Pekin - Hongkong - Makau

oferta dostępna

Cena za osobę 6 661

Razem (Szczegóły ceny)13 322

Masz kartę payback?
Dostaniesz 6661 punktów paybacksamolot

13:00:00

29.05.2019
Warszawa - Okęcie
Pekin

07.06.2019
PEK
WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Oferty egzotyczne

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kraj

CHINY

Opis

DZIEŃ 1 Wylot
Przelot z Warszawy do Pekinu. Lot bezpośredni liniami Air China.
DZIEŃ 2 Pekin
Witamy w Pekinie, stolicy Chin. Wizyta w Parku Jingshan, z którego wzgórza podziwiać można widok na dawny Pałac Cesarski. Następnie udamy się na Plac Niebiańskiego Spokoju (Tian'anmen), przejdziemy też pod budynek Teatru Narodowego. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie.
DZIEŃ 3 Pekin
Śniadanie. Wizyta w Zakazanym Mieście (zamknięte w poniedziałki) - cesarskim kompleksie pałacowym wpisanym na listę UNESCO. Stąd rządziło Chinami kolejnych 24 cesarzy dynastii Ming i Qing przez ponad 500 lat. Następnie udamy się do wybudowanej w XV w. Świątyni Niebiańskiej. Składa się ona z wielu budowli sakralnych, a do najważniejszych należą: Pawilon Modlitwy o Urodzaj, świątynia Cesarskie Sklepienie Nieba oraz Okrągły Ołtarz.
DZIEŃ 4 Pekin
Tego dnia zwiedzimy słynny Wielki Mur Chiński na odcinku Juyongguan. Położony ok. 75 km na północny- zachód od Pekinu, ten fragment muru powstał w czasie panowania dynastii Ming. Będący częścią Jedwabnego Szlaku Wielki Mur został wybrany jednym z 7 nowych cudów świata. Umieszczony jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W drodze powrotnej przystanek przy Stadionie Narodowym, znanym również jako Ptasie Gniazdo. Powrót do hotelu w Pekinie. Wieczorem możliwość wyjazdu na kolację (opcjonalnie), podczas której serwowana będzie tutejsza specjalność: kaczka po pekińsku.
DZIEŃ 5 Pekin - Hongkong
Transfer na lotnisko i przelot do Hongkongu. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny, nocleg.
DZIEŃ 6 Hongkong
W godzinach porannych rozpoczniemy zwiedzanie Hongkongu. W pierwszej kolejności udamy się na Wzgórze Wiktorii, z którego rozciąga się zapierający dech widok na cały region Koulun. Następnie przejedziemy do "pływającej wioski" Aberdeen, miejsca zamieszkałego przez rybaków, którzy większość życia spędzają na swoich maleńkich łodziach i rzadko wychodzą na brzeg. Zwiedzanie kontynuujemy przejażdżką wzdłuż malowniczych brzegów południowej części miasta, aby w ciągu kilku minut znaleźć się w zupełnie innej scenerii, przypominającej francuską riwierę, a nie jedno z najgęściej zaludnionych miast świata! Na koniec przystanek w "Zatoce Milionerów", znanej z pięknej piaszczystej plaży i wspaniałych widoków na Morze Południowochińskie. Powrót do hotelu, nocleg.
DZIEŃ 7 Hongkong - Makau
Transfer promem do Makau. Ta niewielka enklawa była pierwszą i najdłużej istniejącą europejską kolonią na terenie Chin. Obszar ten był zarządzany przez Portugalczyków aż do przekazania go Chinom 20 grudnia 1999 roku i nadania mu statusu specjalnego regionu administracyjnego. To bardzo ciekawe i wyjątkowe miasto słynie nie tylko z wielu kasyn, ale także z bardzo europejskich korzeni, nadal widocznych w wielu typowo portugalskich budynkach. Wiele z nich wpisanych zostało na listę światowego dziedzictwa UNESCO W trakcie naszej wyprawy będą Państwo mieli między innymi okazję podziwiać Katedrę Św. Pawła oraz słynną Świątynię A-Ma. Odwiedzimy również największy na świecie kompleks kasynowy "The Venetian", w którym będą Państwo mogli spróbować szczęścia w grze!
DZIEŃ 8 Tianjin
Transfer na lotnisko i przelot do Tianjin, położonego 140 km napołudniowy wschód od Pekinu. Przechadzka po najciekawszych zakątkach tego ogromnego miasta, w którym nowoczesna architektura doskonale współgra z zabytkami. Zobaczą Państwo między innymi dzielnicę włoską oraz słynne Tianjin Eye, przy którym zatrzymamy się, aby zrobić pamiątkowe zdjęcia. Przejazd do hotelu, nocleg.
DZIEŃ 9 Tianjin
W tym dniu kontynuujemy zwiedzanie miasta, spacerując po okolicy zwanej Five-Avenue. Podziwiać tu można ponad 2000 willi, zbudowanych w latach 20. i 30. w różnorodnych stylach architektonicznych . Następnie zobaczymy Jing Garden (Garden of Serenity) - dawną rezydencję Puyi, ostatniego cesarza Chin, słynącą z unikatowej architektury. Przystanek na zrobienie zdjęć przy Tianjin Porcelain House, znanym domu-muzeum, który pokryty jest milionami sztuk porcelany. Dzień zakończymy spacerem po ulicy Starej Kultury, gdzie w małych sklepikach
sprzedawane są książki, porcelana, dywany, rękodzieło i potrawy, w tym lokalna specjalność: goubuli baozi (słodkie bułeczki). Transfer na lotnisko w Pekinie.
DZIEŃ 10 Wylot
Lot powrotny do Polski.
WAZNE INFORMACJE
Wycieczka po obszarze objętym ruchem bezwizowym dla obywateli RP, zgodnie z przepisami obowiązującymi na dzień 30.07.2018. Paszport musi być ważny przynajmniej przez 3 miesiące od daty powrotu. Za ewentualne późniejsze zmiany w polityce wizowej Chińskiej Republiki Ludowej Organizator nie ponosi odpowiedzialności.

Cena zawiera

Przelot, program zwiedzania według oferty, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie, wyżywienie wg wybranej opcji(opcja BB śniadania, opcja HB śniadania i Pakiet 5 obiadokolacji - dzień 2 i 3 w Pekinie, dzień 4: kaczka po pekińsku, dzień 8 i 9 w Tianjin), opiekę polsko-języcznego rezydenta, opłaty lotniskowe, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, ubezpieczenie KL, NNW, bagażu oraz choroby przewlekłe.

Cena nie zawiera

Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 200 PLN od osoby; Kosztów realizacji programu, biletów wstępu, przewodnika 200 EUR od osoby, płatne na miejscu; Ewentualne opłat klimatyczne według lokalnych przepisów.

Informacje praktyczne


Stolica

Pekin


Język

chiński


Czas lokalny

Różnica czasu względem Polski to: +6 godzin w czasie letnim i +7 godzin w czasie zimowym.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza jest wymagana. Paszport osoby przyjeżdżającej do Hongkongu musi pozostawać ważny co najmniej przez 1 miesiąc po upływie zakładanego okresu jej pobytu w Hongkongu. Natomiast paszport osób, które jedynie zatrzymują się w Hongkongu w tranzycie do niektórych miejsc Regionu, jak np. Tajwan, Filipiny czy Indonezja musi pozostawać ważny przez co najmniej 6 miesięcy. Koszt wizy to 260 PLN. Można ją zakupić w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie.


Waluta

juan renminbi z nowym oznaczeniem China New Yuan (CNY), 1 CNY = 100 fenów

Aktualny kurs to: 1CNY = 0.5646PLN, kurs NBP z dnia 2019-03-18


Ceny w hotelach i restauracjach

Koszt posiłku w lokalnej restauracji wynosi 40–80 yuanów. W znanych restauracjach koszt obiadu wynosi od 100–150 yuanów. Podstawowy posiłek w restauracji dobrej klasy dla dwóch osób składa się przeważnie z dwóch zakąsek (dania podane na zimno, mięsne lub warzywne), trzech dań podanych na ciepło (dania mięsne i warzywne) i ryżu (gotowanego lub smażonego) oraz napojów (zielona herbata/napoje gazowane).


Napiwki

Nie ma obowiązku ani zwyczaju dawania napiwków w Chinach.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień. Kraj o wysokim ryzyku zakażenia cholerą. Zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, durowi brzusznemu, poliomyelitis, wściekliźnie oraz japońskiemu zapaleniu mózgu. Szczepienia rutynowe: błonica, tężec i krztusiec.


Napięcie i rodzaj gniazdka

wymagany adapter, 220 V; 50 Hz / typ A, typ C, typ C–2, typ G, typ I


Komunikacja / transport publiczny

Po dużych miastach możemy poruszać się metrem. Jest to bardzo tani, szybki i bezpieczny środek transportu. Dobrym i dość tanim środkiem transportu jest też kolej.


Wynajem samochodów

Wypożyczenie samochodu jest możliwe jedynie z ważnym chińskim prawem jazdy. Międzynarodowe prawo jazdy nie jest tu honorowane.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Turyści muszą mieć przy sobie paszport z ważną wizą chińską. Będzie on potrzebny np. podczas meldowania się w hotelu, przy zakupie biletów komunikacyjnych, przy wejściu na lotnisko oraz przy wymianie pieniędzy w banku.

Gotówkę z bankomatów w Chinach można wypłacić międzynarodową kartą jedynie w bankomatach, na których znajduje się logo Maestro lub Visa. Większość bankomatów przyjmuje jedynie karty wydane przez chińskie banki. Płatności kartą są przyjmowane w hotelach co najmniej średniej klasy oraz w supermarketach w dużych miastach.

Poza językiem chińskim często możemy się porozumiewać w języku angielskim, nie powinno to stanowić problemu w hotelach czy restauracjach. Trudności możemy napotkać jedynie w miejscach nieturystycznych.

Jedzenie w Chinach jest bardzo smaczne. Należy wystrzegać się zamawiania napojów z lodem w lokalach niskiej klasy (woda niewiadomego pochodzenia). Trzeba pamiętać, że w lokalnych restauracjach nie dostaniemy tradycyjnych sztućców, przyda się tu umiejętność jedzenia pałeczkami. Jedzenie uliczne, które jest przygotowywane na naszych oczach jest smaczne, tanie i nie powinno być problematyczne dla naszego żołądka.

W Chinach nie obowiązują szczególne ograniczenia, jeśli chodzi o zwiedzane przez turystów klasztory buddyjskie, świątynia taoistyczne i islamskie meczety. Należy pamiętać o tym, że dla mieszkańców są to miejsca kultu i należy respektować obowiązujące tam zwyczaje, np. zakaz fotografowania wnętrz.

Nie należy przebywać w stanie nietrzeźwym w miejscach publicznych – według chińskiego prawa stanowi to wykroczenie.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz