Czarnomorska przygoda

  1. Bułgaria
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  3 449
  -20%4319
  Cena za wszystkich (Szczegóły ceny)6 898
  Zapytaj o ofertę
  Gdańsk3449 złNajtaniej!
  31-07-20203449 zł ( 7 dni3449 złNajtaniej! )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  3449 punktów PAYBACK
  GDN31Lipca 2020VAR
  Wylot
  Gdańsk
  Przylot
  Warna
  Długość lotu: 02:15:00
  GDN7Sierpnia 2020VAR
  Przylot
  Gdańsk
  Wylot
  Warna
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Udogodnienia w hotelu:

   Najpopularniejsze
   • Bez paszportu

   Opis organizatora:

   Region

   Bułgaria / Bułgaria

   Opis oferty:

   Rezerwat Przyrody Longoza • Bałczik • Park Przyrodniczy Złotych Piasków • Nesebar Ta wycieczka jest doskonałą propozycją dla rodzin i wszystkich miłośników aktywności w otoczeniu pięknej przyrody. Czarnomorska przygoda w Bułgarii to atrakcje w postaci: spływu kajakowego, rejsu jachtem żaglowym, jeep safari, zabawy w Aquaparku czy górskiej gry na orientację w jednym z najpiękniejszych parków przyrodniczych w Bułgarii. Będzie też można przebrać się za piratów i wziać udział w bitwie morskiej na wodną broń! Poza świetną zabawą nie zabraknie też czasu na zwiedzanie i wypoczynek na plaży. Trasa wycieczki ok: 250 km.

   1. dzień.

   Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Warny. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Zależnie od godziny przylotu: czas wolny, kolacja, nocleg.

   2. dzień. rezerwat przyrody longoza - kajaki - kamienny las

   Śniadanie. Przejazd w do REZERWATU PRZYRODY LONGOZA z malowniczą rzeką Łuda Kamczija, która wpada do Morza Czarnego. Po krótkim instruktażu spływ kajakowy, podczas którego można podziwiać okoliczną przyrodę: bogatą roślinność i zwierzęta, np: żółwie wodne, ryby i liczne ptaki. Na trasie są również piękne plaże i wioski rybackie. Obiad. W drodze powrotnej Pobiti Kamani, czyli KAMIENNY LAS - porównywane do Stonehenge, unikatowe formacje skalne. Powrót do hotelu, czas wolny. Kolacja, nocleg.

   3. dzień. bałczik - rejs jachtem

   Śniadanie. Przejazd do BAŁCZIK - Białego Miasta. Zaokrętowanie na jachcie żaglowym (wielkość jachtu uzależniona od liczby uczestników wycieczki). Rejs w kierunku cypla Kaliakra, ze wspaniałymi, wysokimi na 60 m klifami. Podczas rejsu sternik przeprowadzi krótki, żeglarski instruktarz. Zakotwiczenie przy urokliwej plaży, obiad w formie BBQ. Czas wolny, który można wykorzystać na kąpiele morskie, wędkowanie lub snurkowanie (polecamy zabrać własny sprzęt snurkowy). Po południu powrót do Bałczika. Zwiedzanie Cichego Gniazda - letniej rezydencji rumuńskiej królowej Marii i jednego z największych ogrodów botanicznych w Europie. Powrót do hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczór folklorystyczny ze słynnym, tradycyjnym tańcem na rozżarzonych węglach i kolacja. Nocleg.

   4. dzień. gra na orientację - park przyrodniczy złotych piasków

   Śniadanie. Przejazd do PARKU ZŁOTYCH PIASKÓW. Gra na orientację. Trekking z mapą i kompasem przez dziewicze tereny parku i piękny las ze starym drzewostanem, który tworzy niesamowitą scenerię. Na terenie parku można spotkać wiele gatunków roślin, motyli, ptaków, a także jeleni i zająców. Obiad w formie lunchboxów. Powrót do hotelu. Czas wolny. Kolacja, nocleg. Czas trekkingu: ok. 90 min.

   5. dzień. bitwa morska - aquapark

   Śniadanie. Przejazd do mariny, gdzie odbędzie się "bitwa morska na wodną broń" pomiędzy dwoma statkami. Po świetnej zabawie, obiad i program animacyjny z szukaniem skarbu i możliwością przebrania się w stroje piratów lub korsarzy oraz wspólna sesja zdjęciowa. Powrót do hotelu, czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Wyjazd do Aquaparku w Złotych Piaskach. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

   6. dzień. nessebar

   Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek i plażowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): całodzienna wycieczka do malowniczo położonego na półwyspie, zabytkowego NESEBARU, wpisanego na listę UNESCO. Średniowieczna zabudowa Nesebaru uważana jest za jedną z najlepiej zachowanych na Bałkanach. Spacer po miasteczku, zwiedzanie cerkwi św. Stefana. Obiad i powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

   7. dzień. jeep safari

   Śniadanie. Rekreacyjna wycieczka off-roadowa jeepami po urozmaiconym terenie. Po drodze spotkanie z lokalnymi pszczelarzami i degustacja miodu ich własnej produkcji (można też zakupić miód). Dalszy ciąg emocjonującego przejazdu jeepami. Obiad w formie pikniku BBQ. Powrót do hotelu. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

   8. dzień.

   Zależnie od godziny wylotu: śniadanie, wykwaterowanie, czas wolny, transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

   Świadczenia:

   7 noclegów w hotelu***; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 5 obiadów (w tym: 2 w formie pikniku BBQ i 1 w formie lunchboxu), 6 kolacji • przelot • przejazd autokarem, busem lub vanem • opieka lokalnego przewodnika • 6 aktywności wymienionych w programie wraz z niezbędnym sprzętem (kajaki, rejs jachtem, bitwa morska, aquapark, gra na orientację, jeep safari) • ubezpieczenie KL i NW Itaka Complex rozszerzone o następstwa uprawiania sportów wysokiego ryzyka.

   Uwagi:

   Opłaty fakultatywne: wycieczka do Nessebaru: ok. 45 EUR; wieczór folklorystyczny: ok. 35 EUR, Aquapark: ok. 40 EUR; wymagane min. 15 osóbProgram przeznaczony dla osób powyżej 5. roku życia, o dobrym stanie zdrowia, sprawnych fizycznie, znajdujących się pod opieką osoby pełnoletniej i przygotowanych kondycyjnie do aktywności zawartych w programie.Program może ulec zmianie zależnie od warunków atmosferycznych.

   Bułgaria, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Sofia / bułgarski

   Czas lokalny
   Różnica w czasie względem Polski to: +1 godzina przez cały rok

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza nie jest wymagana. Przekraczanie granicy możliwe na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   adapter nie jest wymagany, 230 V; 50 Hz / typ C, typ C-2, typ F

   Pieniądze

   Waluta
   lew (BGN), 1 BGN = 100 stotinek , 1 BGN = 2.1871PLN, kurs NBP z dnia 2019-12-05

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Średnie ceny w restauracjach wynoszą:  sałatki – ok. 3-8 BGN, zupy – 2-3 BGN, a danie obiadowe 6-15 BGN. Droższe są dania z rybami i owocami morza. Piwo kosztuje ok. 1,6-2,5 BGN.

   Napiwki
   Napiwek zależy od woli klienta. Wskazane jest zostawienie min. 10% wartości rachunku lub zaokrąglenie do pełnej kwoty. Co ważne, zawsze zostawiamy napiwek na stole, a nie dajemy pieniędzy kelnerowi do ręki. Przy płaceniu dużymi nominałami lepiej nie mówić „dziękuję”, ponieważ kelner może zatrzymać wówczas resztę dla siebie. Wskazane jest zostawianie napiwków również sprzątaczom i taksówkarzom.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Obowiązuje podatek turystyczny w wysokości 6 EUR/os. dorosła, 3 EUR/ dziecko do 12 lat – za cały pobyt (w niektórych hotelach odpowiednio 8 EUR i 4 EUR). W części biur podróży i touroperatorów podatek turystyczny jest już wliczony w cenę wyjazdu.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   W regionach turystycznych kurs taksówką wynosi min. 10 BGN, a przejazd lokalnym autobusem – ok. 3 BGN.

   Wynajem samochodów
   Koszt wynajmu samochodu zaczyna się od ok. 40 BGN/dzień. Cena benzyny to ok. 2,08 BGN/l, a oleju napędowego ok. 2,09 BGN/l. Ceny winiet za samochód osobowy – ok. 15 BGN/8 EUR za 7 dni, ok.30 BGN/15 EUR za 1 miesiąc. Winiety można kupić na stacjach paliwowych i w placówkach pocztowych. Obowiązuje ruch prawostronny.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   Najlepiej zabrać ze sobą euro i wymienić na lokalną walutę na miejscu – w banku. W kantorach często mogą zdarzyć się próby wymiany po niekorzystnym kursie (kurs bułgarskiego lewa jest powiązany sztywnym kursem z euro - 1 EUR = ok. 1,93-1,94 BGN). Płatność kartą oraz sieć bankomatów, szczególnie poza regionami turystycznymi i dużymi miastami, nie jest bardzo powszechna. Nawet, gdy płatność kartą jest w danym miejscu dopuszczalna, możemy spotkać się z odmową przyjęcia takiej płatności lub zostać poproszeni o wydanie większej kwoty. Zawsze lepiej mieć przy sobie gotówkę. Zazwyczaj polskie kiwanie głową na „tak” w Bułgarii oznacza „nie” i na odwrót. Warto się upewnić, pytając rozmówcę „da” lub „ne”, ponieważ coraz częściej stosowane są obie wersje („polska” i bułgarska). Poza regionami turystycznymi oraz na stacjach benzynowych toalety mogą mieć postać dziury w podłodze, bez ubikacji. Odwiedzając prywatnie Bułgarów, powinniśmy wziąć dla nich jakiś drobny podarunek, np.: butelkę wina, czekoladki. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz