Tunezja - Djerba - wyprawa z południa

oferta dostępna

Cena za osobę 2 379

Razem (Szczegóły ceny)4 758

Masz kartę payback?
Dostaniesz 2379 punktów paybacksamolot

02:30:00

26.09.2019
14:55 Warszawa - Okęcie
17:15 Dżerba

03.10.2019
16:00 DJE
20:15 WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Program

1 Dzień  
Odprawa na lotnisku 2 h przed wylotem. Wylot na Djerbę. Transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie i nocleg w regionie Djerba/Zarzis.
2 Dzień - Sfaks/El Jem/Monastir/Sousse/Port (trasa ok. 420 km)Przejazd w stronę Sousse. Po drodze zwiedzanie doskonale zachowanego, trzeciego pod względem wielkości, starożytnego amfiteatru El Jem. Przejazd na wybrzeże, zwiedzanie mediny w Monastirze i w Sousse, przejazd do Portu El Kanataoui - czas wolny w marinie. Nocleg w Sousse/Hammamet.
3 Dzień - Tunis/Kartagina/Sidi Bou Said (trasa ok. 200 km)Zwiedzanie Tunisu- jednego z najważniejszych miast za panowania dynastii Almohadów i Hafsidów: Muzeum Bardo, nowoczesne centrum miasta, spacer po Medinie. Przejazd do Kartaginy - starożytnego państwa-miasta, którego początki sięgają 814 w. p.n.e. Przejazd do malowniczej, mauretańsko-andaluzyjskiej wioski Sidi Bou Said. Powrót do hotelu, nocleg.
4 Dzień - Kairouan/Sbeitla/Tozeur (trasa ok. 500 km)
Przejazd do Kairouan - czwartego świętego miasta Islamu. Oglądanie Wielkiego Meczetu, spacer po medinie. Przejazd do Sbeitla, zwiedzanie starożytnego miasta Suffetula. Przejazd do Tozeur lub Nefty na nocleg. Wcześniej przejazd bryczkami po oazie Tozeur.
5 Dzień- Chebika/Tamarza Ong/El Jammel//Chott el Jerid/Douz (trasa ok. 240 km)
Malownicza wyprawę jeepami przez wąwozy górskie i pustynie - do oazy Chebika, wodospadu Tamarza Ong i na saharyjskie wydmy El Jemmel. Pośród tych krajobrazów nagrywane były filmy takie jak Angielski Pacjent i Gwiezdne wojny. Przejazd do Douz. Po drodze przystanek przy największym słonym jeziorze Afryki -Chott El Jerid. Wieczorem, dla chętnych (fakultatywnie) przejażdżka na wielbłądach. Nocleg w Douz.
5 Dzień - Gabes/Djerba/Matmata (trasa ok 440 km)
Wyjazd do Gabes - spacer po rynku saharyjskiej oazy porośniętej tysiącami drzew owocowych. Przejazd na Djerbę. Bielone meczety, gaje oliwne i cytrusowe, lazur Morza Śródziemnego, miasteczka, w których toczy się nieśpiesznie lokalne życie, biel plaż, pokrytych drobnym piaskiem -wszystko to przyciąga na wyspę spragnionych relaksu i słońca turystów. Zwiedzanie synagogi Al-Ghariba, wizyta na targu w Houm Souk. Przejazd na ląd do Matmaty - nocleg.
6 Dzień - Ksar Ghilene/Djerba/Zarzis (trasa ok 250 km)
Zwiedzanie Matmaty - wydrążone w skałach domy wciąż zamieszkują rdzenni mieszkańcy Tunezji. W księżycowym krajobrazie Matmaty również nagrywane były Gwiezdne Wojny. Popołudniu fakultatywnie (dla chętnych) wyjazd jeepami do Ksar Ghilene - najbardziej wysuniętej na południe palmowej oazy tunezyjskiej. Nocleg w Matmacie lub na Djerbie/w Zarzis.
7 Dzień
Wykwaterowanie. Dla osób kontynuujących wakacje transfer do wybranego hotelu na Djerbie lub w Zarzis. Dla osób kończących wakacje transfer na lotnisko Djerba, wylot do Polski.
Długość objazdu: ok. 1900 km.

Zakwaterowanie i wyżywienie

Zakwaterowanie w hotelach 3* lub 4*

Informacje dodatkowe

Szczegółowe informacje na temat płatnych i bezpłatnych usług w ramach wykupionego pakietu Goście otrzymują w hotelu. Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe lub siły wyższe, na które hotel nie będzie miał wpływu.

Cena zawiera

Świadczenia gwarantowane: przelot, transfer, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.
Dotyczy objazdu: 7 śniadań i obiadokolacji, opieka polskojęzycznego pilota, 7 noclegów w hotelach 3* w pok. 1-, 2-osobowych z możliwością dostawki, przejazd klimatyzowanym autokarem/busem.Dotyczy pobytu: opieka polskojęzycznego rezydenta, 7 noclegów i wyżywienie wg wykupionej opcji

Cena nie zawiera

Cena nie zawiera: ceny biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, napiwków (łączny koszt to ok. 75 EUR/os, płatne obowiązkowo pilotowi), napojów do obiadokolacji, dodatkowych imprez fakultatywnych proponowanych przez pilota oraz innych wydatków osobistych.
UWAGA! Cena nie obejmuje obowiązkowego lokalnego podatku turystycznego. Opłatę należy uregulować w hotelowej recepcji, przed zakwaterowaniem. Wysokość podatku: hotele 2* - 1 TND za noc/os; hotele 3* -  2 TND za noc/os; hotele 4* i 5*- 3 TND  za noc/os.

Informacje dla podróżnych

* Godzinę wylotu należy potwierdzić na 2 dni przed datą wylotu u Organizatora lub pośrednika.
* Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, również kolejność realizacji imprezy (7-dniowego zwiedzania i 7-dniowego pobytu) może być realizowana zamiennie.
* Orientacyjna cena obowiązkowego pakietu - płatne na miejscu u pilota ok. 80 Euro: bilety wstępu/opłaty rezerwacyjne ok. 35 , przewodnik lokalny ok. 15 , napiwki ok. 15 ; jeepy ok 15 .
* W celu usprawnienia ciągłości zwiedzania napiwki są zbierane przez pilota i całościowo przekazywane do kontrahenta celem rozdzielenia do poszczególnych osób z obsługi.
* Obowiązkowy pakiet zwiedzania dla imprez objazdowych może ulec zmianie. O ewentualnych zmianach każdorazowo poinformujemy.
* Rozliczenie kwot pobranych przez pilota na pakiet zwiedzania i imprezy fakultatywne następuje na miejscu, nie po powrocie do kraju.
* Dodatkowo płatne wycieczki fakultatywne podczas objazdu: przejażdżka na wielbłądach 12 .
* W zwiedzanych obiektach wymagany jest odpowiedni ubiór - zakryte ramiona, dłuższe spódnice/spodnie.
* Cena nie obejmuje obowiązkowego podatku turystycznego w wysokości od 1 do 3 TND/os/dz. Podatek nie obowiązuje dzieci do lat 12. Opłatę należy uregulować w recepcji, przed zakwaterowaniem.

Wizy

Każdy podróżny musi mieć paszport ważny przynajmniej 3 miesięcy od daty wyjazdu z Tunezji. Przy pobytach do 90 dni obywateli polskich nie obowiązują wizy.

Uwagi do programu

Wycieczka objazdowa przeznaczona dla osób powyżej 12 roku życia. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Kolejność realizacji imprezy (objazd + pobyt) jest ruchoma i uzależniona od organizatora. Ceny biletów wstępu mgą ulec zmianie.

Informacje praktyczne


Stolica

Tunis


Język

arabski


Czas lokalny

Nie ma różnicy pomiędzy czasem lokalnym a czasem letnim i zimowym w Polsce.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana. Paszport powinien być ważny co najmniej 3 miesiące od daty planowego opuszczenia Tunezji.


Waluta

dinar tunezyjski, 1 TND = 1000 milimów


Ceny w hotelach i restauracjach

Posiłek w taniej restauracji to koszt ok. 5 TND, posiłek w restauracji średniej klasy wyniesie nas około 15-20 TND, piwo – ok. 3 TND, woda – ok. 0,5 TND, kawa – ok. 2 TND, Coca-Cola/Pepsi – ok. 1 TND.


Napiwki

Ogólnie przyjęte jest dawanie napiwków za dobrze wykonaną usługę i jest to przeważnie 10%.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień. Zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, durowi brzusznemu, oraz wściekliźnie. Szczepienia rutynowe: błonica, tężec i krztusiec.


Obowiązkowy podatek turystyczny

Od sezonu Lato 2019 obowiązuje obligatoryjny podatek lokalny w wysokości:

  • 1 TND/dzień - w hotelach 2-gwiazdkowch,
  • 2 TND/dzień - w hotelach 3-gwiazdkowych,
  • 3 TND/dzień - w hotelach 4- i 5-gwiazdkowych.

Maksymalna wysokość podatku liczona jest za 7 kolejnych dób hotelowych, nawet w przypadku dłuższego pobytu.

Opłata jest jednorazowa i płatna bezpośrednio w hotelu podczas zakwaterowania. Podatek obowiązuje osoby powyżej 12 roku życia.


Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest potrzebny, 230 V; 50 Hz / typ C, typ C–2, typ E


Komunikacja / transport publiczny

Z komunikacji miejskiej możemy skorzystać w dużych miastach. Musimy być jednak przygotowani, że autobusy rzadko trzymają się rozkładu jazdy. Koszy przejazdu w Tunisie to ok. 1,5–2 dinary. Można skorzystać tam z biletów tygodniowych. W Tunezji znajdziemy też tanie taksówki, za kilometr podróży zależnie od strefy zapłacimy od 0,700 do 1,200 dinarów.


Wynajem samochodów

W Tunezji respektowane jest polskie prawo jazdy. Funkcjonuje tam europejski kodeks drogowy, który jednak przez Tunezyjczyków jest traktowany bardzo swobodnie, dlatego na drogach należy zachować szczególną ostrożność. Koszt wynajęcia samochodu waha się w granicach 70–100 TDN za dzień. Niektóre agencje wymagają wpłacenia kaucji, nawet ok. 1000 TND.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Najpopularniejszą formą płatności w Tunezji jest gotówka lub czek. Obce waluty raczej nie są przyjmowane. Pieniądze bez problemu można wymienić na lotniskach, w bankach i hotelach. Kartami kredytowymi możemy zapłacić w dużych centrach handlowych i w wielu restauracjach. W większych miastach nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem bankomatu. Zabroniony jest wywóz tunezyjskiej waluty. Przed wylotem należy wymienić pieniądze np. w czynnym całą dobę banku na lotnisku. Przed wylotem należy okazać dowód wymiany.

Warto pamiętać, że woda z kranu w Tunezji jest zdatna do picia po przegotowaniu. Bez obaw można stołować się w restauracjach, ale należy unikać małych barów. Spożywanie alkoholu nie jest zabronione, jednak nie należy tego robić w miejscach publicznych. W czasie Ramadanu nie powinno się publicznie spożywać pokarmów, pić napojów czy palić papierosów przed zachodem słońca.

W strefach turystycznych można porozumiewać się w języku francuskim, angielskim, włoskim i niemieckim, a nawet w języku polskim w ograniczonym zakresie.

W podróży do Tunezji należy mieć wykupione ubezpieczenie zdrowotne. Firmy ubezpieczeniowe często kwestionują wysokość kosztów leczenia, a różnicę zazwyczaj trzeba opłacić w gotówce. Szczepienia przed podróżą nie są obowiązkowe, ale zwłaszcza przy dłuższym pobycie zalecane są szczepienia przeciw tężcowi czy polio. Warto zaopatrzyć się w leki na dolegliwości pokarmowe, które mogą być spowodowane zmianą diety. Można zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia, pijąc wodę butelkowaną, jedząc w przynajmniej średniej klasy restauracjach, a także myjąc i obierając owoce i warzywa przed spożyciem.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz