Tanzania Kenia Kilimandżaro z Safari i Zanzibarem

  1. Tanzania
  2. Wyc. objazdowe
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  15 199
  Razem (Szczegóły ceny)30 399
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  14-02-202015199 złNajtaniej! ( 13 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  15199 punktów PAYBACK
  Transport
  samolot
  Długość lotu
  10:00:00
  Wylot
  14.02.2020
  Warszawa - Okęcie
  Nairobi
  Przylot
  27.02.2020
  ZNZ
  WAW
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Więcej

   Opis oferty

   Udogodnienia w hotelu:

   Hotel
   • Oferty egzotyczne

   Opis touroperatora:

   ***
   Tanzania/Tanzania

   Tytuł wycieczki

   TANZANIA KENIA KILIMANDŻARO Z SAFARI I ZANZIBAREM 15 DNI 

   Główne atrakcje

   * Wejście na Kilimandżaro drogą Marangu z noclegami w schroniskach
   * Safari w Parku Narodowym Amboseli
   * Spotkania z Masajami
   * Białe plaże i kultura Zanzibaru

   O wycieczce

   Choć droga na Kilimandżaro nie jest wyzwaniem, jeśli chodzi o trudności techniczne, wejście na niemal sześć tysięcy metrów wymaga nie lada wysiłku i zależy od indywidualnej podatności organizmu na dolegliwości związane z wysokością. Co ciekawe na szczyt czasem docierają łatwiej osoby starsze, a często muszą zawrócić młodsi. Dzień aklimatyzacyjny, który przewidzieliśmy w naszym programie, zwiększa radykalnie szansę wyjścia na wierzchołek i szczycimy się faktem, że większość z uczestników naszych wypraw wychodzi aż na sam szczyt. O próbę wejścia na górę może pokusić się każdy, kto od czasu do czasu spaceruje po szlakach Tatr lub Sudetów, a nawet osoba spędzająca większość czasu za biurkiem. Proponujemy wejście na Kili łatwą drogą z noclegami w schroniskach, co zapewnia najwyższy możliwy komfort i warunki do wypoczynku podczas wejścia. Jednak najważniejsze jest, by wrócić bezpiecznie, wyprawa jest bardzo ciekawa, nawet gdy nie damy rady osiągnąć samego wierzchołka. Przy okazji zdobywania Kilimandżaro proponujemy safari w Parku Amboseli w Kenii - to okazja do zobaczenia afrykańskich zwierząt w ciekawej scenerii. Po safari i trekkingu nie mogło zabraknąć krótkiego wypoczynku na białych plażach Zanzibaru w hotelu położonym nad samym oceanem. Wyprawę prowadzą znakomici i doświadczeni piloci - przewodnicy górscy, którzy mają już za sobą wiele wejść na szczyt.

   Program wycieczki

   Dzień 1
   WYLOT Z WARSZAWY LUB KRAKOWA
   Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie lub na lotnisku w Krakowie. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Przelot z przesiadką do Nairobi.
   Dzień 2
   NAIROBI
   Przylot do stolicy Kenii. Zwiedzanie oryginalnego domu Karen Blixen, autorki Pożegnania z Afryką". Położony niegdyś na wsi dom dzisiaj znajduje się na obrzeżach miasta. Postój w ośrodku opieki nad żyrafami - być może będzie można uczestniczyć w karmieniu tych pięknych zwierząt. Następnie krótki objazd Nairobi - dzielnica biznesu i biedniejsze, typowo afrykańskie przedmieścia. Zatrzymamy się przy historycznym dworcu kolejowym,miasto powstało właśnie w wyniku budowy kolei przez Brytyjczyków. Stolica Kenii jest obecnie wielonarodową i wieloreligijną pełną życia ciekawą metropolią. Wieczorem kolacja w słynnej restauracji Carnivore znanej ze wspaniałych mięs pieczonych na ogniu. Nocleg w Nairobi.
   Dzień 3
   PARK NARODOWY AMBOSELI
   Wyjazd z miasta w kierunku masywu Kilimandżaro. Zostajemy jednak wciąż po stronie kenijskiej, gdyż celem jest Park Narodowy Amboseli, położony w sąsiedztwie Dachu Afryki. Widzimy pojawiających się Masajów, gospodarzy tych ziem, którzy z okolic obecnego Nairobi zostali wyparci przez Brytyjczyków i inne plemiona kenijskie. Po południu pierwsze safari. Amboseli zamieszkują słonie, żyrafy, liczne gatunki antylop i wielu innych ssaków. Pojawiają się też drapieżniki - lwy i gepardy. Safari daje możliwość podglądania zwierząt, ale nigdy nie wiadomo jakie gatunki spotkamy i z jakimi sytuacjami się zetkniemy. Nocleg w namiotach.
   Dzień 4
   PARK NARODOWY AMBOSELI I ARUSZA
   Poranne safari - kolejna okazja do pięknych zdjęć w scenerii wschodzącego słońca z Kilimandżaro w tle. Rano zwierzęta zwykle korzystają z chłodu poranka i są bardziej aktywne. Po safari ruszamy w stronę granicy. Podróż do Aruszy, tanzańskiego miasta leżącego u podnóża wulkanu Mt. Meru (4565 m n.p.m.). Widzimy, jak zmienia się krajobraz sawanny, tu i ówdzie pojawiają się wsie złożone z okrągłych chatek. Przygotowanie do trekkingu i ostatnie zakupy. Nocleg w Aruszy.
   Dzień 5
   TREKKING DO MANDARA
   Piękny poranek i poranna kawa towarzyszy nam, gdy zaczynamy już myśleć o kolejnym etapie podróży - wejściu na Kilimandżaro. Krótka podróż pod masyw górski. Po drodze postój we wsi Tengeru, gdzie znajduje się zadziwiające miejsce świadczące o naszej skomplikowanej historii - największy polski cmentarz w Afryce. Docieramy do wsi Marangu. Od tego miejsca zaczyna się część trekkingowa. Przy drodze Marangu zbudowano schroniska, co pozwala wchodzącym dobrze wypocząć, ogrzać się i zwiększyć szanse zdobycia szczytu. W tym dniu pokonamy różnicę wzniesień 800 m na trasie 7 km z Marangu do Mandara. Jest to zaledwie 4-5 godzin łatwego marszu wygodną ścieżką przez piękny wiecznie zielony las. Nocleg w schronisku Mandara na wysokości 2700 m n.p.m.
   Dzień 6
   PRZEJŚCIE Z MANDARA DO HOROMBO
   Przejście z Mandara do Horombo. W tym dniu jest przewidziana do pokonania różnica wzniesień 1020 m na trasie o długości 11 km (ok. 5-7 godzin marszu). Ścieżka biegnie już powyżej lasu przez zmieniające się piętra roślinne, a w oddali zaczyna się pojawiać wierzchołek Kilimandżaro. Rozkoszujemy się piękną przyrodą, mając czas na liczne postoje na odpoczynek i fotografowanie. Nocleg w schronisku Horombo na wysokości 3720 m n.p.m.
   Dzień 7
   DZIEŃ NA AKLIMATYZACJĘ
   Dzień przeznaczony na aklimatyzację. Zalecany odpoczynek, krótkie spacery, a dla osób posiadających dość siły wycieczka piesza na stoki pobliskiego, skalistego wulkanu Mawenzi, bocznego wierzchołka masywu. Okazja do pięknych fotografii i przebywania w górskiej scenerii. Dzień na tej wysokości znacznie zwiększa nasze szanse wejścia na szczyt. Nocleg w schronisku.
   Dzień 8
   PRZEJŚCIE Z HOROMBO DO KIBO
   Przejście z Horombo do Kibo. Przewidziana do pokonania różnica wzniesień to ok. 1000 m na trasie 10 km (ok. 6 godzin marszu). Ścieżka przebiega przez tereny pokryte skąpą roślinnością, a po minięciu ostatniego źródła wody wchodzi w niemal pozbawione roślinności piętro wysokogórskie. Posiłki są jak zwykle przygotowywane przez naszych wspaniałych kucharzy. Odpoczynek w schronisku Kibo na wysokości 4800 m n.p.m.
   Dzień 9
   SZCZYT KILIMANDŻARO
   Zwyczajowo w nocy rozpoczyna się podejście na szczyt. Ścieżka prowadzi piargami i stromym stokiem pokrytym wulkanicznym pyłem. O świcie powinniśmy się znaleźć na krawędzi krateru na tzw. Gilman's Point, skąd rozpościera się genialny widok na krater i pola lodowe. Już za samo zdobycie Gilman's Point też zostaniemy uhonorowani dyplomem. Dalej ścieżka biegnie krawędzią krateru na Uhuru, najwyższy punkt masywu Kilimandżaro (5895 m n.p.m.) i całej Afryki. Przy wejściu nie ma trudności technicznych, ale wysokość daje o sobie znać. Każdy kto straci siły lub będzie się gorzej czuł i postanowi zawrócić, może zejść z przewodnikiem do schroniska. Jeszcze tego samego dnia następuje zejście do Horombo. Szybka utrata wysokości powoduje coraz lepsze samopoczucie. Nocleg w schronisku.
   Dzień 10
   ZEJŚCIE Z KILIMANDŻARO
   Dalsze zejście do Mandara i dalej do wsi Marangu. Z powrotem szybko mijamy strefy roślinne. Trekking kończy się uroczystym wręczeniem dyplomów zdobycia wierzchołka lub Gilman's Point. Dojazd do Moshi. Nocleg w Aruszy lub w Moshi, mieście położonym u podnóża Dachu Afryki. Rozkoszujemy się prawdziwą łazienką, ciepłą wodą i przyjemnym klimatem.
   Dzień 11
   PRZELOT NA ZANZIBAR
   Przejazd na lotnisko i przelot na Zanzibar, cieszącą się pewną autonomią wyspę na Oceanie Indyjskim, słynną z upraw przypraw, rafy koralowej i bogatej historii. Plaże Zanzibaru z białym, niczym śnieg koralowym piaskiem nie mają sobie równych. Przejazd na przeciwległy, wschodni kraniec wyspy. Nocleg w bungalowach przy plaży.
   Dzień 12 - 13
   RAJSKIE PLAŻE ZANZIBARU
   Wypoczynek na Zanzibarze - plażowanie, kąpiele w lagunie, podglądanie leniwego życia mieszkańców nadbrzeżnych wiosek, smakowanie kuchni - wspaniałe owoce morza. Słuchanie dobiegających z oddali odgłosów fal rozbijających się o barierę raf. Dla osób nie potrafiących usiedzieć na miejscu możliwość jednej lub dwóch wycieczek fakultatywnych - zwiedzanie zabytkowego, unikatowego starego miasta Zanzibar, zwiedzanie plantacji przypraw, spacer po ostatnich zachowanych fragmentach pierwotnej dżungli, piknik na bezludnej wyspie. Wypoczynek na tropikalnej plaży i kąpiele w ciepłym oceanie znakomicie regenerują organizm po wysiłku podczas trekkingu. Noclegi w hotelu położonym przy plaży.
   Dzień 14
   WYLOT DO POLSKI
   Przejazd na lotnisko do miasta Zanzibar (ewentualnie przeprawa do portowego miasta Dar es Salaam). Wylot z przesiadką do Warszawy lub Krakowa.
   Dzień 15
   PRZYLOT DO WARSZAWY LUB KRAKOWA
   Powrót do Warszawy na lotnisko Chopina lub do Krakowa.

   Zniżki

   4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).

   Świadczenia

   Bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., wszelkie koszty transportu (podczas safari - samochody przystosowane do obserwacji zwierząt z otwieranym dachem, każdemu gwarantujemy miejsce przy oknie), codzienne śniadania, kolacja w Nairobi, obiady i kolacje podczas trekkingu (łącznie 11 posiłków), kawa i herbata podczas trekkingu, noclegi (pokoje 2 -osobowe) w hotelach minimum 3*, Amboseli - 1 noc w namiotach, Zanzibar - hotel minimum 3* przy plaży, opłaty za wstępy do parków narodowych i rezerwatów, inne opłaty administracyjne, zezwolenie na wejście na Kilimandżaro, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy górscy, tragarze, kucharze, polski pilot na całej trasie.

   Cena nie obejmuje

   Obowiązkowego pakietu dewizowego 800 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów wiz wg aktualnej stawki płatnych na granicach (łącznie 100 USD), zwyczajowych napiwków (łącznie ok. 120 USD), dopłaty do pok.1-os. poza schroniskami (445 USD).

   Uwagi

   Orientacyjna liczebność grupy od 8 do 18 osób. Wyprawa jest przeznaczona wyłącznie dla osób znajdujących przyjemność w chodzeniu po górach i posiadających minimalną sprawność i kondycję, aby pokonywać dziennie kilkugodzinne odcinki. Podczas noclegów w schroniskach przewidziane są noclegi w salach 4 lub więcej osobowych. Posiłki przygotowywane są przez kucharzy podążających za grupą. Każdy z uczestników niesie tylko swoje rzeczy osobiste, główny bagaż jest niesiony przez tragarzy. Uczestnikom wysyłamy szczegółowe instrukcje dotyczące przygotowania się do wyprawy wraz z listą niezbędnego ekwipunku. Obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej febrze wpisane do żółtej książeczki (lub wpis o braku możliwości zaszczepienia), zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych po konsultacji z lekarzem (Zanzibar). Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.