Włoskie Podróże

oferta dostępna

Cena za osobę -9%18801 699

Razem (Szczegóły ceny)3 398

Masz kartę payback?
Dostaniesz 1699 punktów paybackautokar

02:10:00

15.06.2019
Warszawa
Riwiera Adriatycka

22.06.2019

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Bez paszportu

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Jednym zdaniem

FLORENCJA - RZYM - WATYKAN - MONTE CASSINO - POMPEJE - NEAPOL - WENECJA

Ramowy program imprezy

FLORENCJA - RZYM - WATYKAN - MONTE CASSINO - POMPEJE - NEAPOL - WENECJA
Dzień 1
Wyjazd z Polski w godzinach nocnych (z piątku na sobotę), przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch. Przyjazd w okolice Padwy  w godzinach wieczornych, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2
Śniadanie, przejazd do FLORENCJI - krótkie zwiedzanie stolicy regionu Toskanii, zawdzięczającej swój dobrobyt rodowi Medyceuszy. Spacer po mieście - w programie wizyta na Placu Katedralnym, gdzie podziwiać będziemy niegdyś największy Kościół świata - florencką katedrę Santa Maria del Fiore, baptysterium - najstarszy budynek miasta, Plac Republiki i Piazza dei Signori z ratuszem miejskim, spacer nad brzegiem rzeki Arno do słynnego Mostu Złotników. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3
Śniadanie, przejazd do RZYMU, zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w WATYKANIE - zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra (Pieta, baldachim wykonany przez Berniniego stanowiący konfesję nad grobem św. Piotra, kaplica św. Sebastiana z grobem Papieża Jana Pawła II, posąg św. Piotra), czas wolny na zakup pamiątek w okolicy Watykanu. Po południu spacer brzegiem Tybru do Zamku i Mostu Anioła, spacer po barokowych placach miasta - wizyta na Piazza Navona z fontanną Czterech Rzek autorstwa Berniniego i na Placu Hiszpańskim, czas na indywidualne spacery, dla chętnych wizyta na Wzgórzu Pincio i Piazza del Popolo, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4
Śniadanie, przejazd do RZYMU, zwiedzanie antycznej części miasta z Koloseum i Forum Romanum, wzgórze Kapitol, Plac Wenecki , spacer do Fontanny di Trevi i Panteonu - perełki architektonicznej liczącej sobie ponad 2000 lat. Czas na zakupy, przejazd do hotelu położonego na płd od Rzymu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5
Śniadanie, przejazd na MONTE CASSINO - wizyta na polskim cmentarzu wojennym z okresu II wojny światowej, chwila zadumy nad grobami polskich żołnierzy, następnie przejazd do Opactwa Benedyktyńskiego - wizyta na dziedzińcach klasztornych i w Bazylice - odbudowanej po zniszczeniach z okresu II wojny światowej. Następnie przejazd w kierunku POMPEJÓW - zwiedzanie miasta zniszczonego w skutek erupcji Wezuwiusza w 79 r.n.e. Przejazd do hotelu w okolicy Neapolu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 6
Śniadanie, przejazd do NEAPOLU, zwiedzanie najważniejszego miasta południowych Włoch - autokarowy objazd miasta (tarasy widokowe), spacer po centrum monumentalnym (Plac Plebiscytu, Galeria Umberto I, via Toledo) oraz po centrum historycznym - słynna uliczka szopkarzy, katedra św. Januarego. Przejazd do hotelu w okolice Florencji, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 7
Śniadanie, przejazd do WENECJI, rejs statkiem po Lagunie Weneckiej, zwiedzanie miasta: spacer po Riva dei Schiavoni, wizyta na Placu św. Marka, podziwianie zabudowań weneckiego Pałacu Dożów z Mostem Westchnień, prokuratorii, wieży zegarowej i campanilli (dzwonnicy), wizyta w Bazylice św. Marka, spacer uliczkami dzielnicy handlowej do Kanału Grande i Mostu Rialto. Czas na zakupy, rejs powrotny, przejazd do hotelu w okolicy Wenecji, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 8
Śniadanie, wyjazd z hotelu, powrót do Polski w godzinach nocnych, zakończenie wycieczki.
Uwagi do programu
- kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. 
- Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych. 
- Przy zwiedzaniu obiektów sakralnych obowiązuje odpowiedni strój: przykryte ramiona i kolana.
- Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 6 miesięcy od daty powrotu)!

Zakwaterowanie

7 noclegów w hotelach (1 nocleg w okolicy Bolonii, 3 noclegi w okolicy Rzymu, 1 nocleg w okolicy Neapolu, 1 nocleg w okolicy Florencji, 1 nocleg w okolicy Wenecji), pokoje 2-osobowe z możliwością jednej dostawki, wyposażone w łazienkę z prysznicem lub wanną, TV. Oficjalny standard: ***.

Wyżywienie

7 śniadań (kontynentalnych, wzmocnionych), 7 obiadokolacji (serwowanych, dwudaniowych z deserem)

Dodatkowe opłaty i inne koszty

Dodatkowym kosztem, który każdy uczestnik zobowiązany jest ponieść na miejscu jest lokalna opłata klimatyczna, ustalana przez lokalne władze administracyjne w wysokości ok. 1,50 EUR/os./dzień oraz opłaty związane z realizacją programu - bilety wstępu, komunikacja lokalna, system tour-guide, opłaty wjazdowe i parkingowe, usługi przewodników lokalnych - są one dzielone na całą grupę - ok. 135-145 EUR/osoba (uzależnione od liczebności grupy).
 

Cena zawiera

7 noclegów w hotelach o standardzie *** (1 nocleg w okolicy Bolonii, 3 w okolicy Rzymu, 1 w okolicy Neapolu, 1 w okolicy Florencji, 1 w okolicy Wenecji) * 7 śniadań (kontynaentalnych, wzmocnionych), 7 obiadokolacji (serwowanych, dwudaniowych z deserem) * zwiedzanie Florencji, Rzymu, Neapolu, Pompejów, Wenecji * transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta) * opiekę pilota * ubezpieczenie KL i NNW + bagaż + choroby przewlekłe * podatek VAT * Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Usługi transportowe, w tym transferowe będą świadczone w grupie.

Dopłaty opcjonalne

* napoje do obiadokolacji
* dodatkowe bilety wstępu do obiektów nieobjętych programem zwiedzania
* rozszerzone ubezpieczenie koszty leczenia

Uwaga

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Zwiedzanie części punktów programu odbywa się z zewnątrz. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Przy zwiedzaniu obiektów sakralnych obowiązuje odpowiedni strój - zakryte ramiona i kolana. Każdy Uczestnik zobowiązany jest posiadać dokument tożsamości. Prosimy o przygotowanie kwoty około 135-145 EUR na bilety wstępu, zestawy słuchawkowe, wjazdówki do miast oraz miejscowych przewodników. Niniejsza kwota może ulec zmianie w zależności od liczby osób biorących udział w wycieczce. Opłata za lokalnych przewodników oraz koszty wjazdowe jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania.

Najważniejsze cechy hotelu

Italia w pigułce
dla wytrawnych Turystów
kontrast bogata Północ - biedne Południe

Informacje praktyczne


Stolica

Rzym


Język

włoski


Czas lokalny

Nie ma różnicy pomiędzy czasem lokalnym a czasem letnim i zimowym w Polsce.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana. Przekroczenie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.


Waluta

euro, 1 EUR = 100 centów

Aktualny kurs to: 1EUR = 4.2894PLN, kurs NBP z dnia 2019-03-22


Ceny w hotelach i restauracjach

Cena pizzy (średnica 32 cm) zależnie od regionu to od 4 € do 17 €, ale najczęściej będzie to koszt około 8 €. Za słynne pasty Bolognese, Napolitano, Carbonara oraz z owocami morza zapłacimy od 8 € do 14 €. Cena dań z owocami morza waha się między 8 a 15 €. Butelka dobrego wina w restauracji to wydatek rzędu 12–16 €. Piwo 0,3 L i napoje gazowane kosztują średnio 3–5 €.


Napiwki

W niektórych restauracjach napiwek jest doliczany do rachunku. Zazwyczaj jest to 10 lub 15%. Niektórzy restauratorzy podają tę informację w menu. Jeśli koszt obsługi nie zostaje doliczony, to zwykle zostawia się napiwek w wysokości 10%.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień.

Obowiązkowy podatek turystyczny

Podatek turystyczny pobierany jest bezpośrednio na rachunek hotelu. Im bardziej luksusowa kategoria hotelu, tym opłata jest wyższa. W miastach o największym napływie turystów podatek wynosi średnio od 1 do 5 euro dziennie za osobę. Dzieci do lat 10 są zwolnione z opłaty. Podatek naliczany jest zwykle do 10 dnia pobytu.


Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany; 230 V; 50 Hz / typ C, typ F, typ L


Komunikacja / transport publiczny

W większych miastach komunikacja publiczna działa sprawnie. Najczęstszym środkiem transportu jest autobus, przyjeżdżający często niepunktualnie i bez rozkładu. Koszt jednorazowego biletu 100-minutowego to 1,5 €. Popularnym środkiem transportu jest też taksówka.


Wynajem samochodów

Koszt wynajęcia samochodu jest uzależniony od standardu auta i okresu najmu. Przykładowo, rezerwując samochód wcześniej, za wypożyczenie samochodu średniej wielkości na 3 dni zapłacimy od 200 do 250 zł.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

W niektórych włoskich miastach, takich jak Genua, Mediolan, Neapol czy Rzym, możemy skorzystać z metra. Czasem spotkamy też tramwaje, jednak głównym środkiem transportu z reguły jest autobus. Niestety, autobusy we Włoszech nie są punktualne, często trudno znaleźć aktualny rozkład. Nie powinniśmy również liczyć na znajomość angielskiego u włoskich kierowców, chociaż większość z nich jest chętna do pomocy i bardzo serdeczna.

Jeśli planujemy podróż taksówką, zawsze należy sprawdzić oryginalne oznakowanie oficjalnych taksówkarzy w danym mieście. Na przykład w Rzymie szukajmy białych taksówek z oznaczeniem “Comune di roma NR_LICENCJI”. Zanim wsiądziemy do auta, koniecznie ustalimy oszacowaną cenę przejazdu. Opłata początkowa wynosi z reguły 3 do 4 €, opłaty za czas i kilometr różnią się w zależności od miasta.

Na wakacjach we Włoszech musimy być przygotowani na włoską przerwę w ciągu dnia: między 12:30 a 16:00 możemy mieć problem ze zrobieniem zakupów. W dużych centrach handlowych przerw nie ma. Po południu zamykane są restauracje. Zazwyczaj czynne są od ok. 12:00 do 15:00 i znowu otwiera się je około 19:00.

Wizytę w muzeum warto zaplanować na weekend – wówczas obiekty są najczęściej otwarte, a dla równowagi nieczynne lub otwarte krócej w poniedziałki.

Tutaj pija się "na okrągło" espresso, a cappuccino rano, do południa. Caffe latte robią sobie Włosi rano na śniadanie, zalewając ciepłe mleko w kubku kawą i to często moka.

Wchodzenie do kościołów we Włoszech w krótkich spodniach, w krótkiej spódniczce i w koszulce bez rękawów jest niemile widziane. Planując odwiedzanie miejsc kultu, należy włożyć ubranie zakrywające ramiona i kolana.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz