Brześć nad Bugiem

oferta dostępna

Cena za osobę 879

Razem (Szczegóły ceny)1 758

Masz kartę payback?
Dostaniesz 879 punktów paybackautokar

10.10.2019
Warszawa
Dworzec Autobusowy Zachodni

BIALORUS

13.10.2019

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Bez paszportu

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kraj

BIALORUS

Trasa zagraniczna

ok. Brześcia (3) – Brześć – Skoki – Wysokie Litewskie – Kamieniec Litewski – Prużana – Różana – Czerniawczyce – Kamieniuki

Zbiórka uczestników i wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Przekroczenie granicy polsko-białoruskiej. Przejazd do Brześcia. Zwiedzanie jednego z najstarszych miast Białorusi, m.in.

Twierdza Brzeska wybudowana w latach 1833-1842, brama Brzeska i Terespolska, ruiny Pałacu Białego, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy, kościół Podwyższenia Krzyża Świętego ze słynnym obrazem Matki Boskiej Ocalenia w sukience z pozłacanego srebra (kopia wizerunku z rzymskiej bazyliki Santa Maria Maggiore). Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 250 km.

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta

Muzeum Archaelogoiczne „Berestye" położony na cyplu rzeki Bug i rzeki Muchawiec. Muzeum jest otwarte na miejscu wykopalisk. Oglądanie pozostałości grodziska starożytnego miasta Brest, budynków rzemieślniczej posady z XIII w. Na terenie muzeum na głębokości 4 m wydobyte przez archeologów ulice wypełnione po brzegi drewnem, pozostałościami budynków różnego przeznaczenia, znajdują się na powierzchni 1118 m2. W ekspozycji zaprezentowano 28 mieszkalnych i gospodarczych drewnianych budynków – parterowych domów z drewna drzew iglastych. Spacer słynną Aleją Latarni. Zwiedzanie Muzeum Odzyskanych Dzieł Sztuki – oglądanie eksponatów skonfiskowanych przez Brzeski Urząd Celny. Czas wolny. Dla chętnych regionalna obiadokolacja z degustacją lokalnych trunków (płatne dodatkowo). Powrót do hotelu, nocleg. Trasa: ok. 30 km.

Śniadanie. Wyjazd do Skoków – Muzeum Juliana Ursyna Niemcewicza znajdujące się w barokowym pałacu Niemcewiczów z XVIII w. Dalsza podróż

Wysokie Litewskie – kościół św. Trójcy z 1608 r., w podziemiach którego znajdowała się rodzinna kaplica grobowa Sapiehów. Pozostałości zespołu pałacowo-parkowego Sapiehów i Potockich oraz ruiny XVII wiecznego zamku Sapiehów, kaplica św. Barbary. Następnie: Kamieniec Litewski z obronną „Białą Wieżą” z XIII w., od której wg. legendy przyjęła nazwę Puszcza Białowieska. Jeden z najstarszych zabytków na Polesiu. Przejazd do miejscowości Prużana, zwiedzanie zespołu pałacowego Szwykowskich zbudowanego w stylu włoskiej willi a obecnie muzeum. Eksponaty dworu XIX w. z niezwykle cennym eksponatem z XVI w. ikoną Ostatnia Wieczerza. Ponadto „białe” sukiennice targowe z 1896 r. oraz kościół i cerkiew z XIX w. Przejazd do miejscowości Różana – gniazda rodowego Sapiehów, zwiedzanie malowniczych ruin zespołu pałacowego Sapiehów z XVII w., które nie przestają budzić wyobraźni o potędze rodu oraz kościoła św. Trójcy w Różanach. Na powrocie wizyta w Czerniawczycach – kościół św. Trójcy z XVIII w. fundacji Mikołaja Krzysztofa Radziwiłła „Sierotki”. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 330 km.

Śniadanie. Wyjazd do Parku Narodowego w Puszczy Białowieskiej

Kamieniuki – Muzeum Puszczy Białowieskiej, Polana Gościnna, jezioro Ladzkie (jedyne jezioro w Puszczy Białowieskiej, ostoja ptactwa wodnego), Dąb „Patriarcha” (jeden z największych dębów Puszczy  Białowieskiej),  sosna „Olbrzymia”,  droga „Carski Trakt” (po trasie mijamy kilka mostków oznakowanych herbami carów rosyjskich). Przejazd do siedziby „Dziadka Mroza” – bajkowy skansen drewnianego budownictwa i rzeźb. Na terenie siedziby znajdują się m.in. dwa drewniane budynki „Skarbców”, w których gromadzone są tysiące listów oraz rysunków od dzieci. Jest młyn, który „mieli troski i kłopoty” oraz wysoki świerk pełniący przez cały rok rolę choinki. Czas wolny na spróbowanie białoruskich specjałów. Po południu wyjazd do kraju. Przekroczenie granicy białorusko-polskiej. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Uwaga: powrót do niektórych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego. Trasa: ok. 350 km.

Całość trasy

ok. 1000 km.
Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE

•    przejazd autokarem lub wygodnym busem
•    3 noclegi w hotelu**+/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
•    3 śniadania i 2 obiadokolacje
•    opiekę pilota
•    ubezpieczenie Signal Iduna (KL+CP 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)
•    TFG (0 zł)

•    pakiet do realizacji programu

90 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, opłaty administracyjne, przepustka na wjazd na teren Białorusi, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

•    regionalna obiadokolacja z degustacją lokalnych trunków

20 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób)

•    dopłata do pokoju 1-osobowego

350 zł

UWAGA

Do uzyskania przepustek na wjazd na teren Białorusi niezbędny jest skan paszportu strony ze zdjęciem (paszport ważny co najmniej 3 miesiące od daty powrotu z Białorusi).

WAŻNE INFORMACJE

1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 15 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 7 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy.

3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie

autokarem (klimatyzacja, dvd, wc, barek) lub mniejszym autokarem (klimatyzacja, dvd).
4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym autokarze.
5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus, samochód osobowy). Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
6. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota.
7. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 5 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
8. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.
9. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne i administracyjne oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) jest obligatoryjnie płatny u Pilota wycieczki we wskazanej walucie i jest ściśle związany z ilością uczestników na wycieczce. Cena pakietu dotycząca realizacji programu jest kalkulowana przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości Podróżnym minimum 5 dni przed wycieczką w formie trwałego nośnika (e-mail, list). Powyższa zmiana nie upoważnia Podróżnego do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Pakiet nie jest rozliczany, a Podróżny otrzymuje dowód zakupu pakietu od Pilota imprezy.
10. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
11. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
12. Wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz