Na szlakach Gennargentu

oferta dostępna

Cena za osobę -23%49893 829

Razem (Szczegóły ceny)7 658

Masz kartę payback?
Dostaniesz 3829 punktów paybacksamolot

02:10:00

23.06.2019
09:25 Warszawa - Okęcie
11:55 Olbia

01.07.2019
03:10 OLB
05:35 WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Bez paszportu

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Region

Włochy / Włochy

Opis oferty:

Park Narodowy Gennargentu • Supramonte • Cala Goloritze • Wąwóz Gorroppu • Pedra Longa • Santa Maria Navarrese • Cala Luna Śródziemnomorska przyroda, niewydeptane szlaki, wspaniałe klify opadające wprost do krystalicznie czystego morza. Wyspa fascynuje oryginalnymi obrzędami, folklorem i charakterystycznym dialektem. Na trasie trekkingu jest między innymi wspaniały Park Narodowy Gennargentu, imponujący wąwóz Gorroppu i dostojnie górująca nad zatoką Pedra Longa. Średniej trudności. Wrażenia z trekkingu wspaniale dopełni sardyńska gościnność, a na regenerację po wysiłku doskonale sprawdzi się lokalna, tradycyjna kuchnia z miejscowym winem, które uważane jest za jedno z najlepszych we Włoszech. Trasa trekkingu ok. 65 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na Sardynię. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.  

2. DZIEŃ. P.N. GENNARGENTU

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na początek szlaku. Trekking malowniczymi ścieżkami PARKU NARODOWEGO GENNARGENTU. Obszar Gennargentu to królestwo muflonów i orłów, które często pokazują się na szlakach. Trekking to doskonała okazja na obserwację zmieniających się wraz z wysokością pięter roślinnych. Trasa trekkingu prowadzi przez dębowe lasy i gęste zarośla, aż do stepów porośniętych bylinami i aromatycznymi ziołami. Przejazd do agroturystyki, zakwaterowanie, kolacja, nocleg. Poziom trudności: średni Trekking: 8-12 km (4-5 h) 

3. DZIEŃ. SUPRAMONTE

Śniadanie. Przejazd na początek szlaku. Trekking rozpoczyna się od najwyższej na Sardynii przełęczy - Correboi, w miejscu zwanym byczymi rogami (ok. 1246 m n.p.m.). To właśnie w tym miejscu stykają się wschodnie i zachodnie szlaki sardyńskiego regionu Supramonte - niedostępnego przez stulecia dzikiego serca Barbagii. Niegdyś okryty złą sławą teren sardyńskich rozbójników jest obecnie jednym z najciekawszych miejsc wspinaczkowych. Trekking jest okazją do podziwiania ukształtowanego przez proces krasowy dzikiego terenu. Na trasie pokazują się głębokie wąwozy, jaskinie oraz spektakularne wapienne formacje takie jak Monte Novo San Giovanni i Monte Fumai. Późnym popołudniem powrót do agroturystyki, kolacja, nocleg. Poziom trudności: średni Trekking: 8-12 km (4-5 h)

4. DZIEŃ. CALA GOLORITZE

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na początek szlaku. Trekking trudnym szlakiem do CALA GOLORITZE - jednego z siedmiu sardyńskich pomników przyrody. Szlak wiedzie przez płaskowyż Golgo, spektakularny łuk z wapiennego kamienia, następnie wzdłuż stromej ścieżki widokowej. Punktem kulminacyjnym jest przybycie do wyjątkowej, pokrytym białym delikatnym piaskiem, otoczonej turkusowym morzem plaży Cala Goloritze. Do plaży można dotrzeć tylko pieszo lub drogą morską. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.Poziom trudności: trudny Trekking: 8-12 km (4-6 h)

5. DZIEŃ. WĄWÓZ GORROPPU

Śniadanie. Przejazd na początek szlaku. Trekking rozpoczyna się od zejścia stromym zboczem wzdłuż rzeki Flumineddu do miejsca gdzie ma początek WĄWÓZ GORROPPU - jedno z piękniejszych miejsc na Sardynii. Trekking kanionem wąwozu, w którego najwęższych miejscach, ściany oddalone są od siebie o zaledwie kilka metrów. Dalszy trekking do imponującego leja krasowego wypełnionego krystalicznie czystą i zimną wodą. Podczas trekkingu można zobaczyć żyjące na tym obszarze jaszczurki i licznie występujące skamieliny form życia sprzed 170 milionów lat. Zakończenie trekkingu w cieniu największego w Europie cisa pospolitego, wpisanego na Listę UNESCO jako pomnik przyrody. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. Poziom trudności: średni Czas trekkingu: 8-12 km (4-6 h)

6. DZIEŃ. PEDRA LONGA - SANTA MARIA NAVARRESE

Śniadanie. Przejazd na początek szlaku. Trekking jedną z najbardziej malowniczych tras na Sardynii. Około 5-godzinny trekking przez góry Girardi, ścieżką wyznaczoną ok. 1800 r. przez wędrownych kupców. Trekkingowi towarzyszy wspaniały widok na morze i niemal 130-metrową formację skalną - PEDRA LONGA. Dalej szlak prowadzi wzdłuż wybrzeża do SANTA MARIA NAVARRESE - nadmorskiej miejscowości w zatoce Orosei. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. Poziom trudności: trudny Trekking: 9-16 km (6-7 h)

7. DZIEŃ. CALA LUNA

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs na CALA LUNA - rajską plaże w pobliżu miasteczka Cala Gonone. Rejs na plażę w kształcie półksiężyca zapewnia niemal bajkowe widoki. Czas wolny plażowanie. Krystalicznie czyta woda i bogactwo podwodnej fauny stwarza idealne warunki do snurkowania. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Zależnie od godziny wylotu: śniadanie, wykwaterowanie, czas wolny, transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA

7 noclegów: 2 w agroturystyce w Supramonte, 5 w hotelu*** (2-os. pokoje z łazienkami) • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • transfery zgodnie z programem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW Itaka Complex rozszerzone o następstwa uprawiania sportów

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 120 EUR, opłata klimatyczna: ok. 2-3 EUR/dzień.Opłaty fakultatywne: rejs na Cala Luna: ok. 95 EUR/os.Program przeznaczony dla osób pełnoletnich, zdrowych, sprawnych fizycznie, przygotowanych kondycyjnie do aktywności zawartych w programie.Program może ulec zmianie zależnie od warunków atmosferycznych.

Informacje praktyczne


Stolica

Rzym


Język

włoski


Czas lokalny

Nie ma różnicy pomiędzy czasem lokalnym a czasem letnim i zimowym w Polsce.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana. Przekroczenie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.


Waluta

euro, 1 EUR = 100 centów

Aktualny kurs to: 1EUR = 4.287PLN, kurs NBP z dnia 2019-03-21


Ceny w hotelach i restauracjach

Cena pizzy (średnica 32 cm) zależnie od regionu to od 4 € do 17 €, ale najczęściej będzie to koszt około 8 €. Za słynne pasty Bolognese, Napolitano, Carbonara oraz z owocami morza zapłacimy od 8 € do 14 €. Cena dań z owocami morza waha się między 8 a 15 €. Butelka dobrego wina w restauracji to wydatek rzędu 12–16 €. Piwo 0,3 L i napoje gazowane kosztują średnio 3–5 €.


Napiwki

W niektórych restauracjach napiwek jest doliczany do rachunku. Zazwyczaj jest to 10 lub 15%. Niektórzy restauratorzy podają tę informację w menu. Jeśli koszt obsługi nie zostaje doliczony, to zwykle zostawia się napiwek w wysokości 10%.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień.

Obowiązkowy podatek turystyczny

Podatek turystyczny pobierany jest bezpośrednio na rachunek hotelu. Im bardziej luksusowa kategoria hotelu, tym opłata jest wyższa. W miastach o największym napływie turystów podatek wynosi średnio od 1 do 5 euro dziennie za osobę. Dzieci do lat 10 są zwolnione z opłaty. Podatek naliczany jest zwykle do 10 dnia pobytu.


Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany; 230 V; 50 Hz / typ C, typ F, typ L


Komunikacja / transport publiczny

W większych miastach komunikacja publiczna działa sprawnie. Najczęstszym środkiem transportu jest autobus, przyjeżdżający często niepunktualnie i bez rozkładu. Koszt jednorazowego biletu 100-minutowego to 1,5 €. Popularnym środkiem transportu jest też taksówka.


Wynajem samochodów

Koszt wynajęcia samochodu jest uzależniony od standardu auta i okresu najmu. Przykładowo, rezerwując samochód wcześniej, za wypożyczenie samochodu średniej wielkości na 3 dni zapłacimy od 200 do 250 zł.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

W niektórych włoskich miastach, takich jak Genua, Mediolan, Neapol czy Rzym, możemy skorzystać z metra. Czasem spotkamy też tramwaje, jednak głównym środkiem transportu z reguły jest autobus. Niestety, autobusy we Włoszech nie są punktualne, często trudno znaleźć aktualny rozkład. Nie powinniśmy również liczyć na znajomość angielskiego u włoskich kierowców, chociaż większość z nich jest chętna do pomocy i bardzo serdeczna.

Jeśli planujemy podróż taksówką, zawsze należy sprawdzić oryginalne oznakowanie oficjalnych taksówkarzy w danym mieście. Na przykład w Rzymie szukajmy białych taksówek z oznaczeniem “Comune di roma NR_LICENCJI”. Zanim wsiądziemy do auta, koniecznie ustalimy oszacowaną cenę przejazdu. Opłata początkowa wynosi z reguły 3 do 4 €, opłaty za czas i kilometr różnią się w zależności od miasta.

Na wakacjach we Włoszech musimy być przygotowani na włoską przerwę w ciągu dnia: między 12:30 a 16:00 możemy mieć problem ze zrobieniem zakupów. W dużych centrach handlowych przerw nie ma. Po południu zamykane są restauracje. Zazwyczaj czynne są od ok. 12:00 do 15:00 i znowu otwiera się je około 19:00.

Wizytę w muzeum warto zaplanować na weekend – wówczas obiekty są najczęściej otwarte, a dla równowagi nieczynne lub otwarte krócej w poniedziałki.

Tutaj pija się "na okrągło" espresso, a cappuccino rano, do południa. Caffe latte robią sobie Włosi rano na śniadanie, zalewając ciepłe mleko w kubku kawą i to często moka.

Wchodzenie do kościołów we Włoszech w krótkich spodniach, w krótkiej spódniczce i w koszulce bez rękawów jest niemile widziane. Planując odwiedzanie miejsc kultu, należy włożyć ubranie zakrywające ramiona i kolana.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz