Magia Budapesztu

  1. Węgry
  2. Budapeszt
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  1 650
  Cena za wszystkich 3 300
  (Szczegóły ceny)
  Berlin
  12-06-20201650 złNajtaniej! ( 3 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  1650 punktów PAYBACK
  SXF12Czerwca 2020BUD
  Wylot 07:55
  Berlin
  Przylot 09:25
  Budapeszt
  Długość lotu: 01:50:00
  SXF15Czerwca 2020BUD
  Przylot 10:15
  Berlin
  Wylot 08:45
  Budapeszt
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Wycieczki
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Udogodnienia w hotelu:

   Najpopularniejsze
   • Bez paszportu

   Opis organizatora:

   Kraj

   WEGRY
   Budapeszt to miasto pełne tradycji, w którym nowoczesny styl życia miesza się z zabytkami kultury i architektury. W stolicy Węgier unosi się woń papryki i wędzonego mięsa, w tle gra cygańska muzyka, co w połączeniu z miejskim gwarem tworzy wyjątkową atmosferę i pozwala zakochać się w tym miejscu. Zapraszamy w podróż do naszych węgierskich braci, którzy ugoszczą nas w bałkańskim stylu.

   Dzień 1

   Odprawa na lotnisku i przelot do Budapesztu - stolicy Węgier. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny na korzystanie z lokalnych atrakcji w zależności od godzin przylotu.

   Dzień 2-3

   Kolejne dwa dni to czas na poznanie atmosfery miasta oraz jego najważniejszych miejsc, takich jak
   - Wzgórze Zamkowe - zabytkowa dzielnica wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO z przepiękną panoramą na Dunaj. Podczas spaceru brukowanymi uliczkami zobaczymy Pałac Królewski, położony wśród XVIII-wiecznych barokowych domów. Na Baszcie Rybackiej poczujemy się jak w bajce Disneya, a przy Fontannie Macieja usłyszymy legendę o słynnym myśliwym.
   - Wzgórze Gellerta charakteryzujące się różnorodnym krajobrazem, owiane ciekawymi historiami z upamiętniającymi pomnikami i cytadelą
   - Plac Bohaterów, który powstał ku czci poległych w czasie I Wojny Światowej, gdzie zobaczymy monumentalny pomnik archanioła Gabriela, posągi Madziarów oraz ważnych postaci historycznych
   - Parlament nad Dunajem - symbol zjednoczonej stolicy i dumy narodowej Węgrów, monumentalny gmach robi wrażenie zarówno w dzień jak i oświetlony nocą
   - Wyspa Małgorzaty - oaza spokoju i relaksu w sercu stolicy, zachwyca zielenią, fontannami oraz basenami termalnymi
   - Miasto Teresy , czyli centrum kulturalne Budapesztu z najsłynniejszą Aleją Andrássy, wzdłuż której przebiegają monumentalne kamienice z XIX wieku, imponująca Opera Narodowa , a także wille z ogrodami mieszczące liczne ambasady
   - Bazylika Św. Stefana z najpopularniejszą relikwią Węgier - zmumifikowaną ręką króla Stefana
   - Zabytkowa Żółta Linia metra - "cofniemy się w czasie" podróżując drugą najstarszą linią metra na świecie
   W przerwach podczas zwiedzania proponujemy czas wolny na posiłek, podczas którego będzie możliwość spróbowania węgierskich potraw, takich jak słynny gulasz, zupa rybna, czy rosół Ujhazy (płatne indywidualnie wg zamówienia).

   Ponadto budapeszt oferuje szeroki wybór ciekawych atrakcji dodatkowych, realizowanych fakultatywnie, w zależności od czasu wolnego

   - Łaźnie termalne są jedną z największych atrakcji Budapesztu, relaksacyjną kąpiel można zażyć w jednej w kilkunastu łaźni (Cena od 4000 HUF)
   - Muzeum Terror Haza, będące jednocześnie pomnikiem ofiar totalitaryzmu na Węgrzech oraz bohaterów rewolucji z 1956 roku (Cena ok. 3000 HUF)
   - Podziemne labirynty Budapesztu miejsce, w którym można poczuć dreszczyk emocji przechadzając się ciemnymi korytarzami, pokrytymi malowidłami, słysząc jedynie szmer i własny oddech (Cena ok. 2400 HUF).
   - Muzeum Narodowe, w którym znajdziemy takie artefakty jak rzeźby Rafaela Montiego, freski Mora Thana, rzymska mozaika z III wieku oraz płaszcz koronacyjny Świętego Stefana i wiele innych znakomitości (Cena ok. 1500 HUF)
   - Centrum Pamięci Holokaustu z odrestaurowaną synagogą, gdzie można zobaczyć stałą wystawę pt. Od utraty praw do ludobójstwa (Cena ok. 1500 HUF)

   Wieczorami proponujemy słynne rozrywki, które świetnie oddają ducha miasta

   - Rejs po Dunaju - spójrz na oświetlone miasto z innej prespektywy popijac ulubiony napój (Cena ok. 6000 HUF)
   - Budapest Eye na Erzsebet Square - przejażdżka diabelskim młynem na wysokości 65 metrów z pewnością zagwarantuje niesamowity widok na oświetlone miasto (Cena ok. 3000 HUF)
   - Balna lub Wieloryb, czyli centrum handlowo rozrywkowe nad rzeką, oferujące liczne restauracje i kluby (płatne indywidualnie wg zamówienia)
   - Menza Étterem és kávézó - jedna z najmodniejszych restauracji w mieście, w stulowym retro klimacie można skosztować tradycyjnych potraw i posmakować lokalnych drinków (płatne indywidualnie wg zamówienia)

   Dzień 4

   Wymeldowanie z hotelu, czas wolny w zależności od godzin wylotu, transfer na lotnisko, przelot do Polski.

   Zakwaterowanie podstawowe

   Hotele 3* położone w pobliżu środków komunikacji miejskiej/podmiejskiej, w odległości kilku przystanków do największych atrakcji Budapesztu. Wszystkie hotele dysponują wygodnymi pokojami 2- osobowymi (z możliwością 1 dostawki) z łazienką, TV i telefonem.
   Wyżywienie - śniadania kontynentalne

   Informacje dodatkowe

   - Spotkanie z pilotem/przedstawicielem organizatora nastąpi na lotnisku w Polsce lub po przylocie w Budapeszcie.
   - Transfery z/na lotnisko są realizowane busem/autokarem lub komunikacją miejską i/lub podmiejską w zależności od ilości osób, natomiast przejazdy podczas zwiedzania komunikacją miejską i/lub podmiejską.
   - Kolejność dni zwiedzania może ulec zmianie.
   - Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów.
   - W przypadku wylotu z Budapesztu w godzinach porannych zamiast śniadania może być wydany pakiet śniadaniowy.
   - Linia lotnicza i godziny przelotów mogą ulec zmianie.
   - "Single" - bez dopłaty, przy dokwaterowaniu do pokoju 2 lub 3 osobowego (opcja na zapytanie).
   - "Zniżki dla dzieci" - dotyczą dziecka do 12 lat zakwaterowanego wspólnie z 2 osobami pełnopłatnymi.

   Ważne

   Bardzo prosimy o dokładne wypełnianie formularza rezerwacyjnego w szczególności podania pełnego nazwiska i imienia zgodnego z dokumentem, którym będą się Państwo posługiwali podczas podróży, daty urodzenia oraz obywatelstwa. Prosimy też o sprawdzenie terminu ważności tego dokumentu.

   Cena zawiera

   - przelot samolotem na wybranej trasie
   - opłaty i podatki lotniskowe
   - koszt przewozu bagażu podręcznego (WIZZAIR o wymiarach 40x30x20cm, waga do 10 kg, RYANAIR o wymiarach 40x20x25cm, waga do 10 kg)
   - 3 noclegi w hotelu 3*
   - zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym
   - 3 śniadania
   - opiekę polskojęzycznego pilota/przedstawiciela Regent
   - podstawowe ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
   - gwarancję niezmienności ceny

   Cena nie zawiera

   - Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie ramowym, na który należy przeznaczyć dodatkowo ok. 40 000 - 50 000 HUF/osoba. Kwota ta obejmuje transfery z/na lotnisko, podatek turystyczny, bilety wstępów do zwiedzanych atrakcji, bilety komunikacji miejskiej i/lub podmiejskiej podczas realizacji programu zwiedzania oraz usługi lokalnych przewodników.
   - Kosztu wycieczek fakultatywnych i atrakcji pozaprogramowych.
   - Kosztu posiłków zamawianych indywidualnie.
   - Kosztu usługi przewozu bagażu rejestrowanego, którego waga uzależniona jest od linii lotniczej realizującej przelot (WIZZAIR - do 10kg; RYANAIR - do 10kg o maksymalnych wymiarach 55x40x20cm;. Usługę tę można nabyć opcjonalnie dla wszystkich lub tylko wybranych podróżujących osób za dodatkową opłatą.
   - Kosztu usługi przewozu bagażu głównego (rejestrowanego), którego waga uzależniona jest od linii lotniczej realizującej przelot (WIZZAIR - do 20kg; RYANAIR - do 20kg. Usługę tę można nabyć opcjonalnie dla wszystkich lub tylko wybranych podróżujących osób za dodatkową opłatą.
   - Dopłaty do pokoju jednoosobowego (400 PLN/os.)
   Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

   Węgry, Budapeszt - Wycieczki fakultatywne

   Góry Borzsony – gratka dla miłośników pieszych wędrówek, którzy nie tylko mogą pospacerować po niewysokich wzniesieniach, ale także zwiedzić zielony kurort Zebegeny, ze znakowanymi szlakami turystycznymi. Przy okazji warto zobaczyć ekspozycję Muzeum Pamiątkowego Istvana Szonyiego (węgierskiego artysty, malarza i grafika), zabytkowy młyn, słowackie chaty wzniesione na początku XX wieku oraz Muzeum Historii Żeglugi.

   Martonvasar – ozdobą niewielkiej miejscowości położonej w pobliżu Budapesztu jest pałac austriackiego rodu Brunszvik, w którym mieszkał słynny kompozytor Ludwig van Beethoven. Podziwiając neogotycką budowlę otoczoną wspaniałym parkiem angielskim można przekonać się osobiście, czy jej piękno mogło posłużyć za inspirację do napisania przepięknej „Sonaty Księżycowej”. Warto zajrzeć do Muzeum Beethovena, w którym można poznać tajniki życia kompozytora, zobaczyć pianino, na którym grywał, sfotografować liczne pamiątki oraz wsłuchać się w kojącą nerwy muzykę.

   Godollo – wśród lasów i pagórków skrywa się urocze miasto, które upatrzyła sobie ukochana przez Węgrów Sissi, czyli Elżbieta Bawarska – żona austriackiego cesarza i króla Węgier Franciszka Józefa I. W zaciszu miejscowego pałacu księżna chroniła się przed ciężarem życia na wiedeńskim dworze i podziwiała okoliczną przyrodę. Historia Godollo sięga XVIII wieku, kiedy posiadłość znalazła się w rękach potężnego magnata węgierskiego Antala Grassalkovicha, który rozbudował miasto. Wspaniałą rezydencję, która w późniejszych latach znajdowała się w różnych rękach, podarowano w roku 1867 cesarskiej parze wypoczywającej w salonach głównie wiosną i jesienią. Pamiętając historię tragicznie zmarłej Sissi (zginęła z rąk szaleńca), warto przespacerować się po paradnych schodach i zwiedzić fiołkowe komnaty, w których cesarzowa przeżywała swoje rozterki. Po zwiedzeniu pałacowych wnętrz należy poświęcić czas na spacer w przepięknych ogrodach oraz kawę w przytulnej kawiarence. Z pewnością warto upamiętnić na zdjęciu pomnik cesarzowej i ruszyć następnie do secesyjnej osady artystycznej Muvesztelep, gdzie mieściły się pracownie znanych na Węgrzech artystów.

   Kąpieliska termalne – zwiedzaniu Węgier towarzyszą bardzo często relaksacyjne lub lecznicze odwiedziny kąpielisk termalnych, które zmysłowo wpływają na ciało i ducha. Takie właśnie termy z dużymi basenami, brodzikami i wieloma rozrywkami wodnymi oraz nowoczesne aquaparki można przykładowo znaleźć w Cegled, Esztergom, Leanyfalu i Wyszehradzie.

   Węgry, Budapeszt - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Budapeszt / węgierski

   Czas lokalny
   Nie ma różnicy w czasie względem Polski (przez cały rok)

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza nie jest wymagana. Przekraczanie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   adapter nie jest potrzebny, 220 V; 50 Hz / typ C, typ C-2, typ F

   Pieniądze

   Waluta
   forint węgierski (HUF), 1 HUF = 100 Filler , 1 HUF = 0.01266PLN, kurs NBP z dnia 2020-02-14

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Danie kuchni regionalnej – 2000-3000 HUF/kuchni międzynarodowej – 3500-4000 HUF; placek po węgiersku lub gulasz w lokalu typu bar mleczny – 1000-1500 HUF; langosz z serem i śmietaną w hali targowej – ok. 550 HUF; lokalne piwo – 450-700 HUF, wino Tokaj – 600-800 HUF.

   Napiwki
   Przyjęte jest zostawianie napiwków w wysokości min. 5%-10% lub zaokrąglenie rachunku do pełnej kwoty. Niektóre restauracje mogą wliczać koszt obsługi do rachunku.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   W niektórych regionach obowiązuje opłata klimatyczna, którą należy uiścić w hotelu podczas zakwaterowania. Wysokość opłaty wynosi zazwyczaj 350-400 HUF/osoba dorosła/noc. Ze względu na często wprowadzane zmiany w wysokości opłaty, są to wartości przybliżone. Aktualnych informacji o wysokości opłat należy szukać na stronach lokalnych władz regionu.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   Transport publiczny jest dobrze rozwinięty. Pomiędzy miastami najlepiej poruszać się autobusami lub pociągami. Przykładowe ceny: autobus Budapeszt-Eger – 2161 HUF. W miastach sprawnie działa komunikacja miejska. Przykładowe ceny w Budapeszcie: jednorazowy bilet przesiadkowy – 530 HUF; bilet dobowy – 1650 HUF, Budapest Card 24h (karta turystyczna uprawniająca do darmowej komunikacji oraz wejścia do najważniejszych atrakcji) – 5225 HUF.

   Wynajem samochodów
   Cena wypożyczenia samochodu rozpoczyna się ok. 6000 HUF/doba. Za benzynę zapłacimy ok. 362 HUF/l, a za olej napędowy ok. 371 HUF/l. Obowiązuje ruch prawostronny.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   Forinty można zakupić w Polsce lub zabrać ze sobą złotówki/euro i wymienić je na miejscu w banku lub kantorze. Kurs złotówki w porównaniu do euro jest mniej korzystny. W miastach i ośrodkach turystycznych płacenie kartą jest powszechne, a sieć bankomatów jest dobrze rozwinięta. W mniejszych miejscowościach oraz poza szlakiem turystycznym warto mieć przy sobie gotówkę. W części restauracji, sklepów w dużych miastach/miejscach turystycznych można płacić w euro, ale kurs jest niekorzystny. Na Węgrzech obowiązuje polityka „zero tolerancji” dla kierowców prowadzących samochód pod wpływem alkoholu. Nie można przekroczyć 0,0‰. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz