Paryż nie może czekać

oferta dostępna

Cena za osobę 1 459

Razem (Szczegóły ceny)2 918

Masz kartę payback?
Dostaniesz 1459 punktów paybackautokar

02:00:00

14.08.2019
Gliwice
ul. Rybnicka 159, przy drodze krajowej n

17.08.2019

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Bez paszportu

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kraj

FRANCJA

Opis

Paryż
- Panorama miasta z Wieży Eiffel'a
- Rejs po Sekwanie
- Luwr i jego dzieła
- Katedra Notre Dame
- Dzielnica Łacińska
- Najmodniejsza ulica świata

Program

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Niemcy do Francji. W trakcie podróży planowane są krótkie postoje.
2 dzień:
W godzinach południowych przyjazd do Paryża. Zwiedzanie: Plac Trocadero z tarasem widokowym, spacer przez Plac Warszawski pod Wieżę Eiffel’a. Dla chętnych możliwość wjazdu na wieżę, na wysokość 273 m i podziwianie pięknej panoramy miasta. Następnie rejs statkiem wzdłuż wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO nabrzeża Sekwany, rzeki ściśle związanej z historią Paryża i rozwojem miasta. Podczas rejsu, przy akompaniamencie nastrojowej francuskiej muzyki, podziwiać będziemy najpiękniejsze zabytki Paryża. Kolacja*. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie miasta. Zaczniemy od jednego z największych muzeów na świecie – Luwru. Będziemy podziwiać wspaniałą kolekcję arcydzieł sztuki europejskiej, między innymi: Mona Lisę, Nike z Samotraki i Wenus z Milo. Następnie udamy się na wyspę Cité - najstarszą część miasta i kolebkę Paryża. Zwiedzimy także klejnot francuskiego gotyku - katedrę Notre Dame. Kolejnym punktem na trasie zwiedzania będzie wyspa św. Ludwika, czyli najbardziej polskie miejsce w Paryżu. Tu znajduje się słynny Hotel Lambert, Biblioteka Polska, Muzeum Adama Mickiewicza i tu zjemy najlepsze w mieście lody. Następnie odwiedzimy Dzielnicę Łacińską, w której zobaczymy: Sorbonę – jeden z najstarszych Uniwersytetów Europy, a także Panteon - gdzie pochowana jest między innymi bohaterami Francji Maria Skłodowska Curie oraz Ogrody Luksemburskie. Po południu czeka nas spacer urokliwymi uliczkami Montrmartre – najwyższego naturalnego wzniesienia Paryża, gdzie nadal, pomiędzy sztalugami artystów na Place du Tertre oraz pełnymi unikalnej atmosfery restauracjami i kabaretami rozbrzmiewają echa Belle Epoque i francuskiego impresjonizmu. Nad tym wszystkim góruje bazylika Sacre Coeur. U stóp wzgórza Montrmartre przejdziemy spacerem przez Plac Pigalle i Plac Blanche, gdzie działa znany kabaret Moulin Rouge. Kolacja* lub dla chętnych wieczór francuski (specjały wpisanej na listę UNESCO kuchni francuskiej i nieograniczona ilość wina). Powrót do hotelu na nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd metrem RER do centrum Paryża oraz dalsze zwiedzanie miasta. Udamy się na spacer po Polach Elizejskich, zobaczymy Łuk Triumfalny oraz Pałac Elizejski – siedzibę prezydenta. Odwiedzimy też najmodniejszą ulicę świata – Rue du Faubourg Saint-Honoré, ze sklepami największych projektantów, z Yves Saint Laurent na czele. Zabaczymy także Kościół Sainte Madeleine, w którym Francuzi najczęściej mówią sakramentalne „tak”, czyli „oui„ oraz Muzeum Perfum, gdzie zapoznamy się nie tylko z historią perfum, ale także z wieloma ciekawostkami związanych z francuskim dworem. Na koniec Opera Paryska i Plac Vendome z kamienicą, w której mieszkał i zmarł Fryderyk Chopin i słynnym hotelem Ritz. Po zakończeniu zwiedzania wyjazd w drogę powrotną do Polski.
5 dzień:
Powrót do Polski w godzinach wieczornych.

Program fakultatywny

- Wieża Eiffel’a: ok. 25 EUR (trzecia platforma),
- rejs po Sekwanie: ok. 15 EUR,
- wieczór francuski ok. 39 EUR lub 24 EUR przy wykupionych 2 HB za 30 EUR,
- kabaret: Lido ok. 100 EUR, Moulin Rouge ok. 139 EUR (min. 25 os.).

Zakwaterowanie

2 noclegi w hotelach o standardzie**/*** na przedmieściach Paryża. Pokoje 2 osobowe (z możliwością dostawki) z łazienkami.

Wyżywienie

2 śniadania kontynentalne (*możliwość wykupienia obiadokolacji w restauracji samoobsługowej składających się z: przystawki, dania głównego, deseru w cenie: 2 obiadokolacje ok. 30 EUR).

Transport

Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.

Ubezpieczenie

Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Uwagi praktyczne

Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia kolacji w dniu rezerwacji imprezy.
Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
W celu sprawnej realizacji programu część przejazdów może być realizowana metrem lub RER-em.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Obowiązkowo należy zabraż ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport.
Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Gliwic, Opola, Wrocławia, Legnicy i Bolesławca. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy.
Przejazd: Wrocław - Paryż (ok. 1.200 km) – ok. 17 godz.
Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 3700 km.
Informacja o cenie:

Cena nie obejmuje

- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdy komunikacją miejską, przewodnicy lokalni, Tour Guide. Orientacyjny koszt – 135 EUR.
- programu fakultatywnego.
 

Informacje praktyczne


Stolica

Paryż


Język

francuski


Czas lokalny

Nie ma różnicy pomiędzy czasem lokalnym a czasem w Polsce.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana. Obywatele polscy mogą przekroczyć granicę z Francją, posługując się dowodem osobistym.


Waluta

euro

Aktualny kurs to: 1EUR = 4.2673PLN, kurs NBP z dnia 2019-06-19


Ceny w hotelach i restauracjach

Przykładowe ceny: kawa od 2 EUR, croissant od 1 EUR, śniadanie od 6 EUR, sałatka od 7 EUR, obiad od 10 EUR, kolacja od 14 EUR, kieliszek wina od 2,5 EUR, woda od 2 EUR.


Napiwki

Do rachunków w restauracjach i kawiarniach doliczana jest 15 procentowa opłata za obsługę. Dodatkowy napiwek zostawia się, jeżeli zostajemy wyjątkowo dobrze obsłużeni.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień.

Obowiązkowy podatek turystyczny

Wysokość podatku turystycznego zależy od standardu hotelu. W 3-gwiazdkowym obiekcie zapłacimy 1,5 euro za dobę. Osoby do 18 roku życia są zwolnione z opłaty


Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany, 220 V; 50 Hz / typ E, typ F


Komunikacja / transport publiczny

We Francji można podróżować autobusami. W Paryżu dostępne jest również metro (16 linii) i RER, czyli szybka kolej miejska. Częstym środkiem transportu we Francji są również rowery i motory. Cena biletu wynosi 1,60 euro. Bilety można kupić też w pakiecie: 10 biletów za 11,40 euro.


Wynajem samochodów

Za mały samochód zarezerwowany z odpowiednim wyprzedzeniem zapłacimy od 30 do 50 euro za dobę, przy wypożyczeniu go na 7 dni. Koszt benzyny to ok. 1,5 euro za litr.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Pieniądze we Francji najlepiej wymieniać w kantorach. W hotelach czy na lotnisku kurs może być mniej korzystny. Płatności kartą i wypłata z bankomatów we Francji jest bezproblemowa, należy jednak pamiętać o opłatach manipulacyjnych i marży przy każdej transakcji.

We Francji panuje przekonanie, że jest to najpiękniejszy kraj na świecie z najwspanialszym językiem i najdoskonalszą kuchnią. Bardzo przydatna jest tu znajomość języka francuskiego. W dużych miastach nie powinniśmy mieć problemu z porozumiewaniem się po angielsku, ale rozmowę z rodowitym Francuzem i tak najlepiej zacząć od grzecznościowego „bonjur”.

We Francji butelka wina do obiadu czy kolacji to standard. Posiłek bez jednej czy 2 lampek wina trudno sobie nawet wyobrazić. Na śniadanie możemy się spodziewać czegoś na słodko i w niewielkich ilościach. We francuskich restauracjach musimy być przygotowani na długi czas oczekiwania i niezbyt zaangażowaną obsługę.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz