ITAKA Promocja ZIMA 2024/2025

    Tylko 15% zaliczki, pakiet Multi Zmiana, Zniżka na wycieczki

    Promocja ZIMA 24/25
    Zaliczka tylko 15%

    Z Malezji do Indonezji

    1. Malezja
    2. Wyc. objazdowe

    skąd:

    Warszawa-Okęcie

    termin:

    10.11.2024 - 25.11.2024 (16 dni/14 nocy)

    kto:

    2 os. + 0 dzieci

    pokój:

    Pokój 2 os.

    wyżywienie:

    Wyżywienie zgodnie z programem

    organizator:

    Itaka

    Z Malezji do Indonezji

    10.11.2024 - 0-0

    Rezerwacja wycieczki dla wybranej konfiguracji osób wymaga potwierdzenia -Wyślij zapytanie.
    Oferta dostępna
    Cena za osobę
    13 469 zł/os.
    Cena za wszystkich: 26 938
    Zapytaj o ofertę
    Masz kartę PAYBACK?
    Kupując, zyskasz
    13469 punktów PAYBACK
    Gwarancją najniższej ceny
    Wakacje kupione we FLY.PL podlegają ochronie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (TFG) Więcej »
    Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
    Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
    • Kalkulacja
    • Opis oferty
    • Mapa
    • Informacje praktyczne
    • Więcej

      Opis oferty

      Opis organizatora:

      Oferta

      Prawdziwa gratka dla żądnych przygód globtroterów! 2 kraje w jednym programie – nowoczesna Malezja z tętniąca życiem stolicą i rajskimi plażami Langkawi oraz wciąż tajemnicza Indonezja, z ukrytymi skarbami natury i buddyjskimi świątyniami. Odkryj Azję na wszystkie możliwe sposoby – zachwyć się niesamowitą architekturą, poznaj tutejsze zwyczaje i zajrzyj w głąb duszy podczas wizyty w Borobudur, ujrzyj na własne oczy jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie i przejedź się tradycyjnymi rikszami. Znajdziesz również czas na zakupy na lokalnych targach oraz plażowanie. Przygoda czeka!

      Dlaczego warto wybrać tę wycieczkę

      Mapa wycieczki objazdowej:
      Langkawi • Penang • George Town • Medan • Berastagi • Parapat • Jezioro Toba • Samosir • Ambarita • Medan • Yogyakarta • Prambanan • Wulkan Merapi •  Borobudur • Yogyakarta • Kuala Lumpur • Langkawi

      :
      Długość trasy: ok. 1000 km plus 4 przeloty wewnętrzne

      Plan wycieczki

      Dzień 1:
      Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot na Langkawi.

      Dzień 2:
      Przylot na LANGKAWI. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

      Dzień 3:
      Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer do portu i przeprawa promowa do Kuala Kedah. Następnie przejazd na wyspę PENANG jednym z najdłuższych mostów na świecie. Zwiedzanie miasta GEORGE TOWN na wyspie Penang wpisanego oficjalnie na listę UNESCO w 2008 r. W programie m.in.: trzeci najstarszy posąg Buddy na świecie, Świątynia Kek Lok Si, znana również jako Świątynia 1000 Budd. Jest to najpiękniejszy i największy kompleks świątyń buddyjskich w Azji Południowo-Wschodniej. Następnie przystanek na zdjęcia w Fort Cornwallis, miejscu zejścia na ląd kapitana Francisa Lighta w 1786 r., który przybył na wyspę, aby założyć pierwszą brytyjską kolonię na Penang. Wizyta w wodnej wiosce The Clan Jetties przy Weld Quay, nazwanej tak, ponieważ mieszkańcy każdego molo mają podobne nazwisko. Przejazd przez tzw. ulicę harmonii, gdzie liczne świątynie chrześcijańskie i muzułmańskie sąsiadują ze świątyniami chińskimi i hinduskimi. Zwiedzanie Khoo Kongsi – najsłynniejszego domu klanów, bogato zdobionej prywatnej, rodzinnej świątyni buddyjskiej z początku XX w., wzniesionej przez potężny klan Khoo jako miejsce spotkań rodziny (kongsi). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

      Dzień 4:
      Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do MEDAN na Sumatrze. Przejazd w kierunku Berastagi. Po drodze przystanek przy kościele katolickim Graha Kunda Maria Annai Velangkanni, zbudowanym w stylu indo-mongolskim, otwartym w 2005 roku. Obiad. Zwiedzanie BERASTAGI: park Lumbini z buddyjską światynią, lokalny targ, wzgórze Gundaling, z którego można podziwiać wyjątkowy widok na dwa wulkany: Sinabung (2460 m n.p.m) i Sibayak (2090 m n.p.m.). Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

      Dzień 5:
      Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości PARAPAT, położonej nad jeziorem Toba. Po drodze przystanek przy malowniczo położonym wodospadzie Sipiso Piso oraz na wzgórzu Simarjarunjung, skąd można podziwiać widoki na otaczające góry i jezioro. Obiad. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny na samodzielne zwiedzanie Parapat, podczas którego można przejść się po lokalnych sklepach i targach. Nocleg.

      Dzień 6:
      Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Rejs po JEZIORZE TOBA na wyspę SAMOSIR. Zwiedzanie wyspy to niepowtarzalna okazja do poznania zwyczajów i kultury plemion Bataków, a pięknie położone jezioro urzeka krajobrazami. Liczne wzgórza, klifowe wybrzeże, wodospady i pola ryżowe tworzą jeden z najpiękniejszych krajobrazów na Sumatrze. Wizyta w wiosce Tomok, gdzie zobaczyć można kamienny grobowiec króla Sidabutara. Obiad. Kolejny przystanek podczas rejsu to AMBARITA, wioska niegdyś zamieszkana przez kanibali. Zobaczyć tu można miejsce obrad starszyzny oraz ołtarz, na którym składano ofiary z ludzi i dokonywano aktów kanibalizmu. Zakwaterowanie w hotelu malowniczo położonym nad brzegiem jeziora, nocleg.

      Dzień 7:
      Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer promem do Parapat oraz następnie autobusem do MEDAN. Obiad. Zwiedzanie miasta: historyczna rezydencja Tjong A Fie, Masjid Al-Mashun dan Istana Maimun, jedna z ikon turystyki religijnej w mieście, Pałac Maimun, który jest siedzibą Sułtanatu. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

      Dzień 8:
      Śniadanie. Czas wolny. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Medan. Przelot do YOGYAKARTA, miasta na indonezyjskiej wyspie Jawa. Kolacja w lokalnej restauracji. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

      Dzień 9:
      Śniadanie. Wycieczka rikszami (becak) po YOGYAKARTA. Riksze są jednym z najpopularniejszych tradycyjnych środków transportu w mieście. Zaczynając od wąskiej uliczki w Kotagede – dawnej stolicy Królestwa Mataram, przez Pałac Kalang, po pierwszy meczet w mieście zwanym „Wielkim Meczetem” i tradycyjne budowle jawajskie „pendopo” zobaczysz cuda minionych lat. Po drodze wiele sklepów i atelier ze srebrem, ukazujących wielowiekową tradycję rzemiosła tego regionu. Obiad. Przejazd w okolice najbardziej znanej, komercyjnej ulicy w Yogyakarta – Malioboro. Czas wolny na zakupy. Powrót do hotelu, nocleg.

      Dzień 10:
      Śniadanie. Zwiedzanie Yogyakarty: otoczone wysokimi murami stare miasto odkrywa swoje niezwykłe piękno po przekroczeniu pierwszego pierścienia murów, wewnątrz których ukryte są liczne warsztaty batiku, zakłady rzemieślnicze, niewielkie targowiska, meczety. Obiad. Dalsze zwiedzanie: Kraton, czyli pałac sułtana oraz Zamek Wodny Taman Sari. Wizyta we wpisanej na listę UNESCO świątyni PRAMBANAN. Pochodzący z IX w. kompleks świątyń jest jednym z najpiękniejszych i największych w Indonezji. Na szczególną uwagę zasługują posągi poświęcone bogom Wisznu, Siwa i Brahma oraz zdobienia zewnętrzne. Powrót do hotelu. Nocleg.

      Dzień 11:
      Śniadanie. Przejazd samochodami terenowymi pod aktywny WULKAN MERAPI, nazywany przez lokalnych mieszkańców Górą Ognia. Mierzący prawie 3000 m n.p.m. jest jednym z najbardziej aktywnych i niebezpiecznych wulkanów na świecie. Po drodze przystanki w punktach widokowych, pozwalająch zbliżyć się do majestatycznego wulkanu. Obiad. Przejazd na Wzgórzach Obelix i podziwianie zachodu słońca. Powrót do hotelu. Nocleg.

      Dzień 12:
      Śniadanie. Przejazd do świątyni BOROBUDUR – klejnotu sztuki i architektury buddyjskiej. Cały kompleks wpisany jest na listę UNESCO. Świątynia zbudowana na wzór mandali jest swoistym labiryntem. Trasa przejścia przez świątynię zaprojektowana jest zgodnie z filozofią buddyzmu i ma symbolicznie zaprowadzić odwiedzającego do mądrości, czyli zrozumienia, które jest jednym z podstawowych pojęć buddyzmu. Obiad. Przystanek przy buddyjskich świątyniach: Pawon, zbudowanej w stylu architektury jawajskiej i indyjskiej oraz Mendut, wzniesionej za panowania króla Indry z dynastii Syailendra. Powrót do hotelu. Nocleg.

      Dzień 13:
      Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Yogyakarta i przelot do KUALA LUMPUR. Stolica i największe miasto Malezji to mieszanka ultranowoczesności z drapaczami chmur i centrami handlowymi z tradycyjną kolonialną architekturą, chińskimi i hinduskimi świątyniami oraz muzułmańskimi meczetami. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

      Dzień 14:
      Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie KUALA LUMPUR: Tugu Negara – pomnik narodowy poświęcony bohaterom walczącym o niepodległość Malezji, Pałac Królewski, serce kolonialnego Kuala Lumpur, budynek sułtana Abdula Samada, plac Niepodległości i Meczet Narodowy. Czas wolny przy bliźniaczych wieżach Petronas, które są symbolem współczesnego miasta. Przejazd do barwnej dzielnicy Chinatown i wizyta przy hinduskiej świątyni Sri Mariamman. Transfer na lotnisko. Przelot na LANGAWI. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

      Dzień 15:
      Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Nocleg.

      Dzień 16:
      Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i bezpośredni przelot do Polski.

      Informacje o wycieczce

      Cena obejmuje:
      14 noclegów w hotelach***/**** na trasie wycieczki: 3 na Langkawi, 1 na wyspie Penang, 2 w okolicy Medan, 1 w Parapat, 1 na wyspie Samosir, 5 w Yogyakarta, 1 w Kula Lumpur; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 14 śniadań, 8 obiadów, 2 kolacje; przelot: Polska-Langkawi-Polska; przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób); przeprawa promowa; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

      Obowiązkowe opłaty na miejscu:
      bilety wstępu, lokalni przewodnicy, przeloty wewnętrzne: Penang-Medan, Medan-Yogyakarta, Yohyakarta-Kuala Lumpur, Kuala Lumpur- Langkawi: ok. 410 USD; napiwki: 5 USD/os./dzień>; podatek turystyczny: ok. 10-15 MYR/pokój/noc (wysokość opłaty uzależniona jest od kategoryzacji hotelu)

      Uwagi:
      Wiza do Indonezji (wyrabiana na lotnisku po przylocie do Indonezji): ok. 35 USD. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.itaka.pl/nasze-kierunki/indonezja/informacje-praktyczne.html; Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2013 r.; Podczas zwiedzania większości świątyń należy mieć odpowiedni strój zakrywający ramiona i kolana.; Limit bagażu na przelotach wewnętrznych: Penang-Medan, Medan-Yogyakarta, Yohyakarta-Kuala Lumpur, Kuala Lumpur- Langkawi: bagaż główny – 20 kg, bagaż podręczny – 7 kg.

      Istnieje możliwość wybrania innego pokoju:

      Zobacz hotel Z Malezji do Indonezji na mapie

      KLIKNIJ, ABY AKTYWOWAĆ MAPĘKliknij, aby aktywować mapę
      Legenda:
      Wybrany Hotel
      Hotel w pobliżu

      Kliknij te ikony, żeby zobaczyć nazwy i ceny innych hoteli w okolicy.
      Możesz w nie dalej klikać, przenosząc się na strony z dokładnymi opisami tych hoteli.

      Malezja, Wyc. objazdowe ‒ Informacje praktyczne

      O kierunku

      Stolica / Język
      Kuala Lumpur, Putrajaya (stolica administracyjna) / malajski

      Czas lokalny
      Różnica czasu względem Polski to +8 w czasie letnim oraz +7 godzin w czasie zimowym.

      Ogólne wymagania wjazdowe dla obywateli Polski
      Polacy wybierający się do Malezji muszą mieć ważny paszport. Władze Malezji wymagają, aby paszport był ważny, co najmniej 6 miesięcy od momentu przekroczenia granicy. Paszport muszą posiadać osoby dorosłe, ale również dzieci – nawet niemowlaki. Na granicy nie są akceptowane dowody osobiste i paszporty tymczasowe. Turyści z Polski nie muszą wyrabiać wizy. Dotyczy to pobytu nie dłuższego niż 90 dni, w ciągu 180 dni. Nie dotyczy to podróży w celu podjęcia pracy lub nauki. Od 1 stycznia 2024 roku Polacy udający się do Malezji mają obowiązek wypełnić Malaysia Digital Arrival Card (MDAC). Więcej informacji można odnaleźć na stronie: https://imigresen-online.imi.gov.my/mdac/main

      Szczepienia
      Nie ma obowiązku szczepień ochronnych. Przed wycieczką warto wybrać się do lekarza medycyny podróży, który doradzi, na co warto się zaszczepić.

      Napięcie i rodzaj gniazdka
      adapter jest wymagany, 240 V; 50 Hz/ typ G, typ M

      Pieniądze

      Waluta
      ringgit malezyjski, 1 ringgit = 100 senów

      Napiwki
      W Malezji nie jest powszechnie przyjęte wręczanie napiwków. Często doliczany jest tzw. "service charge" za obsługę w wysokości 10% wartości zamówienia. W ekskluzywnych miejscach mile widziane jest zostawienie 5-10% napiwku.

      Obowiązkowy podatek turystyczny
      Od 1 stycznia 2023 roku rząd Malezji wprowadził podatek turystyczny w wysokości 10 RM za noc. Podatek jest doliczany do opłaty za hotel i pobierany jest od wszystkich posiadaczy paszportów zagranicznych przebywających w obiektach noclegowych w Malezji.

      Komunikacja

      Komunikacja / transport publiczny
      Po Malezji można poruszać się komunikacją miejską. W Kuala Lumpur do dyspozycji są metro, autobusy i taksówki. Malezja ma mnóstwo mniejszych i większych lotnisk, dlatego samolotem można dostać do różnych zakątków kraju. Po Malezji można poruszać się też autobusami, jednak trzeba brać poprawkę na to, że może się spóźnić lub mogą jechać dłużej, niż to przewidziano. W Malezji kursują także pociągi, a na wyspy docierają promy.

      Wynajem samochodów
      W Malezji obowiązuje ruch lewostronny. Aby wynająć samochód, należy mieć ukończone 21 lat i ważne prawo jazdy. Niektóre wypożyczalnie mogą wymagać dodatkowej opłaty w przypadku osób poniżej 25. roku życia. Jazda po malezyjskich drogach jest bezpieczna, ale należy pamiętać o zapinaniu pasów bezpieczeństwa i nie prowadzić pod wpływem alkoholu (to jest surowo karane). Pamiętaj, żeby ustąpić pierwszeństwa pojazdowi z prawej strony i przestrzegać ograniczenia prędkości, które zwykle wynosi 50 km/h w obszarach miejskich i 110 km/h na autostradach. Warto wiedzieć, że niektóre drogi są płatne.

      Informacje

      Ważne lokalne informacje i zwyczaje
      Do Malezji najlepiej zabrać dolary lub euro. Na lotniskach, w hotelach i większych miastach nie brakuje kantorów wymiany walut. Płatność kartą jest możliwa w restauracjach, większych sklepach i w hotelach. Jednak na straganach i w mniejszych miejscowościach warto mieć ze sobą gotówkę. Warto mieć przy sobie drobne, aby spróbować lokalnych przysmaków albo wręczyć napiwek.

      Na ulicach malezyjskich miast nie brakuje bankomatów. Można wypłacić gotówkę, jednak przed wyjazdem z Polski polecamy sprawdzić w swoim banku opłatę za przewalutowanie. Można również wymienić pieniądze online, ale warto sprawdzić stawkę za wypłacenie pieniędzy.

      W sieci można odnaleźć informację, że przed wyjazdem do Malezji zaleca się szczepienia na żółtą gorączkę, a także na dur brzuszny, tężec, błonicę, krztusiec, zapalenie wątroby A i B oraz japońskie zapalenie mózgu i wściekliznę. Mimo wszystko polecamy skonsultować się ze specjalistą, czyli lekarzem medycyny podróży.

      Malezja jest krajem zróżnicowanym, jednak dominuje tam islam. Warto o tym pamiętać, ponieważ podczas wakacji można trafić na okres ramadanu. Wtedy Malezyjczycy poszczą, dlatego mogą być rozdrażnieni. Picie alkoholu jest przestępstwem wśród muzułmanów mieszkających w trzech z trzynastu stanów w Malezji.

      Alkohol w Malezji jest drogi, dlatego warto wybrać się na wyspę Langkawi. Jest to strefa wolnocłowa i w sklepach "duty free" można nabyć napoje wysokoprocentowe.

      W Malezji można dostrzec wpływy chińskie, indyjskie, brytyjskie i portugalskie. Malezyjczycy posługują się językiem malajskim, ale można tam się porozumieć w języku angielskim.

      Nie zaleca się picia wody z kranu, turyści powinni spożywać wodę butelkowaną.

      Malezja jest stosunkowo bezpiecznym kierunkiem wakacyjnym. Jednak podczas pobytu w zatłoczonych miejscach należy uważać na torebki, plecaki i telefony. Najpopularniejszą formą kradzieży jest wyrywanie torebki lub telefonu przez złodziei na skuterach.
      ... Czytaj cały opisZwiń opis

      Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych