Odkryj Kapadocje i Pammukale

oferta dostępna

Cena za osobę 2 349

Razem (Szczegóły ceny)4 698

Masz kartę payback?
Dostaniesz 2349 punktów paybacksamolot

03:00

14.09.2019
17:55 Warszawa - Okęcie
21:55 Antalya

21.09.2019
15:00 AYT
17:00 WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

1. Dzień

Odprawa na lotnisku 2 h przed wylotem. Wylot do Turcji. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2. Dzień - Koniya (trasa ok. 300 km)

Przejazd do Koniy, jednej z najbardziej religijnych i konserwatywnych miejscowości w Turcji. Zwiedzanie Mauzoleum Mevlany - założyciela zakonu Tańczących Derwiszy. Następnie przejazd do Kapadocji. Zakwaterowanie w hotelu w Kapadocji, kolacja. Dla chętnych możliwość wspaniałej zabawy podczas Nocy Tureckiej (dodatkowo płatne), gdzie w podziemnej sali obejrzymy program artystyczny. Powrót do hotelu, nocleg.

3. Dzień - Kapadocja (trasa ok. 225 km)

Wcześnie rano, przed śniadaniem, możliwość lotu balonem nad bajkowymi terenami Kapadocji (dodatkowo płatne). Księżycowe krajobrazy tej krainy dostarczą niezapomnianych wrażeń, podkreślonych dodatkowo promieniami wschodzącego słońca. Śniadanie. Zwiedzanie Kapadocji, słynącej z podziemnych miast i kościołów wykutych w skałach. Postój na wzgórzu Uchisar, z którego roztacza się panoramiczny widok na Kapadocję. Zwiedzanie skansenu Goreme z wykutymi w tufie wulkanicznym kościołami skalnymi, których ściany pokrywają freski z XI wieku. Przejazd do Ankary, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

4. Dzień - Ankara (trasa ok. 280 km)

Zwiedzanie Mauzoleum Ataturka - narodowej świątyni ojca narodu tureckiego, założyciela nowoczesnego państwa tureckiego. Przejazd do hotelu w pobliżu Pamukkale. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

5. Dzień - Pamukkale (trasa ok. 470 km)

Spacer po wapiennych tarasach Pamukkale, zwanych Bawełnianymi Zamkami. Jest to jeden z największych cudów natury, wpisany na listę UNESCO. Zwiedzanie ruin starożytnego miasta Hierapolis, założonego w II w p.n.e. przez władcę Pergamonu Eumenesa II. Opcjonalnie (dodatkowo płatne) można obejrzeć rytualny taniec derwiszy. Przejazd do Antalyi, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

6. Dzień - Antalya (trasa ok. 230 km)

Antalya - dzień pod znakiem zakupów i zwiedzania jednego z najpiękniejszych miast Turcji. Poznamy unikatowe, tureckie wzornictwo w złocie i dowiemy się kilku ciekawych informacji i tym cennym kruszcu. Po drodze na Starego Miasto oglądanie wodospadu Karpuzkaldran. Spacer wąskimi uliczkami Starego Miasta w Antalyi, czas wolny na zakupy i relaks w pięknym porcie jachtowym. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. Dzień

Wykwaterowanie. Dla osób kontynuujących wakacje transfer do wybranego hotelu. Pobyt w Alanyi. Dla osób kończących wakacje transfer na lotnisko w Antalyi, wylot do Polski.
Długość objazdu: ok. 1600 km

Świadczenia

Świadczenia gwarantowane: przelot, transfer, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu
Dotyczy objazdu: 6 śniadań i obiadokolacji, opieka polskojęzycznego pilota, 6 noclegów w hotelach 3* w pok. 1-, 2-osobowych z możliwością dostawki, przejazd klimatyzowanym autokarem/busem.
Dotyczy pobytu: opieka polskojęzycznego rezydenta, 8 noclegów i wyżywienie wg wykupionej opcji

Ważne informacje

Ważne informacje:
1. Godzinę wylotu należy potwierdzić na 2 dni przed datą wylotu u Organizatora lub pośrednika.
2. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, również kolejność realizacji imprezy (7-dniowego zwiedzania i 7-dniowego pobytu) może być realizowana zamiennie.
3. Orientacyjna cena obowiązkowego pakietu zwiedzania- płatne na miejscu u pilota ok. 90 Euro: bilety wstępu/opłaty rezerwacyjne ok. 55 Euro, przewodnik lokalny ok. 20 Euro, napiwki ok. 15 Euro.
4. W celu usprawnienia ciągłości zwiedzania napiwki są zbierane przez pilota i całościowo przekazywane do kontrahenta celem rozdzielenia do poszczególnych osób z obsługi.
5. Obowiązkowy pakiet zwiedzania dla imprez objazdowych może ulec zmianie. O ewentualnych zmianach każdorazowo poinformujemy.
6. Rozliczenie kwot pobranych przez pilota na pakiet zwiedzania i imprezy fakultatywne następuje na miejscu, nie po powrocie do kraju
7. Dodatkowo płatne wycieczki fakultatywne podczas objazdu: noc turecka ok. 50 Euro, lot balonem nad Kapadocją podczas wschodu słońca ok. 160 Euro, pokaz derwiszy ok. 30 Euro.

Informacje praktyczne


Stolica

Ankara


Język

turecki


Czas lokalny

Różnica w czasie względem Polski to: czas letni +1 godzina czas zimowy +2 godziny


Ogólne wymagania wjazdowe

Wymagana wiza.

Wjazd dla obywateli Polski na terytorium Turcji możliwy jest wyłącznie na podstawie paszportu i wizy.

Minimalna ważność paszportu do uzyskania wizy elektronicznej lub na lotnisku wynosi 180 dni od daty wjazdu do Turcji. Wymagana minimum jedna wolna strona w paszporcie.

Wiza turystyczna jest wydawana na okres 180 dni. Łączny pobyt nie może przekroczyć 90 dni w ramach 180 dni (możliwość wielokrotnego przekraczania granicy).

Możliwości uzyskania wizy:

- na stronie www.evisa.gov.tr wielokrotna wiza elektroniczna (e-wiza) – 20 USD/os., płatność możliwa wyłącznie kartą debetową/kredytową z systemem 3D Secure,

- na lotnisku po przylocie w punktach sprzedaży na przejściach granicznych (wklejka) – 30 USD/os. lub 25 EUR/os., płatne gotówką.

WAŻNE: Osoby posiadające paszport tymczasowy nie mogą zakupić e-wizy ani wizy na przejściu granicznym! Posiadacze takich paszportów muszą ubiegać się o wizę turystyczną wyłącznie w Ambasadzie Turcji w Warszawie (należy najpierw złożyć wniosek online na stronie www.visa.gov.tr a następnie dostarczyć wymagane dokumenty w Dziale Konsularnym Ambasady Turcji przy ul. Rakowieckiej 19 w Warszawie). Minimalna ważność paszportu do uzyskania wizy w Ambasadzie Turcji w Warszawie wynosi 60 dni od daty opuszczenia Turcji.

Dokumenty można składać od poniedziałku do piątku w godzinach 09:30-12.00 (w przypadku wnioskodawców, którzy nie umówili się na spotkanie za pośrednictwem strony www.visa.gov.tr) lub w wybranym przez wnioskodawców terminie (w przypadku osób, które umówiły się na spotkanie za pośrednictwem strony www.visa.gov.tr).

Uwaga! Do złożenia wniosku niezbędne jest osobiste stawiennictwo wnioskodawcy.

Wymagane dokumenty - wydrukowany wniosek wizowy, wypełniony na stronie www.visa.gov.tr i podpisany przez wnioskodawcę, - paszport, ważny co najmniej 60 dni od daty opuszczenia terytorium Turcji, - kserokopia paszportu (strona ze zdjęciem i danymi osobowymi), - jedno zdjęcie biometryczne, - potwierdzenie rezerwacji hotelu i biletów lotniczych lub potwierdzenie rezerwacji wycieczki, - wyciąg z konta potwierdzający środki w wysokości 50 USD lub równowartości tej kwoty na każdy dzień pobytu, - ubezpieczenie zdrowotne ważne na czas pobytu w Turcji, - (w przypadku osób niepełnoletnich) pisemna zgoda obydwojga rodziców/opiekunów prawnych na wyjazd dziecka pod opieką osób trzecich, ew. pisemne oświadczenie obydwojga rodziców/opiekunów prawnych o wyjeździe dziecka pod ich opieką.

Opłata: 255 PLN, płatności należy dokonać gotówką w momencie składania dokumentów.


Waluta

lira turecka (TRY), 1 TRY = 100 kuruszy

Aktualny kurs to: 1TRY = 0.6408PLN, kurs NBP z dnia 2019-06-14


Ceny w hotelach i restauracjach

Kebab w bułce – ok. 3-4 TRY (z kurczakiem); od ok. 6 TRY (z baraniną/wołowiną); danie obiadowe – 6-12 TRY (droższe są dania z rybami i owocami morza); piwo – od ok. 10 TRY


Napiwki

Dawanie napiwków (bakszysz) jest ogólnie przyjęte, szczególnie w restauracjach (min. 10% wartości rachunku) i taksówkach. Warto raz na ok. 2 dni zostawić również napiwek obsłudze sprzątającej pokoje w hotelu.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień

Obowiązkowy podatek turystyczny

Nie ma wymaganych opłat za pobyt turystyczny

Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany, 220 V; 50 Hz / typ C, typ C-2, typ F


Komunikacja / transport publiczny

dolmusze, czyli lokalne minibusy: ok. 9 TRY/15 km; taksówki (wyposażone w liczniki): ok. 8 TRY/1 km


Wynajem samochodów

Cena wynajmu małego samochody zaczyna się 160 TRY/dzień. Cena benzyny – ok. 6,60 TRY/l, oleju napędowego – ok. 5,09 TRY/l

Minimalny wiek kierowcy zależy od klasy wypożyczanego auta: najtańsze modele - 21 lat, auta klasy średniej – 24 lata, najdroższe – 27 lat. Czasem mogą wystąpić ograniczenia górnej granicy wieku (powyżej 75 lat). Prawo jazdy należy mieć od minimum roku lub dwóch lat w zależności od wypożyczalni. Konieczne jest okazania paszportu podczas wynajmowania samochodu.

Obowiązuje ruch prawostronny.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Polecamy zabranie euro lub dolarów amerykańskich i wymianę ich na lokalną walutę w kantorze. Wymiana waluty w banku może zająć więcej czasu ze względu na konieczność okazania paszportu.

W regionach turystycznych nie powinno być problemów z płatnością kartą i dostępnością bankomatów.

Targowanie się, szczególnie na targach i w lokalnych biurach podróży, jest ogólnie przyjęte i wskazane.

Przy zwiedzaniu meczetów należy przed wejściem zdjąć obuwie, kobiety nie mogą wchodzić z odkrytymi głowami i ramionami, w szortach. Również podczas podróżowania po wschodnich rejonach Turcji kobiety nie powinny mieć odsłoniętych nóg i ramion.

Kobiety poruszające się samotnie mogą być narażone na kłopotliwe zaczepki, również w dużych miastach.

W czasie Ramadanu od świtu do zmierzchu należy powstrzymać się od jedzenia w miejscach publicznych.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz