Tercet Orientalny - Hongkong - Bangkok - Dubaj

  1. Chiny
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  7 961
  Cena za wszystkich 15 922
  (Szczegóły ceny)
  Warszawa
  26-05-20207961 złNajtaniej! ( 13 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  7961 punktów PAYBACK
  WAW26Maja 2020HKG
  Wylot
  Warszawa - Okęcie
  Przylot
  Hongkong
  Długość lotu: 13:00:00
  WAW8Czerwca 2020HKG
  Przylot
  Warszawa - Okęcie
  Wylot
  Hongkong
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Kraj

   HONGKONG

   Opis

   DZIEŃ 1 Wylot z Polski
   DZIEŃ 2 Przylot do Hongkongu
   Przylot do Hongkongu. Przejazd do hotelu na nocleg.
   DZIEŃ 3 Koowlon
   Zaraz po śniadaniu wyjedziemy do Koowlon, gdzie przyjrzymy się codziennemu życiu mieszkańców Hongkongu. Ujrzymy wiele kolorowych targów i rynków z owocami, targ kwiatowy oraz przede wszystkim targ jadeitów. Odwiedzimy słynną świątynię "Wong Tai Sin", do której ludzie przybywają aby modlić się o zdrowie i pomyślność. Na koniec wycieczki przejdziemy się wzdłuż słynnej na całym świecie "Alei Gwiazd", z której możemy podziwiać widok na Hongkong Sky oraz "Victoria Harbour". W godzinach popołudniowych przejazd do hotelu i czas wolny.
   DZIEŃ 4 Dzień wolny lub całodniowa wycieczka do Makau
   Wczesnym rankiem wyjedziemy na wycieczkę do Makau. To miasto, które przez 450 lat było kolonią portugalską. Do dziś słynie z kasyn i hazardu. Wpływ Portugalii widać na każdym kroku - na wybrukowanych uliczkach, czy wchodząc do barokowych kościołów. W 2005 roku wiele budynków zostało wpisanych na listę dziedzictwa światowego UNESCO. Napisy na ulicach Makau są w trzech językach: angielskim, chińskim i portugalskim. Podczas lunchu (dodatkowo płatny) będzie okazja skosztować słynnej makauńskiej kuchni "Macanese" - która również odzwierciedla jej wyjątkową kulturę! Zanim wrócimy do Hongkongu, będzie okazja, aby spróbować szczęścia w największym na świecie kompleksie kasyn "The Venetian"! Po wycieczce przejazd do hotelu na nocleg.
   DZIEŃ 5 Hongkong - Victoria Peak
   Dziś po śniadaniu będzie chwila na samodzielne eksplorowanie miasta lub odpoczynek. W godzinach popołudniowych wybierzemy się na wycieczkę do słynnego na całym świecie Victoria Peak, aby móc nasycić wzrok piękną panoramą miasta. Następie pojedziemy do "pływającej wioski Aberdeen" słynącej z rybaków, którzy większość czasu spędzają w niewielkich łodziach na wodzie i rzadko kiedy docierają do brzegu. Jadąc dalej brzegiem morza dotrzemy nad zatokę Repulse, ze wspaniałym widokiem na Morze Południowochińskie. Po wycieczce transfer na lotnisko i przelot do Bangkoku. Po przylocie transport do hotelu i przejazd na nocleg.
   DZIEŃ 6 Bangkok
   Zaraz po śniadaniu będziemy odkrywać wspaniałą buddyjską architekturę Bangkoku z Wat Trimitr, Wat Po i Wat Phra Keo. Punktem kulminacyjnym tej wycieczki będzie wizyta w Pałacu Królewskim. Po południu czas wolny. Wieczorem osoby, które skorzystają z pakietu obiadokolacji udadzą się na rejs po rzece Kayo Praya.
   DZIEŃ 7 Bangkok - Samut Songkram
   Po śniadaniu wyjedziemy w stronę Prowincji Samut Songkram, aby zobaczyć "Mekalong Railway Market", który jest pełen świeżych i egzotycznych owoców morza, warzyw, owoców i przekąsek. Jest to niecodzienny widok, ponieważ targ znajduje się na torach dworca kolejowego, przez który 8 razy dziennie przejeżdża pociąg. Następnie pojedziemy zobaczyć kolejny niecodzienny targ. W miejscowości Damnern Saduak handel odbywa się na wodzie. Popłyniemy tam łodzią, aby zobaczyć tradycyjne, wiejskie życie kwitnące wzdłóż tajskich dróg wodnych.
   DZIEŃ 8 Bangkok dzień wolny lub wycieczka opcjonalna do Ruin Ayutaya
   Dziś po śniadaniu wybierzemy się w drogę do Ayutthaya, dawnej stolicy Tajlandii. Tu odwiedzimy świątynię Wat Mongkol Borpith, oraz trzy starożytne pagody w Wat Srisanpetch. Olbrzymi leżący Budda Wat Lokaya Sutharam i głowa Buddy znajdująca się w korzeniu drzewa Banyan przywita nas w Wat Mahadhat. Następnie pojedziemy do Wat Yai Chai Mongkol. Będzie okazja zobaczyć Wat Chai Wattanaram, który leży na zachodnim brzegu Chao Phraya na południowy zachód od starego miasta Ayuthaya. Jest to duży kompleks wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas zwiedzania przerwa na lunch wliczony w cenę. W godzinach wieczornych powrót do hotelu.
   DZIEŃ 9 Bangkok - Dubaj
   W godzinach porannych transfer na lotnisko w Bangkoku i wylot do Dubaju. Przylot do Dubaju w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie i czas wolny.
   DZIEŃ 10 Dubaj dzień wolny lub półdniowa wycieczka opcjonalna Nowoczesny Dubaj
   Po śniadaniu wybierzemy się na zwiedzanie nowoczesnej części Dubaju. Będziemy mieli okazję podziwiać wysokościowce oraz zajrzeć do największego centrum handlowego na świecie - Dubai Mall. Podczas przechadzki po centrum zobaczymy fantastyczne akwarium. Zwieńczeniem wycieczki będzie wjazd na Burj Khalifa - najwyższy budynek na świecie. Po południu czas wolny.
   DZIEŃ 11 Dubaj - Abu Dhabi
   Zaraz po śniadaniu wyjedziemy do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Abu Dhabi. Miasto to oferuje niezapomniane widoki i fantastyczne wspomnienia. Jako pierwszy zobaczymy Wielki Meczet Shah Al Zayed'a chrakteryzujący się największym perskim dywanem na świecie. Następnie udamy się w stronę "wioski dziedzictwa narodowego" i na główną ulicę z rzeźbami przedstawiającymi najważniejsze elementy życia. Po południu powrót do hotelu na nocleg.
   DZIEŃ 12 Dubaj
   Dziś po śniadaniu wybierzemy się na zwiedzanie starego Dubaju. Specjalnymi łodziami przedostaniemy się na drugą część zatoki, aby cieszyć oczy starym miastem. Przejdziemy przez pełen oszałamiających zapachów i kolorów targ przypraw, wybierzmy się na złotą uliczkę, oraz zobaczymy stare place i domy. W godzinach popołudniowych powrót do hotelu i czas wolny.
   Wieczorem w ramach pakietu obiadokolacji rejs po zatoce z uroczystą kolacją.
   DZIEŃ 13 Dubaj - Sharjah - Ajman
   Po śniadaniu wybierzemy się na zwiedzanie ościennych emiratów. Sharjah charakteryzuje się fantastycznymi domami z koralowca i przede wszystkim jest kulturalną stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jest to również najbardziej ortodoksyjny Emirat. Ajman, niewielki i bardzo przyjazny turystom, zaprasza długimi, piaszczystymi plażami. Po południu wycieczka opcjonalna "Safari po Pustyni". Wyjeżdżamy na nią nowoczesnymi Jeepami, aby zdobywać wydmy. Po przejażdżce czeka na nas kolacja w iście arabskim stylu. W specjalnie zbudowanej na pustyni oazie skosztujemy potraw z grilla, obejrzymy tradycyjne tańce, posmakujemy shishy oraz będziemy mogli zrobić sobie tatuaż z henny. Późnym wieczorem powrót do hotelu na nocleg.
   DZIEŃ 14 Powrót
   Transfer na lotnisko i powrót do Polski.
   *Program wycieczki jest ramowy ( orientacyjny ) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Promocje oferty nie łączą się.
   Paszport musi być ważny przez minimum 6 miesięcy od daty powrotu!

   Cena zawiera

   Przelot, program zwiedzania według oferty, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie, wyżywienie według zarezerwowanej oferty (BB - śniadania, HB - śniadania i obiadokolacje), opiekę polskojęzycznego rezydenta, opłaty lotniskowe, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, ubezpieczenie KL, NNW oraz bagażu oraz choroby przewlekłe.

   Cena nie zawiera

   Kosztu wizy chińskiej, kosztu realizacji programu, biletów wstępu, przewodnika 130 USD od osoby (płatne na miejscu), pakietu wycieczek opcjonalnych - 1199 PLN, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 240 PLN od osoby oraz ewentualnych opłat klimatycznych według lokalnych przepisów.

   Chiny, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Pekin / chiński

   Czas lokalny
   Różnica czasu względem Polski to: +6 godzin w czasie letnim i +7 godzin w czasie zimowym.

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wymagana wiza. Można się o nią ubiegać indywidualnie lub za pośrednictwem biura podróży.

   Do uzyskania wizy potrzebne są następujące dokumenty: - paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski i posiadający co najmniej 6 wolnych stron obok siebie (3 kartki), - wypełniony online, wydrukowany i podpisany wniosek wizowy, - kserokopia strony z paszportu ze zdjęciem i danymi, - 2 zdjęcia w formacie paszportowym, - wydrukowany dowód rezerwacji.

   Koszt wizy to 445 zł (+ ewentualna opłata za pośrednictwo). Wszystkie szczegóły dotyczące procesu uzyskania wizy oraz jej rodzajów dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych https://www.gov.pl/web/dyplomacja/chiny oraz stronie Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych Chińskiej Republiki Ludowej: https://www.visaforchina.org

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień. Kraj o wysokim ryzyku zakażenia cholerą. Zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, durowi brzusznemu, poliomyelitis, wściekliźnie oraz japońskiemu zapaleniu mózgu. Szczepienia rutynowe: błonica, tężec i krztusiec.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   wymagany adapter, 220 V; 50 Hz / typ A, typ C, typ C–2, typ G, typ I

   Pieniądze

   Waluta
   juan renminbi z nowym oznaczeniem China New Yuan (CNY), 1 CNY = 100 fenów , 1 CNY = 0.5599PLN, kurs NBP z dnia 2020-02-14

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Koszt posiłku w lokalnej restauracji wynosi 40-80 yuanów. W znanych restauracjach koszt obiadu wynosi od 100–150 yuanów. Podstawowy posiłek w restauracji dobrej klasy dla dwóch osób składa się przeważnie z dwóch zakąsek (dania podane na zimno, mięsne lub warzywne), trzech dań podanych na ciepło (dania mięsne i warzywne) i ryżu (gotowanego lub smażonego) oraz napojów (zielona herbata/napoje gazowane).

   Napiwki
   Nie ma obowiązku ani zwyczaju dawania napiwków w Chinach.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   Po dużych miastach możemy poruszać się metrem. Jest to bardzo tani, szybki i bezpieczny środek transportu. Dobrym i dość tanim środkiem transportu jest też kolej.

   Wynajem samochodów
   Wypożyczenie samochodu jest możliwe jedynie z ważnym chińskim prawem jazdy. Międzynarodowe prawo jazdy nie jest tu honorowane.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   Turyści muszą mieć przy sobie paszport z ważną wizą chińską. Będzie on potrzebny np. podczas meldowania się w hotelu, przy zakupie biletów komunikacyjnych, przy wejściu na lotnisko oraz przy wymianie pieniędzy w banku. Gotówkę z bankomatów w Chinach można wypłacić międzynarodową kartą jedynie w bankomatach, na których znajduje się logo Maestro lub Visa. Większość bankomatów przyjmuje jedynie karty wydane przez chińskie banki. Płatności kartą są przyjmowane w hotelach co najmniej średniej klasy oraz w supermarketach w dużych miastach. Poza językiem chińskim często możemy się porozumiewać w języku angielskim, nie powinno to stanowić problemu w hotelach czy restauracjach. Trudności możemy napotkać jedynie w miejscach nieturystycznych. Jedzenie w Chinach jest bardzo smaczne. Należy wystrzegać się zamawiania napojów z lodem w lokalach niskiej klasy (woda niewiadomego pochodzenia). Trzeba pamiętać, że w lokalnych restauracjach nie dostaniemy tradycyjnych sztućców, przyda się tu umiejętność jedzenia pałeczkami. Jedzenie uliczne, które jest przygotowywane na naszych oczach jest smaczne, tanie i nie powinno być problematyczne dla naszego żołądka. W Chinach nie obowiązują szczególne ograniczenia, jeśli chodzi o zwiedzane przez turystów klasztory buddyjskie, świątynia taoistyczne i islamskie meczety. Należy pamiętać o tym, że dla mieszkańców są to miejsca kultu i należy respektować obowiązujące tam zwyczaje, np. zakaz fotografowania wnętrz. Nie należy przebywać w stanie nietrzeźwym w miejscach publicznych – według chińskiego prawa stanowi to wykroczenie. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz