Teneryfa, La Palma, La Gomera i El Hierro - Kraina wiecznej wiosny

  1. Hiszpania
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  3 358
  Cena za wszystkich (Szczegóły ceny)6 716
  Zapytaj o ofertę
  Katowice3358 złNajtaniej!
  18-10-20203358 złNajtaniej! ( 7 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  3358 punktów PAYBACK
  KTW18Października 2020TFS
  Wylot
  Katowice
  Przylot
  Teneryfa
  Długość lotu: 05:30:00
  KTW25Października 2020TFS
  Przylot
  Katowice
  Wylot
  Teneryfa
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Udogodnienia w hotelu:

   Najpopularniejsze
   • Bez paszportu

   Opis organizatora:

   Kategoria

   Opis oferty

    
   Zakwaterowanie:

   Hotele *** położone poza zwiedzanymi miastami.

   Pokoje: 1-, 2-, 3 - osobowe, przy czym w pokoju 3-osobowym najczęściej znajduje się łóżko małżeńskie i pojedyncze jako dostawka. Wszystkie z łazienkami, często z telefonem i klimatyzacją.

   Do dyspozycji gości:

   na miejscu w hotelu restauracja i bar.

   Wyżywienie:

   śniadaniai serwowane obiadokolacje

   Program

   Dzień 1
   Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl.Transfer do hotelu na Teneryfie. Wieczorem kolacja i nocleg. Klienci przylatujący późnym wieczorem nie mają w tym dniu kolacji.

   Dzień 2
   Po śniadaniu wyjazd na północ Teneryfy, podczas którego poznamy najbardziej urokliwe i tradycyjne miejsca wyspy. Odwiedzimy dwie stolice - współczesną, czyli Santa Cruz oraz pierwszą, zabytkową - La Lagunę. La Laguna to najpiękniejsze miasto Teneryfy z fantastycznie zachowaną kolonialną starówką (UNESCO). Zajrzymy również do "kanaryjskiej Częstochowy", czyli Candelarii z Bazyliką Matki Boskiej Gromniczej - patronki Teneryfy. Czeka nas także przejazd fantastyczną, widokową trasą przez najbardziej dziką część wyspy - wiecznie zielone góry Anaga. Odwiedzimy tam niezwykłe miejsce,malowniczą wioskę Taganana, która do 1968 roku była niemalże odcięta od świata - można było do niej dotrzeć jedynie statkiem lub wędrując pieszo stromymi górskimi szlakami. Białe domki zawieszone na zielonych zboczach gór, mieszkańcy żyjący spokojnie z dala od tłocznych kurortów i zapierająca dech w piersiach przyroda tworzą iście sielską scenerię. Na zakończeniewizyta na najbardziej pocztówkowej plaży wyspy - Las Teresitas, usypanej z saharyjskiego piasku. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

   Dzień 3
   Po śniadaniuwyjazd do malowniczego Puerto de Santiago, gdzie zobaczymy kanaryjski cud natury - monumentalne klify Los Gigantes. Stamtądprzejedziemy do wioski piratów, doMasca, nazywanej "kanaryjskim Machu Picchu". Położona nad ogromnym wąwozem osada uznawana jest przez National Geographic za najpiękniejszą wioskę świata. Następnie czeka nas wizyta w Parque Nacional El Teide, który jest najczęściej odwiedzanym parkiem narodowym w Hiszpanii i najważniejszą atrakcją Wysp Kanaryjskich.Przespacerujemy sięwśród księżycowych krajobrazów przy słynnych formacjach skalnych Roques de Garcia oraz zobaczymy najwyższy szczyt Hiszpanii - monumentalny wulkan El Teide (3718 m.n.p.m.) możliwość wjazdu na 3555 m n.p.m. kolejką linową Teleferico del Teide (dodatkowo płatne ok. 27Eur/os).W drodze powrotnej zatrzymamy się w kanaryjskim Zakopanem, czyli najwyżej położonej miejscowości w Hiszpanii - Villaflor, słynącej z lokalnych winnic. Odwiedzimy tam tradycyjną kanaryjską winiarnię, gdzie skosztujemy typowychwyrobów alkoholowychz Teneryfy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

   Dzień 4
   Po śniadaniu (w formie wczesnego śniadania lub pakietu) przeprawa promowa (ok. 3 h) na najmniejszą spośród kanaryjskich wysp, prawdziwy koniec hiszpańskiego świata. Naszym celem będzie dzika El Hierro - najbardziej wysunięta na południe wysepka całego archipelagu, zachwycająca kontrastami pomiędzy wulkanicznymi terenami, zielenią gęstych lasów i turkusowymi wodami oceanu. Cała wyspa tworzy unikalny ekosystem i jest objęta ochroną UNESCO jako rezerwat biosfery. Na naszej trasie po wyspie znajdą się: Mirador de la Peña - słynny punkt widokowy zaprojektowany przez znanego artystę Cesara Manrique, przejedziemy także przez piękną dolinę El Golfo i odwiedzimy najmniejszy hotel świata w Las Puntas, gdzie zjemy tradycyjne tapas.Poznamy również bliżej mieszkańców wyspy, czyli Bimbaczów, odwiedzając archeologiczno-etnograficzne muzeum na świeżym powietrzu Ecomuseo de Guinea, gdzie zrekonstruowano ich tradycyjne domostwa. Zajrzymy tam również do wulkanicznej jaskini. Następnie zwiedzimy Centrum Hodowli Jaszczurki Olbrzymiej, gdzie trwają prace nad odtworzeniem tego endemicznego dla El Hierro gatunku, który znajduje się na progu wymarcia. Przeprawa powrotna na Teneryfę, kolacja i nocleg.

   Dzień 5
   Dzień wolny na odpoczynek, kąpiele morskie i słoneczne. Śniadanie i obiadkolacja w hotelu (w cenie, napoje płatne dodatkowo).
   Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej na La Palmę (koszt ok. 160 Euro/os). Wtedy po śniadaniu (może być w formie wczesnego śniadania lub pakietu) przejazd na lotnisko Tenerife Norte w La Lagunie i przelot na La Palmę. Wyjazd do Roque de los Muchachos (2426 m n. p. m.) - najwyższego punktu na La Palmie. Po drodze będziemy podziwiać widoki Parku Narodowego Caldera de Taburiente zatrzymamy się również w okolicach słynnego obserwatorium astronomicznego Observatorio del Roque de los Muchachos - najważniejszej tego rodzaju instytucji w Europie, gdzie mieści się jeden z największych teleskopów na świecie. Następnie przystanek w najładniejszym kurorcie wyspy Puerto de Naos - czas wolny na obiad (we własnym zakresie i dodatkowo płatny). Odwiedzimy także Fuencaliente, gdzie zobaczymy zalane lawą wybrzeże oraz najmłodsze wulkany archipelagu: wulkan San Antonio oraz wulkan Teneguia, który po raz ostatni wybuchł w 1971 roku. Zwiedzimy także urokliwe Santa Cruz de La Palma - stolicę wyspy i zarazem najpiękniejsze jej miasteczko. Przejazd na lotnisko, przelot na Teneryfę. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

   Dzień 6
   Po śniadaniu (może być w formie wczesnego śniadania lub pakietu) przeprawa promowa na wyspę czarownic - La Gomerę. W programie wizyta w Parku Narodowym Garajonay (UNESCO), gdzie zobaczymy największy na świecie, tajemniczy i spowity mgłą las wawrzynowy i poczujemy się jak w filmie "Park Jurajski". Odwiedzimy także plantację kanaryjskich bananów, z których słynie wyspa i zobaczymy, jak powoli płynie życie w gomeryjskich wioskach. Czeka nas także postój w zabytkowej stolicy, czyli San Sebastian, gdzie znajduje się dom Krzysztofa Kolumba. Zobaczymy również symbol La Gomery - słynną skałę Roque de Agando. Zwieńczeniem wycieczki będzie obiad w najbardziej niezwykłej restauracji na wyspie w Mirador de Abrante - zawieszonej nad przepaścią, z przeszkloną podłogą. Podczas obiadu odbędzie się pokaz tradycyjnego języka gomeryjskiego. Po wycieczce przeprawa promowa na Teneryfę, powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

   Dzień 7
   Dzień wolny na odpoczynek, kąpiele morskie i słoneczne. Śniadanie i obiadkolacja w hotelu (w cenie, napoje płatne dodatkowo).
   Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych - proponujemy wyjazd do słynnego ogrodu botaniczno-zoologicznego Loro Parque (płatne dodatkowo ok.55 Eur/os), gdzie można zobaczyć największą kolekcję papug na świecie, pokazy orek, delfinów, lwów morskich oraz papug, a także największe pingwinarium świata. W parku można też spotkać białe tygrysy, czerwone pandy, goryle i mnóstwo innych egzotycznych zwierząt na wybiegach. Alternatywnie oferujemy rejs w poszukiwaniu wielorybów i delfinów (cena ok. 41 Eur/os), safari skuterami wodnymi (cena ok. 98 Eur/os) lub wizytę w najlepszym parku wodnym nawyspie, wSiam Park (cena ok. 38 Eur/os).

   Dzień 8
   Śniadanie.Wykwaterowanie,przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.

   Uwagi do programu
   - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
   - Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.

   "

   Świadczenia

   Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, noclegi w hotelach jw. (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14), śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota (podczas pobytu naTeneryfie opieka rezydenta) oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

   Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, ok. 60 Eur/os. (płatne jako pakietu pilota na miejscu). W tej kwocie nie są zawarte wycieczki lokalne.

   META Description

   Z wyspy na wyspę: Teneryfa, Gomera, El Hierro, a dla chętnych La Palma • Dwie stolice Teneryfy - Santa Cruz i La Laguna, majestatyczny wulkan Teide • najpiękniejsza wioska - Masca • klify los Gigantes • dzika El Hierro i UNESCO • La Gomera - wyspa czarownic • dla chętnych tydzień pobytu na Teneryfie!

   Sezonowość

   Na Wyspach Kanaryjskich zwykle wysoki sezon turystyczny trwa cały rok. Wyjątkiem jest sezonowość podgrzewania basenów hotelowych, która przypada jedynie zimą, mniej więcej od 1/11 do 31/03.

   Hiszpania, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Madryt / hiszpański

   Czas lokalny
   Nie ma różnicy pomiędzy czasem lokalnym a czasem letnim i zimowym w Polsce.

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza nie jest wymagana. Przekraczanie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu. Dowód osobisty musi być ważny przez minimum 6 miesięcy a paszport – 3 miesiące.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   adapter nie jest wymagany, 230 V; 50 Hz; typ C, typ C-2, typ F

   Pieniądze

   Waluta
   euro , 1 EUR = 4.2344PLN, kurs NBP z dnia 2020-01-17

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Danie w barze to koszt ok. 9 euro, za posiłek w restauracji zapłacimy nieco więcej, bo ok. 16 euro. Cena lokalnego piwa w barze w kurorcie waha się od ok. 1,5 do 4 euro za 0,5 litra, a cena drinka między 4 a 6 euro. Za te same trunki w klubie zapłacimy nieco więcej: piwo 3–4 euro, drinki 6–7 euro. Kawa to koszt ok. 1,5 euro, pizza 9–12 euro, wino ok. 5 euro.

   Napiwki
   Zwyczajowy napiwek w restauracjach, hotelach i barach powinien wynosić 5–10%, w taksówce natomiast 10–15%.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Wysokość podatku jest zależna od regionu Hiszpanii oraz standardu zakwaterowania. Np. Majorka: w dniach 01.05-31.10.2019 wysokość opłaty wynosi 4,40€  za dobę za osobę w hotelach 5*, 5* luxury, 4* superior; 3,30€ za dobę za osobę w hotelach 4*, 3* superior oraz 2,20€ za dobę za osobę w hotelach 3*oraz 2*. Turyści przebywający na Majorce w dniach 01.01-30.04.2019 otrzymają 75% rabatu od powyższych cen. Opłaty dotyczą wszystkich turystów od 16 roku życia.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   Taksówka to koszt ok. 10 EUR, lokalny autobus – ok. 2 EUR. Podczas podróży komunikacją miejską trzeba pamiętać, że kierowcy nie zawsze trzymają się ściśle rozkładu jazdy.

   Wynajem samochodów
   Za wypożyczenie auta zapłacimy średnio 50 EUR/dzień, a benzyna wyniesie nas ok. 1,6 EUR/l. Hiszpania ma bardzo dobrze rozwiniętą sieć dróg szybkiego ruchu i autostrad. Obowiązuje tam ruch prawostronny.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   W każdym większym mieście będziemy mieli dostęp do banków i bankomatów. Zalecamy, aby unikać kantorów w małych miejscowościach, w których możemy spotkać się z wysoką prowizją. W Hiszpanii bardzo powszechne jest płacenie kartą, należy przy tym pamiętać, że wybierając ten sposób płatności, wymaga się okazania dowodu tożsamości. Nie zapłacimy tam cudzą kartą. Powszechnym zwyczajem w Hiszpanii są serdeczne powitania. Hiszpanie przy powitaniu całują się w dwa policzki, niezależnie od tego, czy witają się z rodziną, przyjaciółmi czy z nowo poznaną osobą. Nie powinno nas dziwić też powszechne mówienie komplementów nieznajomym kobietom. Jest to naturalny wyraz tutejszej uprzejmości. Dla Hiszpanów niezwykle ważna jest rodzina. Jest to naród niezwykle towarzyski i bardzo naturalny. Większość mieszkańców Andaluzji zachowuje się bardzo głośno, spontanicznie i zwyczajnie robi to, na co ma ochotę, dlatego często zdarza się, że w restauracji klienci nagle wstają i zaczynają śpiewać lub tańczyć, a zaraz za nim idą wszystkie osoby siedzące przy stole.  Jest to pewnego rodzaju sposób na urozmaicenie rodzinnego obiadu. W Hiszpanii musimy pamiętać o sjeście. Zwykle między 14 a 17 zamykane są wszystkie sklepy i restauracje. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz