Odessa - Czarnomorska secesja

  1. Ukraina
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  -5%2149
  2 034
  Oszczędzasz: 115 zł/os.
  Cena za wszystkich 4 069
  (Szczegóły ceny)
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  26-08-20202034 złNajtaniej! (4 dni/4 noce)
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  2034 punktów PAYBACK
  WAW26Sierpnia 2020ODS
  Wylot 16:05
  Warszawa - Okęcie
  Przylot 20:35
  Odessa
  WAW30Sierpnia 2020ODS
  Przylot 10:00
  Warszawa - Okęcie
  Wylot 07:00
  Odessa
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Kategoria

   Opis oferty

    
   Hotele **/*** klasy turystycznej - położone zwykle na obrzeżach miast lub poza miastami. Pokoje: 2-os. (możliwość dostawki) z łazienkami, czasami z telefonem i TV.

   Do dyspozycji gości: na miejscu restauracja i bar.

   Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufetoraz zgodnie z programem obiad lub kolacja (4) - bufet lub zestawy serwowane do stolików.

   Kategoria lokalna: **/***

   Program

   Dzień 1
   Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot do Odessy (możliwe międzylądowanie). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: stronie operatora. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie oraz kolacja. Nocleg w hotelu w Odessie lub okolicy.

   Dzień 2
   Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Położone nad Morzem Czarnym miasto portowe, miejsce spotkań Wschodu i Zachodu czaruje swoją wielokulturowością i klimatem dawnych lat. Odessa zachwyca secesyjnymi kamienicami, eleganckimi bulwarami, pasażami i orientalnymi zaułkami. Dawniej Odessa była prężnym ośrodkiem kulturalnym Żydów i dzisiaj urzeka melancholijnym akcentem wschodniej Europy. Najważniejszy ukraiński port ma długą i ciekawą historię. Pierwsze osady zakładali tu koloniści greccy, ciągnęły tędy wojska Hunów, Bułgarów i Madziarów, panowali Litwini i Turcy. W XIX w. będąc głównym portem eksportującym rosyjskie zboże, Odessa stała się jednym z najbogatszych miast Imperium Rosyjskiego. Liczne pamiątki tego złotego okresu zachowały się do dziś. Naszą wycieczkę zaczniemy na Placu Soborowym z katedrą Przemienienia Pańskiego*. Stąd podejdziemy do słynnej galerii handlowej* hotelu Pasaż gdzie wspaniałe zdobienia skutecznie odwracają uwagę od zawartości butików. Następnie przespacerujemy się ulicą Deribasowską. Zobaczymy tu oryginalny pomnik nawiązujący do znanej powieści satyrycznej "12 krzeseł", której autorzy wyraźnie sugerują, że przygody Wielkiego Kombinatora zaczynają się właśnie w Odessie. Następnie dojdziemy do Teatru Opery i Baletu, zaprojektowanego przez wiedeńskich architektów. Polskim akcentem będzie wizyta w katedrze Wniebowzięcia WNP. W trakcie zwiedzania obiad w lokalnej restauracji. Po południu przejedziemy Bulwarem Primorskim w stronę portu. Zobaczymy oryginalny "dom o jednej ścianie" i pomnik księcia Richelieu, jednak największą atrakcją będą oczywiście Schody Potiomkinowskie. Symboliczne wejście do miasta rozsławione na cały świat przez Siergieja Eisensteina powstało w XIX wieku i symbolizowało otwarcie się Odessy na morze. Powrót do hotelu, nocleg.

   Dzień 3
   Po śniadaniu wycieczka do twierdzy Akermańskiej*. Strategicznie położona w przewężeniu rozlewiska Dniestru pozwalała na kontrolę żeglugi na tej rzece. Historia fortyfikacji jest złożona. Wielokrotnie przebudowywana, powiększana, była też zdobywana i zmieniała władców. Dziś jest popularną atrakcją turystyczną z piękną panoramą Dniestru. Po południu wizyta w winiarni* w Szabo. Osada została założona jeszcze przez Tatarów pod panowaniem otomańskim. Kiedy wyludniła się po przejęciu tych ziem przez Rosję car Aleksander I zaprosił tu osadników ze Szwajcarii. Przybysze z kantonu Vaud zajęli się tutejszymi winnicami lokalne wina szybko zyskały renomę i uznanie. Podczas naszej wycieczki zapoznamy się z historią winnic i produkcją markowych trunków. Oczywiście nie zabraknie też degustacji, która wprowadzi nas w radosny nastrój. W trakcie wyjazdu obiad. Powrót do hotelu w Odessie na nocleg.

   Dzień 4
   Po śniadaniu zaprosimy Państwa na zwiedzanie odeskich katakumb. Rozległy system podziemnych korytarzy rozciąga się pod większą częścią miasta i do dzisiaj nie został całkowicie zbadany. Przybliżone szacunki mówią nawet o około 2500 km (sic!) tuneli na trzech poziomach. Do podziemnego labiryntu prowadzi ponad tysiąc wejść rozrzuconych po mieście. Katakumby są niemal w całości dziełem ludzi: przez lata wydobywano tu bloki wapienne wykorzystywane jako popularny budulec. Korytarze wykorzystywali też jako schronienie ludzie będący na bakier z prawem - głównie przemytnicy. W okresie drugiej wojny światowej i okupacji Odessy przez siły rumuńsko - niemieckie tunele wykorzystywał miejscowy ruch oporu. W czasach radzieckich właśnie temu okresowi poświęcano najwięcej uwagi. Po zwiedzaniu późny obiad. Powrót do hotelu na nocleg.

   Dzień 5
   Rano śniadanie, wykwaterowanie z hotelu (czas wolny w zależności od godzin wylotu) transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy.

   Uwagi do programu
   - Na Ukrainę obywatele polscy wjeżdżają na podstawie paszportu z odpowiednią datą ważności.
   - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
   - Podczas zwiedzania obiektów sakralnych od turystów oczekiwany jest skromny ubiór, dodatkowo kobiety nakrywają głowy chustami (warto zabrać ze sobą).
   - Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych.
   - Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.
   - Najbardziej popularną walutą na miejscu jest euro (konieczna będzie wymiana na ukraińskie hrywny - UAH).
   - Atrakcje pokazane na mapie oraz Street View służą jedynie celom poglądowym i nie zawsze będą zwiedzane w formie w jakiej prezentuje je Google. Wstępy przewidziane są wyłącznie do tych atrakcji, przy których jednoznacznie odnotowano to w programie katalogowym imprezy.

   "

   Świadczenia

   Cena obejmuje:przelot do Odessy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelu w Odessie lub okolicy (4 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania (4) oraz 4 posiłki wg programu (zamiennie: kolacja lub obiad), transfery: lotnisko-hotel-lotnisko, program turystyczny j. w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

   Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, Tour Guide System, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków ok. 80 EUR/os (płatnepilotowi na miejscu), city tax około 4 EUR/os (płatnew hotelachna miejscu), imprez fakultatywnych, napoi do kolacji lub obiadów, dodatkowych posiłków, oraz innych wydatków osobistych.

   META Description

   • Wielokulturowa Odessa • Plac Soborowy • katedra Wniebowzięcia WNP • Schody Potiomkinowskie - symboliczne wejście do miasta • Twierdza Akermańska • winiarnia w Szabo • odeskie katakumby •

   Wizy - informacje dla sprzedawców

   Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

   Wizy

   Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

   Uwagi do programu

   Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów. Obiekty, które zwiedzane będą wewnątrz oznaczono w programie *. - Podczas zwiedzania obiektów sakralnych wymagany jest skromny ubiór, dodatkowo kobiety nakrywają głowy chustami. - Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych. - Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów. - Najbardziej popularną walutą na miejscu jest euro (konieczna będzie wymiana na ukraińskie hrywny - UAH).

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz