Przez Neapol do Rzymu

oferta dostępna

Cena za osobę -21%31892 490

Razem (Szczegóły ceny)4 980

Masz kartę payback?
Dostaniesz 2490 punktów paybacksamolot

02:10:00

26.06.2019
13:40 Warszawa - Okęcie
16:10 Lamezia Terme

02.07.2019
15:20 ROM
18:00 WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Bez paszportu

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Region

Włochy / Włochy

Opis oferty:

REGGIO DI CALABRIA - TROPEA - POMPEJE - WEZUWIUSZ - CAPRI - NEAPOL -  MONTE CASSINO - WATYKAN - RZYMWspaniała podróż z Kalabrii do Rzymu prowadzi przez 3 włoskie regiony. W drodze na północ zmieniają się krajobrazy, architektura, a także kuchnia. Każdy region, a także wiele miast i miasteczek mają swoje przysmaki. W słonecznej Tropei warto spróbować pikantnych potraw z dodatkiem czerwonej cebuli, pepperoni, bakłażanów, z których upraw słynie region. Tętniący życiem Neapol z Wezuwiuszem w tle i niezwykłym klimatem jest ojczyzną pizzy Margherita. Kolejny dzień zachwytów, to wycieczka na Capri, gdzie w starożytności odpoczywali władcy i zamożni Rzymianie. Na zakończenie Rzym, do którego prowadzą wszystkie drogi, zaprasza na zwiedzanie wspaniałych zabytków i oczywiście na dolce vita. Trasa we Włoszech: ok. 1300 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Włoch do Lamezia Terme w Kalabrii. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. REGGIO DI CALABRIA - TROPEA

Śniadanie. Wycieczka do REGGIO DI CALABRIA, miasta leżącego nad Cieśniną Mesyńską, o początkach datowanych na 720 r. p.n.e. Spacer po centrum i nadmorskiej promenadzie z widokiem na wybrzeże Sycylii i Etnę. Czas wolny. Przejazd do TROPEI - najpiękniejszego i najmodniejszego miasta w Kalabrii, malowniczo położonego na cyplu o tej samej nazwie. Tropea zachwyca śródziemnomorską architekturą, z jej górnej części rozciąga się wspaniały widok na Wyspy Liparyjskie. Przejazd do gospodarstwa zajmującego się wyrobem i sprzedażą typowo kalabryjskich produktów spożywczych, degustacja. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. POMPEJE - WEZUWIUSZ

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do POMPEI. Zwiedzanie terenu wykopalisk antycznego miasta, zasypanego popiołem wulkanicznym w I w. n.e. Przejazd na WEZUWIUSZ, jedyny czynny wulkan Europy kontynentalnej, ok. 30-minutowy spacer do tarasu widokowego przy kraterze. Czas wolny na pamiątkowe zdjęcia. Przejazd do hotelu w okolicy Neapolu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. CAPRI

Śniadanie. Rejs promem (ok. 1,5 godz.) lub stateczkiem na wyspę CAPRI w Zatoce Neapolitańskiej, chętnie odwiedzaną zarówno obecnie, jak i przed wiekami. Tutaj wypoczywali starożytni władcy, w I w. p.n.e. cesarze Oktawian August i Tyberiusz wybudowali swoje wille. Całodzienny pobyt na malowniczej wyspie, w otoczeniu pięknych widoków, śródziemnomorskiej roślinności i wspaniałych rezydencji. Rejs łódkami wokół wyspy. Objazd jej najciekawszych zakątków, wizyta w dwóch miasteczkach: Capri i Anacapri. Czas wolny (możliwość plażowania). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. NEAPOL - MONTE CASSINO

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do NEAPOLU, stolicy regionu Kampania. Zwiedzanie miasta rozpoczyna wizyta w katedrze św. Januarego, której początki sięgają XIII w. Katedra słynie z cudu przemiany krwi patrona miasta, z postaci skrzepłej w płynną oraz z XVII-wiecznej kaplicy i renesansowej krypty z urną ze szczątkami świętego. Następnie spacer uliczkami starówki wpisanej na listę UNESCO, m.in. uliczka szopkarzy neapolitańskich z wieloma kościołami. Czas wolny. Przejazd na MONTE CASSINO, miejsca heroicznych walk wojsk polskich w czasie II wojny światowej. Chwila zadumy na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino. Wizyta w opactwie benedyktyńskim. Przejazd do Rzymu, zakwaterowanie, nocleg.

6. DZIEŃ. WATYKAN - RZYM

Przejazd do WATYKANU - stolicy chrześcijaństwa. Zwiedzanie wnętrza Bazyliki św. Piotra, wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II. Spacer po placu św. Piotra. Następnie zwiedzanie historycznego centrum RZYMU. Spacer obok Koloseum, Forum Romanum, Kapitolu i dalej przez plac Wenecki, Piazza Navona, plac Hiszpański do Fontanny di Trevi. Wejście do Panteonu - wspaniale zachowanej antycznej budowli, świątyni wszystkich bogów. Czas wolny. Dla chętnych fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rzymska kolacja w stylowej restauracji. Alternatywnie indywidualny spacer po stolicy rozświetlonej niezliczoną liczbą kolorowych neonów. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ.

Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Rzymie, przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

6 noclegów w hotelu *** /**** klasy turystycznej: 2 w okolicy Lamezia Terme, 2 w okolicy Neapolu, 2 w Rzymie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami, • wyżywienie: 6 śniadań (kontynentalne, wzmocnione) i 4 obiadokolacje (serwowane) • przelot • przejazdy autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 160 EUR.Opłaty fakultatywne: degustacja produktów lokalnych: ok. 15 EUR; rzymska kolacja z muzyką na żywo: ok. 25 EUR; wymagane min. 20 osób.

Informacje praktyczne


Stolica

Rzym


Język

włoski


Czas lokalny

Nie ma różnicy pomiędzy czasem lokalnym a czasem letnim i zimowym w Polsce.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana. Przekroczenie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.


Waluta

euro, 1 EUR = 100 centów

Aktualny kurs to: 1EUR = 4.287PLN, kurs NBP z dnia 2019-03-21


Ceny w hotelach i restauracjach

Cena pizzy (średnica 32 cm) zależnie od regionu to od 4 € do 17 €, ale najczęściej będzie to koszt około 8 €. Za słynne pasty Bolognese, Napolitano, Carbonara oraz z owocami morza zapłacimy od 8 € do 14 €. Cena dań z owocami morza waha się między 8 a 15 €. Butelka dobrego wina w restauracji to wydatek rzędu 12–16 €. Piwo 0,3 L i napoje gazowane kosztują średnio 3–5 €.


Napiwki

W niektórych restauracjach napiwek jest doliczany do rachunku. Zazwyczaj jest to 10 lub 15%. Niektórzy restauratorzy podają tę informację w menu. Jeśli koszt obsługi nie zostaje doliczony, to zwykle zostawia się napiwek w wysokości 10%.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień.

Obowiązkowy podatek turystyczny

Podatek turystyczny pobierany jest bezpośrednio na rachunek hotelu. Im bardziej luksusowa kategoria hotelu, tym opłata jest wyższa. W miastach o największym napływie turystów podatek wynosi średnio od 1 do 5 euro dziennie za osobę. Dzieci do lat 10 są zwolnione z opłaty. Podatek naliczany jest zwykle do 10 dnia pobytu.


Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany; 230 V; 50 Hz / typ C, typ F, typ L


Komunikacja / transport publiczny

W większych miastach komunikacja publiczna działa sprawnie. Najczęstszym środkiem transportu jest autobus, przyjeżdżający często niepunktualnie i bez rozkładu. Koszt jednorazowego biletu 100-minutowego to 1,5 €. Popularnym środkiem transportu jest też taksówka.


Wynajem samochodów

Koszt wynajęcia samochodu jest uzależniony od standardu auta i okresu najmu. Przykładowo, rezerwując samochód wcześniej, za wypożyczenie samochodu średniej wielkości na 3 dni zapłacimy od 200 do 250 zł.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

W niektórych włoskich miastach, takich jak Genua, Mediolan, Neapol czy Rzym, możemy skorzystać z metra. Czasem spotkamy też tramwaje, jednak głównym środkiem transportu z reguły jest autobus. Niestety, autobusy we Włoszech nie są punktualne, często trudno znaleźć aktualny rozkład. Nie powinniśmy również liczyć na znajomość angielskiego u włoskich kierowców, chociaż większość z nich jest chętna do pomocy i bardzo serdeczna.

Jeśli planujemy podróż taksówką, zawsze należy sprawdzić oryginalne oznakowanie oficjalnych taksówkarzy w danym mieście. Na przykład w Rzymie szukajmy białych taksówek z oznaczeniem “Comune di roma NR_LICENCJI”. Zanim wsiądziemy do auta, koniecznie ustalimy oszacowaną cenę przejazdu. Opłata początkowa wynosi z reguły 3 do 4 €, opłaty za czas i kilometr różnią się w zależności od miasta.

Na wakacjach we Włoszech musimy być przygotowani na włoską przerwę w ciągu dnia: między 12:30 a 16:00 możemy mieć problem ze zrobieniem zakupów. W dużych centrach handlowych przerw nie ma. Po południu zamykane są restauracje. Zazwyczaj czynne są od ok. 12:00 do 15:00 i znowu otwiera się je około 19:00.

Wizytę w muzeum warto zaplanować na weekend – wówczas obiekty są najczęściej otwarte, a dla równowagi nieczynne lub otwarte krócej w poniedziałki.

Tutaj pija się "na okrągło" espresso, a cappuccino rano, do południa. Caffe latte robią sobie Włosi rano na śniadanie, zalewając ciepłe mleko w kubku kawą i to często moka.

Wchodzenie do kościołów we Włoszech w krótkich spodniach, w krótkiej spódniczce i w koszulce bez rękawów jest niemile widziane. Planując odwiedzanie miejsc kultu, należy włożyć ubranie zakrywające ramiona i kolana.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz