Z Bali na Jawę

    1. Indonezja
    2. Wyc. objazdowe

    skąd:

    Warszawa-Okęcie

    termin:

    27.02.2025 - 08.03.2025 (10 dni/7 nocy)

    kto:

    2 os. + 0 dzieci

    pokój:

    Pokój 2 os.

    wyżywienie:

    Wyżywienie zgodnie z programem

    organizator:

    Itaka

    Z Bali na Jawę

    27.02.2025 - 0-0

    Rezerwacja wycieczki dla wybranej konfiguracji osób wymaga potwierdzenia -Wyślij zapytanie.
    Oferta dostępna
    Cena za osobę
    9 089 zł/os.
    Cena za wszystkich: 18 178
    Zapytaj o ofertę
    Masz kartę PAYBACK?
    Kupując, zyskasz
    9089 punktów PAYBACK
    Gwarancją najniższej ceny
    Wakacje kupione we FLY.PL podlegają ochronie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (TFG) Więcej »
    Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
    Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
    • Kalkulacja
    • Opis oferty
    • Mapa
    • Pogoda
    • Informacje praktyczne
    • Więcej

      Opis oferty

      Opis organizatora:

      Oferta

      Odkryj uroki Bali z jej malowniczymi plażami i bogatą kulturą hinduistyczną oraz eksploruj Jawę, pełną aktywnych wulkanów i historycznych świątyń. Podziwiaj barwne krajobrazy, kosztuj egzotycznych smaków i zachwyć się zjawiskowymi zabytkami wpisanymi na listę UNESCO. Dla miłośników plażowania znajdzie się czas na krótki wypoczynek na wybrzeżu. Wybierz wycieczkę z ciekawym programem wypełnionym aż po brzegi i poznaj najciekawsze miejsca dwóch wysp z archipelagu Indonezji!

      Dlaczego warto wybrać tę wycieczkę

      Mapa wycieczki objazdowej:
      Denpasar • Prambanan • Yogyakarta • Borobudur • Mojokerto • Park Narodowy Bromo-Tengger-Semeru • Kalibaru • Tanah Lot • Ulun Danu • Ubud

      :
      Trasa w Indonezji: ok. 800 km

      Plan wycieczki

      Dzień 1:
      Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Indonezji, na Bali.

      Dzień 2:
      Przylot do DENPASAR na indonezyjskiej wyspie Bali. Transfer do hotelu w okolicy Kuty. Zakwaterowanie i nocleg.

      Dzień 3:
      Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Yogyakarty na indonezyjskiej wyspie Jawa. Zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO świątyni PRAMBANAN. Pochodzący z IX w. kompleks świątyń jest jednym z najpiękniejszych i największych zespołów świątynnych w Indonezji. Na szczególną uwagę zasługują posągi poświęcone bogom Wisznu, Siwa i Brahma oraz dekoracje zewnętrzne. Obiad. Zwiedzanie YOGYAKARTY, otoczone wysokimi murami stare miasto odkrywa swoje niezwykłe piękno dopiero po przekroczeniu pierwszego pierścienia murów, wewnątrz których ukryte są liczne warsztaty batiku, zakłady rzemieślnicze, niewielkie targowiska, meczety. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

      Dzień 4:
      Śniadanie. Zwiedzanie Kratonu, czyli pałacu sułtana. Przejazd do BOROBUDUR, świątyni, którą śmiało można określić klejnotem sztuki i architektury buddyjskiej. Cały kompleks wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Świątynia zaprojektowana jako mandala jest swoistym labiryntem. Trasa przejścia przez świątynię zaprojektowana jest zgodnie z filozofią buddyzmu i ma symbolicznie zaprowadzić odwiedzającego do mądrości, czyli zrozumienia, które jest jednym z podstawowych pojęć buddyzmu. Obiad. Następnie spacer po starym mieście zaczynając od wąskiej uliczki w Kotagede – dawnej stolicy Królestwa Mataram. Ta historyczna dzielnica jest pełna tradycyjnych drewnianych domów joglo i domów kupieckich z XVIII i XIX wieku. Powrót do hotelu. Nocleg.

      Dzień 5:
      Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd pociągiem do MOJOKERTO (ok. 5 godzin). Obiad. Przejazd autokarem w okolice wulkanu Bromo. Zakwaterowanie w pensjonacie, nocleg.

      Dzień 6:
      Wcześnie rano przejazd minibusami lub samochodami terenowymi do PARKU NARODOWEGO BROMO-TENGGER-SEMERU. Obserwacja wschodu słońca z kaldery to zapierający dech spektakl budzącego się do życia niezwykłego świata. Wschodzące słońce powoli oświetla całą kalderę, ukazując poszczególne stożki wulkanów położone pośród niemal pustynnego krajobrazu. Czas wolny na śniadanie (w formie pakietu). Przejazd pod wulkan Bromo. Czas wolny lub dla osób chętnych możliwość wejścia na szczyt wulkanu. Różnica w wysokości od podnóża do krawędzi to jedynie około 130 metrów, pomimo tego widok jest niezapomniany. Pylista droga prowadzi najpierw ścieżką, następnie schodami na sam szczyt z którego z jednej strony widać kalderę w pełnej okazałości, z drugiej głębię krateru wulkanicznego, który wydaje się być żywym organizmem. Powrót do pensjonatu, wykwaterowanie. Przejazd do Kalibaru. Po drodze obiad. Po przyjeździe do hotelu zakwaterowanie i czas wolny. Nocleg.

      Dzień 7:
      Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta na plantacji w okolicy KALIBARU, gdzie uprawia się cynamon, wanilię, pieprz, kawowiec oraz kakao. Przejazd do portu, przeprawa promowa na Bali. Po drodze obiad. Zwiedzanie jednej z najpiękniejszych świątyń balijskich – TANAH LOT. Świątynia leży na skale obmywanej przez wody oceanu i jest jednym z najczęściej fotografowanych obiektów na Bali. Czas wolny przy świątyni. Przejazd do hotelu w okolicy Kuty. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

      Dzień 8:
      Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd i zwiedzanie świątyni ULUN DANU malowniczo położonej nad brzegami jeziora Bratan, a następnie do punktu widokowego, skąd roztacza się piękny widok na tarasy ryżowe, prawdopodobnie najbardziej efektowne na Bali. Obiad. Zwiedzanie świątyni Ulun Danu położonej nad brzegami jeziora Bratan. Obiad. Po południu zwiedzanie pałacu Puri Saren Agung w UBUD. Czas wolny. Ubud słynie w całej Indonezji z licznych warsztatów rzemieślniczych, galerii sztuki i niezliczonej ilości świątyń. Powrót do hotelu. Nocleg.

      Dzień 9:
      Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu w południe. Transfer na lotnisko w Denpasar. Wylot do Polski.

      Dzień 10:
      Przylot do Polski.

      Informacje o wycieczce

      Cena obejmuje:
      7 noclegów: 6 noclegów w hotelach***/****, 1 nocleg w pensjonacie: 3 na Bali, 4 na Jawie: 2 w Yogyakarcie, 1 w okolicy wulkanu Bromo, 1 w Kalibaru; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 7 śniadań, 5 obiadów; przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób); przelot Polska-Bali-Polska; przejazd pociągiem do Mojokerto; przeprawa promowa na Bali; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

      Obowiązkowe opłaty na miejscu:
      bilety wstępu, lokalni przewodnicy, przelot Denpasar-Yogyakarta: ok. 150 EUR/os. ; napiwki: ok. 5 EUR/os./dzień

      Dodatkowe atrakcje podczas wycieczki:
      wycieczka Ulun Danu i Ubud z tarasami ryżowymi: ok. 60 EUR/os.

      Uwagi:
      W Parku Narodowym Bromo-Tengger-Semeru mogą wystąpić niskie temperatury, nocą nawet ok. 10˚C. Należy zabrać polar, długie spodnie i pełne buty.; Podczas pobytu w okolicach wulkanu Bromo (1 nocleg) należy spakować się dodatkowo w torbę podręczną lub plecak. Wjazd na teren pensjonatu odbywa się samochodami terenowymi, bagaż główny zostaje w autokarze/minibusie.; Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2002 r.; Limit bagażu na przelocie wewnętrznym: Denpasar-Yogyakarta: bagaż główny – 20 kg, bagaż podręczny – 7 kg.

      Istnieje możliwość wybrania innego pokoju:

      Zobacz hotel Z Bali na Jawę na mapie

      KLIKNIJ, ABY AKTYWOWAĆ MAPĘKliknij, aby aktywować mapę
      Legenda:
      Wybrany Hotel
      Hotel w pobliżu

      Kliknij te ikony, żeby zobaczyć nazwy i ceny innych hoteli w okolicy.
      Możesz w nie dalej klikać, przenosząc się na strony z dokładnymi opisami tych hoteli.

      Indonezja, Wyc. objazdowe ‒ pogoda

      Średnia pogoda w ciągu roku

      styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
      Średnia temperatura w dzień
      Średnia temperatura w nocy
      Średnia temperatura wody
      Godziny słoneczne
      Dni z opadami deszczu
      Wilgotność powietrza

      Indonezja, Wyc. objazdowe ‒ Informacje praktyczne

      O kierunku

      Stolica / Język
      Dżakarta / indonezyjski

      Czas lokalny
      Różnica czasu względem Polski to: +5 godzin w czasie letnim i +6 godzin w czasie zimowym.

      Ogólne wymagania wjazdowe dla obywateli Polski
      Polacy wybierający się do Indonezji muszą na granicy pokazać paszport. Służby nie akceptują paszportów tymczasowych i dowodów osobistych. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy przy wyjeździe z Indonezji. Na żądanie władz imigracyjnych należy okazać dokumenty podróży bądź bilet powrotny. Wiza jest wymagana. Obywatele Polski mogą wjechać na podstawie Visa on Arrival do zakupienia na lotnisku po przylocie (koszt ok. 500 000 IDR, czyli ok. 125 zł). Wiza ta upoważnia do wjazdu w celu turystycznym na pobyt do 30 dni. Można również ubiegać się o e-wizę dostępną na stronie https://evisa.imigrasi.go.id/. Należy się zarejestrować, złożyć wniosek, a płatność należy wykonać za pomocą pośrednika lub po przylocie na lotnisku. Osoby przylatujące do Indonezji od 29 sierpnia 2024 roku mają obowiązek wypełnienia deklaracji SATUSEHAT Health Pass. Aby wypełnić deklarację, wejdź na stronę sshp.kemkes.go.id, wybierz język i wypełnij wszystkie wymagane pola. Następnie pojawi się kod QR – zapisz go, ponieważ służby na lotniku będą go sprawdzać.

      Szczepienia
      Brak wymaganych szczepień. Zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, durowi brzusznemu, wściekliźnie oraz japońskiemu zapaleniu mózgu. Szczepienia rutynowe: błonica, tężec i krztusiec.

      Napięcie i rodzaj gniazdka
      adapter nie powinien być potrzebny, 127 V / 230 V; 50 Hz / typ C typ C-2, typ F, typ G

      Pieniądze

      Waluta
      rupia indonezyjska , 1 IDR = 0.00025292PLN, kurs NBP z dnia 2024-09-20

      Napiwki
      Dawanie napiwków jest mile widziane, często do rachunku zostaje doliczony tzw. podatek, nawet w restauracjach sieciowych, takich jak KFC czy McDonald’s.

      Obowiązkowy podatek turystyczny

      Od 14 lutego 2024 r. na Bali obowiązuje opłata turystyczna wynosząca 150 tys. rupii indonezyjskich, czyli około 10 USD/os. Jest jednorazowa i dotyczy zarówno dorosłych, jak i dzieci. Można opłacić ją poprzez stronę internetową, aplikację mobilną lub na lotnisku po przybyciu na Bali. Fundusze zebrane z nowego podatku mają być przeznaczone na ochronę środowiska i dziedzictwa kulturowego indonezyjskiej wyspy.

      Komunikacja

      Komunikacja / transport publiczny
      W Indonezji kursują autobusy. Podczas poruszania się nimi należy pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności. Można też zamówić taksówkę. Należy wybierać te, w których jest taksometr. Jeśli kierowca oferuje nam podróż bez włączania taksometru, zdecydowanie lepiej jest odmówić.

      Wynajem samochodów
      W Indonezji należy posługiwać się międzynarodowym prawem jazdy według wzoru Konwencji Wiedeńskiej. Obowiązuje tam ruch lewostronny. Podczas podróży zawsze trzeba mieć ze sobą dokument, którym można potwierdzić swoją tożsamość (paszport). Drogi w Indonezji są zatłoczone, a poruszanie się po nich może być niebezpieczne. Ruch jest bardzo chaotyczny, kierowcy często nie przestrzegają przepisów. Poza stolicą kraju, Dżakartą, nie poleca się samodzielnego przemieszczania się samochodem po zmroku. Choć auto można wypożyczyć w wielu miejscach i na dowolny czas, lepiej dobrze to przemyśleć. Zamiast wynajmować samodzielnie pojazd, lepiej zdecydować się na samochód wraz z miejscowym kierowcą. To o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie. W Indonezji można też wypożyczyć motocykl lub skuter, jednak nie poleca się tego turystom. Pojazdy mają często zły stan techniczny.

      Informacje

      Ważne lokalne informacje i zwyczaje
      Przed podróżą należy zawsze wykonać kserokopię paszportu, biletów lotniczych i wiz. Wymiany gotówki najkorzystniej dokonywać w kantorach zlokalizowanych w dużych centrach handlowych lub dobrych hotelach. Należy dokładnie przeliczyć wydaną kwotę. W Indonezji pewne trudności może przysporzyć wymiana dolarów amerykańskich. Większość kantorów akceptuje tylko banknoty nowe i niezniszczone. Karty kredytowe – Visa lub MasterCard – są przyjmowane tylko w droższych hotelach, restauracjach, sklepach i tym podobne. Bankomaty w większych ośrodkach turystycznych.

      W hotelach i restauracjach oraz w miejscach często uczęszczanych przez turystów bez problemu porozumiemy się w języku angielskim. Podczas robienia zakupów należy się targować.
      Przez wzgląd na odmienną florę bakteryjną w Indonezji nie należy spożywać posiłków w tanich restauracjach bądź małych przydrożnych straganach. Grozi to poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.
      Bezpieczniejsze są na ogół większe restauracje o odpowiednim standardzie oraz restauracje hotelowe. Woda z wodociągów nie nadaje się do picia, zaleca się picie oraz płukanie ust wodą butelkowaną lub przegotowaną. Należy też unikać napojów z kostkami lodu oraz surowych i niedogotowanych potraw. Szczególnie ważna jest dbać o czystość rąk.
      Koszty usług medycznych mogą być wysokie, dlatego należy przed wyjazdem wykupić odpowiednie ubezpieczenie. Należy także zastosować środki zapobiegawcze malarii oraz dendze, szczególnie w okresie pory deszczowej. Warto zaopatrzyć się w środki przeciw komarom, aby uniknąć ukąszeń.
      Zagrożenie przestępczością pospolitą w stolicy kraju nie jest zbyt duże. W miarę możliwości należy unikać samotnego podróżowania oraz podróży w nocy. ze względu na większość muzułmańską i silnie zakorzeniony islam, poza centrami typowo turystycznymi nie należy nosić skąpych ubrań. ... Czytaj cały opisZwiń opis

      Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych