Wino i Czekolada

  1. Chorwacja
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  669
  Cena za wszystkich 1 338
  (Szczegóły ceny)
  Zapytaj o ofertę
  Katowice
  30-04-2020669 złNajtaniej! (5 dni/2 noce)
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  669 punktów PAYBACK
  30Kwietnia 2020
  Wyjazd
  Katowice
  Przyjazd
  Wyc. objazdowa
  Czas podróży: 14 godzin
  3Maja 2020
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Udogodnienia w hotelu:

   Najpopularniejsze
   • Bez paszportu

   Opis organizatora:

   ***
   Chorwacja/Chorwacja Północna

   Atuty

   - Pobyt w jednym obiekcie i codzienne zwiedzanie okolicy z polskojęzycznym przewodnikiem
   - Na powrocie zwiedzanie Zagrzebia
   - W cenie wizyta w winnicy i Muzeum Czekolady

   W programie

   -30.04. Wieczorny wyjazd z Polski.
   -01.05. Poranny przyjazd do miejscowości Opatija, pełnej secesyjnych kamienic. Zwiedzanie miasta razem z polskojęzycznym przewodnikiem - w programie m.in. Park Angiolina, a  w nim willa Angiolina - najstarsza willa w Chorwacji oraz kościół św. Jakuba z XV wieku ze słynną figurą Madonny del Mare. Przejście nadmorską promenadą Lungomare, przy której znajduje się symbol miasta - pomnik Dziewczyny z Mewą. W mieście można znaleźć również kilka polskich akcentów - np. tablicę pamiątkową Józefa Piłsudskiego oraz popiersie Henryka Sienkiewicza, który podobno w Opatiji stworzył "Quo Vadis". Ciekawostką jest wizyta w lokalnym Muzeum Czekolady, gdzie można przyjrzeć się produkcji oraz skosztować wyrobów. Przejazd do Rijeki - jednego z najpiękniej położonych miast w Chorwacji, nie bez powodu wybranej na Europejską Stolicę Kultury 2020. Zwiedzanie miasta z polskojęzycznym przewodnikiem, m.in. przejście reprezentacyjnym deptakiem Korzo, przy którym stoi wieża zegarowa. Podczas spaceru urokliwymi uliczkami będzie można zobaczyć najstarszy zabytek w mieście - łuk z czasów rzymskich oraz forum romanum. Inne budynki na trasie to m.in. przepiękny Teatr Narodowy, barokowa katedra św. Wita czy najstarszy wieżowiec w mieście. Ważnym miejscem jest również wzgórze Trsat i rozpościerająca się z niego przepiękna panorama miasta. Przejazd do Cirkvenicy, kolacja i nocleg.
   -02.05. Po śniadaniu przejazd na wyspę Krk. Zwiedzanie miasta Krk - stolicy wyspy, wielokrotnie nagradzane jako najlepiej rozwijające się turystycznie miasto Chorwacji. W programie m.in. katedra, średniowieczny zamek oraz wiele zabytków z okresu weneckiego. Dalej zwiedzanie miasteczka Vrbnik, położonego nad skalistą przepaścią z malowniczym widokiem.
   Następnie przejazd do miejscowości Novi Vinodolski, której wizytówką jest starówka z widokiem na najdłuższy masyw gór Dynarskich. To region słynący z wina, dlatego też następnym przystankiem będzie wizyta w winnicy i degustacja pięciu rodzajów wina oraz lokalnych produktów. Przejazd do Cirkvenicy, kolacja i nocleg.
   -03.05. Po śniadaniu wyjazd w kierunku Polski. Po drodze zwiedzanie Zagrzebia z przewodnikiem - w planach m.in. plac i kościół św. Marka, katedra miejska z XIII wieku, najstarsza apteka, która działa nieprzerwanie od 1355 roku, Teatr Narodowy oraz plac bana Josipa Jelacicia. Czas wolny na zakupy i samodzielne zwiedzanie miasta. 
   -04.05. Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

   Położenie

   Obiekt Ad Turres znajduje się w miejscowości Cirkvenica. Składa się on z budynku głównego z restauracją oraz pawilonów, w których kwaterowani są Klienci. Obiekt otacza las sosnowy oraz śródziemnomorska roślinność. Plaża oddalona jest o około 300 metrów. 

   Pokoje

   Zakwaterowanie - 14.00
   Wykwaterowanie - 10.00
   Wszystkie pokoje przeszły generalny remont w 2019 roku, posiadają łazienkę, balkon, biurko, telewizor z płaskim ekranem, samodzielnie regulowaną klimatyzację. 

   Wyżywienie

   HB - śniadania i obiadokolacje w formie bufetu. Do śniadania w cenie jest kawa, herbata, sok, woda; do obiadokolacji piwo, wino, sok, woda. 

   Region

   Zatoka Kwarnerska leży w północno-wschodniej części Morza Adriatyckiego między Istrią a chorwackim wybrzeżem. Największe wyspy w zatoce Kvarner to Krk, Cres, Lošinj, Rab i Pag.
   Na wybrzeżu Kwarneru, znajduje się największy chorwacki port - Rijeka, co ma duże znaczenie w eksporcie i imporcie towarów.
   Kwarner to ekologicznie czysty obszar o bogatym dziedzictwie kulturowym i historycznym, a także bogatej ofercie turystycznej. Jest wspaniałym połączenie morza, wysp i gór na niezwykle małym obszarze. 
   Zarówno wyspy jak i wybrzeże słyną z pięknych plaż, które dają możliwości uprawiania sportów wodnych i lądowych. To region, w którym coś dla siebie znajdą amatorzy nocnego życia, a także miłośnicy odpoczynku w tradycyjnej tawernie przy świeżo złowionych rybach. W głębi lądu można cieszyć się górską scenerią jak ze starych pocztówek.
   Dzięki bogatej tradycji i dziedzictwu kulturowemu Kvarner jest źródłem kultury chorwackiej. To tutaj powstał najstarszy pisemny zabytek języka chorwackiego - Baska Tablet (1100 AD), a także Kodeks Vinodol (najstarszy tekst chorwackiego średniowiecznego prawa zwyczajowego z XIII wieku).

   Cena zawiera

   -Nocleg oraz wyżywienie zgodnie z wykupioną ofertą,  
   -Transport do miejsca docelowego,
   -Bagaż (20 kg na osobę),
   -Opiekę rezydenta podczas pobytu,
   -Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
   -Podatek Vat,
   -Ubezpieczenie KL 30 000 EUR, NNW 3 000 EUR, bagaż 200 EUR

   Cena nie zawiera

   - Taksy klimatycznej, opłat za lokalnych przewodników, parkingów, biletów wstępu
   - Połączeń antenowych
   - Innych wydatków niezawartych w ofercie

   Obowiązkowe opłaty

   Obowiązkowo płatne u pilota - 55 EUR/osoba (taksa klimatyczna, opłaty za lokalnych przewodników, parkingi, bilety wstępu)

   Ważne informacje

   Połączenia antenowe realizowane są przy minimum 6 uczestnikach na danej trasie.
   Zawarte w Serwisie informacje dotyczące imprez turystycznych REGO-BIS Sp. z o.o. Sp. Komandytowa nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, lecz są zaproszeniem do zawarcia umowy, o którym mowa w art. 71 Kodeksu cywilnego.

   Informacje dla podróżujących z dziećmi

   Informacja dla podróżujących z dziećmi do 18 lat - Pisemna zgoda na podróż osoby małoletniej jest potrzebna. Dokument taki powinien zawierać termin pobytu dziecka na terenie danego kraju, dane osobowe i numer paszportu dziecka oraz dane osobowe i numer paszportu osoby, pod której opieką znajduje się dziecko na wycieczce. Taki sam dokument powinien mieć ze sobą jeden z rodziców, jeżeli drugi rodzic nie bierze udziału w podróży. (Za polakzagranica.msz.gov.pl)

   Chorwacja

   Kraj ciepły i słoneczny. Leżący nad wodami Adriatyku, w którego wodach moczą swoje stopy potężne góry. Po wojnie bałkańskiej kraj ten stał się ponownie popularnym kierunkiem turystycznym. Odznacza się skalistym, poszatkowanym i pełnym półwyspów i zatoczek wybrzeżem, które najbardziej przyciąga odwiedzających. Magii Chorwacji doświadcza się przede wszystkim dzięki niesamowitym zjawiskom naturalnym i bogatym w cudowne widoki parkom narodowym. Do tego miasta o długiej historii i zadziwiającej architekturze. Warto odwiedzić Chorwację ze względu na cały wachlarz aktywności, których można się tam podjąć. Można leżeć na plaży, pływać w krystalicznej wodzie, spacerować po pięknym wybrzeżu, zwiedzać niesamowite i niecodzienne miejscowości - co kto lubi, każdy odnajdzie kawałek swojego raju. Lista miejsc, które należy odwiedzić zdaje się nie mieć końca, dowiedzmy się dokąd konkretnie należy się wybrać.
   1.Miasto nazywane Perłą Adriatyku". Dubrownik to z pewnością najbardziej znane i urokliwe miasto Chorwacji. Jego ciekawa zabudowa i architektura spowodowała, że służył jako plan zdjęciowy wielkich produkcji takich jak Gwiezdne Wojny" czy Gra o tron". Liczne turystyczne atrakcje ukryte są w obrębie średniowiecznych murów otaczających miasto. Wrażenie na odwiedzających robi starówka, która wpisana jest na listę UNESCO.
   2. Klejnot przyrody - Park Narodowy Jezior Plitwickich - jeden z najpiękniejszych parków Chorwacji, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Sceneria przerośnięta gęstym bukowym lasem, zachwyca czystymi i turkusowymi taflami jezior. Ochroną objęty jest obszar 16 barwnych jezior, między którymi przepływa rzeka Korana.
   3. Split - cudowna wizytówka kraju. To, co przyciąga do niego turystów to między innymi historyczna pamiątka - pałac rzymskiego cesarza Dioklecjana, dziś wpisany na listę UNESCO. Warto przespacerować się promenadą o niepowtarzalnym klimacie i zagłębić się w życie codzienne miasteczka.
   4. Miasto, które słynie z prawdopodobnie najpiękniejszej starówki w kraju. Historyczne centrum Trogiru znajduje się na liście UNESCO już od 1997 roku. Na miejscu podziwiać można niewielkie, romańskie kościoły oraz potężne barokowe i renesansowe pałace. Można również odwiedzić tamtejszy port i skosztować pysznych, lokalnych specjałów chorwackiej kuchni.
   5. Nie można zmarnować szansy na żeglowanie wzdłuż cudownego wybrzeża Chorwacji. Kraj może poszczycić się ponad 1000 wyspami i jednym z najbogatszych archipelagów świata. Dlatego właśnie podczas wakacji w tym wyspiarskim kraju należy odbyć choć jedną wyprawę morską, aby w 100% wykorzystać chorwacki potencjał.
   6. To, czego na pewno nie można powiedzieć o chorwackich plaża to, że na pewno nie są nudne! Niepowtarzalny śródziemnomorski klimat sprawia, że kąpiel w lazurowych wodach Adriatyku należy do niezwykle przyjemnych i relaksujących, a kamieniste wybrzeże jedynie dodaje temu uroku.

   Powody, dla których warto wybrać się do chorwacji

   1.Pogoda, która rozpieszcza. Ze względu na swoje położenie, Chorwacja jest krajem bardzo ciepłym i niezwykle słonecznym. Od kwietnia do września słońce ogrzewa i rozpieszcza swoimi promieniami, co sprzyja leniwemu wylegiwaniu się na plaży. Odwiedzający mogą spodziewać się średnio 13 słonecznych godzin dziennie.
   2. Wyśmienita kuchnia bogata w ryby i owoce morza, lecz nie tylko. Idąc w głąb kraju turyści zyskają okazję, aby spróbować wyśmienitych gulaszy, pierogów czy zup. Na deser Chorwaci często serwują naleśniki na słodko. Nie można również przegapić okazji na skosztowanie popularnych chorwackich alkoholi takich jak rakija.
   3. Plaże z cudownymi krajobrazami, przejrzystą wodą. Do tego wspaniałe zatoki, malownicze wyspy i wysepki. Chorwackie wybrzeże jest absolutnie zdumiewające. Jeśli dodamy do tego jeszcze zachodzące słońce - scenariusz na wymarzony romantyczny wieczór jest już prawie gotowy!
   4. Kraj przepełniony historią. Choć nie jest to łatwe Chorwaci zawsze opowiadają o niej wszystkim zainteresowanym serwując bardzo obrazowe streszczenia. Za obowiązek każdego turysty uważają spacer ulicami starego miasta", zwiedzanie muzeów i odkrywanie zabytkowych budynków i pomników, śledzenie fascynujących dalmatyńskich opowieści o królestwach, związkach, republikach, wojnach, polityce i współczesnej niepodległości.
   5. Nocne życie oferujące szalone imprezy, ciekawe koncerty muzyki folkowej i klasycznej. Z drugiej strony spokojne wieczory przy lampce wina. Nie zawiedziesz się szukając tutaj imprez do białego rana. Jeśli jednak preferujesz spokojniejsze wieczory odnajdziesz również szereg barów i restauracji idealnych na romantyczne spotkania.

   Chorwacja, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Zagrzeb / chorwacki

   Czas lokalny
   Nie ma różnicy pomiędzy czasem lokalnym a czasem letnim i zimowym w Polsce.

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza nie jest wymagana. Przekroczenie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   adapter nie jest wymagany; 230 V; 50 Hz / typ C, typ C–2, typ F

   Pieniądze

   Waluta
   kuna chorwacka, 1 HRK = 100 lipas , 1 HRK = 0.5767PLN, kurs NBP z dnia 2020-02-26

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Przykładowe ceny: kawa 7 kun, piwo 20 kun, danie obiadowe 25–40 kun, duża pizza 40–70 kun, danie z owocami morza 60–90 kun.

   Napiwki
   Zwyczajowo do 10%.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Opłata turystyczna wynosi ok. 1 Euro za dzień.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   Najpopularniejszym środkiem transportu w Chorwacji jest autobus. Za bilet autobusowy jednostrefowy w Zagrzebiu zapłacimy 10 kun.

   Wynajem samochodów
   Wynajem samochodu przy wcześniejszej rezerwacji koszt na tydzień 1600–1800 kun. Za litr benzyny zapłacimy ok. 8 kun. Chorwacja uznaje polskie prawo jazdy.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   Turyści mogą płacić kartami kredytowymi lub czekami. Euroczeki i czeki należy wymienić na kuny. W większości turystycznych miejsc akceptowaną walutą jest też euro. Najkorzystniej jest wymienić złotówki na euro w Polsce, a na miejscu wymieniać euro na kuny. Zagraniczne waluty można wymieniać w bankach, na poczcie oraz w licznych kantorach. Lokalna waluta szczególnie przyda się nam w podróży samochodem, np. przy opłatach za autostrady. Chorwacja szyci się doskonałą jakością wody pitnej. Bez obaw można pić wodę z kranu, a nawet możliwe jest zamówienie jej w restauracji zamiast wody butelkowanej. Poza językiem chorwackim czy serbskim, nie powinniśmy mieć problemu z porozumiewaniem się w języku włoskim, angielskim lub niemieckim. Chorwaci słyną z dbałości o tradycję i przywiązania do kraju. W większości są to katolicy, hucznie obchodzący święta Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Jest to naród bardzo otwarty i gościnny. Chorwacki zwyczaj nakazuje, aby gospodarz zaoferował gościom poczęstunek. Nie powinniśmy mu odmawiać. Od starożytności kultywuje się tu picie wina. Związane jest to z wiarą w uzdrowicielską moc tego napoju. Na plaży nie ma szczególnych ograniczeń. Opalanie się toples nie jest zabronione. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz