Wiedeń - przy dżwiękach walca

oferta dostępna

Cena za osobę 1 659

Razem (Szczegóły ceny)3 218

Masz kartę payback?
Dostaniesz 1609 punktów paybacksamolot

01:30:00

06.09.2019
Warszawa - Okęcie
Wiedeń

09.09.2019
VIE
WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Bez paszportu

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kategoria

***

Opis oferty

 
Hotele *** - położone zazwyczaj na obrzeżach miasta (razem 3 rozpoczęte doby hotelowe w okolicy Wiednia).
Pokoje: 1 -, 2 - i 3 - osobowe z łazienką, TV.Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcjaWyżywienie: śniadania kontynentalne w formie bufetuKategoria lokalna : ***Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozkłady. Przylot na lotnisko w Wiedniu i transfer do hotelu. Po drodze krótkie panoramiczne zwiedzanie stolicy Austrii: objazd autokarem staromiejskiego bulwaru, zwanego Ringiem". W trakcie objazdu zobaczymy budynki Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Dworskiego i kościoła Wotywnego oraz Opery Wiedeńskiej. Przyjazd do hotelu w okolicy Wiednia zakwaterowanie i nocleg. (Trasa od granic Polski ok. 35 km)


Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do centrum stolicy Austrii, gdzie przygodę z miastem rozpoczniemy od spaceru po Starym Mieście m.in. uliczką luksusu Kohlmarkt, na której mieszkał kiedyś Fryderyk Chopin oraz jedną z najelegantszych Graben, na której znajduje się Kolumna Morowa wzniesiona w 1679 roku po ustaniu epidemii dżumy. W trakcie spaceru mała przerwa na kawę z torcikiem Sachera w słynnej cukierni wiedeńskiej (dodatkowo płatne). Zobaczymy również rezydencję zimową Habsburgów- Hofburg, spacerując jej najważniejszymi dziedzińcami. Na głównym placu miasta podziwiać będziemy (z zewnątrz) katedrę św. Szczepana, słynną z kolorowych dachówek. Tego dnia również zwiedzanie Opery Wiedeńskiej - jednej z najbardziej znanych scen operowych świata (lub Musikverein - Towarzystwa Przyjaciół Muzyki, skąd transmitowany jest Koncert Noworoczny). Czas wolny w centrum miasta. Wieczorem dla chętnych obiadokolacja w restauracji w centrum (dodatkowo płatna ok. 27 EUR). Po drodze odwiedzimy park miejski z pomnikiem "Króla Walca"- Straussa syna. Następnie fakultatywnie udamy się na koncert muzyki rodziny Straussa i W. A. Mozarta w jednej z sal koncertowych Wiednia (dodatkowo płatny ok. 70 EUR). Powrót do hotelu ok. 23:00, nocleg. (Trasa ok. 80 km)


Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Lasku Wiedeńskiego jest to najbardziej wysunięte na północny-wschód pasmo górskie Alp. Najsłynniejsze "Opowieści Lasku Wiedeńskiego" to jeden z walców samego mistrza Johanna Straussa. Zobaczymy tutaj najstarsze XII-wieczne opactwo cystersów Heiligenkreuz ze słynnymi krużgankami. Następnie przejedziemy do Mayerling, miejsca tragicznej śmierci Rudolfa, jedynego syna cesarza Franciszka Józefa i jego słynnej żony Sissi. Powrót do Wiednia malowniczym szlakiem wina. Możliwość skorzystania z dodatkowo płatnego obiadu. (ok. 26 EUR) Następnie przejedziemy do dawnej letniej, barokowej rezydencji Habsburgów Schoenbrunn. Zwiedzając pałac poznamy historię rodu Habsburgów, podziwiając pełne przepychu komnaty cesarskie. Czas wolny w pięknie urządzonych ogrodach kompleksu. Późnym popołudniem spacer słynnymi zaułkami i zakamarkami Wiednia, miasta Habsburgów. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 120 km)


Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie przejazd na Wzgórze Kahlenberg, znane Polakom z "Odsieczy Wiedeńskiej", czas wolny. Możliwość skorzystania z dodatkowo płatnego obiadu (koszt ok. 26 EUR) Następnie transfer na lotnisko. Przelot do Polski w/g rozkładu lotów.


Uwagi do programu
- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
- Pilot nie oprowadza w obiektach muzealnych.


"


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem do/z Wiednia, zakwaterowanie w hotelu j.w. (3 rozpoczęte doby hotelowe ), 3 śniadania, program turystyczny j.w., transfery lotnisko-hotel-lotnisko, system Tour Guide, ubezpieczenie TU Europa (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż) oraz opiekę pilota.


Cena podstawowa nie obejmuje: orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania - ok. 67 EUR/os.: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługa przewodników lokalnych w Wiedniu, TOUR GUIDE SYSTEM (system bezprzewodowego oprowadzania grup) oraz dodatkowo obowiązkowa taksa klimatyczna ok. 6 EUR. koncert muzyki Straussa i W.A. Mozarta - ok. 70 EUR, 1 obiadokolacja - ok. 27 EUR, 2 obiady - ok.26 Euro/obiad/osoba.


Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.


META Description

• Hofburg - przepych rezydencji zimowej rodu Habsburgów • Wzgórze Kahlenberg i Sobieski • Gospoda Heuriger i wieś Neustift • Lasek Wiedeński • tajemnicze zaułki starego Wiednia• koncert muzyki rodziny Straussa i W. A. Mozarta • kawa z torcikiem Sachera w iście wiedeńskim stylu •dwie rezydencje Habsburgów • Opera Wiedeńska

Informacje praktyczne


Stolica

Wiedeń


Język

niemiecki


Czas lokalny

Nie ma różnicy pomiędzy czasem lokalnym a czasem letnim i zimowym w Polsce.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana. Przekroczenie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.


Waluta

euro

Aktualny kurs to: 1EUR = 4.294PLN, kurs NBP z dnia 2019-03-19


Ceny w hotelach i restauracjach

Przykładowe ceny: Kawa 3–4 euro, piwo lub drink 5 euro, pizza 8 Euro, kebab 4 euro, dania obiadowe 20–30 euro.


Napiwki

W Austrii napiwki przyjęły się jako standard, brak napiwku może zostać uznany jako brak zadowolenia z usług. Zwyczajowo jest to 10% wartości usługi lub zaokrąglenie do pełnej kwoty. Często opłatę za obsługę dolicza się do rachunku.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień.

Obowiązkowy podatek turystyczny

Wysokość opłaty klimatycznej jest zależna od regionu. Podatek wynosi około 2 euro za osobę za dobę. Nie dotyczy niepełnoletnich do 15 roku życia.


Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany (230 V; 50 Hz typ C, typ F)


Komunikacja / transport publiczny

W większych miastach możemy skorzystać z autobusów, tramwajów i metra. Koszt biletu jednorazowego to 2,20 Euro, 24-godzinnego 7,60 euro a biletu tygodniowego 16,20 euro.


Wynajem samochodów

Koszt wynajęcia samochodu na tydzień to około 150 euro. Za paliwo zapłacimy około 1,2 euro za litr. W Austrii obowiązuje ruch prawostronny.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

W większych miastach i centrach turystycznych Austrii bez problemu wymienimy pieniądze, zapłacimy kartą czy wypłacimy gotówkę z bankomatu.

Poza językiem niemieckim, przydatny będzie angielski, włoski, francuski, hiszpański lub rosyjski.

W Austrii dostępne są karty turystyczne, np. Vienna Pass, które umożliwiają skorzystanie z wielu atrakcji oraz bezpłatnych przejazdów metrem, tramwajami i autobusami. W niektórych wariantach kart turystycznych można skorzystać również z wycieczek prowadzonych przez przewodnika. ... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz