Brześć nad Bugiem

oferta dostępna

Cena za osobę 769

Razem (Szczegóły ceny)1 538

Masz kartę payback?
Dostaniesz 769 punktów paybackautokar

02:15:00

07.11.2019
Warszawa
Dworzec Autobusowy Zachodni

BIALORUS

10.11.2019

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Bez paszportu

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kraj

BIALORUS

Program

Trasa zagraniczna: ok. Brześcia (3) – Brześć – Skoki – Wysokie Litewskie – Kamieniec Litewski – Prużana – Różana – Czerniawczyce – Kamieniuki

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Przekroczenie granicy polsko-białoruskiej. Przejazd do Brześcia. Zwiedzanie jednego z najstarszych miast Białorusi, m.in.: Twierdza Brzeska wybudowana w latach 1833-1842, brama Brzeska i Terespolska, ruiny Pałacu Białego, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy, kościół Podwyższenia Krzyża Świętego ze słynnym obrazem Matki Boskiej Ocalenia w sukience z pozłacanego srebra (kopia wizerunku z rzymskiej bazyliki Santa Maria Maggiore). Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 250 km.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta: Muzeum Archaelogoiczne „Berestye" położony na cyplu rzeki Bug i rzeki Muchawiec. Muzeum jest otwarte na miejscu wykopalisk. Oglądanie pozostałości grodziska starożytnego miasta Brest, budynków rzemieślniczej posady z XIII w. Na terenie muzeum na głębokości 4 m wydobyte przez archeologów ulice wypełnione po brzegi drewnem, pozostałościami budynków różnego przeznaczenia, znajdują się na powierzchni 1118 m2. W ekspozycji zaprezentowano 28 mieszkalnych i gospodarczych drewnianych budynków – parterowych domów z drewna drzew iglastych. Spacer słynną Aleją Latarni. Zwiedzanie Muzeum Odzyskanych Dzieł Sztuki – oglądanie eksponatów skonfiskowanych przez Brzeski Urząd Celny. Czas wolny. Dla chętnych regionalna obiadokolacja z degustacją lokalnych trunków (płatne dodatkowo). Powrót do hotelu, nocleg. Trasa: ok. 30 km.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Wyjazd do Skoków – Muzeum Juliana Ursyna Niemcewicza znajdujące się w barokowym pałacu Niemcewiczów z XVIII w. Dalsza podróż: Wysokie Litewskie – kościół św. Trójcy z 1608 r., w podziemiach którego znajdowała się rodzinna kaplica grobowa Sapiehów. Pozostałości zespołu pałacowo-parkowego Sapiehów i Potockich oraz ruiny XVII wiecznego zamku Sapiehów, kaplica św. Barbary. Następnie: Kamieniec Litewski z obronną „Białą Wieżą” z XIII w., od której wg. legendy przyjęła nazwę Puszcza Białowieska. Jeden z najstarszych zabytków na Polesiu. Przejazd do miejscowości Prużana, zwiedzanie zespołu pałacowego Szwykowskich zbudowanego w stylu włoskiej willi a obecnie muzeum. Eksponaty dworu XIX w. z niezwykle cennym eksponatem z XVI w. ikoną Ostatnia Wieczerza. Ponadto „białe” sukiennice targowe z 1896 r. oraz kościół i cerkiew z XIX w. Przejazd do miejscowości Różana – gniazda rodowego Sapiehów, zwiedzanie malowniczych ruin zespołu pałacowego Sapiehów z XVII w., które nie przestają budzić wyobraźni o potędze rodu oraz kościoła św. Trójcy w Różanach. Na powrocie wizyta w Czerniawczycach – kościół św. Trójcy z XVIII w. fundacji Mikołaja Krzysztofa Radziwiłła „Sierotki”. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 330 km.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Wyjazd do Parku Narodowego w Puszczy Białowieskiej: Kamieniuki – Muzeum Puszczy Białowieskiej, Polana Gościnna, jezioro Ladzkie (jedyne jezioro w Puszczy Białowieskiej, ostoja ptactwa wodnego), Dąb „Patriarcha” (jeden z największych dębów Puszczy  Białowieskiej),  sosna „Olbrzymia”,  droga „Carski Trakt” (po trasie mijamy kilka mostków oznakowanych herbami carów rosyjskich). Przejazd do siedziby „Dziadka Mroza” – bajkowy skansen drewnianego budownictwa i rzeźb. Na terenie siedziby znajdują się m.in. dwa drewniane budynki „Skarbców”, w których gromadzone są tysiące listów oraz rysunków od dzieci. Jest młyn, który „mieli troski i kłopoty” oraz wysoki świerk pełniący przez cały rok rolę choinki. Czas wolny na spróbowanie białoruskich specjałów. Po południu wyjazd do kraju. Przekroczenie granicy białorusko-polskiej. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Uwaga: powrót do niektórych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego. Trasa: ok. 350 km.
Całość trasy: ok. 1000 km.
Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE

•    przejazd autokarem lub wygodnym busem
•    3 noclegi w hotelu**+/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
•    3 śniadania i 2 obiadokolacje
•    opiekę pilota
•    ubezpieczenie Signal Iduna (KL+CP 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)
•    TFG (0 zł)

DODATKOWO PŁATNE

•    pakiet do realizacji programu: 90 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, opłaty administracyjne, przepustka na wjazd na teren Białorusi, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki
•    regionalna obiadokolacja z degustacją lokalnych trunków: 20 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób)

DOPŁATY OPCJONALNE

•    dopłata do pokoju 1-osobowego: 350 zł

UWAGA

Do uzyskania przepustek na wjazd na teren Białorusi niezbędny jest skan paszportu strony ze zdjęciem (paszport ważny co najmniej 3 miesiące od daty powrotu z Białorusi).

WAŻNE INFORMACJE

1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 15 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 7 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie: autokarem (klimatyzacja, dvd, wc, barek) lub mniejszym autokarem (klimatyzacja, dvd).
4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym autokarze.
5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus, samochód osobowy). Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
6. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota.
7. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 5 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
8. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.
9. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne i administracyjne oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) jest obligatoryjnie płatny u Pilota wycieczki we wskazanej walucie i jest ściśle związany z ilością uczestników na wycieczce. Cena pakietu dotycząca realizacji programu jest kalkulowana przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości Podróżnym minimum 5 dni przed wycieczką w formie trwałego nośnika (e-mail, list). Powyższa zmiana nie upoważnia Podróżnego do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Pakiet nie jest rozliczany, a Podróżny otrzymuje dowód zakupu pakietu od Pilota imprezy.
10. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
11. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
12. Wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Informacje praktyczne


Stolica

Sofia


Język

bułgarski


Czas lokalny

Różnica w czasie względem Polski to: +1 godzina przez cały rok


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana. Przekraczanie granicy możliwe na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu.


Waluta

lew (BGN), 1 BGN = 100 stotinek

Aktualny kurs to: 1BGN = 2.211PLN, kurs NBP z dnia 2019-02-15


Ceny w hotelach i restauracjach

Średnie ceny w restauracjach wynoszą:  sałatki – ok. 3-8 BGN, zupy – 2-3 BGN, a danie obiadowe 6-15 BGN. Droższe są dania z rybami i owocami morza. Piwo kosztuje ok. 1,6-2,5 BGN.


Napiwki

Napiwek zależy od woli klienta. Wskazane jest zostawienie min. 10% wartości rachunku lub zaokrąglenie do pełnej kwoty. Co ważne, zawsze zostawiamy napiwek na stole, a nie dajemy pieniędzy kelnerowi do ręki. Przy płaceniu dużymi nominałami lepiej nie mówić „dziękuję”, ponieważ kelner może zatrzymać wówczas resztę dla siebie. Wskazane jest zostawianie napiwków również sprzątaczom i taksówkarzom.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień

Obowiązkowy podatek turystyczny

Obowiązuje podatek turystyczny w wysokości 6 EUR/os. dorosła, 3 EUR/ dziecko do 12 lat – za cały pobyt (w niektórych hotelach odpowiednio 8 EUR i 4 EUR). W części biur podróży i touroperatorów podatek turystyczny jest już wliczony w cenę wyjazdu.


Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany, 230 V; 50 Hz / typ C, typ C-2, typ F


Komunikacja / transport publiczny

W regionach turystycznych kurs taksówką wynosi min. 10 BGN, a przejazd lokalnym autobusem – ok. 3 BGN.


Wynajem samochodów

Koszt wynajmu samochodu zaczyna się od ok. 40 BGN/dzień.

Cena benzyny to ok. 2,08 BGN/l, a oleju napędowego ok. 2,09 BGN/l.

Ceny winiet za samochód osobowy – ok. 15 BGN/8 EUR za 7 dni, ok.30 BGN/15 EUR za 1 miesiąc. Winiety można kupić na stacjach paliwowych i w placówkach pocztowych.

Obowiązuje ruch prawostronny.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Najlepiej zabrać ze sobą euro i wymienić na lokalną walutę na miejscu – w banku. W kantorach często mogą zdarzyć się próby wymiany po niekorzystnym kursie (kurs bułgarskiego lewa jest powiązany sztywnym kursem z euro - 1 EUR = ok. 1,93-1,94 BGN).

Płatność kartą oraz sieć bankomatów, szczególnie poza regionami turystycznymi i dużymi miastami, nie jest bardzo powszechna. Nawet, gdy płatność kartą jest w danym miejscu dopuszczalna, możemy spotkać się z odmową przyjęcia takiej płatności lub zostać poproszeni o wydanie większej kwoty. Zawsze lepiej mieć przy sobie gotówkę.

Zazwyczaj polskie kiwanie głową na „tak” w Bułgarii oznacza „nie” i na odwrót. Warto się upewnić, pytając rozmówcę „da” lub „ne”, ponieważ coraz częściej stosowane są obie wersje („polska” i bułgarska).

Poza regionami turystycznymi oraz na stacjach benzynowych toalety mogą mieć postać dziury w podłodze, bez ubikacji.

Odwiedzając prywatnie Bułgarów, powinniśmy wziąć dla nich jakiś drobny podarunek, np.: butelkę wina, czekoladki.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz