Turcja i Cypr Północny

oferta dostępna

Cena za osobę 4 053

Razem (Szczegóły ceny)8 106

Masz kartę payback?
Dostaniesz 4053 punktów paybacksamolot

03:00

02.10.2019
Katowice
Antalya

16.10.2019
AYT
KTW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kategoria

***

Opis oferty

 
Zakwaterowanie:

Część objazdowa
Hotele *** - skromne, położone zwykle poza centrami miast - (10 rozpoczętych dób hotelowych: Antalya - 1, Kyrenia -4, Side/Manavgat- 2,Kapadocja - 2, Silifike/Tasucu - 1)Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienką i klimatyzacją.Część pobytowa
Hotel *** - na Riwierze Tureckiej w Alanyi lub jej strefie hotelowej (do ok.5 km do centrum). Alanya - znany kurort nad Morzem Śródziemnym, ze słynną plażą Kleopatry, wspaniałymi widokami oraz seldżucką twierdzą z XIII w. jest najchętniej odwiedzanym kurortem w Turcji, dojazd do centrum zapewniają kursujące non stop lokalne busy - dolmusze. W pobliżu wiele sklepów, restauracji, barów - (4 rozpoczęte doby hotelowe).


Przykładowe hotele: Melissa lub podobny ***.Pokoje: standardowo wyposażone (łazienka, klimatyzacja, TV, telefon, sejf), 2 - osobowe (możliwość 1 dostawki).Do dyspozycji gości:

Część objazdowa:restauracja i bar
Część pobytowa:recepcja, restauracja, bar, basen, bar przy basenie. Plaża w odległości max. 400 m od hotelu. Leżaki i parasole na plaży płatne (ok.7 EUR/komplet/dzień).
Wyżywienie:

Część objazdowa:śniadania kontynentalne typu bufet oraz obiadokolacje (bufet lub zestawy serwowane do stolików). Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.
Część pobytowa:All Inclusive: śniadania, lunche, obiadokolacje w formie bufetu, napoje bezalkoholowe oraz lokalne alkoholowe dostępne w restauracji i barach w godz. ich otwarcia.Kategoria lokalna:

***
Program

Dzień 1
Zbiórka na poszczególnych lotniskach, przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.pl/rozklady. Wylot do Antalyi. Po przylocie spotkanie z pilotem i transfer do hotelu w ok. Antalyi. Czas wolny. (Trasa ok. 30 km). Uwaga! Klienci przylatujący późnym wieczorem nie mają w tym dniu obiadokolacji, w zamian otrzymają prowiant w postaci pakietów śniadaniowych.


Dzień 2
Wcześnie rano wyjazd na lotnisko oraz przelot do Republiki Tureckiej Cypru Północnego. Przejazd do Kyrenii malowniczo położonej miejscowości nadmorskiej nad która góruje średniowieczny zamek a w nim Muzeum Wraku Żaglowca, które zwiedzimy Następnie odwiedzimy gotyckie opactwo pokoju w wiosce Bellapais położonej w paśmie Gór Pentadaktylos (pięciu palców). Opactwo jest jednym z najwspanialszych zabytków architektury gotyckiej na Bliskim Wschodzie. Powrót do hotelu czas wolny. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 90 km)


Dzień 3
Po śniadaniu przejedziemy do stolicy Cypru - Nikozji, jedynej podzielonej na dwie części: grecką i turecką stolicy w Europie. W północnej części miasta zwiedzimy dawny turecki karawanseraj - Büyük Han, dawną katedrę Agia Sophia - obecny Meczet Selima, a także Bramę Kyreńską oraz Kolumnę Wenecką. Odwiedzimy także muzeum - dom pierwszego tureckiego wiceprezydenta Cypru Fazila Kucuka. Następnie przekroczymy tzw. zieloną linię", czyli graniczny punkt kontrolny i przejdziemy na południową cześć stolicy. Przejdziemy wąskimi uliczkami dzielnicy Laiki Gitonia - czas wolny na zakup pamiątek. Historię miasta i wyspy, aż od epoki neolitu do czasów współczesnych, poznamy oglądając bogate zbiory prywatnego muzeum Leventis. Następnie udamy się na wieżę widokową by z wysokości 11. piętra podziwiać spektakularny widok na pozostałości zabytkowych murów obronnych miasta oraz. "Zieloną Linię" - strefę podziału stolicy. Czas wolny na spacer i lunch. Powrót do hotelu w okolicy Kyrenii. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 80 km).


Dzień 4
Po śniadaniu, przejazd do starożytnej Salaminy - najciekawszego miejsca archeologicznego na Cyprze. Przez 1000 lat Salamina była największym portem i zarazem stolicą wyspy. Znajdziemy tu zachowane pozostałości starożytnego: teatru, amfiteatru, gimnazjonu i łaźni. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do Famagusty, gdzie William Shakespeare umieścił akcję Otella. Można tu znaleźć prawdziwe perełki architektury gotyckiej, np. katedrę, którą zamieniono na meczet. W latach 60-tych XX w. Famagusta była popularnym kurortem nadmorskim, gdzie na wypoczynek na złotych, piaszczystych plażach przyjeżdżały np. sławy kina europejskiego i amerykańskiego. Obecnie Famagusta (ze względu na status polityczny) straciła swój dawny charakter i blask. Przejazd obok Varoshy "dzielnicy duchów" opuszczonej przez mieszkańców w obawie przed inwazją wojsk tureckich. Obecnie teren chroniony jest przez żołnierzy tureckich i patrole ONZ. Tego dnia zwiedzimy także kaplicę, w której znajdują się relikwie św. Barnaby - założyciela kościoła cypryjskiego. Wieczorem powrót do hotelu w okolicy Kyrenii. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 250).


Dzień 5
Po śniadaniu, całodzienna wycieczka na Półwysep Karpaz. To zdecydowanie najpiękniejsza kraina Cypru Północnego, która wciąż jeszcze nie została do końca poznana. Naszą wycieczkę rozpoczniemy od wizyty w tłoczarni oliwy, gdzie będzie można spróbować różnych rodzajów oliwy z oliwek oraz zakupić lokalne wyroby. Następnie udamy się do wioski Dipkarpaz i odwiedzimy słynny klasztor Św. Andrzeja Apostoła. Będziemy mieli również możliwość podziwiania miejscowej flory i fauny, m.in. dzikich osłów, a także popływamy w morzu na jednej z pięknych plaż, z których słynie region. Wieczorem powrót do hotelu w okolicy Kyrenii. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 280 km).


Dzień 6
Wcześnie rano przejazd na lotnisko Ercan i przelot do Republiki Tureckiej. Przejazd do Perge gdzie zwiedzimy przepięknie zachowane ruiny starożytnego miasta, pierwszej gminy chrześcijańskiej. Następnie udamy się do Aspendos, aby podziwiać najwspanialszy i najlepiej zachowany teatr antyczny Azji Mniejszej, w którym do dnia dzisiejszego dobywają się przedstawienia. Przejazd do Side czas wolny w centrum malowniczego miasteczka, w którym starożytność przeplata się ze współczesnością. Zakwaterowanie i nocleg w Side/Manavgat lub okolicy.


Dzień 7
Po śniadaniu wybierzemy się na całodniowy relaksujący rejs statkiem po Zielonym Kanionie. Chwila na odpoczynek wśród bajkowych krajobrazów, ciszy i zieleni. Możliwość kąpieli w krystalicznie czystej, słodkiej wodzie. Lunch i napoje bezalkoholowe w cenie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.


Dzień 8
Rano po wczesnym śniadaniu przejazd do Konyi - stolicy Królestwa Seldżuków, znanej jako ojczyzna derwiszy. Legenda głosi, że poetyczne śpiewy, rytmiczny oraz nieustający taniec wprowadza derwiszy w stan euforii, który zbliża ich do Boga. Wizyta w Mauzoleum Mevlany - kompleksie budynków należących do zakonu tych islamskich mistyków. Następnie udamy się do Kapadocji na zwiedzanie niesamowitych formacji skalnych, podziemnych miast i kościołów, z których słynie region. Zobaczymy zespół świątyń w skansenie Goreme (wpisanych na listę UNESCO), zwiedzimy kompleks Pasabag, gdzie mnisi żyli w odosobnieniu w celach wydrążonych w skałach. Następnie zwiedzimy naturalną "twierdzę" z wulkanicznego tufu w Uchisar, spod stóp której rozciąga się imponujący widok na niezwykłe formacje skalne w okolicy. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. Po obiadokolacji dla chętnych wieczór turecki (płatny ok. 27 EUR) lub pokaz wirujących Derwiszy (płatny ok. 15 EUR).


Dzień 9
Przed śniadaniem dla chętnych możliwość lotu balonem nad Kapadocją (na potwierdzenie, płatny ok. 175 EUR). Po śniadaniu zwiedzanie skansenu w dolinie Soganli słynącego z ozdobionych freskami skalnych kościołów, a także niedawno odkrytych (w 2002 r.) ruin starożytnego Sobessos oraz kompleksu klasztornego Keslik. Wizyta w medresie w Taskinpasza przypomni o początkach tureckiego osadnictwa na terenie Kapadocji, a spacer po malowniczej wiosce Mustafapasza (dawnym greckim Sinasos) uwieńczy odkrywanie tej krainy. Będzie także czas na zakupy oryginalnej biżuterii z onyksu, wyrobów skórzanych oraz tureckich słodkości. Dla chętnych relaksacyjny masaż w tureckiej łaźni (płatny ok. 26 EUR). Obiadokolacja i nocleg na terenie Kapadocji. (Trasa ok. 150 km).


Dzień 10
Po wczesnym śniadaniu wyruszymy w stronę Tarsu- miejsca narodzin św. Pawła (gdzie zobaczymy kościół św. Pawła oraz Pawłową Studnię). Następnie "zajrzymy do Piekła i Nieba"- (cennet cehennem to dwie niecki, w których zgodnie z mitologia grecką żył olbrzym Tyfon zabity przez Zeusa). Na brzegu niecki znajduje się wejście do jaskini, w której mieści się kościół z V w. n.e. Zatrzymamy się w malowniczej miejscowości Kizkalesi, której znakiem rozpoznawczym jest Zamek Panny "unoszący się" na morzu. Przerwa na zdęcia. Obiadokolacja i nocleg w ok. Tasucu/Silifke. (Trasa ok. 370 km).


Dzień 11
Po śniadaniu przejazd do Anamuru, gdzie zwiedzimy ruiny antycznego miasta przepięknie położonego wśród zieleni nad brzegiem morza. Anamurium słynie z ciekawie zachowanych grobowców, nie wydrążonych w ziemi ale wzniesionych na kształt pomieszczeń mieszkalnych (jest ich ok 350). Następnie przejazd i zwiedzanie zapierającej dech w piersiach twierdzy w Alanyi (wjazd na wzgórze zamkowe kolejką linową). Obiadokolacja i nocleg w ok. Alanyi w hotelu 3*. (Trasa ok. 260 km).


Dzień 12-14
Dni wolne na plażowanie i kąpiele morskie w hotelu 3* położonym w Alanyi (lub w jej strefie hotelowej) - w otoczeniu pięknych widoków i szerokich, piaszczystych plaż.


Dzień 15
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Antalyi, powrót do Polski.


Uwagi do programu
Uwagi do programu: Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.


"


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (10 rozpoczętych dób hotelowych w części objazdowej, 4 rozpoczęte doby hotelowe w części pobytowej w hotelu 3*), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej - śniadania i obiadokolacje, podczas części pobytowej All Inclusive: śniadania, obiady, kolacje, lokalne napoje bezalkoholowe i alkohole 11:00-22:00, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, usług lokalnego przewodnika, opłat rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 160 EUR/os. (płatny obowiązkowo pilotowi jako pakiet), nie obejmuje dodatkowych posiłków (7-10 EUR/1 posiłek) i napoi, innych wydatków osobistych oraz wizy tureckiej. Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 31.08.2018 r. i mogą ulec zmianie.


Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.


Wycieczki lokalne

Wycieczki lokalne:


wieczór turecki (ok. 27 EUR)
pokaz wirujących Derwiszy (ok. 15 EUR)
lot balonem nad Kapadocją (ok. 175 EUR)
masaż w tureckiej łaźni (ok. 26 EUR)


Inne

Uwagi do programu
Turecka Republika Cypru Północnego nie jest uznawana przez Unię Europejską jako samodzielne państwo. W związku z powyższym na jej terytorium brak jest opieki konsularnej nad obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej. Najbliższa placówka dyplomatyczna znajduje się na terenie Cypru Południowego: Ambasada RP w Nikozji (Nikozja, Kennedy Avenue 12/14, Office 601, 1087 Tel. +35722753517, +35722668415). Rezydenci i piloci Biura Podróży Rainbow sprawują kompleksową opiekę na klientami wypoczywającymi na terytorium Cypru Północnego. Klienci są także standardowo ubezpieczeni przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa S.A. Obecnie turyści, którzy chcą przemieszczać się pomiędzy terenami tzw. "Tureckiej Republiki Cypru Północnego" a terenami Republiki Cypryjskiej muszą przekroczyć Zieloną Linię w wyznaczonych miejscach. Są to m.in.: Yeslirmak, Bostanci, Mehetan, Beyarmudu, Akyar w okolicy Famagusty oraz przejście na Ledra Street w Nikozji - przejście tylko piesze na starówce. Przejście odbywa się na podstawie ważnego paszportu.


Prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ dotyczącym odwiedzanego kraju: www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/informacja_dla_podrozujacych_do_tzw__tureckiej_republiki_polnocnego_cypru_ Elektryczność Napięcie 230 V, gniazdka tzw. Angielskie, należy zabrać ze sobą adapter (dostępne są również w okolicznych sklepach, cena ok. 3 EUR).


Wizy

Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski niezbędna jest wiza oraz paszport ważny co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji oraz 60 dni od momentu wygaśnięcia ważności wizy. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 99 zł/os (konieczność wypełnienia i potwierdzenia wniosku wizowego najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem imprezy). W przypadku dzieci do lat 2 (podlegają obowiązkowi wizowemu) cena będzie zmieniona ręcznie u jednej z osób dorosłych na rezerwacji. Uzyskana wiza wydawana jest na okres 180 dni i uprawnia do 90 dni pobytu na terenie Turcji, jest to wiza wielokrotnego przekroczenia granicy. Istnieje możliwość wykupienia wizy po przylocie.


Opłata za wizę wyrabianą na lotnisku w Turcji wynosi odpowiednio 30 USD / 25 EUR / 20 GBP od osoby - płatne gotówką. Każdy obywatel Polski zobowiązany jest do wykupienia wizy.


Uwaga: Posiadacze paszportów tymczasowych nie mogą nabyć wizy w systemie E-visa ani na granicy. Muszą uzyskać ją w tureckiej placówce konsularnej i mogą obowiązywać ich inne warunki wizowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z działem wiz.


META Description

Nikozja - jedyna podzielona stolica • Kyrenia i malowniczy port • Półwysep Karpaz • Zielony Kanion - relaksujący rejs • fascynująca Kapadocja - zapierający dech w piersiach lot balonem (fakultatywnie) • Konya - ojczyzna derwiszy •Tarsus- miejsca narodzin św. Pawła • wypoczynek w Alanyi •


Wizy - informacje dla sprzedawców

Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski niezbędna jest wiza oraz paszport ważny co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji oraz 60 dni od momentu wygaśnięcia ważności wizy. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 99 zł/os (konieczność wypełnienia i potwierdzenia wniosku wizowego najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem imprezy). W przypadku dzieci do lat 2 (podlegają obowiązkowi wizowemu) cena będzie zmieniona ręcznie u jednej z osób dorosłych na rezerwacji. Uzyskana wiza wydawana jest na okres 180 dni i uprawnia do 90 dni pobytu na terenie Turcji, jest to wiza wielokrotnego przekroczenia granicy. Istnieje możliwość wykupienia wizy po przylocie.


Opłata za wizę wyrabianą na lotnisku w Turcji wynosi odpowiednio 30 USD / 25 EUR / 20 GBP od osoby - płatne gotówką. Każdy obywatel Polski zobowiązany jest do wykupienia wizy.


Uwaga: Posiadacze paszportów tymczasowych nie mogą nabyć wizy w systemie E-visa ani na granicy. Muszą uzyskać ją w tureckiej placówce konsularnej i mogą obowiązywać ich inne warunki wizowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem rezerwacji lub agentem, u którego dokonywałeś zakupu wycieczki.

Informacje praktyczne


Stolica

Ankara


Język

turecki


Czas lokalny

Różnica w czasie względem Polski to: czas letni +1 godzina czas zimowy +2 godziny


Ogólne wymagania wjazdowe

Wymagana wiza.

Wjazd dla obywateli Polski na terytorium Turcji możliwy jest wyłącznie na podstawie paszportu i wizy.

Minimalna ważność paszportu do uzyskania wizy elektronicznej lub na lotnisku wynosi 180 dni od daty wjazdu do Turcji. Wymagana minimum jedna wolna strona w paszporcie.

Wiza turystyczna jest wydawana na okres 180 dni. Łączny pobyt nie może przekroczyć 90 dni w ramach 180 dni (możliwość wielokrotnego przekraczania granicy).

Możliwości uzyskania wizy:

- na stronie www.evisa.gov.tr wielokrotna wiza elektroniczna (e-wiza) – 20 USD/os., płatność możliwa wyłącznie kartą debetową/kredytową z systemem 3D Secure,

- na lotnisku po przylocie w punktach sprzedaży na przejściach granicznych (wklejka) – 30 USD/os. lub 25 EUR/os., płatne gotówką.

WAŻNE: Osoby posiadające paszport tymczasowy nie mogą zakupić e-wizy ani wizy na przejściu granicznym! Posiadacze takich paszportów muszą ubiegać się o wizę turystyczną wyłącznie w Ambasadzie Turcji w Warszawie (należy najpierw złożyć wniosek online na stronie www.visa.gov.tr a następnie dostarczyć wymagane dokumenty w Dziale Konsularnym Ambasady Turcji przy ul. Rakowieckiej 19 w Warszawie). Minimalna ważność paszportu do uzyskania wizy w Ambasadzie Turcji w Warszawie wynosi 60 dni od daty opuszczenia Turcji.

Dokumenty można składać od poniedziałku do piątku w godzinach 09:30-12.00 (w przypadku wnioskodawców, którzy nie umówili się na spotkanie za pośrednictwem strony www.visa.gov.tr) lub w wybranym przez wnioskodawców terminie (w przypadku osób, które umówiły się na spotkanie za pośrednictwem strony www.visa.gov.tr).

Uwaga! Do złożenia wniosku niezbędne jest osobiste stawiennictwo wnioskodawcy.

Wymagane dokumenty - wydrukowany wniosek wizowy, wypełniony na stronie www.visa.gov.tr i podpisany przez wnioskodawcę, - paszport, ważny co najmniej 60 dni od daty opuszczenia terytorium Turcji, - kserokopia paszportu (strona ze zdjęciem i danymi osobowymi), - jedno zdjęcie biometryczne, - potwierdzenie rezerwacji hotelu i biletów lotniczych lub potwierdzenie rezerwacji wycieczki, - wyciąg z konta potwierdzający środki w wysokości 50 USD lub równowartości tej kwoty na każdy dzień pobytu, - ubezpieczenie zdrowotne ważne na czas pobytu w Turcji, - (w przypadku osób niepełnoletnich) pisemna zgoda obydwojga rodziców/opiekunów prawnych na wyjazd dziecka pod opieką osób trzecich, ew. pisemne oświadczenie obydwojga rodziców/opiekunów prawnych o wyjeździe dziecka pod ich opieką.

Opłata: 255 PLN, płatności należy dokonać gotówką w momencie składania dokumentów.


Waluta

lira turecka (TRY), 1 TRY = 100 kuruszy

Aktualny kurs to: 1TRY = 0.6926PLN, kurs NBP z dnia 2019-03-18


Ceny w hotelach i restauracjach

Kebab w bułce – ok. 3-4 TRY (z kurczakiem); od ok. 6 TRY (z baraniną/wołowiną); danie obiadowe – 6-12 TRY (droższe są dania z rybami i owocami morza); piwo – od ok. 10 TRY


Napiwki

Dawanie napiwków (bakszysz) jest ogólnie przyjęte, szczególnie w restauracjach (min. 10% wartości rachunku) i taksówkach. Warto raz na ok. 2 dni zostawić również napiwek obsłudze sprzątającej pokoje w hotelu.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień

Obowiązkowy podatek turystyczny

Nie ma wymaganych opłat za pobyt turystyczny

Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany, 220 V; 50 Hz / typ C, typ C-2, typ F


Komunikacja / transport publiczny

dolmusze, czyli lokalne minibusy: ok. 9 TRY/15 km; taksówki (wyposażone w liczniki): ok. 8 TRY/1 km


Wynajem samochodów

Cena wynajmu małego samochody zaczyna się 160 TRY/dzień. Cena benzyny – ok. 6,60 TRY/l, oleju napędowego – ok. 5,09 TRY/l

Minimalny wiek kierowcy zależy od klasy wypożyczanego auta: najtańsze modele - 21 lat, auta klasy średniej – 24 lata, najdroższe – 27 lat. Czasem mogą wystąpić ograniczenia górnej granicy wieku (powyżej 75 lat). Prawo jazdy należy mieć od minimum roku lub dwóch lat w zależności od wypożyczalni. Konieczne jest okazania paszportu podczas wynajmowania samochodu.

Obowiązuje ruch prawostronny.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Polecamy zabranie euro lub dolarów amerykańskich i wymianę ich na lokalną walutę w kantorze. Wymiana waluty w banku może zająć więcej czasu ze względu na konieczność okazania paszportu.

W regionach turystycznych nie powinno być problemów z płatnością kartą i dostępnością bankomatów.

Targowanie się, szczególnie na targach i w lokalnych biurach podróży, jest ogólnie przyjęte i wskazane.

Przy zwiedzaniu meczetów należy przed wejściem zdjąć obuwie, kobiety nie mogą wchodzić z odkrytymi głowami i ramionami, w szortach. Również podczas podróżowania po wschodnich rejonach Turcji kobiety nie powinny mieć odsłoniętych nóg i ramion.

Kobiety poruszające się samotnie mogą być narażone na kłopotliwe zaczepki, również w dużych miastach.

W czasie Ramadanu od świtu do zmierzchu należy powstrzymać się od jedzenia w miejscach publicznych.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz