Wietnam i Chiny - przyczajony tygrys, ukryty smok

oferta dostępna

Cena za osobę 8 832

Razem (Szczegóły ceny)17 465

Masz kartę payback?
Dostaniesz 8732 punktów paybacksamolot

13:00:00

05.07.2019
15:00 Warszawa - Okęcie
15:30 Hanoi

18.07.2019
00:35 HKG
18:40 WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Oferty egzotyczne

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kategoria

***

Opis oferty

 
Zakwaterowanie:

Hotele klasy *** - należy jednak pamiętać, że w Wietnamie standard hoteli może nieco odbiegać od norm europejskich.
Pokoje: skromnie, ale wygodnie urządzone pokoje z łazienkami. W większości TV, klimatyzacja i telefon, czasami mini bar (dodatkowo płatny). Pokój 3 - osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).Do dyspozycji gości:

w hotelach recepcja, restauracja, bar
Program

Dzień 1
Zbiórka na 2 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa -stanowisko Rainbow znajduje się w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin").Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na . Wylot samolotemrejsowym doHanoi (z przesiadką w jednym z portów europejskich, Stambule lub w jednym z portów Płw. Arabskiego).


Dzień 2
Przylot do Hanoi. Transfer z lotniska do Ha Long. Trasa prowadzi przez deltę Rzeki Czerwonej, wśród poletek ryżowych przez "czarne miasta". Następnie wypłyniemy w rejs po zatoce Ha Long. Ten wyjątkowy akwen, wpisany na listę UNESCO, pełen jest niesamowitych formacji skalnych, wysepek, jaskiń. Na pokładzie serwowany będzie lunch z owoców morza. Nocleg na statku. (Trasa ok. 150 km).


Dzień 3
Śniadanie na statku. Następnie kontynuujemy zwiedzanie zatoki Ha Long, wizyta w tradycyjnej wiosce rybackiej Ba Hang, w czasie rejsu odwiedzimy również jedną z licznych jaskiń. Około południa powrót do portu i następnie przejazd do Ninh Binh. Nocleg i kolacja w okolicach Ninh Binh. (Trasa ok. 180 km).


Dzień 4
Po śniadaniu rejs tradycyjnymi azjatyckimi łodziami typu sampan. Płynąc z nurtem rzeki będziemy mogli podziwiać okoliczne, zielone poletka ryżowe. Trasa będzie prowadzić rozlewiskami wśród wapiennych ostańców. Następnie wyruszymy odwiedzić starożytną stolicę Wietnamu - Hoa Lu ze świątyniami dynastii Dinh i Le. W czasie zwiedzania lunch. Poźnym popołudniem przejazd do Hanoi. Nocleg w hotelu w Hanoi. (Trasa ok. 100 km).


Dzień 5
Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Hanoi: Mauzoleum Ho Chi Minha (jeżeli będzie otwarte), pałac prezydencki (z zewnątrz), "Domek na Palach" - rezydencja Ho Chi Minha, Świątynia na Jednej Kolumnie oraz Świątynia Literatury. Następnie przejazd rikszami rowerowymi przez dzielnicę kolonialną. Zobaczymy również XVII-wieczną świątynię Ngoc Son położoną na malowniczej wyspie na jeziorze Hoan Kiem. Podczas zwiedzania obiad. Wieczorem pokaz słynnych "kukiełek wodnych" będących specjalnością północnego Wietnamu. Nocleg w Hanoi. (Trasa ok. 150 km).


Dzień 6
Po śniadaniu czas na relaks i wypoczynek oraz na samodzielne zwiedzanie Hanoi. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczki opcjonalnej (dodatkowo płatna) do Perfumowej Pagody- wyjątkowego kompleksu świątyń, którego początki datują się na XV w. Jest to jedno z najważniejszych miejsc do których odbywają się buddyjskie pielgrzymki, dostępne jedynie po dopłynięciu łodzią. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy w Hanoi i przejazd nocnym pociągiem do Nanning w Chinach. W trakcie przejazdu postój na granicy pomiędzy Wietnamem i Chinami, odprawa wizowo-paszportowa, a następnie dalsza podróż pociągiem do Nanning.(Trasa ok. 400 km).


Dzień 7
Rano dojazd do Nanning. Śniadanie, po którym obejrzymy (z zewnątrz) budynek organizacji ASEAN (Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej) oraz odwiedzimy Park Nanhu. Następnie transfer do Guilin. Kolacja i przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 400 km).


Dzień 8
Po śniadaniu transfer do Longshen, gdzie będziemy podziwiać niezwykle malownicze tarasy ryżowe Grzbietu Smoka. Nazwano je tak, ponieważ wijące się wśród gór poletka połyskują w słońcu jak smocze łuski, kiedy zalane są wodą w okresie wiosennym. Po lunchu zawitamy do tradycyjnych wiosek mniejszości etnicznej Dong, słynącej z wyjątkowo pięknej drewnianej architektury. Powrót do Guilin na kolację i nocleg. (Trasa ok. 200 km)


Dzień 9
Po śniadaniu zobaczymy Wzgórze Słoniowej Trąby - symbol miasta , jaskinię Trzcinowego Fletu, z pięknymi formami skalnymi i przejdziemy brzegiem jeziora Banyan, Następnie przejazd do Yangshuo. Spacer po najstarszej ulicy miasta - West Street, gdzie od lat 80-tych XX w. kultura Wschodu miesza się z kulturą Zachodu. Po zakończeniu zwiedzania udamy się na lunch. Przejazd do hotelu w Yangshuo i zakwaterowanie. Po południu czas wolny lub dla chętnych krótka wycieczka plenerowa na pola ryżowe i chińską wieś (cena ok. 20 USD/2 godz.). (Trasa ok. 80 km)


Dzień 10
Po śniadaniu zapraszamy na rejs po rzece Li, który dostarczy mnóstwa okazji do zrobienia pamiątkowych zdjęć. Znajdziemy się w bajkowej scenerii krasowych wzgórz, bambusowych zagajników i zagubionych wśród nich wiosek. Po rejsie udamy się na lunch. Następnie przejazd autokarem lub pociągiem do Sanshui lub Sihui (w okolicach Kantonu). Kolacja i nocleg w okolicach Kantonu. (Trasa ok. 400 km)


Dzień 11
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Kantonu (Guangzhou), położonego w delcie Rzeki Perłowej. Zwiedzanie Świątyni Rodziny Chen, która składa się z zespołu XIX-wiecznych budynków wzniesionych w tradycyjnym stylu, ufundowanej przez członków rodziny Chen oraz wyspy Shamian, dawnej dzielnicy kolonialnej, która do końca XIX w. była jedynym miejscem w Chinach otwartym dla zagranicznych kupców. Na zakończenie odwiedzimy tradycyjny chiński targ w dzielnicy Quingping. Przejazd do Zhuhai, gdzie zobaczymy pomnik Dziewczyny Łowiącej Ryby, legendarnej postaci, która stała się symbolem miasta, a następnie przejdziemy Drogą Zakochanych wzdłuż wybrzeża, skąd rozciąga się piękny widok na Makau. Wyjazd z Zhuhai, przez podziemie centrum handlowego Gongbei dotrzemy do przejścia granicznego z Makau. Była portugalska kolonia słynie z życia nocnego i licznych kasyn. Niektórzy twierdzą, że główna ulica Makau mogłaby przyćmić nawet Las Vegas Strip. Przekonamy się o tym jeszcze tego wieczora, odwiedzając centrum Makau po zmierzchu. Zobaczymy wielki kompleks hotelowo-kasynowy Venetian (zbudowany na wzór włoskiej Wenecji), z uliczkami, kanałami i śpiewającymi gondolierami rodem z "miasta zakochanych". Wieczorem kolacja, a następnie przejazd do hotelu w Makau i nocleg. (Trasa ok. 180 km)


Dzień 12
Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd na zwiedzanie Makau, które rozpoczniemy od historycznego centrum, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy imponującą fasadę klasztoru św. Pawła - jedyny zachowany fragment XVI-wiecznego klasztoru jezuitów oraz fort wybudowany przez zakonników do ochrony kościoła. W trakcie zwiedzania lunch. Po południu transfer na prom do Hong Kongu. Nocleg w Hong Kongu. (Trasa ok. 30 km)


Dzień 13
Po śniadaniu dzień na dawnym terytorium brytyjskim zaczniemy od spektakularnej Repulse Bay. Dziś zatoka, otoczona luksusową zabudową, przyciąga mieszkańców okolic i turystów swoimi plażami, restauracyjkami i sklepami. Całkowicie inny krajobraz oferuje Wzgórze Wiktorii. Spacer po zacienionych, leśnych ścieżkach i wśród pięknie utrzymanych ogrodów, zakończy panorama miasta i okolicznych wysepek. W trakcie zwiedzania lunch. Następnie przejdziemy do Portu Wiktorii, Aberdeen i na największą arterię Hong Kongu - Nathan Road, pełną ludzi, neonów, sklepików, skromnych pensjonatów i luksusowych hoteli. Wieczorem obejrzymy "light show" - imponujący pokaz świateł i laserów nad miastem. Przed północą transfer na lotnisko i wylot do Polski (z przesiadką).


Dzień 14
Przylot do Warszawy.


Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.


"


Świadczenia

Cena podstwowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Hanoi i Hongkong - Warszawa (z przesiadką w jednym z portów europejskich, Płw. Arabskiego lub Stambule), przejazd pociągiem na trasie Hanoi - Nanning, zakwaterowanie w hotelach (11 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, wyżywienie według programu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant Standard: NNW, KL, CP i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych (łącznie ok. 260 USD płatne na miejscu u pilota jako obowiązkowy pakiet), wycieczek opisanych w programie jako dodatkowo płatne, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych. Do ceny podstawowej nie jest wliczony koszt wiz: wietnamskiej i chińskiej- procedura wizowa opisana jest poniżej, obowiązkowe opłaty za pośrednictwo wizowe zostały doliczone do rezerwacji (opłata za wizę wietnamską - 280 zł, opłata za wizę chińską - 490 zł).


Inne

Uwaga!Osoby wizujące się we własnym zakresie również zobowiązane są do przesłania skanów paszportów w terminie i na adres podany w informatorze wizowym (są one niezbędne do finalizacji rezerwacji w Chinach).


Waluty
- Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać euro lub inne powszechnie akceptowane waluty.
- Pieniądze można wymienić w licznych bankach i kantorach oraz hotelach.
- W Wietnamie nie są akceptowane banknoty 50 USD oraz 100 USD starych edycji (z małymi wizerunkami prezydentów, wydane przed 1996 r.).


Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.9/6. Sprawdź opinie:


META Description

Hanoi i niesamowita zatoka Ha Long • Ninh Binh - Ha Long na lądzie • Hoa Lu - starożytna stolica Wietnamu • rejs po rzece Li • wieczór w kasynach Makau • Hong Kong - ślady kolonializmu i synonim nowoczesności


Wizy

Wiza
-W celu uzyskania kompletu wiz (wizy chińskiej i wietnamskiej) należy najpóźniej na 25 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki wysłać do oddziału Rainbow (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 w Warszawie) następujące dokumenty:
* paszport (musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy imusi posiadać co najmniej 6 wolnych, sąsiadujących ze sobą stron - 3 kartki!)
* kserokopię (może być czarno-biała) strony paszportu zawierającej dane Klienta,
* wypełniony RĘCZNIE wniosek wizowy (dostępny w biurach podróży).
Uwaga! Podpis na wniosku musi być identyczny z podpisem w paszporcie!!! Jeżeli dziecko nie ma podpisu w paszporcie - pkt. 6 wypełnia rodzic/opiekun i podpisuje się swoim podpisem w imieniu dziecka (w takim przypadku prosimy pozostawić pkt. 7 bez podpisu).
* 1 zdjęcie 3,5 cm x 4,5 cm (kolorowe, aktualne, zrobione przodem do obiektywu), przyklejone do wniosku. Dodatkowe dwa zdjęcia należy wziąć ze sobą do wizy wietnamskiej.
Przy zakładaniu rezerwacji należy poprawnie wpisać narodowość, numer i datę ważności paszportu.


W razie wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny: 22 290 43 87 lub mailowy: wizy@R.pl
Dział Wiz pracuje: pn. - pt. w godzinach 10.00 - 18.00


- W terminie poniżej 21 dni przed rozpoczęciem wycieczki nie są możliwe zmiany danych uczestników.
- Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.


Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza
-W celu uzyskania kompletu wiz (wizy chińskiej i wietnamskiej) należy najpóźniej na 25 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki wysłać do oddziału Rainbow (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 w Warszawie) następujące dokumenty:
* paszport (musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy imusi posiadać co najmniej 6 wolnych, sąsiadujących ze sobą stron - 3 kartki!)
* kserokopię (może być czarno-biała) strony paszportu zawierającej dane Klienta,
* wypełniony RĘCZNIE wniosek wizowy (dostępny w biurach podróży).
Uwaga! Podpis na wniosku musi być identyczny z podpisem w paszporcie!!! Jeżeli dziecko nie ma podpisu w paszporcie - pkt. 6 wypełnia rodzic/opiekun i podpisuje się swoim podpisem w imieniu dziecka (w takim przypadku prosimy pozostawić pkt. 7 bez podpisu).
* 1 zdjęcie 3,5 cm x 4,5 cm (kolorowe, aktualne, zrobione przodem do obiektywu), przyklejone do wniosku. Dodatkowe dwa zdjęcia należy wziąć ze sobą do wizy wietnamskiej.
Przy zakładaniu rezerwacji należy poprawnie wpisać narodowość, numer i datę ważności paszportu.


W razie wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny: 22 290 43 87 lub mailowy: wizy@R.pl
Dział Wiz pracuje: pn. - pt. w godzinach 10.00 - 18.00


- W terminie poniżej 21 dni przed rozpoczęciem wycieczki nie są możliwe zmiany danych uczestników.
- Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.

Informacje praktyczne


Stolica

Hanoi


Język

wietnamski


Czas lokalny

Różnica w czasie względem Polski to: czas letni +5 godzin czas zimowy +6 godzin


Ogólne wymagania wjazdowe

Wymagana wiza oraz paszport ważny min. 6 miesięcy od planowanej daty powrotu.

Sposoby uzyskania wizy: - elektronicznie przez system e-wiza: www.xuatnhapcanh.gov.vn lub www.immigration.gov.vn/ - wiza płatna 25 USD, czas oczekiwania 3 dni, wymagane przesłanie zdjęcia. E-wiza obowiązuje na jednorazowy pobyt o długości maks. 30 dni; - wiza „on arrival” na wybranych lotniskach WYŁĄCZNIE po uzyskaniu promesy wizowej. Promesę można wykupić przez biura podróży i agencje turystyczne. Obowiązuje 2-częściowa opłata – 1) za wydanie promesy (promesa do uzyskania jednokrotnej wizy ważnej 1 miesiąc – od ok. 59 PLN), 2) uiszczana przy przekraczaniu granicy (45 USD – warto mieć przy sobie odliczoną kwotę); - wiza wydawana w konsulacie w Warszawie (jednokrotna, ważna 30 dni) – 300 PLN.


Waluta

dong (VND), 1 VND = 10 hao = 100 xu


Ceny w hotelach i restauracjach

Zupa Pho Bo – od ok. 30 000-35 000 VND; smażone noodle z kurczakiem/smażony ryż z dodatkami – 50 000-70 000 VND; bardziej urozmaicone dania – 100 000-150 000 VND; butelka lokalnego piwa – 15 000-20 000; woda – ok. 10 000 VND


Napiwki

Wskazane jest zostawianie napiwków w wysokości 10-15% lub zaokrąglanie rachunku do pełnej kwoty.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień.

Obowiązkowy podatek turystyczny

Nie ma obowiązującej opłaty za pobyt turystyczny.

Napięcie i rodzaj gniazdka

Adapter nie jest wymagany; 230 V; 50 Hz / typ C, typ C-2, typ F


Komunikacja / transport publiczny

Transport międzymiastowy: lokalne linie lotnicze (przelot Hanoi-Hue od ok. 1 300 000 VND/osoba); autobusy sypialniane (podróż nocna ok. 200 000-280 000 VND), autobusy z biletami open oraz pociągi.

Komunikacja w mieście – autobusy (przejazd 5 000-9 000 VND), riksze, taksówki (9 000-15 000 VND/km).


Wynajem samochodów

Zdecydowanie bardziej popularne niż wypożyczanie samochodu, jest wynajem skuterów lub motocykli – koszt to ok. 120 000-150 000 VND/dzień.

Za benzynę zapłacimy 20390,00 VND/l, a za olej napędowy 15675,00 VND/l.

Obowiązuje ruch prawostronny.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Polecamy zabrać ze sobą dolary amerykańskie lub euro i wymienić je na lokalną walutę na miejscu, w banku, hotelu lub na lotnisku.

W miastach i ośrodkach turystycznych zazwyczaj można płacić kartą, ale nie wszystkich polskich banków. Przed wyjazdem należy upewnić się czy posiadana karta jest honorowana w Wietnamie. W takich miejscach dostępne są również bankomaty. W niektórych miejscach można płacić też dolarami amerykańskimi, jednak kurs jest mało korzystny.

Przy płaceniu gotówką warto przeliczyć otrzymaną resztę, bowiem niektóre banknoty są do siebie podobne (np. banknoty o nominale 20 000 i 500 000 VND są niebieskie).

W miejscach turystycznych można porozumiewać się po angielsku i francusku.

Nawet przy włączonej usłudze roamingu, korzystanie z telefonów komórkowych polskich operatorów może być utrudnione lub niemożliwe. Wskazane jest wykupienie lokalnej karty SIM (wymagana rejestracja karty; może być konieczne okazanie paszportu przy zakupie).

Od 2015 roku polskie prawo jazdy jest oficjalnie honorowane. Jednak w praktyce władze państwowe zalecają wyrobienie wietnamskiego prawa jazdy bądź podróżowanie pojazdem o pojemności do 50 cc.

Targowanie się na targach, w taksówkach, itp. jest powszechne.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz