Museum Orbeliani

oferta dostępna

Cena za osobę 1 315

Razem (Szczegóły ceny)2 630

Masz kartę payback?
Dostaniesz 1315 punktów payback



dojazd własny

04.11.2019

09.11.2019

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Region

Tbilisi

Opis

Hotel butikowy Museum Hotel Orbeliani cieszy się dobrą sławą. Położony jest w historycznej rezydencji rodziny szlacheckiej Orbeliani, szeroko znanej w społeczeństwie starej Gruzji. Architektura i wystrój hotelu są wyjątkowe: połączenie elementów z XIX wieku i eleganckiego szyku nadaje mu szczególny, zmysłowy i niezapomniany charakter. Komfort i przytulna atmosfera. Hotel znajduje się w sercu Tbilisi.

Polozenie

Gruziński teatr opery i baletu znajduje się w odległości 600 m od hotelu Museum Orbeliani, a Plac Wolności w odległości 800 m. 100 m od rynku "Suchy most", 1,8 km od twierdzy Narikala, 8 min pieszo od ulicy Rustawelego, 14 km od lotniska.

Wyzywienie

Bed and Breakfast

Pokoje

46 pokoi.


W pokojach: łazienka z wanną/prysznicem, suszarką, klimatyzacja, telefon, TV SAT, mini bar.


Standart Double Or Twin Room (Atoneli Room - 25 m2) - izolacja akustyczna, dwuosobowy pokój z łóżkiem podwójnym lub 2 łóżkami pojedynczymi, klimatyzacja, TV z płaskim ekranem.


Deluxe Double Or Twin Room (Madatovi Room - 33 m2) - izolacja akustyczna, dwuosobowy pokój z łóżkiem podwójnym lub 2 łóżkami pojedynczymi, klimatyzacja, TV z płaskim ekranem. 


Superior Double Or Twin Room (The Telegraph Room - 36 m2) - izolacja akustyczna, dwuosobowy pokój z łóżkiem podwójnym lub 2 łóżkami pojedynczymi, klimatyzacja, TV z płaskim ekranem. 


Junior Suite (Dry Bridge Suite - 30 m2) - lux z balkonem, izolacja akustyczna, dwuosobowy pokój z łóżkiem podwójnym lub 2 łóżkami pojedynczymi, klimatyzacja, TV z płaskim ekranem. 


Museum Suite With Terrace (35 m2) - łóżko typu King Size.


Family Room (Orbeliani Room - 35 m2) - rodzinny pokój z balkonem, łóżko pojedyncze i łóżko typu King Size.


Museum Suite (55 m2) - pokój typu studio z mini kuchnią.

Informacje praktyczne


Stolica

Tbilisi


Język

gruziński


Czas lokalny

Różnica w czasie względem Polski to: czas letni +2 godziny czas zimowy +3 godziny


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana. Przekroczenie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.


Waluta

lari (GEL), 1 GEL = 100 tetri


Ceny w hotelach i restauracjach

Chaczapuri (placek zapiekany z serem, czasem i innymi dodatkami) w restauracji – ok. 8-10 GEL; danie obiadowe – od ok. 8 GEL; piwo – ok. 3-4 GEL


Napiwki

Opłata serwisowa (10%) jest zazwyczaj wliczona do rachunku. Można zaokrąglić rachunek do pełnej kwoty. Wskazane jest również zostawienie napiwku kierowcy w taksówce/marszrutce.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień

Obowiązkowy podatek turystyczny

Nie ma obowiązującej opłaty za pobyt turystyczny.

Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany; 220 V; 50 Hz / typ C, typ C-2


Komunikacja / transport publiczny

Najpopularniejszym sposobem komunikacji międzymiastowej są marszrutki (minibusy) – przykładowe ceny: z lotniska w Kutaisi do Tbilisi: od ok. 15 GEL. Można również podróżować koleją – przykładowe ceny z Tbilisi do Batumi (II klasa): ok. 24 GEL. W Tbilisi najpopularniejszym środkiem transportu jest metro – 1 przejazd ok. 0,5 GEL.


Wynajem samochodów

Koszt wypożyczenia samochodu zaczyna się od ok. 130 GEL/dzień. Za benzynę zapłacimy ok. 2,31 GEL/l, a za olej napędowy 2,29 GEL/l.

Popularne jest również wynajmowanie samochodu z kierowcą za niewiele wyższą kwotę.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Najlepiej zabrać ze sobą dolary i wymienić je na miejscu w kantorze. W miastach sieć bankomatów jest rozwinięta, w niektórych miejscach można też płacić kartą. Poza Tbilisi lepiej zawsze mieć przy sobie gotówkę.

W miastach i większych ośrodkach turystycznych osoby w wieku średnim i emerytalnym zazwyczaj mówią po rosyjsku (ale często niechętnie posługują się tym językiem), a osoby młode po angielsku. W niektórych rejonach kraju (np. w Dżawachetii) język rosyjski jest bardziej powszechny niż gruziński.

Gruzini bardzo sobie cenią jak turyści próbują nawiązać kontakt posługując się (nawet nieporadnie) nawet najprostszymi zwrotami w języku gruzińskim. Stają się wówczas jeszcze bardziej gościnni i przyjaźni.

Gruzini są niezwykle gościnni. Bardzo lubią też Polaków. Bardzo często można spodziewać się zaproszenia do prywatnego domu na ucztę albo na szklankę lokalnego alkoholu (np. domowego wina). Należy jednak pamiętać, że Gruzini są bardzo honorowi i nastawieni mocno patriotycznie – należy uważać więc by nie popełnić gafy lub sprawić gospodarzom przykrości.

Biesiadowanie jest bardzo ważne dla Gruzinów. Należy jednak pamiętać, że nie wskazane jest popijanie trunku (najczęściej wina) do jedzenia, a czekanie na toast wzniesiony przez gospodarza.

Sprzedawcy na targach i stoiskach ulicznych często zawyżają pierwotną cenę produktu. Warto się więc targować.

Wznoszenie toastu piwem jest bardzo źle widziane.

Aby wejść do monastyru należy mieć zasłonięte nogi. Dotyczy to również mężczyzn. W niektórych świątyniach kobiety powinny mieć również nakrycie głowy. Chusty do zasłonięcia włosów znajdują się zazwyczaj przy wejściu do budynku.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz