Prima Pantelleria

oferta dostępna

Cena za osobę -23%45893 529

Razem (Szczegóły ceny)7 058

Masz kartę payback?
Dostaniesz 3529 punktów paybacksamolot

03:30:00

11.08.2019
Wrocław
Palermo

18.08.2019
PMO
WRO

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Bez paszportu

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Region

Włochy / Włochy

Opis oferty:

Palermo • Monreale • Segesta • Erice • Marsala • Pantelleria • Palermo Podróż na Sycylię - wyspę mitów i legend, ze wspaniałymi zabytkami z czasów antycznych i Pantellerię, nazywaną Czarną Perłą Morza Śródziemnego i Wyspą Wiatru. Na trasie jest Palermo - stolica Sycylii, Erice, gdzie zatrzymał się czas oraz słynąca ze słodkich win Marsala. Pantelleria to wulkaniczne krajobrazy, skaliste wybrzeże, kamienne domy, kryształowe morze. Idealne miejsce do wypoczynku i ucieczki od codzienności. Warto skorzystać z oferty fakultatywnej i odkrywać wyspę podczas rejsu. Aby w pełni poczuć sycylijski klimat, proponujemy przedłużenie wakacji o dodatkowy tydzień w wybranym hotelu z bogatej oferty wczasowej. Trasa we Włoszech: ok. 920 km (w tym przeloty wewnętrzne).

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Palermo. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. PALERMO - MONREALE (trasa: ok. 40 km)

Śniadanie. Zwiedzanie PALERMO, stolicy Sycylii, przepięknie położonej u stóp wzgórza Monte Pellegrino, egzotycznej mieszanki kultury europejskiej i orientalnej. W architekturze Palermo widać wpływy arabskie, normańskie, barokowe i secesyjne. Zwiedzanie: katedra, najsłynniejsze fontanny Palermo, Piazza Bellini z interesującymi zabytkami normańsko-saraceńskimi. Następnie słynne katakumby w klasztorze kapucynów, mieszczące mumie mnichów i osób świeckich, kaplica Palatyńska. Przejazd do MONREALE. Zwiedzanie katedry ze wspaniałymi mozaikami - najwybitniejszym dziełem sztuki sycylijsko-normańskiej. Powrót do hotelu, czas wolny. Kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. SEGESTA - ERICE - MARSALA (trasa: ok. 300 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEGESTY. Zwiedzanie rewelacyjnie zachowanej świątyni z V w. p.n.e. Następnie wizyta w przepięknym ERICE. Stare miasto usytuowane na szczycie wzgórza Monte San Giuliano (752 m n.p.m.) oczarowuje stromymi, wąskimi uliczkami i tajemniczymi zaułkami. Przejazd malowniczą drogą, przy której znajdują się charakterystyczne saliny, do słynącej ze znakomitych słodkich win MARSALI. Wizyta w jednej z najsłynniejszych winiarni i degustacja. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. PANTELLERIA (trasa: ok. 280 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko w Palermo i przelot na PANTELLERIĘ. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny na wypoczynek i plażowanie. Kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. PANTELLERIA (trasa: ok. 20 km)

Śniadanie. Przejazd malowniczą drogą do wspaniałej kamienistej plaży, położonej między Faraglione i Arco dell'Elefante - słynnym łukiem skalnym, przypominającym słonia pijącego wodę. Postój na kąpiel i plażowanie. Przejazd w kierunku południowym, do jednej z dzielnic Pantellerii z widokiem na zatokę Balata dei Turchi i Salto della Vecchia. Wizyta w jaskini Sateria znanej z właściwości termicznych. Powrót do hotelu. Czas wolny na wypoczynek. Kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. PANTELLERIA

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie i wypoczynek lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs wokół wyspy. Na trasie rejsu uwagę przykuwają klify Salto della Vecchia, Cala Niká i żwirowe zatoczki, które otwierają się na poszarpane wybrzeże Dietro L'Isola. Rejs to doskonała okazja do podziwiania jaskini Macasinazzi, Grotta dell'Amore, Faraglioni, symbolu wyspy - Arco dell'Elefante, Scarpetta di Cenerentola (pantofelek Kopciuszka) z pobliską Cala Cinque Denti (Zatoka Pięciu Zębów). Podczas rejsu czas na kąpiele w ciepłym, krystalicznym morzu. Obiad na pokładzie. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. PANTELLERIA - PALERMO (trasa: ok. 280 km)

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie i wypoczynek. Wykwaterowanie, transfer na lotnisko. Przelot do Palermo. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie, transfer na lotnisko. Bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko i transfer do hotelu.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach***: 4 na Sycylii, 3 na Pantellerii; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot: Polska-Palermo-Polska • przejazd autokarem lub busem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dotyczy wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępów, lokalni przewodnicy, przelot: Palermo-Pantelleria-Palermo: ok. 210 EUR, taksa klimatyczna: 1-3 EUR/os./dzień.Opłaty fakultatywne: rejs wokół wyspy Pantelleria: ok. 52 EUR.Plaże na Pantellerii są kamieniste (zalecane obuwie ochronne).Limit bagażu na przelotach wewnętrznych: bagaż główny - 20 kg, bagaż podręczny - 5 kg.

Informacje praktyczne


Stolica

Rzym


Język

włoski


Czas lokalny

Nie ma różnicy pomiędzy czasem lokalnym a czasem letnim i zimowym w Polsce.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana. Przekroczenie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.


Waluta

euro, 1 EUR = 100 centów

Aktualny kurs to: 1EUR = 4.2867PLN, kurs NBP z dnia 2019-01-23


Ceny w hotelach i restauracjach

Cena pizzy (średnica 32 cm) zależnie od regionu to od 4 € do 17 €, ale najczęściej będzie to koszt około 8 €. Za słynne pasty Bolognese, Napolitano, Carbonara oraz z owocami morza zapłacimy od 8 € do 14 €. Cena dań z owocami morza waha się między 8 a 15 €. Butelka dobrego wina w restauracji to wydatek rzędu 12–16 €. Piwo 0,3 L i napoje gazowane kosztują średnio 3–5 €.


Napiwki

W niektórych restauracjach napiwek jest doliczany do rachunku. Zazwyczaj jest to 10 lub 15%. Niektórzy restauratorzy podają tę informację w menu. Jeśli koszt obsługi nie zostaje doliczony, to zwykle zostawia się napiwek w wysokości 10%.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień.

Obowiązkowy podatek turystyczny

Podatek turystyczny pobierany jest bezpośrednio na rachunek hotelu. Im bardziej luksusowa kategoria hotelu, tym opłata jest wyższa. W miastach o największym napływie turystów podatek wynosi średnio od 1 do 5 euro dziennie za osobę. Dzieci do lat 10 są zwolnione z opłaty. Podatek naliczany jest zwykle do 10 dnia pobytu.


Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany; 230 V; 50 Hz / typ C, typ F, typ L


Komunikacja / transport publiczny

W większych miastach komunikacja publiczna działa sprawnie. Najczęstszym środkiem transportu jest autobus, przyjeżdżający często niepunktualnie i bez rozkładu. Koszt jednorazowego biletu 100-minutowego to 1,5 €. Popularnym środkiem transportu jest też taksówka.


Wynajem samochodów

Koszt wynajęcia samochodu jest uzależniony od standardu auta i okresu najmu. Przykładowo, rezerwując samochód wcześniej, za wypożyczenie samochodu średniej wielkości na 3 dni zapłacimy od 200 do 250 zł.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

W niektórych włoskich miastach, takich jak Genua, Mediolan, Neapol czy Rzym, możemy skorzystać z metra. Czasem spotkamy też tramwaje, jednak głównym środkiem transportu z reguły jest autobus. Niestety, autobusy we Włoszech nie są punktualne, często trudno znaleźć aktualny rozkład. Nie powinniśmy również liczyć na znajomość angielskiego u włoskich kierowców, chociaż większość z nich jest chętna do pomocy i bardzo serdeczna.

Jeśli planujemy podróż taksówką, zawsze należy sprawdzić oryginalne oznakowanie oficjalnych taksówkarzy w danym mieście. Na przykład w Rzymie szukajmy białych taksówek z oznaczeniem “Comune di roma NR_LICENCJI”. Zanim wsiądziemy do auta, koniecznie ustalimy oszacowaną cenę przejazdu. Opłata początkowa wynosi z reguły 3 do 4 €, opłaty za czas i kilometr różnią się w zależności od miasta.

Na wakacjach we Włoszech musimy być przygotowani na włoską przerwę w ciągu dnia: między 12:30 a 16:00 możemy mieć problem ze zrobieniem zakupów. W dużych centrach handlowych przerw nie ma. Po południu zamykane są restauracje. Zazwyczaj czynne są od ok. 12:00 do 15:00 i znowu otwiera się je około 19:00.

Wizytę w muzeum warto zaplanować na weekend – wówczas obiekty są najczęściej otwarte, a dla równowagi nieczynne lub otwarte krócej w poniedziałki.

Tutaj pija się "na okrągło" espresso, a cappuccino rano, do południa. Caffe latte robią sobie Włosi rano na śniadanie, zalewając ciepłe mleko w kubku kawą i to często moka.

Wchodzenie do kościołów we Włoszech w krótkich spodniach, w krótkiej spódniczce i w koszulce bez rękawów jest niemile widziane. Planując odwiedzanie miejsc kultu, należy włożyć ubranie zakrywające ramiona i kolana.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz