Odessa - Kijów - Dwie stolice Ukrainy

oferta dostępna

Cena za osobę 2 109

Razem (Szczegóły ceny)4 218

Masz kartę payback?
Dostaniesz 2109 punktów paybacksamolot

07.09.2019
Warszawa - Okęcie
Odessa

13.09.2019
KBP
WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kategoria

***

Opis oferty

 
Hotele *** klasy turystycznej
- położone zwykle na obrzeżach miast lub poza miastami.
Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet (6) oraz za dopłatą posiłki wg programu (6) - zamiennie kolacja lub obiad - bufet lub zestawy serwowane do stolików (napoje dodatkowo płatne).Pokoje: 2-os. (możliwość dostawki) z łazienkami, często z telefonem i TV. Do dyspozycji gości na miejscu restauracja i bar.Kategoria lokalna 3*
Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu do Odessy (możliwe międzylądowanie). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: . Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie kolacja (opcjonalnie). Nocleg w hotelu w Odessie lub okolicy.


Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Położone nad Morzem Czarnym miasto portowe do dziś czaruje swoją wielokulturowością i klimatem dawnych lat. Odessa zachwyca secesyjnymi kamienicami, eleganckimi bulwarami i pasażami, starymi kamieniczkami i "wschodnimi" zaułkami. Najważniejszy ukraiński port ma długą i ciekawą historię. Pierwsze osady zakładali tu koloniści greccy, ciągnęły tędy wojska Hunów, Bułgarów i Madziarów, panowali Litwini i Turcy. W XIX w. będąc głównym portem eksportującym rosyjskie zboże, Odessa stała się jednym z najbogatszych miast Imperium Rosyjskiego. Liczne pamiątki tego złotego okresu zachowały się do dziś. Naszą wycieczkę zaczniemy na Placu Soborowym z katedrą Przemienienia Pańskiego. Stąd podejdziemy do słynnej galerii handlowej hotelu Pasaż gdzie wspaniałe zdobienia skutecznie odwracają uwagę od zawartości butików. Następnie przespacerujemy się ulicą Deribasowską. Zobaczymy tu oryginalny pomnik nawiązujący do znanej powieści satyrycznej "12 krzeseł", której autorzy wyraźnie sugerują, że przygody Wielkiego Kombinatora zaczynają się właśnie w Odessie. Następnie dojdziemy do Teatru Opery i Baletu, zaprojektowanego przez wiedeńskich architektów. Polskim akcentem będzie wizyta w katedrze Wniebowzięcia WNP. W trakcie zwiedzania obiad (ocjonalnie) w lokalnej restauracji. Po południu przejedziemy Bulwarem Primorskim w stronę portu. Zobaczymy oryginalny "dom o jednej ścianie" i pomnik księcia Richelieu, jednak największą atrakcją będą oczywiście Schody Potiomkinowskie. Choć powstały dopiero w XIX wieku szybko stały się jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów miasta: symbolizowały otwarcie się Odessy na morze. Wielokrotnie przebudowywane monumentalne "wejście do miasta" rozsławił na cały świat Siergiej Eisenstein. Powrót do hotelu w Odessie lub okolicy, nocleg.(Trasa ok. 30 km)


Dzień 3
Po śniadaniu wycieczka do twierdzy Akermańskiej. Strategicznie położona w przewężeniu rozlewiska Dniestru pozwalała na kontrolę żeglugi na tej rzece. Historia fortyfikacji jest złożona. Wielokrotnie przebudowywana, powiększana, nie raz była też zdobywana i zmieniała właściciela. Dziś jest popularną atrakcją turystyczną z piękną panoramą Dniestru. Po południu wizyta w winiarni w Szabo. Osada została założona jeszcze przez Tatarów pod panowaniem otomańskim. Kiedy wyludniła się po przejęciu tych ziem przez Rosję car Aleksander I zaprosił tu osadników ze Szwajcarii. Przybysze z kantonu Vaud zajęli się tutejszymi winnicami lokalne wina szybko zyskały renomę i uznanie. Podczas naszej wycieczki zapoznamy się z historią winnic, produkcją markowego trunku. Oczywiście nie zabraknie też degustacji, która wprowadzi nas w radosny nastrój. W trakcie wyjazdu obiad (opcjonalnie). Powrót do Odessy, nocleg w hotelu w Odessie lub okolicy. (Trasa ok.160 km)


Dzień 4
Po śniadaniu zaprosimy Państwa na zwiedzanie odeskich katakumb. Rozległy system podziemnych korytarzy rozciąga się pod większą częścią miasta i do dzisiaj nie został całkowicie zbadany. Przybliżone szacunki mówią nawet o około 2500 km (sic!) tuneli na trzech poziomach. Do podziemnego labiryntu prowadzi ponad tysiąc wejść rozrzuconych po mieście. Katakumby są niemal w całości dziełem ludzi: przez lata wydobywano tu bloki wapienne wykorzystywane jako popularny budulec. Korytarze służyły też jako schronienie dla ludzi będących "na bakier" z prawem - głównie przemytników. W okresie drugiej wojny światowej i okupacji Odessy przez siły rumuńsko - niemieckie, tunele wykorzystywał miejscowy ruch oporu. W czasach radzieckich właśnie temu okresowi poświęcano najwięcej uwagi. Po zwiedzaniu obiad (opcjonalnie) i przejazd do Kijowa. Zakwaterowanie i nocleg w Kijowie lub okolicy. Uwaga - przyjazd do hotelu późnym wieczorem. (Trasa ok.480 km)


Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Ukrainy. Krótki przejazd głównymi ulicami miasta, podczas którego poznamy najbardziej charakterystyczne punkty orientacyjne Kijowa. Zobaczymy między innymi gmach Opery, Złote Wrota - dawną bramę miejską, którą legenda wiąże z Bolesławem Chrobrym i Szczerbcem. Zatrzymamy się przy pomniku Matki Ojczyzny skąd rozciąga się rozległa panorama dzielnic położonych nad Dnieprem. Następnie spacer po głównej ulicy miasta - Kreszczatiku. Kolejno przemieścimy się w okolice jednej z najstarszych świątyń miasta: Soboru Sofijskiego (UNESCO). Wg tradycji w tym miejscu Jarosław Mądry stoczył w 1036 r. zwycięską bitwę z Pieczyngami, którzy zagrażali miastu. Od tej pory świątynia miała miała pokazywać potęgę i bogactwo władców Rusi. Kilkakrotnie przebudowywana, mimo zniszczeń i grabieży w czasach komunizmu, uważana jest za jeden z najwspanialszych zabytków sakralnych miasta. W pobliżu świątyni zobaczymy dwa pomniki: konną postać Bohdana Chmielnickiego i przejmujący choć prosty w formie pomnik ofiar Wielkiego Głodu. Z Soboru Sofiskiego, mijając katedrę św. Michała Archanioła, udamy się na Wzgórze Włodzimierskie. Popularna legenda głosi, że właśnie w tym miejscu bracia Kij, Szczek, Choryw i ich siostra Łybedź założyli osadę, która była zalążkiem miasta. Obecnie znajduje się tu park, którego centralnym obiektem jest pomnik księcia Włodzimierza. Po południu zwiedzimy Ławrę Peczerską (UNESCO). Zespół świątynno - klasztorny założony przez mnichów Antoniego i Teodozjusza. Miejsce szybko zasłynęło jako cudowne i oczyszczające z grzechów. Zaczęto też nazywać je ławrą (tytuł zastrzeżony dla najważnieszych ośrodków religijnych). Dla turystów największą atrakcją jest Ławra Dolna - zespół świątyń znajdujących się pod ziemią w naturalnych pieczarach. W trakcie zwiedzania obiad (opcjonalnie) w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu w Kijowie lub okolicy, nocleg. (Trasa ok.30 km)


Dzień 6
Po śniadaniu wycieczka do Międzygórza. Zobaczymy tu słynną rezydencję Wiktora Janukowycza, byłego prezydenta Ukrainy zdymisjonowanego z urzędu podczas "Euromajdanu" w lutym 2014 r. Już w okresie ZSRR było to miejsce wypoczynku dostojników partyjnych. Janukowycz zaczął uwłaszczać się na tej posiadłości od 2002 r., kiedy objął stanowisko premiera Ukrainy. Wybrany na prezydenta kraju oficjalnie uznał Międzygórze za swoją siedzibę. O bogactwie i przepychu tego współczesnego pałacu długo krążyły na Ukrainie legendy. Ukraińcy mogli zobaczyć posiadłość dopiero po ucieczce obalonego prezydenta. Kompleks obejmuje także przystań jachtową, pole golfowe, stajnie, strzelnicę, korty tenisowe, lądowisko dla helikopterów a nawet fermę strusi i tereny łowieckie. Obecnie działa tu muzeum, które pokazuje stopień korupcji i demoralizacji na najwyższych szczeblach władz państwowych. Powrót do hotelu w Kijowie lub okolicy, kolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 60 km)


Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (do godz.10), transfer na lotnisko. Wylot do Polski.


Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów.
- Podczas zwiedzania obiektów sakralnych wymagany jest skromny ubiór, dodatkowo kobiety nakrywają głowy chustami.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych.
- Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.
- Najbardziej popularną walutą na miejscu jest euro (konieczna będzie wymiana na ukraińskie hrywny - UAH).


Świadczenia

Cena obejmuje: przelot do/z Odessy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach - 6 rozpoczętych dób hotelowych: w Odessie lub okolicy (3) oraz w Kijowie lub okolicy (3), śniadania (6), transfery: lotnisko-hotel-lotnisko, program turystyczny j. w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków ok. 120 EUR (płatne obligatoryjnie na miejscu), imprez fakultatywnych, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych. Możliwa dopłata do 6 posiłków wg programu (zamiennie: kolacja lub obiad ) - w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).


META Description

Odessa - wielokulturowe miasto • Najbogatszy niegdyś port Imperium Rosyjskiego • Słynne Schody Potiomkinowskie • Twierdza Akermańska • Odesskie Katakumby • Degustacja renomowanych win z Szabo • Kijów - Spacer po Kreszczatiku • Sobór Sofijski - najważniejsza świątynia stolicy Ukrainy (UNESCO) • Współczesny pałac- rezydencja Wiktora Janukowycza w Międzygórzu • Ławra Peczerska (UNESCO)

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz