszczone, podróż ma wyjątkowo romantyczny posmak. Z wolno jadącego pociągu łatwo fotografować, na przystankach miejscowa ludność rozkłada barwne targowiska, głodny się naje, a spragniony napije. Nocleg w pociągu (miejsca do leżenia w przedziałach).
Dzień 13
JEZIORO TANGANIKA
Dojazd nad Jezioro Tanganika, najdłuższe słodkowodne jezioro świata. Żyje tu mnóstwo gatunków endemicznych ryb, jezioro było odcięte od innych zbiorników i ewolucja przebiegła odmiennie. Tanganika to jezioro najwyższej urody, strome klify zanurzają się w lazurowej wodzie. Planujemy zobaczyć pobliskie Ujiji nad Jeziorem Tanganika. To właśnie tutaj w 1871 r. miało miejsce wielokrotnie opisywane spotkanie dwóch wielkich podróżników, Stanleya i Livingstone'a. Na miejscu zwiedzimy niewielkie muzeum. Jeszcze pod koniec XIX wieku okolice Jeziora Tanganika były zupełnie nieznane dla Europejczyków. Nocujemy w miejscowości Kigoma położonej nad Jeziorem Tanganika.
Dzień 14
SZYMPANSY W GOMBE
Pobyt nad Jeziorem Tanganika i czas wolny. Dla chętnych fakultatywna wycieczka do pobliskiego Gombe Stream National Park. Miejsce to nie tylko znane jest z pięknej roślinności, uroczych dolin i brzegów nad Tanganiką. Żyją tu liczne naczelne, a Gombe jest ostoją żyjących dziko szympansów. Obserwacja szympansów w tej scenerii to wyjątkowe przeżycie. Powrót na nocleg.
Dzień 15
LOT DO DAR ES SALAAM
Przejazd na lotnisko i wylot do Dar es Salaam, największego miasta i portu w Tanzanii. Jedziemy do hotelu położonego za miastem nad oceanem i tam nocujemy.
Dzień 16
WYPOCZYNEK NAD OCEANEM
Czas na plaży nad oceanem, możliwość kąpieli i relaksu. Wieczorem wylot do Warszawy.
Dzień 17
PRZYLOT DO WARSZAWY
Powrót do Warszawy na lotnisko Chopina.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów.

Świadczenia

Bilety lotnicze na całej trasie, minimum 20kg bagażu nadawanego/ os.; wszelkie koszty transportu; codzienne śniadania, kolacje (łącznie 5); noclegi (pokoje 2 -osobowe) w hotelach lub "lodge" 3* (wg oceny biura), Dar es Salaam - 4*, 2 noce w namiotach wyposażonych w materace; opłaty za wstępy do parków narodowych i rezerwatów oraz wszelkie inne opłaty administracyjne i zezwolenia; ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; polski pilot.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 700 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów wiz wg aktualnej stawki, zwyczajowych napiwków, dopłaty do pokoju 1 osobowego 960 USD.

Uwagi

Orientacyjna liczba Uczestników - od 6 do 14. Każdy Uczestnik otrzymuje informator wyjazdowy ułatwiający przygotowanie się do wycieczki. Obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej febrze wpisane do żółtej książeczki (lub wpis o braku możliwości zaszczepienia), zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych po konsultacji z lekarzem. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty powrotu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Paszport wraz z dokumentacją wizową należy złożyć do biura ok. 30 dni przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz