Sylwester w Wenecji z noclegiem

  1. Włochy
  2. Wenecja
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  549
  Cena za wszystkich (Szczegóły ceny)1 098
  Zapytaj o ofertę
  Gorzyczki
  30-12-2019 ( 2 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  549 punktów PAYBACK
  30Grudnia 2019
  Wyjazd 22:00
  GORZYCZKI
  STACJA UNIWAR
  Przyjazd 10:00
  WENECJA
  Czas podróży: 12 godzin
  1Stycznia 2020
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Wycieczki
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Udogodnienia w hotelu:

   Najpopularniejsze
   • Bez paszportu

   Opis organizatora:

   Sylwester w wenecji

   Capodanno oznacza po włosku Sylwester i my w tym roku zachęcamy do spędzenia niezapomnianej sylwesterowej nocy w jednym z najpiękniejszych miast świata, czyli Wenecji. Tego dnia Plac Świętego Marka zostanie rozświetlony setkami fajerwerków dodając niepowtarzalnego uroku. Sylwester w Wenecji to propozycja każdego miłośnika włoskiego klimatu, a także zakochanego w Wenecji turysty, który pragnie tę noc spędzić w wyjątkowy sposób. Buon Anno!

   Program ramowy

   DZIEŃ 1 (30.12) Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. Nocny przejazd przez Czechy, Austrię.
   DZIEŃ 2 (31.12)   Przyjazd do  Punta Sabbioni  w godzinach przedpołudniowych, następnie rejs statkiem do  Wenecji . Wenecja to niezwykłe miasto znajdujące się na liście UNESCO, położone na stu wyspach oplecionych labiryntem kanałów, którego ulice są pełne wody o kolorach lazuru i zieleni. Zwiedzanie Wenecji z przewodnikiem, podczas spaceru zobaczymy słynny  Plac Św. Marka, Wieża Zegarowa, Dzwonnica, Most Westchnień, Most Rialto . Po zwiedzaniu  czas wolny oraz możliwość uczestniczenia w sylwestrowych koncertach i atrakcjach na Placu Św. Marka, a także w noworocznym pokazazie fajerwerków. Po zabawie sylwestrowej powrót do hotelu. Nocleg
   DZIEŃ 3 (01.01) Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

   Cena obejmuje

   Przejazd autokarem klasy  PREMIUM  z floty Biura Podróży OSKAR (powiększona przestrzeń między siedzeniami, najwyższej klasy fotele, klimatyzacja, café - bar, DVD, WC)
   zakwaterowanie - 1 nocleg w hotelu **/*** na terenie Włoch
   wyżywienie BB - 1 śniadanie kontynentalne
   zwiedzanie wg programu
   opiekę pilota w czasie podróży
   realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE
   ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL 15000 euro, NNW 15000 zł, BP 1000 zł)

   Dopłaty wymagane na miejscu

   Koszty programowe (m.in. tramwaj wodny w Wenecji, lokalni przewodnicy, opłaty lokalne) -  60 €/os  - płatne u pilota w autokarze; opłata nie podlega rozliczeniu

   Tour guide oprowadzanie z indywidualnym systemem nagłośnieniowym

   Mobilny zestaw audio - indywidualny zestaw słuchawkowy połączony bezprzewodowo z mikrofonem pilota/przewodnika.

   Pakiet komfort

   Gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
   napoje w autokarze w cenie (jednorazowo - 2x kawa, 2x herbata, 2x zimny napój 0,2l)
   torba materiałowa z logo
   cena - 50 zł/os.

   Komunikat!

   Szanowni Państwo,
   uprzejmie informujemy, że wszystkie wyjazdy organizowane przez Biuro Podróży OSKAR, realizowane są najnowocześniejszą flotą autokarową w Polsce, która spełnia wszystkie udogodnienia i standardy oferty Premium. Gwarantujemy transport autokarami z roczników 2015-2018, z powiększoną przestrzenią między siedzeniami, najwyższej klasy fotelami oraz bezpłatnym dostępem do sieci WiFi na terenie Polski.
   W przypadku spiętrzenia sprzedaży konkretnych ofert, istnieje możliwość realizacji przewozu  wynajętymi autokarami od sprawdzonych przewoźników, spełniających standardy i wymogi Biura Podróży OSKAR.

   Karta dużej rodziny

   Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny możesz przez cały rok korzystać z rabatów na nasze wyjazdy -
   5% na wszystkie wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
   3% na wyjazdy first minute, last minute i inne w cenach promocyjnych liczone od zrabatowanych cen katalogowych
   100 zł rabatu na obozy młodzieżowe.
   Więcej informacji - Karta Dużej Rodziny

   Połączenia antenowe

   Wszystkie wyjazdy z miast, które nie znajdują się na trasie przejazdu autokaru docelowego będą realizowane przy minimalnej liczbie 4 chętnych osób. Uruchomienie połączenia antenowego zostanie potwierdzone na 4 dni przed wyjazdem.

   Ubezpieczenie

   Każdy Uczestnik korzystający z imprez zorganizowanych przez Biuro Podróży Oskar jest objęty ubezpieczeniem Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., na podstawie podpisanej umowy ubezpieczenia. Numer polisy ubezpieczeniowej - 201383.
   Ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przeznaczone jest dla osób wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych i obejmuje podstawowy pakiet gwarantujący -
   ubezpieczenie kosztów leczenia 15000 euro
   ubezpieczenie następstw nieszczęsliwych wypadków 15000 zł
   ubezpieczenie bagażu (utrata 1000 zł)
   Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia -
   ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej - 3,5% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu, 6,7% wartości przy ubezpieczeniu od chorób przewlekłych i nowotworowych
   ubezpieczenie od chorób przewlekłych - szczegóły u konsultantów
   ubezpieczenie dotyczące sportów - Amatorskie Uprawianie Sportu, Sporty Zimowe, Sporty Wysokiego Ryzyka, Sporty Ekstremalne, Wyczynowe Uprawienie Sportów - szczegóły u konsultantów
   Dokumenty -
   Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Podróże Signal Iduna dokument do pobrania -   Bezpieczne Podróże
   Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Rezerwacje Signal Iduna dokument do pobrania - Bezpieczne Rezerwacje
   Warunki Ubezpieczenia NNW na terenie Polski dokument do pobrania - NNW na terenie Polski

   Dopłaty opcjonalne

   Ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych
   ubezpieczenie od kosztów rezygnacji
   pakiet komfort

   Włochy, Wenecja - Wycieczki fakultatywne

   Torcello – najdalsza wyspa z głównym zabytkiem dla którego turyści decydują się na godzinną podróż promem – pierwszą w Wenecji katedrą Santa Maria dell'Assunta z osobliwym zielonoszarym wnętrzem zadziwiającym surowym, ale klimatyczny wystrojem oraz ciekawymi rzeźbami. W trakcie zwiedzania wyspy warto też podejść do kościoła Santa Fosca z tajemniczym krzesłem Attyli z legendą mówiącą, że kto na nim siądzie, zawrze w ciągu roku małżeństwo.

   Lido – przez wieki na wyspie odbywały się huczne zaślubiny dożów z morzem, obecnie uchodzi za najelegantsze weneckie kąpielisko na którym turyści odpoczywają po zwiedzeniu Wenecji, a piasek i morskie powietrze działają kojąco na zmęczone zwiedzaniem ciało. Wyspa znana jest także z noweli Tomasza Manna pt.: „Śmierć w Wenecji”. Na Lido można dostać się wodną taksówką.

   Giudecca – warto popłynąć na wyspę, żeby zobaczyć Mulino Stucky – zabytkowy młyn oraz kościół Franciszkanów Redentore. Bardziej wytrwali turyści mogą przy okazji zwiedzania wyspy zaglądnąć do galerii z woskowymi odlewami głów wybitnych Franciszkanów, wyeksponowanych w szklanych gablotach. Na wyspę można dostać się wodną taksówką.

   Włochy, Wenecja - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Rzym / włoski

   Czas lokalny
   Nie ma różnicy pomiędzy czasem lokalnym a czasem letnim i zimowym w Polsce.

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza nie jest wymagana. Przekroczenie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   adapter nie jest wymagany; 230 V; 50 Hz / typ C, typ F, typ L

   Pieniądze

   Waluta
   euro, 1 EUR = 100 centów , 1 EUR = 4.2884PLN, kurs NBP z dnia 2019-11-18

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Cena pizzy (średnica 32 cm) zależnie od regionu to od 4 € do 17 €, ale najczęściej będzie to koszt około 8 €. Za słynne pasty Bolognese, Napolitano, Carbonara oraz z owocami morza zapłacimy od 8 € do 14 €. Cena dań z owocami morza waha się między 8 a 15 €. Butelka dobrego wina w restauracji to wydatek rzędu 12–16 €. Piwo 0,3 L i napoje gazowane kosztują średnio 3–5 €.

   Napiwki
   W niektórych restauracjach napiwek jest doliczany do rachunku. Zazwyczaj jest to 10 lub 15%. Niektórzy restauratorzy podają tę informację w menu. Jeśli koszt obsługi nie zostaje doliczony, to zwykle zostawia się napiwek w wysokości 10%.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Podatek turystyczny pobierany jest bezpośrednio na rachunek hotelu. Im bardziej luksusowa kategoria hotelu, tym opłata jest wyższa. W miastach o największym napływie turystów podatek wynosi średnio od 1 do 5 euro dziennie za osobę. Dzieci do lat 10 są zwolnione z opłaty. Podatek naliczany jest zwykle do 10 dnia pobytu.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   W większych miastach komunikacja publiczna działa sprawnie. Najczęstszym środkiem transportu jest autobus, przyjeżdżający często niepunktualnie i bez rozkładu. Koszt jednorazowego biletu 100-minutowego to 1,5 €. Popularnym środkiem transportu jest też taksówka.

   Wynajem samochodów
   Koszt wynajęcia samochodu jest uzależniony od standardu auta i okresu najmu. Przykładowo, rezerwując samochód wcześniej, za wypożyczenie samochodu średniej wielkości na 3 dni zapłacimy od 200 do 250 zł.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   W niektórych włoskich miastach, takich jak Genua, Mediolan, Neapol czy Rzym, możemy skorzystać z metra. Czasem spotkamy też tramwaje, jednak głównym środkiem transportu z reguły jest autobus. Niestety, autobusy we Włoszech nie są punktualne, często trudno znaleźć aktualny rozkład. Nie powinniśmy również liczyć na znajomość angielskiego u włoskich kierowców, chociaż większość z nich jest chętna do pomocy i bardzo serdeczna. Jeśli planujemy podróż taksówką, zawsze należy sprawdzić oryginalne oznakowanie oficjalnych taksówkarzy w danym mieście. Na przykład w Rzymie szukajmy białych taksówek z oznaczeniem “Comune di roma NR_LICENCJI”. Zanim wsiądziemy do auta, koniecznie ustalimy oszacowaną cenę przejazdu. Opłata początkowa wynosi z reguły 3 do 4 €, opłaty za czas i kilometr różnią się w zależności od miasta. Na wakacjach we Włoszech musimy być przygotowani na włoską przerwę w ciągu dnia: między 12:30 a 16:00 możemy mieć problem ze zrobieniem zakupów. W dużych centrach handlowych przerw nie ma. Po południu zamykane są restauracje. Zazwyczaj czynne są od ok. 12:00 do 15:00 i znowu otwiera się je około 19:00. Wizytę w muzeum warto zaplanować na weekend – wówczas obiekty są najczęściej otwarte, a dla równowagi nieczynne lub otwarte krócej w poniedziałki. Tutaj pija się "na okrągło" espresso, a cappuccino rano, do południa. Caffe latte robią sobie Włosi rano na śniadanie, zalewając ciepłe mleko w kubku kawą i to często moka. Wchodzenie do kościołów we Włoszech w krótkich spodniach, w krótkiej spódniczce i w koszulce bez rękawów jest niemile widziane. Planując odwiedzanie miejsc kultu, należy włożyć ubranie zakrywające ramiona i kolana. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz