Werona

  1. Włochy
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  -22%1989
  1 549
  Oszczędzasz: 440 zł/os.
  Cena za wszystkich (Szczegóły ceny)3 098
  Zapytaj o ofertę
  Kraków
  08-10-20201549 złNajtaniej! ( 3 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  1549 punktów PAYBACK
  KRK8Października 2020VRN
  Wylot
  Kraków
  Przylot
  Werona
  Długość lotu: 02:10:00
  KRK11Października 2020VRN
  Przylot
  Kraków
  Wylot
  Werona
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Region

   Włochy / Włochy

   Opis oferty:

   Szekspir stworzył dzieło "Romeo i Julia" w XVI w., ale Werona i bohaterowie dramatu wciąż są symbolem romantycznej miłości i przyciągają turystów z całego świata. Eleganckie miasto ma długą historię, zaklętą we wspaniałych zabytkach. Zapraszamy na spacer po Weronie, który jest wspaniałą podróżą w czasie. Warto wybrać się na wycieczkę nad malownicze Jezioro Garda, otoczone górami. To uczta dla oczu! Cudne miasteczka jak z obrazka, łagodny klimat i piękno przyrody sprawiają, że chciałoby się tu zostać na dłużej.

   1. dzień.

   Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Werony. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorny spacer po mieście. Nocleg.

   2. dzień. werona

   Śniadanie. Zwiedzanie najważniejszych miejsc i zabytków WERONY, wpisanej na listę UNESCO. Spacer zaczyna się od Piazza Bra z rzymskim amfiteatrem Arena z I w., trzecim co do wielkości starożytnym amfiteatrem we Włoszech, który mieścił do 30 000 osób. Obecnie mają tu miejsce koncerty, spektakle operowe, teatralne i inne wydarzenia kulturalne. Zwiedzanie wnętrza amfiteatru. Przejście przez ulicę Mazzini z najmodniejszymi sklepikami w mieście, do Placu delle Erbe, dawnego forum rzymskiego z licznymi kafejkami, restauracjami i straganami. Dalej przez Piazza dei Signori w kierunku romańskiego kościoła Santa Maria Antica, z grobowcami rodu Scaligeri. Następnie zwiedzanie katedry - Duomo i przejście przez most kamienny z widokiem na rzekę Adyga. Dalej obok pomnika Garibaldiego do Casa di Giulietta ze słynnym balkonem szekspirowskiej Julii. Wizyta na dziedzińcu domu, gdzie znajduje się posąg Julii wykonany z brązu, chętnie fotografowany przez turystów. Czas wolny. Zwiedzanie kościoła św. Anastazji, najważniejszego gotyckiego zabytku sakralnego Werony, którego początki sięgają XIII w. Przejście w kierunku Porta Borsari, spacer Corso Cavour z pięknymi pałacami, w tym słynnym Palazzo Canossa, uważanym za jedno z arcydzieł architektury miasta. Wejście na dziedziniec Castelvecchio, średniowiecznego zamku, do którego prowadzi ceglany most. Powrót do hotelu, nocleg.

   3. dzień. jezioro garda - bardolino - malcesine - limone

   Śniadanie. Czas wolny na indywidualne odkrywanie Werony lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka nad JEZIORO GARDA, uważane za najpiękniejsze we Włoszech. Przejazd do BARDOLINO - niewielkiego kurortu z piękną promenadą z palmami i sosnami, słynącego z wina o tej samej nazwie. Spacer po starówce, zwiedzanie romańskiego kościoła św. Seweriusza. Wizyta w muzeum wina. Zwiedzanie piwnic pełnych drewnianych beczek z leżakującym winem. Poznanie procesu uprawy winogron i powstawania wina, degustacja 2 rodzajów wina. Przejazd do MALCESINE, ze starówką uważaną za najpiękniejszą nad jeziorem. Nad miasteczkiem góruje twierdza rodu Scaligerich z XIII w., gdzie w 1786 r. był więziony Goethe. Spacer po centrum. Rejs statkiem turystycznym do LIMONE, słynącego z licznych gajów cytrusowych, produkcji doskonałej oliwy z oliwek i długowieczności mieszkańców. Spacer po miasteczku. Rejs powrotny do Malcesine. Powrót do hotelu, nocleg.

   4. dzień.

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko w Weronie. Wylot do Polski.

   Świadczenia:

   3 noclegi w hotelu***/**** w Weronie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 3 śniadania (bufet) • przelot • transfer: lotnisko-hotel-lotnisko • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

   Uwagi:

   Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, bilety komunikacji miejskiej i taksa klimatyczna: ok. 70 EUR.Opłaty fakultatywne: wycieczka nad Jezioro Garda, degustacja, rejs po jeziorze: ok. 75 EUR.Przejazdy po Weronie środkami komunikacji miejskiej.

   Włochy, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Rzym / włoski

   Czas lokalny
   Nie ma różnicy pomiędzy czasem lokalnym a czasem letnim i zimowym w Polsce.

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza nie jest wymagana. Przekroczenie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   adapter nie jest wymagany; 230 V; 50 Hz / typ C, typ F, typ L

   Pieniądze

   Waluta
   euro, 1 EUR = 100 centów , 1 EUR = 4.2344PLN, kurs NBP z dnia 2020-01-17

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Cena pizzy (średnica 32 cm) zależnie od regionu to od 4 € do 17 €, ale najczęściej będzie to koszt około 8 €. Za słynne pasty Bolognese, Napolitano, Carbonara oraz z owocami morza zapłacimy od 8 € do 14 €. Cena dań z owocami morza waha się między 8 a 15 €. Butelka dobrego wina w restauracji to wydatek rzędu 12–16 €. Piwo 0,3 L i napoje gazowane kosztują średnio 3–5 €.

   Napiwki
   W niektórych restauracjach napiwek jest doliczany do rachunku. Zazwyczaj jest to 10 lub 15%. Niektórzy restauratorzy podają tę informację w menu. Jeśli koszt obsługi nie zostaje doliczony, to zwykle zostawia się napiwek w wysokości 10%.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Podatek turystyczny pobierany jest bezpośrednio na rachunek hotelu. Im bardziej luksusowa kategoria hotelu, tym opłata jest wyższa. W miastach o największym napływie turystów podatek wynosi średnio od 1 do 5 euro dziennie za osobę. Dzieci do lat 10 są zwolnione z opłaty. Podatek naliczany jest zwykle do 10 dnia pobytu.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   W większych miastach komunikacja publiczna działa sprawnie. Najczęstszym środkiem transportu jest autobus, przyjeżdżający często niepunktualnie i bez rozkładu. Koszt jednorazowego biletu 100-minutowego to 1,5 €. Popularnym środkiem transportu jest też taksówka.

   Wynajem samochodów
   Koszt wynajęcia samochodu jest uzależniony od standardu auta i okresu najmu. Przykładowo, rezerwując samochód wcześniej, za wypożyczenie samochodu średniej wielkości na 3 dni zapłacimy od 200 do 250 zł.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   W niektórych włoskich miastach, takich jak Genua, Mediolan, Neapol czy Rzym, możemy skorzystać z metra. Czasem spotkamy też tramwaje, jednak głównym środkiem transportu z reguły jest autobus. Niestety, autobusy we Włoszech nie są punktualne, często trudno znaleźć aktualny rozkład. Nie powinniśmy również liczyć na znajomość angielskiego u włoskich kierowców, chociaż większość z nich jest chętna do pomocy i bardzo serdeczna. Jeśli planujemy podróż taksówką, zawsze należy sprawdzić oryginalne oznakowanie oficjalnych taksówkarzy w danym mieście. Na przykład w Rzymie szukajmy białych taksówek z oznaczeniem “Comune di roma NR_LICENCJI”. Zanim wsiądziemy do auta, koniecznie ustalimy oszacowaną cenę przejazdu. Opłata początkowa wynosi z reguły 3 do 4 €, opłaty za czas i kilometr różnią się w zależności od miasta. Na wakacjach we Włoszech musimy być przygotowani na włoską przerwę w ciągu dnia: między 12:30 a 16:00 możemy mieć problem ze zrobieniem zakupów. W dużych centrach handlowych przerw nie ma. Po południu zamykane są restauracje. Zazwyczaj czynne są od ok. 12:00 do 15:00 i znowu otwiera się je około 19:00. Wizytę w muzeum warto zaplanować na weekend – wówczas obiekty są najczęściej otwarte, a dla równowagi nieczynne lub otwarte krócej w poniedziałki. Tutaj pija się "na okrągło" espresso, a cappuccino rano, do południa. Caffe latte robią sobie Włosi rano na śniadanie, zalewając ciepłe mleko w kubku kawą i to często moka. Wchodzenie do kościołów we Włoszech w krótkich spodniach, w krótkiej spódniczce i w koszulce bez rękawów jest niemile widziane. Planując odwiedzanie miejsc kultu, należy włożyć ubranie zakrywające ramiona i kolana. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz