Dwa kroki na Wschód - Ukraina - Turcja

  1. Ukraina
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  3 712
  Cena za wszystkich 7 424
  (Szczegóły ceny)
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  07-09-20203712 złNajtaniej! (4 dni/3 noce)
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  3712 punktów PAYBACK
  WAW7Września 2020IEV
  Wylot
  Warszawa - Okęcie
  Przylot
  Kijów
  WAW10Września 2020IST
  Przylot
  Warszawa - Okęcie
  Wylot
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Kraj

   UKRAINA_TURCJA

   Opis

   Kijów - stolica Ukrainy - Pałace Stambułu - Błękitny Meczet i Hagia Sofia - Rejs po Bosforze - Wielki Bazar - Polonezkoy - polska wioska w Turcji

   Program

   1 dzień:
   Spotkanie z pilotem na lotnisku Okęcie dwie godziny przed wylotem. Wylot z Warszawy do Kijowa we wczesnych godzinach rannych. Po wylądowaniu w Kijowie zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Przejedziemy głównymi ulicami miasta i zobaczymy gmach Opery i dawną bramę miejską – Złote Wrota. Zatrzymamy się przy pomniku Matki Ojczyzny, skąd nad Dnieprem. Niezapomnianym przeżyciem będzie wizyta w Ławrze Peczerskiej, wpisanej na listę UNESCO. To największy kompleks klasztorny na Ukrainie, nazywany „matką monasterów”, który jest kolebką prawosławia i świętym miejscem dla wiernych. Następnie spacer po głównej ulicy miasta Kreszczatiku. Zobaczymy również jedną z najstarszych świątyń miasta, słynny Sobór Sofijski, również wpisany na listę UNESCO. W trakcie zwiedzania obiad w lokalnej restauracji. Po zakończeniu zwiedzania Kijowa udamy się z powrotem na lotnisko, skąd odlecimy do Stambułu. Po wylądowaniu transfer do hotelu w europejskiej, historycznej dzielnicy miasta. Zakwaterowanie i nocleg.
   2 dzień:
   Po śniadaniu zwiedzanie niezwykłych atrakcji Istambułu: Pałac sułtanów Topkapi, składający się z wielu pawilonów pięknie usytuowanych nad Morzem Marmara; Hipodrom – gdzie w czasach Bizancjum odbywały się wyścigi rydwanów; Muzeum Hagia Sofia- arcydzieło sztuki bizantyjskiej z VI w., dawniej Kościół pw. Mądrości Bożej, później meczet, a dziś wspaniałe muzeum; Błękitny Meczet najwspanialszy przykład klasycznego okresu sztuki islamskiej; tajemnicze cysterny Yerebatan Saray. Dla chętnych, fakultatywnie rejs po Bosforze z panoramą miasta i widokiem na najciekawsze zabytki zarówno europejskiej jak i azjatyckiej jego części, w tym na Wieżę Galata, Pałac Dolmabahce, Pałac Belreybei i słynną Kiz Kulesi. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
   3 dzień:
   Po śniadaniu dalsze zwiedzanie miasta. Dolmabahce- wspaniały kipiący przepychem i wzorowany na Pałacu Buckingham i Wersalu pałac ostatnich tureckich sułtanów. Kosmopolityczna dzielnica Taksim ze słynną Wieżą Galata oraz pięknie położna nad Bosforem - dzielnica i meczet Ortakoy. Następnie przejazd na zwiedzanie Muzeum Karyie– dawniej Kościoła Zbawiciela Na Chorze z doskonale zachowanymi najpiękniejszymi mozaikami  z bizantyjskiego okresu miasta. Podczas pobytu na słynnym, wielkim Złotym Bazarze będzie czas na zwiedzanie i czas wolny na zakupy. Tojednoz najstarszych i największych tego typu miejsc na  świecie. Bazar utworzony został w dzielnicy Fatih, niedaleko Złotego Rogu na przełomie lat 1455/56,krótko po zdobyciu przez Turków Konstantynopola, i miał za zadanie handlowe ożywienie miasta. Obecnie Grand Bazaar to kompleks składający się z ponad 3.600 sklepów rozmieszczonych wzdłuż 64uliczek. Całość zajmuje obszar prawie 32 hektarów  i jest otoczony kamiennym murem z 22 bramami. Bazarkipi złotem, mieni się feerią barwnych dywanów, odzieży, a także wschodnich przypraw smakołyków i przeróżnych pamiątek. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. Dla chętnych fakultatywnie możliwość  uczestnictwa w Wieczorze Tureckim z występami artystów oraz oczywiście tancerki brzucha.
   4 dzień:
   Po śniadaniu przejedziemy mostem nad Bosforemdo azjatyckiej części miasta i udamy się do Adampola- Polonezköy – wioski pod Stambułem, gdzie w okresie zaborów osiedlali się polscy emigranci- weterani powstań narodowowyzwoleńczych. Tuobok języka tureckiego używano także polszczyzny i pielęgnowano polskie obyczaje. W drugiej połowie XX wieku miejscowość zmieniła charakter na typowo  turystyczny i obecnie składa się głównie z hoteli. Na wójta Polonezköy wybiera się tradycyjnie Polaka, jednak językiem polskim posługują się już tylko najstarsi mieszkańcy wioski. Zobaczymy tu małe muzeum Zofii Ryży, polski kościół p.w. Matki boskiej Częstochowskiej oraz polski cmentarz. Jeśli czas pozwoli wracając do Stambułu zatrzymamy się na ulubionym przez nowożeńców Wzgórzu Camlice, skąd rozpościera się piękny widok na miasto i gdzie można się napić prawdziwej tureckiej kawy lub herbaty, w klimatycznej restauracji. Transfer na lotnisko i przelot do kraju z międzylądowaniem w Kijowie. Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych.

   Program fakultatywny

   - rejs statkiem po Bosforze - ok. 20 EUR,
   - Wieczór Turecki ok. 30 EUR

   Zakwaterowanie

   3 noclegi w hotelu o standardzie***w centrum Stambułu. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.

   Wyżywienie

   Zgodnie z programem: codziennie śniadania, obiad w Kijowie, 2 obiadokolacje Stambule.

   Transport

   Przeloty samolotami rejsowymi na trasie Warszawa-Kijów-Stambuł. Godziny przelotów będą dostępne najpóźniej 2 tygodnie przed terminem wyjazdu. Zbiórka dwie godziny przed wylotem na lotnisku Warszawa - Okęcie w hali odlotów, pomiędzy sektorami D i E, przy tabliczce „meeting point”. Przejazdy i transfery busami, a w Stambule również komunikacją miejską.

   Ubezpieczenie

   Signal Iduna S.A.
   Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.
   Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

   Uwagi praktyczne

   Minimalna ilość uczestników grupie 10. Maksymalna24.
   Przekroczenie granic na podstawie paszportu ważnego co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji i 60 dni od momentu wygaśnięcia ważności wizy tureckiej. Wizę można wykupić:1. indywidualnie przed wyjazdem online za pośrednictwem platformy internetowej E-visa https://www.evisa.gov.tr/pl/ - koszt 35USD/os. Wizę należy wydrukować i zabrać ze sobą na miejsce zbiórki;2. na granicy w momencie jej przekraczania –aktualnych cen - płatne gotówką;3. za pośrednictwem biura – koszt: 170 zł/os. Uzyskana wiza ważna jest na okres 180 dni i uprawnia maksymalnie łącznie do 90 dni pobytu na terenie Turcji. Jest to wiza wielokrotnego przekroczenia granicy. W przypadku wykupu wizy za pośrednictwem biura wypełniony wniosek wizowy należy przesłać na adres:sosnowiec@almatur.pl najpóźniej do 14 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane są za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
   Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Podczas zwiedzania meczetów obowiązkowy strój dla kobiet to długa spódnica, zakryte ramiona, nakrycie głowy, najlepiej chusta; dla mężczyzn: długie spodnie, zakryte ramiona.
   Informacja o cenie:

   Cena nie obejmuje

   - kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy :przewodnicy lokalni, opłaty rezerwacyjne, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdy komunikacją miejską, zwyczajowe napiwki. Koszt - ok. 120 EUR.
   - wiza i pośrednictwo wizowe - 170 zł.
   - programu fakultatywnego.

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz