Ahoj Agistri!

oferta dostępna

Cena za osobę -21%37402 919

Razem (Szczegóły ceny)5 838

Masz kartę payback?
Dostaniesz 2919 punktów paybacksamolot

03:00:00

09.09.2019
08:00 Katowice
11:25 Ateny

16.09.2019
12:00 ATH
13:25 KTW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Bez paszportu

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Region

Grecja / Grecja

Opis oferty:

Kanał Koryncki • Zatoka Sarońska • Archipelag Dhiaporia • Epidauros • Agistri • Egina • Salamina Rejs wypoczynkowy ze zwiedzaniem wyspiarskiej Grecji i części Peloponezu to doskonała propozycja dla każdego, kto ceni wypoczynek blisko natury i spokojne tempo zwiedzania. W programie są urzekające wyspiarskim klimatem wyspy Zatoki Sarońskiej: Agistri nazywana zielonym rajem, Egina skrywająca najcenniejszy zabytek Wysp Sarońskich oraz Salamina, która była świadkiem jednej z największych morskich bitew świata antycznego. Nie zabraknie również odkrywania tajemniczych bezludnych wysepek i kąpieli w błękitnym Morzu Egejskim. Warto skorzystać z wycieczek fakultatywnych i zobaczyć słynne stanowisko archeologiczne w Epidauros wpisane na listę UNESCO. Poczuj wiatr w żaglach i wyrusz z ITAKĄ w rejs po wyspiarskiej Grecji!

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Aten. Transfer do portu w Permie i przeprawa promowa na wyspę Salamina. Zaokrętowanie na jachcie w porcie w klubie żeglarskim Salamina. Czas wolny. Nocleg.

2. DZIEŃ. KANAŁ KORYNCKI - ZATOKA SAROŃSKA

Śniadanie na jachcie. Wypłynięcie z portu w Salaminie i rejs do KANAŁU KORYNCKIEGO, łączącego Morze Egejskie z Morzem Jońskim. Kanał w obecnej formie o długości 6,4 km i zaledwie 21 m szerokości powstał około 100 lat temu, ale wzmianki o projektach jego budowy sięgają czasów przed naszą erą. Czas wolny na pamiątkowe zdjęcia. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem po Kanale Korynckim. Następnie ciąg dalszy rejsu w kierunku ZATOKI SAROŃSKIEJ. Wpłynięcie do zatoki i czas wolny. Nocleg na jachcie przy brzegu w zatoce.

3. DZIEŃ. ARCHIPELAG DHIAPORIA

Śniadanie na jachcie. Wypłynięcie w rejs, aby odkryć bezludne wysepki ARCHIPELAGU DHIAPORIA. Kąpiele i snurkowanie w błękitnym morzu. Następnie niezapomniana wycieczka pontonem na brzeg wyspy Św. Tomasza w poszukiwaniu atrakcji przyrodniczych. Powrót na jacht. Przypłynięcie do portu w zatoce Korfos i czas wolny. Nocleg na jachcie w porcie.

4. DZIEŃ. EPIDAUROS

Śniadanie na jachcie. Rejs w kierunku Peloponezu, zacumowanie w porcie Epidauros. Czas wolny na lądzie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): zwiedzanie stanowiska archeologicznego EPIDAUROS wpisanego na listę UNESCO. W programie największy z zachowanych starożytny amfiteatr słynący ze wspaniałej akustyki, w czasach świetności mogący pomieścić ponad 12 000 widzów oraz święty krąg boga medycyny Asklepiosa. W Epidauros rośnie najwięcej soczystych pomarańczy w Grecji, a ich zapach unosi się w powietrzu. W pobliżu wybrzeża znajduje się też zatopione antyczne miasto widoczne podczas snurkowania. Wieczorem czas wolny. Nocleg na jachcie w porcie Epidauros.

5. DZIEŃ. AGISTRI

Śniadanie na jachcie. Rejs do AGISTRI, perełki archipelagu Wysp Sarońskich. Wyspę wyróżnia niesamowita przyroda, kilka rajskich plaż i piękne widoki. W zależności od warunków atmosferycznych postój przy prywatnej wyspie Aponisos, czas na plażowanie i kąpiele. Zawinięcie do portu na wyspie Agistri i możliwość przejścia na słynną plażę Dragonera. Wieczorem czas wolny. Nocleg na jachcie w porcie Megalohori na wyspie Agistri.

6. DZIEŃ. EGINA

Śniadanie na jachcie. Wypłynięcie z portu w kierunku EGINY. Przypłynięcie do portu. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka autami po wyspie Egina. Wyspa słynie z gajów pistacjowych i świętych miejsc. W programie zwiedzanie doryckiej świątyni Afai z V w. p.n.e., najcenniejszego zabytku Wysp Sarońskich. Świątynia mieści się na wzgórzu, z którego roztacza się niesamowity widok na wyspę i zatokę. Powrót do urokliwego portu Egina, czas wolny. Niedaleko stąd znajdują się dwie plaże i malownicze greckie miasteczko, gdzie można zwiedzić pozostałości świątyni Apolla, mnóstwo cerkwi i monasterów z relikwiami świętych. Nocleg na jachcie w porcie Egina.

7. DZIEŃ. SALAMINA

Śniadanie na jachcie. Wypłynięcie z portu Egina i powrót na wyspę SALAMINA. Czas wolny. W cieśninie między Salaminą i wybrzeżem Attyki rozegrała się jedna z największych bitew morskich w czasach antycznych. Wyspa zaskakuje piękną przyrodą i bajecznymi zatoczkami na południu wyspy idealnymi do kąpieli. W rozległej zatoce w zachodniej części panują bardzo dobre warunki do uprawiania sportów wodnych, jak kitesurfing, windsurfing, żeglarstwo regatowe. Nocleg na jachcie.

8. DZIEŃ.

Śniadanie na jachcie. Wyokrętowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko w Atenach. Bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek w hotelu: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

OPIS JACHTU

4 kabiny 2-os. dla gości, każda kabina z łazienką (wc, umywalka, prysznic) i kabina 2-os. z oddzielnym wejściem dla załogi, 2 małe szafki w kabinie; mesa: kanapa, sofa, stół, kuchnia gazowa z piekarnikiem, kuchenka 2 palnikowa elektryczna, ekspres przelewowy do kawy, 2 lodówki z zamrażalnikami na 24V, 2 lodówki na 12V, w tym jedna w zewnętrznym kokpicie, biblioteka z książkami.

DANE TECHNICZNE:

Typ: Atlantic 55Długość: 16,8 mSzerokość: 5 mWysokość w środku: 2,1 mZanurzenie: 2,2 mWyporność: 24 000 kgMateriał: GFKPokład: Tek15mm - 90% powierzchni pokładuPrysznic słodkiej wody na pokładziePlatforma do kąpieliPowierzchnia żagli: Grot -7 5 m² - lazy Jack's Rollfok - 25 m² Rollgenua - 80 m² Genaker - 135 m²Kabestany: ręczne samozaciskoweSilnik: 1 Ford Legmann 110 PSZbiornik paliwa: 500 l główny + 100 l generatorZbiornik wody słodkiej: 1100 lGenerator prądu: 5,5 kVAZbiornik ciepłej wody: 40 lWyciągarka kotwicy: elektryczna 1500 W System nawigacyjny RAYMARINEAISAIS GPS Radar Ploter Głębokościomierz Fishfinder Wiatromierz Autopilot Navtex EPIRB Radio VHF HAVMEN 7100 Instalacja elektryczna: 12V (non stop)/ 24V / 230V Radio: Blaupunkt Ponton: Zodiak260 z silnikiem Yamaha 4,00PS

ŚWIADCZENIA

7 noclegów na jachcie, 2-os. kajuty z toaletami • wyżywienie: 7 śniadań • przelot • transfer z i na lotnisko • opieka wykwalifikowanego polskojęzycznego sternika i stewarda • komplet ręczników i pościeli • sprzątanie jachtu po zakończeniu rejsu • szkolenie z podstawowych umiejętności żeglarskich • ubezpieczenie KL i NW Itaka Complex rozszerzone o następstwa uprawiania sportów wysokiego ryzyka

   1.

Rejs ma charakter wypoczynkowy. Załoga (sternik i steward) dbają o bezpieczeństwo żeglowania i utrzymanie czystości na jachcie. Nie trzeba posiadać doświadczenia żeglarskiego, aby wziąć udział w rejsie.   

2.

Podczas całodniowych rejsów będzie możliwość zrobienia przerwy na kąpiele w morzu i plażowanie. Decyzje o takiej możliwści wydaje załoga statku po ocenie warunków pogodowych.  

3.

Założona trasa może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe. Ostateczną decyzję o wyjściu z portu i obranej trasie zawsze podejmuje Kapitan, biorąc pod uwagę względy bezpieczeństwa uczestników. Podane czasy dziennego żeglowania są orientacyjne.   

4.

Należy zabrać ze sobą ciepłą i wygodną odzież sportową oraz miękkie obuwie z białą podeszwą.

UWAGI:

Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.Obowiązkowe opłaty na miejscu: opłaty portowe i paliwowe: ok. 120 EUR.Opłaty fakultatywne: rejs statkiem po Kanale Korynckim: ok. 18 EUR; zwiedzanie Epidauros: ok. 40 EUR (zawiera bilet wstępu); wycieczka autami po wyspie Egina: ok. 26 EUR.Bagaż główny należy zapakować do plecaka turystycznego lub miękkiej torby podróżnej.Program przeznaczony dla osób powyżej 12 lat pod opieką osoby pełnoletniej, zdrowych, sprawnych fizycznie.Program może ulec zmianie zależnie od warunków atmosferycznych.Jacht Atlantic 55 może być zastąpiony jachtem o podobnym standardzie.

Informacje praktyczne


Stolica

Ateny


Język

grecki


Czas lokalny

Czas lokalny jest późniejszy o godzinę od obowiązującego w Polsce, więc po przylocie przestawiamy zegarek o godzinę do przodu.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana. Przekraczanie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.


Waluta

euro (EUR), 1 EUR = 100 centów

Aktualny kurs to: 1EUR = 4.287PLN, kurs NBP z dnia 2019-03-21


Ceny w hotelach i restauracjach

Obiad w restauracji to koszt od 8 do 25 euro, za piwo lub napój zapłacimy od 3 do 5 euro. Dania z owoców morza (ośmiornice, kalmary) będą droższe niż dania mięsne, przykładowo savvas kebab wyniesie nas ok. 8,00 euro, a grillowana ośmiornica ok. 13,50 euro.


Napiwki

W restauracjach zazwyczaj zostawia się napiwek w wysokości od 5 do 15% ceny potrawy, pomimo że opłata za usługę jest wliczona w koszt. Bardzo ważne jest też pochwalenie potrawy – kelnerzy i właściciele restauracji uwielbiają tego typu komplementy.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień.

Obowiązkowy podatek turystyczny

Od 1 stycznia 2018 r. w Grecji obowiązuje podatek turystyczny w wysokości uzależnionej od standardu. W przypadku obiektów 1 i 2-gwiazdkowych opłata za noc wyniesie 0,5 euro od osoby, w hotelach 3-gwiazdkowych – 1,5 euro, 4-gwiazdkowych – 3 euro, a pięciogwiazdkowych – 4 euro.


Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany, 230 V; 50 Hz / typ C, typ C-2, typ F


Komunikacja / transport publiczny

W większych miastach możemy łatwo poruszać się komunikacją miejską. Za bilet jednorazowy przesiadkowy zapłacimy z reguły od 1 do 2 EUR. Rozkłady jazdy często mogą być niezrozumiałe dla turystów. Zdarza się, że podana jest tam tylko godzina odjazdu z pierwszego przystanku. Jeśli decydujemy się na podróż taksówką, warto mieć na uwadze, że taksówkarze w Grecji nie są zbyt przyjemni i często próbują naciągnąć turystów na dodatkowe koszty. O zamówienie taksówki warto poprosić obsługę hotelową i zapytać o koszt dojazdu, jeśli cena wydaje się zbyt wysoka, możemy się targować. W Atenach dostępne są też usługi firmy Uber. To wygodne rozwiązanie, ale wadą tego rozwiązania może być fakt, że niektóre opisy umieszczane są wyłącznie w alfabecie greckim.


Wynajem samochodów

Koszt wynajęcia samochodu to średnio od 25 EUR/dzień, za litr benzyny zapłacimy ok. 1,48 EUR. W Grecji panuje ruch prawostronny. W przypadku wynajmu auta, kierowca kategorii A, B lub C musi mieć ukończone 21 lat i prawo jazdy przynajmniej od roku. Ograniczenie prędkości dla samochodów osobowych nie różni się od polskich standardów.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

W Grecji panuje wiele zasad, których należy przestrzegać, aby nikogo nie urazić. Warto wiedzieć, że Grecy z odrazą podchodzą do osób nietrzeźwych i nawet niewielkie incydenty związane z niewłaściwym zachowaniem osób pijanych w restauracjach mogą skutkować wezwaniem policji. Grecy są też wyczuleni na wszelkie tematy związane z krytyką kościoła i greckich świeckich, ponieważ wysokim autorytetem w Grecji cieszy się kościół prawosławny, dlatego lepiej nie zabierać głosu w tego typu dyskusjach w obecności miejscowych. Grecy szczególnie życzliwi są w stosunku do dzieci, otacza się je szczególną opieką i życzliwością, dlatego nie należy się dziwić, jeśli dzieci wzbudzają zainteresowanie miejscowych. W wielu miejscach można spotkać się z zakazem fotografowania, trzeba mieć to na uwadze między innymi w muzeach, w pobliżu wykopalisk architektonicznych czy przy lotniskach. Często również możliwość robienia zdjęć w obiektach wiąże się z wykupieniem zgody. ... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz