Rejs po Morzu Śródziemnym - Trzy smaki południa

  1. Włochy
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  4 683
  Razem (Szczegóły ceny)9 367
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  29-11-20194683 złNajtaniej! ( 9 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  4683 punktów PAYBACK
  WAW29Listopada 2019NCE
  Wylot
  Warszawa - Okęcie
  Przylot
  Nicea
  Długość lotu: 02:10:00
  WAW8Grudnia 2019NCE
  Przylot
  Warszawa - Okęcie
  Wylot
  Nicea
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Udogodnienia w hotelu:

   Hotel
   • Bez paszportu

   Opis organizatora:

   Kategoria

   Opis oferty

    
   Statek - Costa Smeralda - duży statek wycieczkowy, zbudowany w 2019 r., należący do włoskiego armatora "Costa Cruises". Statek składa się z 20 pokładów (w tym 16 do dyspozycji pasażerów), ma 337 m dł., a załoga liczy ponad 1678 osób. Statek może zabrać na pokład 6522 pasażerów.

   Program

   Dzień 1
   Zbiórka w Warszawie na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Wylot z Warszawy do Nicei (możliwy lot z przesiadką). Po przylocie przejazd wzdłuż wybrzeża do Księstwa Monaco. Zwiedzanie miasta: Pałac Książęcy z katedrą, w której pochowana jest księżna Grace Kelly, Ogrody Egzotyczne oraz Muzeum Oceanografii. Następnie zwiedzimy Monte Carlo, znane ze wspaniałych kasyn, gdzie każdy może zostać milionerem. Po zwiedzaniu przejazd do Genui, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

   Dzień 2
   Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazd do Parku Narodowego Cinque Terre obejmującego 5 górskich miast-widokówek, usytuowanych na stromych skałach na Wybrzeżu Liguryjskim. Pieczę nad tym jednym z najbardziej malowniczych regionów we Włoszech sprawuje UNESCO. W programie przejazd pociągiem do Monterosso (zwiedzanie miasteczka) oraz następnie rejs do Vernazza. Przejazd do Sawony. Zaokrętowanie i zakwaterowanie w kabinach (ok. 18:00 statek wypływa z portu). Czas na odpoczynek i nocleg. Nocny rejs.

   Dzień 3
   Ok. godz. 08:30 statek przypływa do portu w Marsylii. Zapraszamy na wycieczkę do Marsylii (dodatkowo płatna). Marsylia to największy port Francji i jedno z najstarszych miast Francji, mające swoje początki w czasach greckich. W programie m.in. zwiedzanie katedry La Major, zwiedzanie dawnego przytułku - La Vieille Charite, będącego centrum kulturalnym, spacer po dawnej portowej dzielnicy Panier, a także po porcie obok fortu św. Jana i do budynku Muzeum MuCEM (zwiedzanym z zewnątrz). Ok. godz. 17:00 statek wypływa z portu w Marsylii w kierunkuBarcelony (nocny rejs).

   Dzień 4
   Ok. godz. 08:00 statek przypływa do Barcelony. Stolica Katalonii od lat przyciąga turystów z całego świata, podziwiających niezwykłą architekturę miasta. Zapraszamy na wycieczkę po mieście (dodatkowo płatną). Dzień rozpoczniemy od wizyty na wzgórzu Montjuic, skąd rozpościera się niezapomniana panorama Barcelony. Następnie zobaczymy najsłynniejszy budynek zaprojektowany przez genialnego Antonio Gaudiego - kościół La Sagrada Familia, a także zobaczymy Avenida Diagonal, czyli najważniejszą arterię miasta o szerokości nawet do 160 m, przy której mieszczą się imponujące budynki. Dalej przespacerujemy po zabytkowej dzielnicy gotyckiej Barri Gotic, która stanowi jeden z najbardziej magicznych zabytków Katalonii. Dzień zakończymy w Poble Espanyol - muzeum na świeżym powietrzu, będącym hołdem kultury hiszpańskiej. Powrót do portu w Barcelonie. Wieczorem ok. godz. 19:00 statek wypływa z portu w Barcelonie w kierunku Majorki (nocny rejs).

   Dzień 5
   Ok. godz. 08:00 statek przypływa na Majorkę (Palma de Mallorca). To największe miasto Balearów, którego historia sięga czasów rzymskich. Zapraszamy na wycieczkę po stolicy (dodatkowo płatną). Zwiedzanie Palmy rozpoczniemy od imponującego, średniowiecznego zamku Bellver. Zamek znajduje się na wzniesieniu, skąd można podziwiać przepiękne widoki na port i stolicę. Wybudowany w XIV wieku, dość krótko cieszył się rezydencjonalną funkcją - przez wiele lat znajdowało się tam więzienie. Następnie przejedziemy do centrum Palmy, gdzie zobaczymy pochodzącą z XII w. Katedrę Le Seu. Świątynia została odrestaurowana na początku XX wieku, a pracami kierował sam mistrz Gaudi. Ostatnim przystankiem będzie Pałac Królewski La Almudaina, będący siedzibą króla Hiszpanii, a w przeszłości - twierdzą arabską. Powrót do portu. Wieczorem, ok. godz. 19:00 statek wypływa z portu w Palmie w kierunku Civitavecchii (nocny rejs).

   Dzień 6
   Cały dzień na morzu, czas na relaks. Zachęcamy do korzystania z licznych atrakcji na statku: kąpiele w basenie, kąpiele słoneczne, animacje, siłownie, jacuzzi, kasyno, sklepy i wiele innych. Dzienny i nocny rejs w kierunku Civitavecchii.

   Dzień 7
   Ok. godz. 08:00 statek przypływa do Civitavecchii. Zapraszamy na wycieczkę do wiecznego miasta - Rzymu (dodatkowo płatną). Zwiedzanie rozpoczniemy od Zamku Anioła (zwiedzanie panoramiczne) oraz przejazdu Via della Conciliazione, łączącą Rzym z Watykanem. Spacer po placu Św. Piotra, gdzie możemy podziwiać imponującą Bazylikę oraz Kolumnadę (bez wejścia do Bazyliki). Następnie przejedziemy do centrum Rzymu, gdzie będziemy mieli okazję podziwiać barokową Fontannę di Trevi. Dalej panoramiczny przejazd przez antyczną część miasta - zobaczymy m.in. Colosseum oraz Maximus Circus. Powrót do Civitavecchii późnym popołudniem. Wieczorem, ok. godz. 20:00 statek wypływa z portu w Civitavecchii w kierunku La Spezii (nocny rejs).

   Dzień 8
   Ok. godz. 09:00 statek przypływa do La Spezii. Zapraszamy na wycieczkę do Pizy (dodatkowo płatną). W programie zwiedzanie placu katedralnego Campo dei Miracoli, czyli Pola Cudów z katedrą o przepięknej wielopoziomowej fasadzie, kolistego Baptysterium, wyjątkowego cmentarza Campo Santo oraz słynnej Krzywej Wieży - dawnej katedralnej dzwonnicy, budowanej przez prawie 200 lat (wejście po schodach na taras widokowy). Po południu powrót do portu w La Spezii. Wieczorem ok. 20:30 statek wypływa z La Spezii w kierunku Sawony (rejs nocny).

   Dzień 9
   Ok. godz. 09:00 statek przypływa do portu w Sawonie. Wykwaterowanie z kabin i przejazd do Genui - zwiedzanie centrum historycznego miasta. W programie: Katedra San Lorenzo, dom słynnego żeglarza Krzysztofa Kolumba oraz Piazza de Ferrari z Pałacem Dożów wraz ze słynną ulicą Garibaldiego. Spacer zakończymy w starym porcie miasta, czas wolny. Po południu wyjazd w kierunku Nicei. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicy Nicei i nocleg (Trasa ok. 260 km).

   Dzień 10
   Rano wykwaterowanie z hotelu (śniadanie możliwe w formie pakietów). Transfer na lotnisko. Wylot samolotu do Warszawy - lotnisko Chopina.

   Dzień 11
   UWAGA!!!Powyższy program rejsu jest schematem poglądowym. W różnych terminach rejsów zmianie mogą ulec porty, w których statek będzie cumował. Szczegółowe programy dla poszczególnych rejsów oraz propozycje fakultetów znajdziecie Państwo na R.pl.
   - W zależności od warunków pogodowych na morzu lub na wyspach kapitan może podjąć decyzję o zmianie trasy lub nie zawijaniu do któregoś z portów wymienionych w programie.
   - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
   - Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Walutą obowiązującą na statku jest EUR.
   - Kobiety powyżej 24 tyg. ciąży, niemowlęta do 24 miesiąca życia oraz osoby poniżej 18 lat życia (jeśli nie są pod opieką prawnych opiekunów) nie mogą odbyć rejsu i nie zostaną wpuszczone na statek.
   - Przy zakwaterowaniu wymagany jest depozyt w gotówce (ok. 250 EUR/os.) lub numer karty kredytowej wszystkie rozliczenia na statku mają charakter bezgotówkowy i przy wykwaterowaniu zakupione towary, usługi są odliczane od depozytu bądź pobierane z karty kredytowej.
   - Podczas trwania całego rejsu proponujemy dodatkowo płatne (gotówką w EUR) wycieczki fakultatywne.
   - Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów.
   - Na statek nie wolno wnosić niebezpiecznych przedmiotów, m.in: żelazek, scyzoryków, czajników elektrycznych, żywności, napojów (w tym alkoholowych) oraz żadnych materiałów łatwopalnych.
   - Dowód osobisty lub paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

   "

   Świadczenia

   Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem (możliwe przesiadki) Warszawa - Nicea - Warszawa, transfery z/na lotnisko, opłaty lotniskowe i portowe, zakwaterowanie: razem 7 rozpoczętych dób hotelowych na statku armatora Costa Cruises, 2 rozpoczęte doby hotelowe w okolicy Nicei (1) i Genui (1) w hotelu **/*** ze śniadaniem, korzystanie z większości atrakcji na statku, 3 posiłki na statku, opiekę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, polskojęzycznego pilota/rezydenta lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta na statku podczas rejsu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

   Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za serwis pokładowy, programu zwiedzania w dniach 1., 2. i 9. imprezy oraz napiwków dla kierowców (ok. 180 EUR/os.) - płatne na miejscu gotówką, wycieczek fakultatywnych podczas rejsu oraz innych wydatków osobistych. Rozkład lotów można sprawdzić na stronie

   Uwaga!Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 15.04.2019 r. i mogą ulec zmianie.

   "

   META Description

   Rejs po Morzu Śródziemnym - Francja, Hiszpania i Włochy • Nicea - magia Lazurowego Wybrzeża • Monaco i Monte Carlo - ekskluzywny świat • Genua - przepiękna Liguria • Marsylia - wielokulturowe miasto • Barcelona - śladami Gaudiego • słoneczne Baleary - Majorka • Rzym - wieczne miasto • statek Costa Smeralda **** - szeroki wybór atrakcji i polski pilot na statku

   Wizy - informacje dla sprzedawców

   Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

   Wizy

   Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

   Włochy, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Rzym / włoski

   Czas lokalny
   Nie ma różnicy pomiędzy czasem lokalnym a czasem letnim i zimowym w Polsce.

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza nie jest wymagana. Przekroczenie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   adapter nie jest wymagany; 230 V; 50 Hz / typ C, typ F, typ L

   Pieniądze

   Waluta
   euro, 1 EUR = 100 centów , 1 EUR = 4.297PLN, kurs NBP z dnia 2019-10-16

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Cena pizzy (średnica 32 cm) zależnie od regionu to od 4 € do 17 €, ale najczęściej będzie to koszt około 8 €. Za słynne pasty Bolognese, Napolitano, Carbonara oraz z owocami morza zapłacimy od 8 € do 14 €. Cena dań z owocami morza waha się między 8 a 15 €. Butelka dobrego wina w restauracji to wydatek rzędu 12–16 €. Piwo 0,3 L i napoje gazowane kosztują średnio 3–5 €.

   Napiwki
   W niektórych restauracjach napiwek jest doliczany do rachunku. Zazwyczaj jest to 10 lub 15%. Niektórzy restauratorzy podają tę informację w menu. Jeśli koszt obsługi nie zostaje doliczony, to zwykle zostawia się napiwek w wysokości 10%.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Podatek turystyczny pobierany jest bezpośrednio na rachunek hotelu. Im bardziej luksusowa kategoria hotelu, tym opłata jest wyższa. W miastach o największym napływie turystów podatek wynosi średnio od 1 do 5 euro dziennie za osobę. Dzieci do lat 10 są zwolnione z opłaty. Podatek naliczany jest zwykle do 10 dnia pobytu.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   W większych miastach komunikacja publiczna działa sprawnie. Najczęstszym środkiem transportu jest autobus, przyjeżdżający często niepunktualnie i bez rozkładu. Koszt jednorazowego biletu 100-minutowego to 1,5 €. Popularnym środkiem transportu jest też taksówka.

   Wynajem samochodów
   Koszt wynajęcia samochodu jest uzależniony od standardu auta i okresu najmu. Przykładowo, rezerwując samochód wcześniej, za wypożyczenie samochodu średniej wielkości na 3 dni zapłacimy od 200 do 250 zł.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   W niektórych włoskich miastach, takich jak Genua, Mediolan, Neapol czy Rzym, możemy skorzystać z metra. Czasem spotkamy też tramwaje, jednak głównym środkiem transportu z reguły jest autobus. Niestety, autobusy we Włoszech nie są punktualne, często trudno znaleźć aktualny rozkład. Nie powinniśmy również liczyć na znajomość angielskiego u włoskich kierowców, chociaż większość z nich jest chętna do pomocy i bardzo serdeczna. Jeśli planujemy podróż taksówką, zawsze należy sprawdzić oryginalne oznakowanie oficjalnych taksówkarzy w danym mieście. Na przykład w Rzymie szukajmy białych taksówek z oznaczeniem “Comune di roma NR_LICENCJI”. Zanim wsiądziemy do auta, koniecznie ustalimy oszacowaną cenę przejazdu. Opłata początkowa wynosi z reguły 3 do 4 €, opłaty za czas i kilometr różnią się w zależności od miasta. Na wakacjach we Włoszech musimy być przygotowani na włoską przerwę w ciągu dnia: między 12:30 a 16:00 możemy mieć problem ze zrobieniem zakupów. W dużych centrach handlowych przerw nie ma. Po południu zamykane są restauracje. Zazwyczaj czynne są od ok. 12:00 do 15:00 i znowu otwiera się je około 19:00. Wizytę w muzeum warto zaplanować na weekend – wówczas obiekty są najczęściej otwarte, a dla równowagi nieczynne lub otwarte krócej w poniedziałki. Tutaj pija się "na okrągło" espresso, a cappuccino rano, do południa. Caffe latte robią sobie Włosi rano na śniadanie, zalewając ciepłe mleko w kubku kawą i to często moka. Wchodzenie do kościołów we Włoszech w krótkich spodniach, w krótkiej spódniczce i w koszulce bez rękawów jest niemile widziane. Planując odwiedzanie miejsc kultu, należy włożyć ubranie zakrywające ramiona i kolana. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz