Ale Wietnam!

  1. Wietnam
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  -17%5688
  4 678
  Oszczędzasz: 1 010 zł/os.
  Cena za wszystkich 9 356
  (Szczegóły ceny)
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  24-09-20204678 złNajtaniej! (9 dni/7 nocy)
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  4678 punktów PAYBACK
  WAW24Września 2020DAD
  Wylot 09:25
  Warszawa - Okęcie
  Przylot 07:25
  Hoi An
  Długość lotu: 13:00:00
  WAW2Października 2020DAD
  Przylot 20:25
  Warszawa - Okęcie
  Wylot 08:40
  Hoi An
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Region

   Wietnam / Wietnam

   Opis oferty:

   Hue • Vinh Moc • Danang • Marmurowe Góry • Hoi An • My Son • Wyspa Cham • Ba Na • Hoi AnPiękna podróż, która pozwoli poznać najbardziej fascynujące oblicza Wietnamu. "Perła Indochin" zachwyca różnorodnością, przywiązaniem do tradycji, wspaniałymi zabytkami i przepięknymi krajobrazami. W programie same perełki: pagody Hue, tajemnicze tunele Vinh Moc i Danang, miasto malowniczo położone nad zatoką. Zobacz wspaniałe krajobrazy Marmurowych Gór, przepłyń łodzią słynną, Perfumową Rzekę, a na koniec wypocznij w Hoi An, z klimatyczną starówką i pięknymi plażami w okolicy. Dla amatorów lokalnych "smaczków" przejażdżka rikszą i popularny wietnamski "street food" - to jest Wietnam! Trasa: ok. 400 km.

   1. dzień.

   Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Wietnamu.

   2. dzień. hue

   Przylot do Danang. Po przejściu formalności granicznych transfer do HUE, dawnej stolicy Wietnamu, byłego centrum kulturalnego i religijnego dynastii Nguyen. Zwiedzanie Cesarskiego Miasta wzorowanego na Zakazanym Mieście w Pekinie: wspaniałe pałace, cytadela oraz liczne pagody i pawilony. Kompleks został wpisany na listę UNESCO. Wycieczka rikszami po mieście połączona z degustacją lokalnych potraw. Popularny wietnamski "street food" charakteryzuje się różnorodnością potraw, smaków i zapachów. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

   3. dzień. vinh moc

   Śniadanie. Przejazd do Wietnamskiej Strefy Zdemilitaryzowanej i zwiedzanie tuneli VINH MOC - labiryntu podziemnych przejść, które powstały w czasie wojny wietnamskiej i były schronieniem dla ludności cywilnej. W korytarzach o łącznej długości 2 km znajdowały się: szpital, szkoła i pomieszczenia mieszkalne. Przejazd nad rzękę Ben Hai, gdzie zobaczyć można znany most Hien Luong, który w przeszłości dzielił kraj na część południową i północną. Obiad. W drodze do hotelu wizyta w cytadeli Quang Tri. Nocleg.

   4. dzień. danang - marmurowe góry

   Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Rejs statkiem po Perfumowej Rzece. Zwiedzanie Pagody Niebiańskiej Pani (Thien Mu), usytuowanej na brzegu rzeki. Przejazd do DANANG, miasta malowniczo położonego nad piękną zatoką. Zwiedzanie Muzeum Czamów ze wspaniałą kolekcją ceramiki i wyrobów z brązu. Przejazd w MARMUROWE GÓRY, słynące z pięknych grot i pagód. Jest to pięć szczytów, którym przyporządkowane są żywioły. Wejście na Górę Wody z widokiem na wspaniałe świątynie buddyjskie i zatokę Danang. Przejazd do Hoi An, starego portowego miasteczka wpisanego na listę UNESCO, które zachwyca piękną, tradycyjną architekturą. Zakwaterowanie, nocleg.

   5. dzień. hoi an - my son

   Śniadanie. Zwiedzanie HOI AN: dom Zgromadzenia Kupców Kantońskich, świątynia Fujian - najokazalsza w mieście, poświęcona bogini Thien Hau, dom Tan Ky od pokoleń należący do kupieckiej rodziny, kryty japoński most, który w przeszłości oddzielał dzielnicę chińską od japońskiej. Przejazd do MY SON, zespołu świątyń kultury Czampa, położonych w dżungli prowincji Quang Nam. Romantyczne ruiny są jednym z niewielu zabytków religii hinduistycznych na terenie Azji Południowo-Wschodniej. Kompleks liczy 70 świątyń wzniesionych między IV a XIII w i został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do hotelu. Nocleg.

   6. dzień. wyspa cham

   Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs na WYSPĘ CHAM. Plażowanie i snurkowanie, obiad. Czas wolny, powrót do hotelu. Nocleg.

   7. dzień. ba na

   Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do górskiej miejscowości BA NA. Wjazd kolejką linową na wysokość 1485 m n.p.m., gdzie znajduje się słynny Złoty Most. Czas wolny w romantycznych ogrodach założonych jeszcze za czasów kolonialnych przez Francuzów - Le Jardin D'amour. Zwiedzanie pagody Linh Ung. Czas wolny na zabawę w parku rozrywki Fantasy, którego motywem przewodnim jest Podróż do Wnętrza Ziemi. Powrót do hotelu, nocleg.

   8. dzień. wypoczynek w hoi an

   Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Nocleg.

   9. dzień.

   Śniadanie w formie pakietu. Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

   Świadczenia:

   7 noclegów w hotelach***/****: 2 w Hue, 5 w Hoi An (Little Beach. Little Boutique Hotel & Spa 4*: https://www.littlehoiangroup.com/little-beach-hoi-an) • 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 1 obiad • przelot • przejazd minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

   Uwagi:

   Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 60 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.Opłaty fakultatywne: rejs na Wyspę Cham: ok. 75 USD, wycieczka do górskiej miejscowości Ba Na: ok. 85 USD.Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w wyrabianiu wiz do Wietnamu. Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na www.itaka.pl w zakładce "Informacje o regionie". Dokumenty należy wysłać mailem na adres wiza@itaka.pl, najpóźniej na 11 dni przed wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 189 PLN.Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.Dopłata do 5 obiadokolacji podczas pobytu w Hoi An/os.: 400 PLN.

   Wietnam, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Hanoi / wietnamski

   Czas lokalny
   Różnica w czasie względem Polski to: czas letni +5 godzin czas zimowy +6 godzin

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wymagana wiza oraz paszport ważny min. 6 miesięcy od planowanej daty powrotu.

   Sposoby uzyskania wizy: - elektronicznie przez system e-wiza: www.xuatnhapcanh.gov.vn lub www.immigration.gov.vn/ - wiza płatna 25 USD, czas oczekiwania 3 dni, wymagane przesłanie zdjęcia. E-wiza obowiązuje na jednorazowy pobyt o długości maks. 30 dni; - wiza „on arrival” na wybranych lotniskach WYŁĄCZNIE po uzyskaniu promesy wizowej. Promesę można wykupić przez biura podróży i agencje turystyczne. Obowiązuje 2-częściowa opłata – 1) za wydanie promesy (promesa do uzyskania jednokrotnej wizy ważnej 1 miesiąc – od ok. 59 PLN), 2) uiszczana przy przekraczaniu granicy (45 USD – warto mieć przy sobie odliczoną kwotę); - wiza wydawana w konsulacie w Warszawie (jednokrotna, ważna 30 dni) – 300 PLN.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   Adapter nie jest wymagany; 230 V; 50 Hz / typ C, typ C-2, typ F

   Pieniądze

   Waluta
   dong (VND), 1 VND = 10 hao = 100 xu

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Zupa Pho Bo – od ok. 30 000-35 000 VND; smażone noodle z kurczakiem/smażony ryż z dodatkami – 50 000-70 000 VND; bardziej urozmaicone dania – 100 000-150 000 VND; butelka lokalnego piwa – 15 000-20 000; woda – ok. 10 000 VND

   Napiwki
   Wskazane jest zostawianie napiwków w wysokości 10-15% lub zaokrąglanie rachunku do pełnej kwoty.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Nie ma obowiązującej opłaty za pobyt turystyczny.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   Transport międzymiastowy: lokalne linie lotnicze (przelot Hanoi-Hue od ok. 1 300 000 VND/osoba); autobusy sypialniane (podróż nocna ok. 200 000-280 000 VND), autobusy z biletami open oraz pociągi. Komunikacja w mieście – autobusy (przejazd 5 000-9 000 VND), riksze, taksówki (9 000-15 000 VND/km).

   Wynajem samochodów
   Zdecydowanie bardziej popularne niż wypożyczanie samochodu, jest wynajem skuterów lub motocykli – koszt to ok. 120 000-150 000 VND/dzień. Za benzynę zapłacimy 20390,00 VND/l, a za olej napędowy 15675,00 VND/l. Obowiązuje ruch prawostronny.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   Polecamy zabrać ze sobą dolary amerykańskie lub euro i wymienić je na lokalną walutę na miejscu, w banku, hotelu lub na lotnisku. W miastach i ośrodkach turystycznych zazwyczaj można płacić kartą, ale nie wszystkich polskich banków. Przed wyjazdem należy upewnić się czy posiadana karta jest honorowana w Wietnamie. W takich miejscach dostępne są również bankomaty. W niektórych miejscach można płacić też dolarami amerykańskimi, jednak kurs jest mało korzystny. Przy płaceniu gotówką warto przeliczyć otrzymaną resztę, bowiem niektóre banknoty są do siebie podobne (np. banknoty o nominale 20 000 i 500 000 VND są niebieskie). W miejscach turystycznych można porozumiewać się po angielsku i francusku. Nawet przy włączonej usłudze roamingu, korzystanie z telefonów komórkowych polskich operatorów może być utrudnione lub niemożliwe. Wskazane jest wykupienie lokalnej karty SIM (wymagana rejestracja karty; może być konieczne okazanie paszportu przy zakupie). Od 2015 roku polskie prawo jazdy jest oficjalnie honorowane. Jednak w praktyce władze państwowe zalecają wyrobienie wietnamskiego prawa jazdy bądź podróżowanie pojazdem o pojemności do 50 cc. Targowanie się na targach, w taksówkach, itp. jest powszechne. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz