Adriatycki luz

  1. Włochy
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  -19%3089
  2 499
  Oszczędzasz: 590 zł/os.
  Cena za wszystkich 4 998
  (Szczegóły ceny)
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  12-09-20202499 złNajtaniej! (8 dni/7 nocy)
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  2499 punktów PAYBACK
  WAW12Września 2020RMI
  Wylot 14:05
  Warszawa - Okęcie
  Przylot 16:05
  Rimini
  Długość lotu: 02:10:00
  WAW19Września 2020RMI
  Przylot 18:55
  Warszawa - Okęcie
  Wylot 16:55
  Rimini
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Udogodnienia w hotelu:

   Najpopularniejsze
   • Bez paszportu

   Opis organizatora:

   Region

   Włochy / Włochy

   Opis oferty:

   Rimini • San Marino • WenecjaNa świetnie przygotowanych plażach w okolicy Rimini można leniuchować bez końca, delektując się słońcem i… prawdziwie włoskim klimatem! W trakcie wycieczki warto wykorzystać czas wolny na plażowanie oraz zwiedzanie najciekawszych miejsc nad Adriatykiem. Szerokie, piaszczyste plaże z łagodnym zejściem do morza i liczne parki rozrywki sprawią mnóstwo frajdy młodszym i starszym miłośnikom beztroskiego szaleństwa. W programie zaplanowano wizytę w San Marino, rejs wzdłuż wybrzeży Rimini, a także zwiedzanie niepowtarzalnej Wenecji, która urzeka tysiącami kanałów i mostów. Trasa we Włoszech: ok. 450 km.

   1. dzień. rimini

   Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do RIMINI. Objazd najciekawszych miejsc kurortu z krótkim postojem w centrum. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, czas wolny. Kolacja, nocleg.

   2. dzień. wypoczynek

   Śniadanie. Czas wolny na plażowanie i korzystanie z atrakcji oferowanych przez hotel. Kolacja, nocleg.

   3. dzień. san marino

   Śniadanie. Wyjazd do SAN MARINO, najstarszej republiki na świecie. Spacer trasą turystyczną i czas wolny na zakup pamiątek. Powrót do hotelu w godzinach południowych, czas wolny na plażowanie. Kolacja, nocleg.

   4. dzień. wenecja

   Śniadanie. Przejazd autokarem do Chioggii i rejs do WENECJI, niepowtarzalnego miasta tysięcy kanałów i mostów, położonego na ponad 100 wyspach na Adriatyku w Lagunie Weneckiej. Spacer od Mostu Westchnień, obok Pałacu Dożów, przez Plac św. Marka i krótkie zwiedzanie bazyliki św. Marka, następnie most Ponte Rialto. Czas wolny. Rejs powrotny i przejazd do hotelu. Kolacja, nocleg.

   5. dzień. wypoczynek

   Śniadanie. Czas wolny na plażowanie i korzystanie z atrakcji oferowanych przez hotel. Kolacja, nocleg.

   6. dzień. rimini - rejs

   Śniadanie. Czas wolny. W godzinach południowych przejazd do centrum Rimini. Rejs statkiem turystycznym wzdłuż wybrzeża pomiędzy Rimini a górą San Bartolo w regionie Marche, w trakcie którego zaplanowano animacje i degustację smażonej ryby. Czas trwania rejsu: ok. 3 godz. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

   7. dzień. wypoczynek

   Śniadanie. Czas wolny na plażowanie i korzystanie z atrakcji oferowanych przez hotel. Kolacja, nocleg.

   8. dzień.

   Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Rimini. Wylot do Polski.

   Świadczenia:

   7 noclegów w hotelu*** Giorgetti Place w Bellarii lub o podobnym standardzie w okolicy Rimini; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • transfery • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

   Uwagi:

   Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, rejsy i taksa klimatyczna: ok. 80 EUR.Serwis plażowy w Bellarii: ok. 15 EUR/parasol + 2 leżaki/dzień.

   Włochy, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Rzym / włoski

   Czas lokalny
   Nie ma różnicy pomiędzy czasem lokalnym a czasem letnim i zimowym w Polsce.

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza nie jest wymagana. Przekroczenie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   adapter nie jest wymagany; 230 V; 50 Hz / typ C, typ F, typ L

   Pieniądze

   Waluta
   euro, 1 EUR = 100 centów , 1 EUR = 4.3093PLN, kurs NBP z dnia 2020-02-26

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Cena pizzy (średnica 32 cm) zależnie od regionu to od 4 € do 17 €, ale najczęściej będzie to koszt około 8 €. Za słynne pasty Bolognese, Napolitano, Carbonara oraz z owocami morza zapłacimy od 8 € do 14 €. Cena dań z owocami morza waha się między 8 a 15 €. Butelka dobrego wina w restauracji to wydatek rzędu 12–16 €. Piwo 0,3 L i napoje gazowane kosztują średnio 3–5 €.

   Napiwki
   W niektórych restauracjach napiwek jest doliczany do rachunku. Zazwyczaj jest to 10 lub 15%. Niektórzy restauratorzy podają tę informację w menu. Jeśli koszt obsługi nie zostaje doliczony, to zwykle zostawia się napiwek w wysokości 10%.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Podatek turystyczny pobierany jest bezpośrednio na rachunek hotelu. Im bardziej luksusowa kategoria hotelu, tym opłata jest wyższa. W miastach o największym napływie turystów podatek wynosi średnio od 1 do 5 euro dziennie za osobę. Dzieci do lat 10 są zwolnione z opłaty. Podatek naliczany jest zwykle do 10 dnia pobytu.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   W większych miastach komunikacja publiczna działa sprawnie. Najczęstszym środkiem transportu jest autobus, przyjeżdżający często niepunktualnie i bez rozkładu. Koszt jednorazowego biletu 100-minutowego to 1,5 €. Popularnym środkiem transportu jest też taksówka.

   Wynajem samochodów
   Koszt wynajęcia samochodu jest uzależniony od standardu auta i okresu najmu. Przykładowo, rezerwując samochód wcześniej, za wypożyczenie samochodu średniej wielkości na 3 dni zapłacimy od 200 do 250 zł.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   W niektórych włoskich miastach, takich jak Genua, Mediolan, Neapol czy Rzym, możemy skorzystać z metra. Czasem spotkamy też tramwaje, jednak głównym środkiem transportu z reguły jest autobus. Niestety, autobusy we Włoszech nie są punktualne, często trudno znaleźć aktualny rozkład. Nie powinniśmy również liczyć na znajomość angielskiego u włoskich kierowców, chociaż większość z nich jest chętna do pomocy i bardzo serdeczna. Jeśli planujemy podróż taksówką, zawsze należy sprawdzić oryginalne oznakowanie oficjalnych taksówkarzy w danym mieście. Na przykład w Rzymie szukajmy białych taksówek z oznaczeniem “Comune di roma NR_LICENCJI”. Zanim wsiądziemy do auta, koniecznie ustalimy oszacowaną cenę przejazdu. Opłata początkowa wynosi z reguły 3 do 4 €, opłaty za czas i kilometr różnią się w zależności od miasta. Na wakacjach we Włoszech musimy być przygotowani na włoską przerwę w ciągu dnia: między 12:30 a 16:00 możemy mieć problem ze zrobieniem zakupów. W dużych centrach handlowych przerw nie ma. Po południu zamykane są restauracje. Zazwyczaj czynne są od ok. 12:00 do 15:00 i znowu otwiera się je około 19:00. Wizytę w muzeum warto zaplanować na weekend – wówczas obiekty są najczęściej otwarte, a dla równowagi nieczynne lub otwarte krócej w poniedziałki. Tutaj pija się "na okrągło" espresso, a cappuccino rano, do południa. Caffe latte robią sobie Włosi rano na śniadanie, zalewając ciepłe mleko w kubku kawą i to często moka. Wchodzenie do kościołów we Włoszech w krótkich spodniach, w krótkiej spódniczce i w koszulce bez rękawów jest niemile widziane. Planując odwiedzanie miejsc kultu, należy włożyć ubranie zakrywające ramiona i kolana. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz